Allegro v.2

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ubzdur
weteran forumowych bitew
Posty: 1003
Rejestracja: 16-02-2015, 19:12

Re: Allegro v.2

09-11-2019, 18:31

Ubzdur pisze:Wystawiłem wiele nowego towaru, jutro dojdzie drugie tyle. PW jeśli ktoś chce coś potargować/wziąć więcej etc.
Link w podpisie.
Doszło dużo nowego np.
vader the empire blue LP,
BAN TWWTG
Diocletian,
Raksu,
Sainte Marie Des Loups
Sacrificio,
Do tego dojdą kolejne, o czym również dam znać.
SCREAMBLOODYGORE
weteran forumowych bitew
Posty: 1354
Rejestracja: 27-08-2011, 20:35

Re: Allegro v.2

11-11-2019, 08:11

https://allegro.pl/oferta/abscess-open- ... 8497799702" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
rooster
świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 15-04-2018, 13:22

Re: Allegro v.2

11-11-2019, 15:35

Kilka płyt, ciuchy, gazeta. Może ktoś coś.

https://allegro.pl/uzytkownik/rooster85 ... i-1-1-1024" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8060
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: Allegro v.2

12-11-2019, 17:00

Po małych zmianach, wróciły pozycje z zeszłego tygodnia, wszystkie bez licytacji:

COFFIN pisze:WHOREDOM RIFE - Dommedagskvad / DIGI Terratur
GEHENNA - Adimiron Black / I wyd. Moonfog
MARDUK - Frontschwein
MARDUK - Wormwood / Pudełkowe wydanie
MARDUK - Plague Angel / I wydanie
TRIUMPHATOR - Wings of Antichrist / I wyd.
WATAIN - Rabid Death's Curse / II wyd
WATAIN - Sworn to the Dark / Pudełko
WATAIN - Lawless Darkness / Pudełko
NEFANDUS - The Nightwinds.../ Behold The Hordes
GEHENNA - Unravel
SATYRICON - The Shadowthrone / Monnfog / The End
BAPTISM - As the Darkness Enters
BAPTISM - Grim Arts of Melancholy
BAPTISM - Morbid Wings of Sathanas
ARMAGEDDA - Only True Believers / Drakkar
ONDSKAPT - Arisen from the Ashes / I wyd.
FURIA - Martwa Polska Jesień / I wydanie
ALLEGIANCE - Hymn Til.... / Marduk
ALLEGIANCE - Blodornsoffer / Marduk
ZAVORASH - In Odium Veritas / Selbstmord
https://allegro.pl/uzytkownik/Mary_Magd ... i-1-4-1024" onclick="window.open(this.href);return false;
'Come the Blessed Madness'
Awatar użytkownika
Ołówkiiiii
w mackach Zła
Posty: 733
Rejestracja: 17-12-2012, 18:32

Re: Allegro v.2

12-11-2019, 17:42

Co to allegro znowu odpierdala? I jak wystawić aukcję, żeby się zaczynała/kończyła kiedy mi pasuje?
The fate of all mankind I see Is in the hands of fools.
Awatar użytkownika
ggfh
w mackach Zła
Posty: 928
Rejestracja: 09-03-2015, 17:32

Re: Allegro v.2

12-11-2019, 17:45

nie ma takiej opcji.
masz na okreslony czas i juz.

takie ulepszenie by ludzi wywalic na allegro lokalne / olx
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14246
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Allegro v.2

12-11-2019, 17:51

allegro lokalne to gówno już działa i część aukcji jest tam ale nie ma możliwości obserwowania konkretnej aukcji
trzeba śledzić wszystkie aukcje konkretnego typa a potem se szukać tego w nich co interesuje kurwa ich jebana mać w dupe
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Ołówkiiiii
w mackach Zła
Posty: 733
Rejestracja: 17-12-2012, 18:32

Re: Allegro v.2

12-11-2019, 17:53

Hm, świetny pomysł, żeby rozjebać to gówno do końca. Ale czy jest już jakaś alternatywa poza ebay?
The fate of all mankind I see Is in the hands of fools.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9669
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Allegro v.2

12-11-2019, 19:09

czy obserwowane wyszukiwania z allegro lapia tez aukcje z allegro lokalnie czy trzeba wszystko przeklepywac?
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14246
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Allegro v.2

12-11-2019, 19:48

nie wiem, w sumie nie chciało mi się sprawdzać co tam jest a czego nie ma
ale przy logo jest napisane że to "beta" wiec mam nadzieje że kilka rzeczy poprawią, chyba że mają w dupie zwykłych sprzedawców
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10146
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Allegro v.2

12-11-2019, 19:51

uglak pisze:czy obserwowane wyszukiwania z allegro lapia tez aukcje z allegro lokalnie czy trzeba wszystko przeklepywac?
Na razie wyszukiwanie łapie też lokalne.
Ale co z tego, skoro nie można obserwować ofert.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Najprzewielebniejszy
zahartowany metalizator
Posty: 4457
Rejestracja: 31-12-2001, 18:22

Re: Allegro v.2

12-11-2019, 20:00

kwas, ze w zakladce licytowane w allegro nie widac licytowanych na allegrolokalnie, co za gowno.
WINYLE na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18597
CeDeki na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18589
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8060
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: Allegro v.2

12-11-2019, 20:02

Tak samo ze sprzedawanymi, ale chujnia:/
'Come the Blessed Madness'
Awatar użytkownika
Hellion
w mackach Zła
Posty: 761
Rejestracja: 11-08-2012, 22:26

Re: Allegro v.2

12-11-2019, 20:26

https://allegrolokalnie.pl/oferta/orien ... t-patelnia

Na sprzedaż zegarek do odmierzania czasu pozostałego do dostarczenia nowych płyt ;-)

Ps.

Ale to allegro się zjebane zrobiło, jak człowiek się przyzwyczaił do gównianych "ulepszeń", to oni wyskakują z jeszcze bardziej gównianym...
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8060
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: Allegro v.2

12-11-2019, 20:52

Wszystkie pozycje bez licytacji:

WHOREDOM RIFE - Dommedagskvad / DIGI Terratur
GEHENNA - Adimiron Black / I wyd. Moonfog
MARDUK - Frontschwein
MARDUK - Wormwood / Pudełkowe wydanie
MARDUK - Plague Angel / I wydanie
TRIUMPHATOR - Wings of Antichrist / I wyd.
WATAIN - Rabid Death's Curse / II wyd
WATAIN - Sworn to the Dark / Pudełko
WATAIN - Lawless Darkness / Pudełko
NEFANDUS - The Nightwinds.../ Behold The Hordes
GEHENNA - Unravel
SATYRICON - The Shadowthrone / Monnfog / The End
BAPTISM - As the Darkness Enters
BAPTISM - Grim Arts of Melancholy
BAPTISM - Morbid Wings of Sathanas
ARMAGEDDA - Only True Believers / Drakkar
ONDSKAPT - Arisen from the Ashes / I wyd.
FURIA - Martwa Polska Jesień / I wydanie
ALLEGIANCE - Hymn Til.... / Marduk
ALLEGIANCE - Blodornsoffer / Marduk
ZAVORASH - In Odium Veritas / Selbstmord
BERGRAVEN - Dodsvisioner / I wyd.
NECROPOLE - Solarite


https://allegro.pl/uzytkownik/Mary_Magd ... i-1-4-1024" onclick="window.open(this.href);return false;
'Come the Blessed Madness'
SCREAMBLOODYGORE
weteran forumowych bitew
Posty: 1354
Rejestracja: 27-08-2011, 20:35

Re: Allegro v.2

12-11-2019, 21:37

https://allegro.pl/oferta/autopsy-awake ... 8511950557" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
zawlekacz
w mackach Zła
Posty: 724
Rejestracja: 16-10-2007, 17:25

Re: Allegro v.2

13-11-2019, 11:11

To nowe allegro lokalnie to jakis zart jest?
Zacy tuję pare opinii jakie znalazlem na ich FUN page'u :)

Bez kitu - legendarny serwis z milionami klientów daje do zrobienia interfejs gimnazjalistom na
lekcjach infy? Bo taką "sugestię" dałby od ręki każdy w miarę przytomny na umyśle człowiek (nie
wspominając o fachowcach w temacie), PRZED wypuszczeniem tego czegoś do fazy testów.
Poza tym, skąd pomysł, żeby zrobić z dziesiątek milionów klientów przymusowych beta-testerów,
odcinając ich jednocześnie od sprawdzonej, działającej wersji serwisu??

Aukcje, które normalnie wystawiłabym w godzinę, teraz wystawiłam w trzy. Ceny inne niż zapisałam,
kolejność zdjęć również, brak możliwości edycji niektórych ofert(why?), za każdym razem wyszukiwanie
kategorii (brak opcji wystaw podobny), zmniejszenie ilości zdjęć do 5-ciu (niektóre przedmioty
potrzebują kilku ujęć)...kontynuować??? Już dawno allegro zaczęło pokazywać w jak głębokim poważaniu
ma sprzedawców

Allegro w tej chwili Wasza "ochrona" kupujących wygląda tak, że po wystawieniu aukcji dostaję masę
pytań typu: co się dzieje? Zalicytowałam, cena wzrosła a nadal wyświetla się 0 ofert...Gdzie jest
moja oferta? Skąd mam wiedzieć czy kupiłem/am przedmiot skoro w moich zakładkach odnośnie aukcji w
których biorę udział nic się nie wyświetla? Kontynuować? Jest tego dużo więcej ??. Co mam odpowiadać
licytującym? Dlaczego teraz ja za Was muszę świecić oczami, bo Wam było szkoda grosza na
zatrudnienie testerów? Znacie takie słówko...tester... Szanujące siebie i klientów firmy zatrudniają
takich gosci żeby czasem nie wypuścić bubla na rynek. Was zgubił pośpiech i skąpstwo. Lepiej było
kasę wyrzucić na reklamy niż na dopracowanie wszystkiego jak należy. Pokazaliście w ten sposób tylko
to w jak głębokim poważaniu macie klientów.

ilość błędów aż przeraża. Kompletnie niedopracowany serwis. Wymienić osobę, która jest
odpowiedzialna za wdrożenie tego czegoś. Mimo wszystko dziwie się, że ludzie nawet w gównie potrafią
się odnaleźć i urządzić
- Brak powielenia oferty z Allegro na Allegro Lokalnie w "Wystaw podobny"
- Brak wielkości czcionek, podpunktów i punktów (kropek) przed słowem, myślniki wyglądają po prostu
nieestetycznie
- Zbyt małe okienko do tworzenia/edycji oferty tudzież brak możliwości rozciągnięcia tego okna na
prawą stronę (bo na dół działa)
- Brak możliwości wyboru ile oferta ma wisieć
- Brak podglądu oferty przed jej wysłaniem
- W przypadku wysyłki elektronicznej email, brak informacji o emailu kupującego (Czat jest może i
prosty ale również niefunkcjonalny, brak możliwości pisania w formie pionowej)

Niespecjalnie mi się podoba, kiedy ktoś wie lepiej ode mnie, jakie są moje potrzeby.
Na przykład teraz mam taka potrzebę, żeby zamieścić ofertę sprzedaży na Allegro, a jest to
NIEWYKONALNE. Wystawione oferty pojawiają się tylko na, przepraszam za wyrażenie, "allegro
lokalnie", na Allegro są niewidoczne.

OLX nie jest idealne, ale ma miliony użytkowników. Ilu użytkowników ma beta "allegro lokalnie" -
ZERO, NULL (znasz kogoś kto chce coś kupić online i mówi "a zajrzę se na betę allegro lokalnie"??).
Jakie mam szanse na sprzedanie tam czegokolwiek (a do tego zmusiło mnie Allegro, odcinając od
głównego serwisu)??

allegrolokalnie to katastrofa kompletna: ergonomiczna, funkcjonalna, i każda inna. Jak można zmuszać
Tych co Was utrzymują do korzystania z czegoś co jest 'beta'.
Jak można uciąć 90% Allegro i podnieść ceny?
Czemu to ma służyć? Pozbyciu się 'detalistów' pod szyldem "powrotu do korzeni'? Tak źle z Allegro
nie było nigdy. a używam od początku. istnienia serwisu.
Proszę zamknąć allegrolokalnie albo zrobić go działającym na poziomie Allegro.

Sprzedaje sporadycznie i jak postanowiłam teraz sprzedać trochę rzeczy to muszę odgrywać rolę
królika doświadczalne. Jest mi po prostu po ludzku przykro że ktoś tam na górze u Was zdecydował że
jestem drugi sort ja osobiscie po calej tej akcji z Allegro lokalnie rozstaje sie z wami na dobre po prawie 20 latach.

Ale osobiscie uwazam, ze nie ma sensu rozpaczac. Swiat nie lubi próżni. Pamietacie jaką kiedys
pozycje w Polsce miala Nasza Klasa ? A gdzie jest teraz wszyscy wiemy. I wam wróże podobną
przyszłość. Ale to juz nie moje zmartwienie. Ja jako klient i sprzedawca wybiore tego kto bedzie
mial najlepsza oferte, a jesli wy macie w poważaniu swoich klientow to zaplacicie za to utrata
rynku, i tyle.

Allegro Dziękuję za przypomnienie. Na pewno wiele osób będzie czekać 7-8 miesięcy na tę formę
dostawy i usprawnienie pracy serwisu. Powodzenia

Szczerze mam nadzieję że przez te allegro lokalnie serwis upadnie całkowicie . Jak można
robić taki skok na kasę przy czym wkładać nóż w plecy użytkownikom którzy ten portal stworzyli
....olx jest od ogłoszeń . Widzę że model biznesowy allegro ma zamiar sprowadzać nie tylko same
firmy ale też zarobek zza granicy nawet kontynentu . Gdzie jeszcze jakiś czas temu była walka ze
sprzedającymi z Azji :D hahaha kasaaaaaa więcej kasy.....allegro lokalnie najgorsza zmiana w
historii całego allegro .
Jakoś dziwnie mam wrażenie, że te całe zmiany mają na celu wymuszenie zaprzestania sprzedaży
czegokolwiek przez osoby prywatne..utrudnienia jakie wprowadziliście zniechęcają bardzo skutecznie
do wystawiania ofert przez sprzedających..zabranie tańszej przesyłki w ramach AllegoInpost zniechęci
zaś kupujących. Kto będzie chciał kupić używaną książkę za kilka zł i zapłacić za paczkomat 15zł?? I
jeszcze wmawianie nam, że to dla nas korzystne zmiany! Bardzo mocno przypomina to politykę partii
rządzącej, nie sądzicie? Jakiś prezes maczał w tym swoje serdelkowate paluszki..przecież prywatny
sprzedający nie zapłaci podatku (a wzbogaci się! sprzedając swoje używane rzeczy)

Prawie 15 lat handluje na Allegro, 1 raz tylko spoznilem sie z zaplata prowizji. Nigdy nie mialem
ani 1 komentarza negatywnego ,ani neutralnego, nigdy nie mialem zablokowanego konta. Zebralem ok 670
pozytywow. Po zmianie wlasciciela od ok 2 lat Allegro cyklicznie wprowadza "zmiany"..
Zmiany..zmiany..zmiany ponoc w odpowiedzi na nasze potrzeby :-/ W czasie tych zmian za jednym
zamachem usunieto mi po 1. caly zbior komentarzy (po 15 latach mam teraz 15 sztuk !), po 2 usunieto
fajny system obustronnych komentarzy (kolejna zmiana), ktory motywowal obie strony do szczerych
ocen. Teraz musze pisac prywatne meile do ludzi, z prosba o wystawienie oceny po zakupie, mowiac ze
zbieram na etykiety jakosci, bo nikomu sie nie chce wystawiac oceny. Po 3. Wykupilem na 1 rok (wazny
do marca 2020 r) opcje "SmartAllegro!" z darmowymi paczkomatami Inpost (8.99 zl) z zintegrowanym
kontem, mozliwoscia importowania danych z Allegro, pozniej automatycznego generowania etykiet
(czysta wygoda), co mnie bardzo ucieszylo i pomyslalem, juz pal licho z komentarzami - no ale
KOLEJNA ZMIANA "POPRAWIAJACA MOJ KOMFORT" ! Otoz przerzucono mnie wbrew mojej woli na Allegro
Lokalnie, zabrano mi opcje "Smart" teraz do ceny sprzedawanego przedmiotu musze doliczyc paczkomat
za 15 zl, aha + cos tam ,bo prowizja wzrosla do 10%, czyli powiedzmy 17 - 18 zl i juz nie mam szans
nic sprzedac w zderzeniu z firmami, sklepami, ktore maja "Smarta", choc pomimo tego, ze nie mam
zarejestrowanej dzialalnosci place podatki. Po 5. Kompletnie nie zalezy mi na sprzedazy Lokalnie,
gdyby chcial sprzedawac lokalnie poszedl bym do siebie na targ ! :-/ Nie potrzebne mi wycieczki
obcych osob do mnie do domu po odbior osobisty, nie zycze sobie tego, akceptowalem zwrot towaru, co
mi sie nigdy jeszcze nie zdarzylo, bo handluje rzetelenie i dobrym towarem. A WIEC PYTAM CZYJE
POTRZEBY PANSTWO SPELNIACIE ??! bo mnie sie wydaje, ze tylko swoje wlasne i zarzadu (?!) Wiadomo,
ze na duzych firmach mozna wiecej zarobic ! Dbanie o nasze potrzeby to SCIEMA ! Przykro mi, ale
jestem bardzo rozzalony i zawiedziony PS. Opcja "Smart" bedzie w polowie przyszlego roku? A wiec do
zobaczenia w przyszlym roku.:

Cofnijcie się pamięcią wstecz. Cała ta platforma powstała na takich ludziach jak my ,a nie na
firmach! Teraz wsadziliście nas do śmietnika zwanego allegro lokalnie a prawdziwe allegro możemy
tylko oglądać. Wiele ciekawych przedmiotów nie zostanie wystawionych ,bo ludzie zrezygnują. Stratę
ponieśliśmy my-drobni,ale też kupujący. Wierzę ,że to był wasz gwóźdź do trumny na polskim rynku.
też żegnam się z allegro. Szczerze - więcej sprzedawałam rzeczy po dzieciach niż im kupowałam. A
rzeczy ze zdrową żywnością, które kupowałam przy okazji posiadania allegro smart zacznę kupować
LOKALNIE, w sklepach w moim mieście. Stracicie wy i wasi sprzedawcy.

A najlepsze jest to, że jeśli licytujecie w ostatniej minucie, z automatu taka licytacja jest
przedłużana o dodatkowe 5 minut :D Czyli chcecie coś ustrzelić w ostatnich sekundach i... nie ma
bata, nie ustrzelicie :D Licytacja będzie się dzięki snajperom przedłużała

Jestem kolekcjonerem. Na Allegro lokalnie wystawiłem kilka artefaktów do sprzedania. Przedmiot warty 700 zł sprzedał się za 50 zł. Kolejny warty 300 zł sprzedał się za 44 zł, a jeszcze jeden warty również 300 zł sprzedał się za 25 zł i do tego jeszcze muszę zapłacić 10% prowizji dla Allegro. TRAGEDIA. Nie mam zamiaru nic kupować ani sprzedawać na Allegro. Na Lokalnie nikt nie zagląda, a jak już ktoś wejdzie, to w większości rezygnuje z licytacji, bo system do licytowania wprowadzony na lokalnie to kolejny WILEKI BUBEL.
nie ma to tamto
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14246
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Allegro v.2

13-11-2019, 11:47

hehe mniej więcej ;)

ja na szczeście mam dostęp do konta firmowego na allegro i w razie czego nie zawaham się go użyć ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Allegro v.2

13-11-2019, 11:47

Panie i Panowie. Tylko ebay, albo discogs. Chędożyć allegro.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Allegro v.2

13-11-2019, 11:52

Dokładnie jebać allegro
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
ODPOWIEDZ