jaki album ostatnio kupiliście v.2

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
morbid
rasowy masterfulowicz
Posty: 2415
Rejestracja: 21-08-2009, 00:07
Lokalizacja: R-G-Z

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

15-12-2017, 18:39

SODOMOUSE pisze:fiński Lord of Pagathorn, zabrakło o Nich info w książce "The devils cradlle", mógł autor, chociaż wzmiankę wrzucić. Kapela znana,
mnie bynajmniej , od roku 1994, gdy otrzymałem od Nich debiutanckie demo, a list wrzucałem w wątku " Ślady podziemia...".
31.1. 2o18, wyjdzie kolejny LP , w fińskiej Woodcut Rex. , jego tytuł "Daimono Philia"
- Lord of Pagathorn "Msilihporcen" , demo 2010 na CD , Satanic Records, limit 1ooo szt.
- Ende Fra "The Rebirth of I" , CD 2o15, Obscure Abhorrence Productions
- Azelisassath Swe "Total Desecration of Existence" LP 2o15 / wydanie na cd 2017, Avantgarde Music
- Vanhelga " Ångest " CD 2o11 , reedycja CD 2015, Folter Rec.

Obrazek
Obrazek
- Ende"The Rebirth of I" zajebisty materiał,totalnie wciągający klimat...
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

15-12-2017, 19:16

^Andrju, tyle tych kapel znakomitych, po podziemiu się błąka, że nie ogarniemy tego nigdy. Kondycję sceny obecnej, określają tłumy
na koncertach MGListych i Behemotowych. To łatwo podane, mówione na pejsbókach, komentowane...Ale , gdy trzeba wysilić zmysły,
wnętrze siebie wykrzesać, pozostaje garstka odcedzających , to co w tym muzycznym " jestestwie" , jest istotne i wartościowe.
Reszta i tak zniknie, jak dym po ogniach na Negraló, tonąc we Mgle.
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

15-12-2017, 23:57

dość sroga paka, znakomicie, pancernie zapakowana, doszła z Helsinek...jak zwykle, zdarzył się zakup pozycji, które już mam, nie
pierwszy raz z resztą. Zatem, trzeba będzie nieco wrzucić na aukcje, by zrobić miejsce na nowości. Jadymy z tematem - słucham ,macam,
wącham okładki, druk, nówki, cieszę się, wszystko znam z netu, ale odsłuch z "żywego" nośnika brzmi notabene:) . Jakby, z
dedykacją tylko dla mnie... Zesram się, do grobu tego plastiku nie wezmę....ale te chwile emocji spędzone z muzyką, to miłe doznanie...to jest taka marychuanna, takie amelinium żywota. Aha, promocja jak chuj, przy 25o erłach zakupu, wysyłkę miałem gratis....kiitos! :)
- Circle of Dawn "Northern Savonian Black Metal " , LP 2017 , Darker than Black Records, limit 3oo szt.
- Intolitarian ‎" Deathangle Absolution " , LP 2016 ,Final Agony Records , white vinyl, limit 3oo szt.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

16-12-2017, 17:58

kolędy będą słuchane, z paki w/w + Okocim Dubeltowe x 5.
- Maléfices (Can) "Asarlai ", demo 2o13, 2017 edycja na LP, Final Agony Records, limit 333 szt.
- Reverorum bi Malacht " What Do You Think of the Old God, We Call Him Judas? "demo 2oo5 , 2015 edycja na LP, Barghest , limit 2oo szt.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

16-12-2017, 18:56

Panie Pesten szacunek za ogromne zakupy i wspieranie maluczkich. Ale nurtuje mnie jedna rzecz jak procentowo rozkłada się w tych wszystkich zakupach dobry materiał do szamba? Z góry dzięki za odpowiedź.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

16-12-2017, 20:06

maciek z klanu pisze:Panie Pesten szacunek za ogromne zakupy i wspieranie maluczkich. Ale nurtuje mnie jedna rzecz jak procentowo rozkłada się w tych wszystkich zakupach dobry materiał do szamba? Z góry dzięki za odpowiedź.
Panie Macieju:), dziękuję za uznanie. W tym , może niezauważalnym dla mnie aspekcie, wspierania maluczkich. To tak , przy okazji, gdyż
przede wszystkim, zaspokajam w tych zakupach swoje pragnienie muzyki. A , jeśli rzeczywiście rozwija,to w jakiś sposób, tą niszową scenę,to wartość dodana - niepoliczalna. Kupuję, wg swoich preferencji, tematy sprawdzone, zatem , nic co kupię nie uznałbym ,w kategorii szamba. Swoje gusta muzyczne, określam w sposób świadomy, nie kupuję z nadmiaru dochodów. Twoje kontrowersyjne pytanie, uznaję za próbę ożywienia dyskusji w wątku, lub chęć udowodnienia, że faktycznie, nad swoimi srogimi zakupami ,nie panuję, kupując w ciemno.To błędne rozumowanie. Reasumując, cenię klasykę, lat ubiegłych, grubo wstecz , wg własnych kryteriów. A to,
co się wydarza obecnie , w zakupach, odzwierciedla mój stan oczekiwania wobec sceny. Tutaj nie ma pomyłek. Mając taki balast wieloletni, wysłuchania tysięcy pozycji, skupiam się na tym, co uważam za esencję podziemia obecnie. Jakkolwiek, ono byłoby w tych czasach definiowane. To przetrwa. Liczę, że wyrabiam też, tymi postami jakiś alternatywny gust, pewnie kilku osobowy . Ale zawsze warto. Pewnie zbyt przeceniam , to internetowe medium, ale gdy chociaż jedna osoba, czytająca zrozumie ideę. Będę, nieświadomie
może, ukontentowany. Wyidealizowana misja? Nie takimi, wygrał świat. Trzeba próbować.
Deathmaniac
zaczyna szaleć
Posty: 159
Rejestracja: 20-12-2014, 15:05

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

16-12-2017, 21:50

Obrazek
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

17-12-2017, 04:09

Po ile poszło?
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

17-12-2017, 15:57

- Nyogthaeblisz / Goatpenis "Terroristic Onslaught of Humanicidal Chaos ", split 7"EP 2012, Satanic Skinhead Propaganda
- Intolitarian ‎"Suicidal Allegiance ", 7 " EP 2016, New Era Productions
Obrazek
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

18-12-2017, 09:27

- Aytnachr "Hateful Black Being ", LP 2o13, Final Agony Rec. , limit 15o szt.
- Intolitarian ‎"Extermination Campaign" , LP 2o16, Final Agony Rec. , limit 3oo szt
Obrazek
Obrazek
SCREAMBLOODYGORE
weteran forumowych bitew
Posty: 1354
Rejestracja: 27-08-2011, 20:35

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

18-12-2017, 22:48

Gwiazdor był wcześniej:


Obrazek
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

19-12-2017, 08:47

- Nordvrede " State of the Art ", cd 2o13, Darker than Black Records
- Nordvrede "Confrontation ", cd 2o15, Darker than Black Records
Obrazek
Awatar użytkownika
morbid
rasowy masterfulowicz
Posty: 2415
Rejestracja: 21-08-2009, 00:07
Lokalizacja: R-G-Z

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

19-12-2017, 15:10

SODOMOUSE pisze:- Nordvrede " State of the Art ", cd 2o13, Darker than Black Records
- Nordvrede "Confrontation ", cd 2o15, Darker than Black Records
Obrazek
ZNAKOMITE PŁYTY I ZESPÓŁ
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15054
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

19-12-2017, 15:32

Obrazek



Myslałem że już wszystkie płyty kupiłem w tym roku, ale Harlequin przesłał mi info o tym cudnym albumie i nie mogłem sie powstrzymać, tym bardziej, że cena 30 złotych za taki materiał, jest śmieszna. Czekam na listonosza i w końcu posłucham to z cd.
Awatar użytkownika
Ihasan
rasowy masterfulowicz
Posty: 2388
Rejestracja: 15-03-2006, 23:53
Lokalizacja: East Prussia
Kontakt:

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

19-12-2017, 17:51

SODOMOUSE pisze:Tutaj nie ma pomyłek. Mając taki balast wieloletni, wysłuchania tysięcy pozycji, skupiam się na tym, co uważam za esencję podziemia obecnie. Jakkolwiek, ono byłoby w tych czasach definiowane. To przetrwa. Liczę, że wyrabiam też, tymi postami jakiś alternatywny gust, pewnie kilku osobowy . Ale zawsze warto. Pewnie zbyt przeceniam , to internetowe medium, ale gdy chociaż jedna osoba, czytająca zrozumie ideę. Będę, nieświadomie
może, ukontentowany. Wyidealizowana misja? Nie takimi, wygrał świat. Trzeba próbować.
Pisząc nie ma pomyłek a kupujesz rozumiem masę rzeczy w ciemno, nie wierzę iż nie zdarza Ci się coś wziąć i słuchając czujesz, iż jest to kolejna kapela jakich wiele?
Druga sprawa, to nie zarzut oczywiście ale przy takich zakupach jesteś w stanie to ogarnąć i wrócić do danego materiału zagłębiając się w niego więcej niż przy 4-5 przesłuchaniach?
Pytam, bo przykładowo ostatnio zacząłem się zagłębiać w zespoły sygnowane pseudonimem Swartadauþuza. Pełen szacun dla gościa, który przy takiej produkcji płyt i projektów nawalił tyle tych wszystkich materiałów, że ogarnąć to wszystko by się w 100% zapoznać zajmie mi przynajmniej z pół roku jak nie więcej. Są oczywiście materiały, przy których następuje dłuższe zawieszenie ucha jak choćby TROLLDOM, który ma na swoim koncie jeden, ale jakże znakomity materiał! Do tego oczywiście dochodzi Gnipahålan czy Azelisassath, których materiały dopiero zaczynam kolekcjonować na regale, choć nie ukrywam nie znam ich tak dobrze, jak bym chciał. Teraz znajdź Pan czas na zapoznanie się z wszystkimi materiałami Bekëth Nexëhmü, gdzie jest tego tyle że monitor nie obejmuje ;) :D
Black Magic Mushrooms

https://ancientdead.com/index.php
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

19-12-2017, 19:44

SODOMOUSE pisze:
maciek z klanu pisze:Panie Pesten szacunek za ogromne zakupy i wspieranie maluczkich. Ale nurtuje mnie jedna rzecz jak procentowo rozkłada się w tych wszystkich zakupach dobry materiał do szamba? Z góry dzięki za odpowiedź.
Panie Macieju:), dziękuję za uznanie. W tym , może niezauważalnym dla mnie aspekcie, wspierania maluczkich. To tak , przy okazji, gdyż
przede wszystkim, zaspokajam w tych zakupach swoje pragnienie muzyki. A , jeśli rzeczywiście rozwija,to w jakiś sposób, tą niszową scenę,to wartość dodana - niepoliczalna. Kupuję, wg swoich preferencji, tematy sprawdzone, zatem , nic co kupię nie uznałbym ,w kategorii szamba. Swoje gusta muzyczne, określam w sposób świadomy, nie kupuję z nadmiaru dochodów. Twoje kontrowersyjne pytanie, uznaję za próbę ożywienia dyskusji w wątku, lub chęć udowodnienia, że faktycznie, nad swoimi srogimi zakupami ,nie panuję, kupując w ciemno.To błędne rozumowanie. Reasumując, cenię klasykę, lat ubiegłych, grubo wstecz , wg własnych kryteriów. A to,
co się wydarza obecnie , w zakupach, odzwierciedla mój stan oczekiwania wobec sceny. Tutaj nie ma pomyłek. Mając taki balast wieloletni, wysłuchania tysięcy pozycji, skupiam się na tym, co uważam za esencję podziemia obecnie. Jakkolwiek, ono byłoby w tych czasach definiowane. To przetrwa. Liczę, że wyrabiam też, tymi postami jakiś alternatywny gust, pewnie kilku osobowy . Ale zawsze warto. Pewnie zbyt przeceniam , to internetowe medium, ale gdy chociaż jedna osoba, czytająca zrozumie ideę. Będę, nieświadomie
może, ukontentowany. Wyidealizowana misja? Nie takimi, wygrał świat. Trzeba próbować.
Panie Pesten niechcialem tutaj dyskredytowac twojego gustu lub negowac doboru kapel, a tym bardziej wywoływać ozywionej dyskusji. Bardzo szanuje to w jaki staroswiecki sposób wspierasz scenę, do tego conajmniej kilka zacnych kapel dzięki twoim postom poznałem. W moim pytaniu miałem na myśli to, czy kupujesz powiedzmy fiński bm jak leci, byle tylko mieć więcej czy może jakoś to przesiewasz. Bo nie ukrywam ale sporo materiałów które masz na półce jest też na mojej półce tyle że moim zdaniem to hujowizna. Odpowiedź na twoje pytanie dostałem w poprzednim twoim poście, więc wiem co i jak. Kierowała mną zwykła ludzka ciekawość.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3558
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

19-12-2017, 20:24

morbid pisze:
SODOMOUSE pisze:- Nordvrede " State of the Art ", cd 2o13, Darker than Black Records
- Nordvrede "Confrontation ", cd 2o15, Darker than Black Records
Obrazek
ZNAKOMITE PŁYTY I ZESPÓŁ
Dokładnie tak!
dobry kościół to kościół spalony
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

19-12-2017, 20:51

Ihasan pisze: Pisząc nie ma pomyłek a kupujesz rozumiem masę rzeczy w ciemno, nie wierzę iż nie zdarza Ci się coś wziąć i słuchając czujesz, iż jest to kolejna kapela jakich wiele?
Druga sprawa, to nie zarzut oczywiście ale przy takich zakupach jesteś w stanie to ogarnąć i wrócić do danego materiału zagłębiając się w niego więcej niż przy 4-5 przesłuchaniach?
Pytam, bo przykładowo ostatnio zacząłem się zagłębiać w zespoły sygnowane pseudonimem Swartadauþuza. Pełen szacun dla gościa, który przy takiej produkcji płyt i projektów nawalił tyle tych wszystkich materiałów, że ogarnąć to wszystko by się w 100% zapoznać zajmie mi przynajmniej z pół roku jak nie więcej. Są oczywiście materiały, przy których następuje dłuższe zawieszenie ucha jak choćby TROLLDOM, który ma na swoim koncie jeden, ale jakże znakomity materiał! Do tego oczywiście dochodzi Gnipahålan czy Azelisassath, których materiały dopiero zaczynam kolekcjonować na regale, choć nie ukrywam nie znam ich tak dobrze, jak bym chciał. Teraz znajdź Pan czas na zapoznanie się z wszystkimi materiałami Bekëth Nexëhmü, gdzie jest tego tyle że monitor nie obejmuje ;) :D
Projekty Swartadauþuz'a , mam w miarę ogarnięte, no może poza tymi demówkami w limitach po 1o sztuk. Chociaż, mam na nie
namiary, ale dopóki , ceny trzycyfrowe w euro - dziękuję. Btw, zauważyłem, że na pewne tytuły, w srogich limitach, powstał
taki "secondlife" rynek. Taki ukryty rynek, jak w antykwariatach "Dziewiątych Wrót", ktoś, coś, piszą, rekomendują, wysyłają
zdjęcia - mam sporo takich propozycji. Sprawdzone osoby, nie ma mowy o piratach, jednak sygnalizuję o takim "rynku". Podobno,
będzie portal do dyskusji-handlu, takimi pozycjami, logowanie dla 2oo osób ze świata. Może się załapię.
Wracając do licznych projektów Swartadauþuz'a, wspomnij też o nowej Jego inkarnacji - Demonomantic. To nowa stylistyka, w Jego
twórczości, napierdalający black/death , wszystkie albumy są chyba na JUTUBU " onclick="window.open(this.href);return false;.
Wracając do Twojego pytania, o moje moce przerobowe i wydolność w odsłuchu. Otóż, słucham po 6-8 godzin dziennie muzyki,
w weekendy, lekko po 11 h. Mam przede wszystkim ochotę na ten hałas, możliwości, pasję. Zdarza mi się zawiesić w odsłuchu nad
jednym tytułem, na 2-3 dni, pewnie setka odtworzeń. I nie mam ciążenia, ciśnienia, że leżą zamknięte 3 paczki. Na wszystko przyjdzie czas. Byle życie trwało. Chociaż, tak bardzo gloryfikuję ideowo , jego bezwzględny, czarny, bezkompromisowy koniec. Agonio trwaj! rzekłbym gromkie.
________________________________________________________________________________________________________________________
po wiele pozycji z wytwórni ,Swartadauþuz'a- właściciela Mysticism prod/ Ancient rec. zapraszam tutaj. Trochę to schizo....wydawanie niektórych kaset w limicie po 1o sztuk, a później światowy zasięg przez Jewtubu. Nichuja, może nie nadążam za przemianami "podziemnymi".
https://www.youtube.com/user/Afgrundsmysticism/videos" onclick="window.open(this.href);return false;
w większości , tych projektów, surowa improwizacja, umi chłop tworzyć muzykje! Daudadagr - kurwa, jaki tutaj jest patos, klimat sceny lat 90 - .......trochę Sacramentum, Storm, Vinterland, Mork G., Satanic Slaughter, Midvinter....o niszowych, nie wspominając.
" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Ihasan
rasowy masterfulowicz
Posty: 2388
Rejestracja: 15-03-2006, 23:53
Lokalizacja: East Prussia
Kontakt:

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

19-12-2017, 21:50

SODOMOUSE pisze: ________________________________________________________________________________________________________________________
po wiele pozycji z wytwórni ,Swartadauþuz'a- właściciela Mysticism prod/ Ancient rec. zapraszam tutaj. Trochę to schizo....wydawanie niektórych kaset w limicie po 1o sztuk, a później światowy zasięg przez Jewtubu. Nichuja, może nie nadążam za przemianami "podziemnymi".
https://www.youtube.com/user/Afgrundsmysticism/videos" onclick="window.open(this.href);return false;
w większości , tych projektów, surowa improwizacja, umi chłop tworzyć muzykje! Daudadagr - kurwa, jaki tutaj jest patos, klimat sceny lat 90 - .......trochę Sacramentum, Storm, Vinterland, Mork G., Satanic Slaughter, Midvinter....o niszowych, nie wspominając.
" onclick="window.open(this.href);return false;
też dla mnie jest to niezrozumiałe, robienie tak śladowej ilości limitów.
Ja z YouTube nie lubię słuchać, z racji pewnych starych przyzwyczajeń preferuję fizyczny nośnik, chyba że nie jestem w stanie czegoś zakupić wtedy sięgam po mp3. Dużo rzeczy kupuję w przysłowiowe ślepo.
Swartadauþuz to generalnie bardzo ciekawa persona, co by nie mówić swoje palce zamoczył również w Svartrit, na którego przyznam szczerze czekam niecierpliwie (chyba teraz jakoś miały wyjść kolejne trzy płty na raz?)
Gość to niezła instytucja leśnego black metalu, który chyba najbliższy memu sercu, stąd nie ukrywam bacznie śledzę co tam wydaje. Oczywiście posiadam niestety śladowe ilości jego rzeczy na fizycznym nośniku, ale może jakąś część z biegiem czasu uda się zebrać na regał.
Black Magic Mushrooms

https://ancientdead.com/index.php
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

19-12-2017, 22:33

Ihasan pisze: też dla mnie jest to niezrozumiałe, robienie tak śladowej ilości limitów.
Ja z YouTube nie lubię słuchać, z racji pewnych starych przyzwyczajeń preferuję fizyczny nośnik, chyba że nie jestem w stanie czegoś zakupić wtedy sięgam po mp3. Dużo rzeczy kupuję w przysłowiowe ślepo.
Swartadauþuz to generalnie bardzo ciekawa persona, co by nie mówić swoje palce zamoczył również w Svartrit, na którego przyznam szczerze czekam niecierpliwie (chyba teraz jakoś miały wyjść kolejne trzy płty na raz?)
Gość to niezła instytucja leśnego black metalu, który chyba najbliższy memu sercu, stąd nie ukrywam bacznie śledzę co tam wydaje. Oczywiście posiadam niestety śladowe ilości jego rzeczy na fizycznym nośniku, ale może jakąś część z biegiem czasu uda się zebrać na regał.
także nie przepadam za YT,FB...dlatego kupuję fizyczne nośniki. Jednak, czasami wspieram się tymi internetowymi . Przysłowiowe,
"oka nie wyjmiesz" z kabaretu Hrabi - czasami trzeba. Ale nie neguję tych mediów "klikowych" całkowicie. Skoro dają zaspokojenie, darmowego poznania muzyki - gdy jebane finanse detronizują te zapędy. Chyba lepiej słuchać metalu z YT , niż nawozu disco z CD.
Svartrit - nowe płyty, miały być w tym roku, z tego co pisał ostatnio JFN, będą do marca, też Jego o to pytałem wcześniej. Czekając, mlaszcząc na nowe improwizacje. ________________________Ostatnio, zaliczyłem , być może ostatnią przeprowadzkę mieszkaniową,
w swoim życiu. Chuja tam meble, goście noszący pytali "co Pan masz w tych kartonach?" - książki, płyty, takie tam....rzekłem.
Samochód gówień, przydasiów ,meblów.....a drugie auto, i potem jeszcze nosili, to byLi płyty, płyty, płyty, płyty, Dvd, cass, wińille......i prosiłem o większą dostojność w obyciu, dźwiganiu, pasy, gąbki, ciszę.... Lodówkie, możesz Pan obić....ale tego kartonu - NIE!!!!
ODPOWIEDZ