Allegro v.2

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8169
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Allegro v.2

31-03-2020, 14:59

Bursum : )
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
devastator77
zahartowany metalizator
Posty: 6639
Rejestracja: 04-09-2016, 10:26

Re: Allegro v.2

31-03-2020, 16:20

COFFIN pisze:
devastator77 pisze: Tylko to moim zdaniem powinno być napisane w opisie sprzedawanych płyt,ale handlarzyny których przecież nie brakuje na tym forum nie raczą o tym napisać,a wszystko po to by uzyskać jak najlepszą cenę,wycisnąć ile się da.
Możesz podać jakiś przykład osoby stąd, która by to robiła?
Siedzisz już na tym forum jakiś czasu i nie zauważyłeś tych delikwentów którzy co jakiś czas rzucają na allegro czy ebay sporo płyt,piszą,że pozbywają się części kolekcji albo,że wyprzedają niepotrzebne tytuły czy coś w tym stylu,ale to nie prawda,oni kupują je na tych samych serwisach,potem co bardziej zniszczone dają do szlifowania/regeneracji i piszą,że stan idealny lub znakomity.
Kolesie którzy zbierają płyty,a tych też jest tu sporo na tym forum nie wyprzedają swoich płyt nawet jeżeli mają 36 wydań tego samego tytułu-to maniacy w swoim małym szaleństwie.
Kogo ty we mnie
wszystkimi dziennie
nocami straszysz?
Awatar użytkownika
soulsick
zaczyna szaleć
Posty: 140
Rejestracja: 30-12-2015, 16:18

Re: Allegro v.2

31-03-2020, 18:05

bartwa pisze:
Bursum : )
To chyba taki trik, aby oszukać Allegro, bo serwis usuwa płyty Burzum. Poniżej w opisie przedmiotu jest już ok. Płytę wystawia stary handlarz, myślę, że zna temat...
Awatar użytkownika
Ubzdur
weteran forumowych bitew
Posty: 1003
Rejestracja: 16-02-2015, 19:12

Re: Allegro v.2

31-03-2020, 19:14

Warto zrobić listę nazw zakazanych, by komuś konta nie zablokowali za faszyz. Znam już 3: Absurd, Burzum, Graveland.
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8169
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Allegro v.2

31-03-2020, 19:33

soulsick pisze:
bartwa pisze:
Bursum : )
To chyba taki trik, aby oszukać Allegro, bo serwis usuwa płyty Burzum. Poniżej w opisie przedmiotu jest już ok. Płytę wystawia stary handlarz, myślę, że zna temat...
Aa, to rozumiem.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Pablo
weteran forumowych bitew
Posty: 1270
Rejestracja: 22-03-2018, 11:03

Re: Allegro v.2

31-03-2020, 19:59

dokładnie
inny stary handlarz wystawił płytę Burzum jako Varg Vikernes
Awatar użytkownika
Najprzewielebniejszy
zahartowany metalizator
Posty: 4458
Rejestracja: 31-12-2001, 18:22

Re: Allegro v.2

31-03-2020, 23:48

Ubzdur pisze:Warto zrobić listę nazw zakazanych, by komuś konta nie zablokowali za faszyz. Znam już 3: Absurd, Burzum, Graveland.
Poważnie? Takie jaja?
Rok temu, jak jeszcze wyzbywałerm się ostatków kolekcjonerskich rarow, to sprzedawałem pierwsze bicia Burzum i nikt z Allegro nie pisnął, teraz nagle antifa sie do nich dolepiła?
WINYLE na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18597
CeDeki na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18589
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8169
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Allegro v.2

01-04-2020, 09:01

Ale ze sprzedawaniem piratów nie mają problemu?
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9680
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Allegro v.2

01-04-2020, 09:02

Najprzewielebniejszy pisze:teraz nagle antifa sie do nich dolepiła?
Konkretnie to Nigdy Więcej dostało narzędzia do zabawy w totalitarnych cenzorów ;-)
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: Allegro v.2

01-04-2020, 09:18

devastator77 pisze: Kolesie którzy zbierają płyty,a tych też jest tu sporo na tym forum nie wyprzedają swoich płyt nawet jeżeli mają 36 wydań tego samego tytułu-to maniacy w swoim małym szaleństwie.
Bez przesady. Ja, na ten przykład, kompletnie nie rozumiem dublowania tytułów ze względu na wydania i w momencie, gdy trafię wydanie bardziej mnie interesujące, starego się pozbywam; naturalna kolej rzeczy.

Które to ancymonki odświeżają płyty i wystawiają tutaj, hmm? ;) Drone się przyznał (do odświeżania). ;)


W temacie cenzury - na Allegro blokują, a na Discogs odblokowali. ;)
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Allegro v.2

01-04-2020, 09:36

Plagueis pisze:
devastator77 pisze: Kolesie którzy zbierają płyty,a tych też jest tu sporo na tym forum nie wyprzedają swoich płyt nawet jeżeli mają 36 wydań tego samego tytułu-to maniacy w swoim małym szaleństwie.
Bez przesady. Ja, na ten przykład, kompletnie nie rozumiem dublowania tytułów ze względu na wydania

mały offtop. ja np. mam tak:

- nie mam discmena. te co miałem dawniej to miały jeden mankament. niby był ten system antywstrząsowy, ale nigdy jakoś nie byłem zadowolony. kupiłem chińskiego walkmana, później naprawiłem porządnego panasonica co zalegał w garażu. teraz rozglądam się za kolejnym. wszystko to powoduje, że jak są wyjazdy - wyloty, hotele, plaże i inne sytuacje to wówczas kasety są grane.

- CD - auto i tak użytkowo na szybko jak chcę zakurwić ze 2 kawałki pomiędzy odkurzaniem a gotowaniem obiadu. generalnie nie lubię tego formatu, ale jest dość wygodny w obejściu.

- LP- tu jak zasiadam do słuchania, takiego na poważnie to lubię z placka. rozsiąść się w bujanym z napojem gazowanym lub nie, wyłożyć sobie z 5 lp i pójść z tematem. ten format to też jest format, który zostanie na lata. jak wywalę wszytskie kasety i cd, lp zostaną. te najbardziej szanuję. najlepiej są zabiezpieczone. zresztą patefon też najwyższej klasy z całego sprzętu grającego jest.




cała ta sytuacja powoduje, że ważne dla mnie zespoły mam w każdym formacie, każde wydawnictwo. o ile w takich formatach powychodziło. aczkolwiek teraz po mięsiącu niezarabiania pewnie takie rozrywki się skończą.
13.04.2024
Necropunk
w mackach Zła
Posty: 707
Rejestracja: 29-05-2015, 20:22

Re: Allegro v.2

01-04-2020, 09:38

Najprzewielebniejszy pisze:
Ubzdur pisze:Warto zrobić listę nazw zakazanych, by komuś konta nie zablokowali za faszyz. Znam już 3: Absurd, Burzum, Graveland.
Poważnie? Takie jaja?
Rok temu, jak jeszcze wyzbywałerm się ostatków kolekcjonerskich rarow, to sprzedawałem pierwsze bicia Burzum i nikt z Allegro nie pisnął, teraz nagle antifa sie do nich dolepiła?
Na Graveland i Absurd jest embargo, ale Burzum normalnie przechodzi.
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8169
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Allegro v.2

01-04-2020, 09:41

Plagueis pisze: W temacie cenzury - na Allegro blokują, a na Discogs odblokowali. ;)
Co odblokowali na discogs? Z tego co wiem to i piraty, i skrajna prawica są zablokowane.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: Allegro v.2

01-04-2020, 09:50

Ascetic pisze: ważne dla mnie zespoły mam w każdym formacie, każde wydawnictwo. o ile w takich formatach powychodziło.
Takie coś rozumiem. Podobnie, jak rip-y w telefonie czy odtwarzaczu mobilnym czy samochodowym, które sam robię. ;)
bartwa pisze: Co odblokowali na discogs? Z tego co wiem to i piraty, i skrajna prawica są zablokowane.
Graveland czy Nokturnal Mortum były zablokowane, teraz nie są. A że piraty blokują, to chwała im za to!
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8169
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Allegro v.2

01-04-2020, 10:36

Plagueis pisze:
Ascetic pisze: ważne dla mnie zespoły mam w każdym formacie, każde wydawnictwo. o ile w takich formatach powychodziło.
Takie coś rozumiem. Podobnie, jak rip-y w telefonie czy odtwarzaczu mobilnym czy samochodowym, które sam robię. ;)
bartwa pisze: Co odblokowali na discogs? Z tego co wiem to i piraty, i skrajna prawica są zablokowane.
Graveland czy Nokturnal Mortum były zablokowane, teraz nie są. A że piraty blokują, to chwała im za to!
Pewnie, że chwała za piraty. A Graveland nie wszystko odblokowali, np:
https://www.discogs.com/Graveland-Carpa ... se/2396322" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.discogs.com/Graveland-The-C ... se/6900240" onclick="window.open(this.href);return false;
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8064
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: Allegro v.2

01-04-2020, 10:42

devastator77 pisze:
Siedzisz już na tym forum jakiś czasu i nie zauważyłeś tych delikwentów którzy co jakiś czas rzucają na allegro czy ebay sporo płyt,piszą,że pozbywają się części kolekcji albo,że wyprzedają niepotrzebne tytuły czy coś w tym stylu,ale to nie prawda,oni kupują je na tych samych serwisach,potem co bardziej zniszczone dają do szlifowania/regeneracji i piszą,że stan idealny lub znakomity.
Kolesie którzy zbierają płyty,a tych też jest tu sporo na tym forum nie wyprzedają swoich płyt nawet jeżeli mają 36 wydań tego samego tytułu-to maniacy w swoim małym szaleństwie.
To chyba sam nie zrozumiałeś tego, co napisałeś w poprzednim poście. Generalizowanie i wrzucanie wszystkich do jednego wora. Na swoim przykładzie powiem tylko, że na samym Allegro siedzę od 16 lat i nie zregenerowałem ani jednej płyty, a 'trochę' tego sprzedałem. I nie były to płyty kupione w celu dalszej odsprzedaży.
'Come the Blessed Madness'
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Allegro v.2

01-04-2020, 11:51

Plagueis pisze:
Ascetic pisze: ważne dla mnie zespoły mam w każdym formacie, każde wydawnictwo. o ile w takich formatach powychodziło.
Takie coś rozumiem. Podobnie, jak rip-y w telefonie czy odtwarzaczu mobilnym czy samochodowym, które sam robię. ;)

niestety mnie też czekają rip-y. nienawidzę. na początku marca kupiłem nowe auto (brawo kurwa za decyzję. nie było lepszego momentu ). a, że w nim robi się najwiecej kilometrów to nie ma odtwarzacza cd - bo po co? więc jestem zdany na jakieś jebane zgrywki.
13.04.2024
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8169
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Allegro v.2

01-04-2020, 12:44

Ascetic pisze:na początku marca kupiłem nowe auto (brawo kurwa za decyzję. nie było lepszego momentu ).
Kondolencje, cóż nie da się zawsze być do przodu.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Allegro v.2

01-04-2020, 13:15

bartwa pisze:
Ascetic pisze:na początku marca kupiłem nowe auto (brawo kurwa za decyzję. nie było lepszego momentu ).
Kondolencje, cóż nie da się zawsze być do przodu.
obym go nie musiał za rok sprzedawać ;-) oczywiście ze stratą ;-) brawo ja. stoi kurwa i się błyszczy i mnie wkurwia. jak w dobrym tygodniu robi tak z 2-3 tys km. to teraz zrobił od początku marca może z 2 k. i jeszcze jebany nie ma wrzutu cd. ale tak to jest jak kobieta kupuje auto, a ja tylko ... a zresztą. jebać.
13.04.2024
Awatar użytkownika
Stary Metal
w mackach Zła
Posty: 981
Rejestracja: 21-03-2014, 20:07

Re: Allegro v.2

01-04-2020, 13:18

Ascetic pisze:
niestety mnie też czekają rip-y. nienawidzę. na początku marca kupiłem nowe auto (brawo kurwa za decyzję. nie było lepszego momentu ). a, że w nim robi się najwiecej kilometrów to nie ma odtwarzacza cd - bo po co? więc jestem zdany na jakieś jebane zgrywki.
Nowy pojazd, więc zapewne ma technologię BT. Czyli potrzeba jedynie smartfona i Spotify. Na dłuższe trasy idealne i nie trzeba nic ripować.
I kamp med kvitekrist
ODPOWIEDZ