Najlepsze płyty roku 2017

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Najlepsze płyty roku 2017

02-01-2018, 22:55

[V] pisze:Ale ci kolesie nie znają prawie w ogóle DM. Oczywiście że to co teraz robią nie jest ani genialne ani tym bardziej oryginalne ale te piosenki są po prostu zajebiste i pozbawione tej pretensjonalnej pompy obecnej na kilku ich poprzednich wydawnictwach. Ten album po prostu musi się podobać fanom zespołu i jest skazany na sukces. A co tam inne metaluchy o tym sądzą to mnie jebie po całości.

Jak mogą nie znać DM, skoro kopiują i to w oczywisty sposób?

Nie wiem, czy jest możliwe nie znać DM, choćby kilku piosenek. Nawet zupełni ignoranci muzyczni, których znam, słyszeli.
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Najlepsze płyty roku 2017

03-01-2018, 06:48

Kilka hitów tak ale nie całe płyty, wystarczy poczytać wywiady z ubiegłego roku. Też mnie to zdziwiło.

Poza tym umówmy się :ostatnia płyta nie jest zwykłą zrzyna z DM, przecież tam jest również masa innych wpływów
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Najlepsze płyty roku 2017

03-01-2018, 07:14

Wolē oprzeć swoją wiedzę na tym, co słyszę niż na wątpliwych wywiadach niekoniecznie dobrze przetłumaczonych

Zresztą wielu artystów każdemu mówi co innego, nie wiem jak ludzie z Ulver,
ale nie wszyscy trzymają spójność.
Die Welt ist meine Vorstellung.
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Najlepsze płyty roku 2017

03-01-2018, 08:02

Medard pisze:Wolē oprzeć swoją wiedzę na tym, co słyszę niż na wątpliwych wywiadach niekoniecznie dobrze przetłumaczonych
Co kurwa??? Ile masz lat dzieciaku? Wywiady anglojęzyczne wątpliwe i niekoniecznie dobrze przetłumaczone. Kisne.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Najlepsze płyty roku 2017

03-01-2018, 09:08

Spokojnie ekspercie, to już wiemy, że anglojęzyczne. Nie pisałeś tego wcześniej.

Ciekawe na kim się wzorowali, bo by wynikało, że DM tez podkradli pomysły i warto sięgnąć do źródła.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Najlepsze płyty roku 2017

03-01-2018, 09:45

V podaj inspiracje Ulvera, jeżeli możesz.
Awatar użytkownika
Mol
zahartowany metalizator
Posty: 3366
Rejestracja: 03-02-2003, 22:26
Lokalizacja: Chocianów

Re: Najlepsze płyty roku 2017

03-01-2018, 12:04

[V] pisze:Kto nie docenia the assassination of julius caesar nie ma pojęcia o muzyce. Fakt.
ja pierdole, jaka bzdura.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10788
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: Najlepsze płyty roku 2017

03-01-2018, 16:53

Kolega V lubi Ulver i łyka jak śmietnik wszystko co wydadzą bezkrytycznie twierdząc, że nawet gdy dotykają gówna to zamienia się w złoto. A tak serio, to na Juliuszu Cezarze są całkiem przyzwoite piosenki oparte na zbyt wyraźnych inspiracjach, przez co nowy Ulver brzmi jak autystyczne i lekko pokraczne dziecko będące owocem z romansu Aplhaville z Depechami z czasów "Ultry".

Jednak wolę posłuchać rajtuziastego, ale twórczego Akercocke niż płyty zespołu, który na dobrą sprawę nigdy nie wykształcił swojego stylu.
Awatar użytkownika
Oki
weteran forumowych bitew
Posty: 1945
Rejestracja: 16-09-2012, 00:30

Re: Najlepsze płyty roku 2017

03-01-2018, 17:06

Ulver zawsze bronił i wyóżniał tylko wokal Garma
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Najlepsze płyty roku 2017

03-01-2018, 17:17

Harlequin pisze:Kolega V lubi Ulver i łyka jak śmietnik wszystko co wydadzą bezkrytycznie twierdząc, że nawet gdy dotykają gówna to zamienia się w złoto.
Tak trochę jest, ale faktem jest, że do Blood Inside też byłem fanboyem tej kapeli. Shadows of the Sun sprawiło, że moje i Ulvera drogi się rozeszły.
Harlequin pisze:A tak serio, to na Juliuszu Cezarze są całkiem przyzwoite piosenki oparte na zbyt wyraźnych inspiracjach, przez co nowy Ulver brzmi jak autystyczne i lekko pokraczne dziecko będące owocem z romansu Aplhaville z Depechami z czasów "Ultry".
No nie wiem czy ta płyta jest przyzwoita. Ja czuję, że jest wypełniona piosenkami artysty, który się prostytuuje. A że już jest trochę wiekowy, to wygląda to żenująco. Dużo lepiej było Ulverowi do twarzy z Messe i ATGCLVLSSCAP .
Harlequin pisze:Jednak wolę posłuchać rajtuziastego, ale twórczego Akercocke
Litości, przestań używać tego rajtuzowego stwierdzenia! Jeden malkontent tak napisał, który nie słucha metalu, a ten jak papuga powtarza. :-) Tam nie ma żadnych rajtuz.
Oki pisze:Ulver zawsze bronił i wyóżniał tylko wokal Garma
No nie tylko. Wyróżniało ich to, że nie nagrali żadnej płyty w tym samym stylu. A ich najlepsze rzeczy (poza 1-3) w ogóle nie mają wokali przecież.
all the monsters will break your heart
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Najlepsze płyty roku 2017

03-01-2018, 18:19

Oki pisze:Ulver zawsze bronił i wyóżniał tylko wokal Garma
Wyróżniał z pewnością, choć niekoniecznie in plus.
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Najlepsze płyty roku 2017

03-01-2018, 18:49

Harlequin pisze:Kolega V lubi Ulver i łyka jak śmietnik wszystko co wydadzą bezkrytycznie twierdząc, że nawet gdy dotykają gówna to zamienia się w złoto. A tak serio, to na Juliuszu Cezarze są całkiem przyzwoite piosenki oparte na zbyt wyraźnych inspiracjach, przez co nowy Ulver brzmi jak autystyczne i lekko pokraczne dziecko będące owocem z romansu Aplhaville z Depechami z czasów "Ultry".

.
Kto jak smieciara wpierdala trzecioligowe gruzy i śmierć metale, kto, no powiedz kto? :)ja nie być fanboy żadnej kapeli, wilcy też nagraly trochę gówna i mówiłem o tym bez krepacji. Natomiast te porównania ostatniej do DM są mocno krzywdzące bo tam tak na dobrą sprawę słychać brytoli w jednym utworze. Słychać mnóstwo innych wpływów ale nie będę podawał na tacy, dziwnym zdarzeniem losu ludzie którzy słuchają tylko metalu słyszą na juliuszu tylko Depeche Mode :)pozdrawiam kolegę prosiaczka
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Najlepsze płyty roku 2017

03-01-2018, 18:54

[V] pisze:
Harlequin pisze:Kolega V lubi Ulver i łyka jak śmietnik wszystko co wydadzą bezkrytycznie twierdząc, że nawet gdy dotykają gówna to zamienia się w złoto. A tak serio, to na Juliuszu Cezarze są całkiem przyzwoite piosenki oparte na zbyt wyraźnych inspiracjach, przez co nowy Ulver brzmi jak autystyczne i lekko pokraczne dziecko będące owocem z romansu Aplhaville z Depechami z czasów "Ultry".

.
Kto jak smieciara wpierdala trzecioligowe gruzy i śmierć metale, kto, no powiedz kto? :)ja nie być fanboy żadnej kapeli, wilcy też nagraly trochę gówna i mówiłem o tym bez krepacji. Natomiast te porównania ostatniej do DM są mocno krzywdzące bo tam tak na dobrą sprawę słychać brytoli w jednym utworze. Słychać mnóstwo innych wpływów ale nie będę podawał na tacy, dziwnym zdarzeniem losu ludzie którzy słuchają tylko metalu słyszą na juliuszu tylko Depeche Mode :)pozdrawiam kolegę prosiaczka
Kto za tobą w szkole ganiał, do piórnika żaby wkładał?

A tak serio, to w tym nowym Ulver to chyba najwięcej jest samego Ultravox (pozdro :D) :D
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Najlepsze płyty roku 2017

03-01-2018, 18:59

Widzisz byrdziu, nie głupi chłop jesteś. Dawaj awatar jakiejś fajnej dupy.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10788
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: Najlepsze płyty roku 2017

03-01-2018, 19:04

[V] pisze:
Harlequin pisze:Kolega V lubi Ulver i łyka jak śmietnik wszystko co wydadzą bezkrytycznie twierdząc, że nawet gdy dotykają gówna to zamienia się w złoto. A tak serio, to na Juliuszu Cezarze są całkiem przyzwoite piosenki oparte na zbyt wyraźnych inspiracjach, przez co nowy Ulver brzmi jak autystyczne i lekko pokraczne dziecko będące owocem z romansu Aplhaville z Depechami z czasów "Ultry".

.
Kto jak smieciara wpierdala trzecioligowe gruzy i śmierć metale, kto, no powiedz kto? :)
Ja się nawet z tym nie kryję, dużo frajdy mi to sprawia :) Wkrześ lepiej swojego pejsbukowego bloga, bo fajne to wyglądało i dobrze się czytało.
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Najlepsze płyty roku 2017

03-01-2018, 19:07

E tam, lepiej jakieś wywiade ale czasu tak mało ;(
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Najlepsze płyty roku 2017

03-01-2018, 19:16

[V] pisze:Widzisz byrdziu, nie głupi chłop jesteś. Dawaj awatar jakiejś fajnej dupy.
No to chyba jestem, bo jeśli to ma być jakkolwiek jasny punkt wśród płyt z zeszłego roku... ;)

Poza tym - jestem metro, dup więcej nie będzie.
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: Najlepsze płyty roku 2017

03-01-2018, 19:22

troche mnie nie bylo, okolice sylwestra oddzielily mnie od internetu i forumka, ale ze bardzo teskniliscie pobawie sie w male podsumowanie z tego waskiego nurtu black metal ktory jeszcze chce mi sie sledzic.
2017 bardzo dobry rok, zreszta nawet nie musi byc dobry , jak dostane 3-4 plyty to w zupelnosci wystarczy, wciaz wiecej czasu poswiecam na plyty z lat poprzednich. Jedziemy z top 6 :

Najlepsze albumy:
1. Black Cilice- Banished From Time
Obrazek
Troche zawartosc odbiega od poprzednich wydawnictw , ale wciaz wyczuwalny jest klaustrofobiczny klimat piwnicy. Black cilice znalazl sposob by wyroznic sie w gaszczu projektow, nie przekraczajac waskich ram gatunku. Kolejny doskonaly album

2. Forgjord- Uhripuu
Obrazek
Bardzo sie udał ten album finom. Mimo lekkiego "zmiękczenia" materialu w porownaniu z poprzednia plyta, pieknie to plynie. Wielokrotnie wracam i nic mi sie tu nie nudzi, kopalnia dobrych riffow.

3. Wulkanaz- Paralys
Obrazek
Sytuacja podobna do wyzej omawianych BC. Wagner ma swoja wizje bm i charakterystyczny rozpoznawalny sznyt, pozostajac gatunkowym purysta. Jest brzydko, koslawo, brudno, jest lupniecie w kociol. Ja to kupuje. Swietny album

4. Ostots- Ezer Ezaren Araztasuna
Obrazek
Trzeci duzy album katalonczykow bardzo mi podszedl. Ze wszystkich plyt z tego podsumowania najbardziej nawiazuje do lat 90. Troche srednich temp, melancholijna, nostalgiczna atmosfera. Teksty w jezyku katalonskim. Warto sprawdzic.

5. Striborg-Procession of lost souls.
Obrazek
Ponoc ostatni black metalowy striborg. teraz beda tylko dziwne dzwieki w stylu dark wave czy jak im tam... Szkoda , bo to najlepszy album od lat. Konsekwencja robi swoje.


6. Clandestine Blaze- City of Slaughter.
Obrazek
Kazdy album Mikko jest troche inny, kazdy atakuje sluchacza w troche inny sposob. Wciaz najlepszy sposob na mnie mieli na Night of Unholy Flames, ale najnowszy krazek tez mocno meczylem i znalazl sie w podsumowaniu.


Najlepsza EPa tego roku to Warloghe- Lucifer Ascends.
Obrazek
Jedna z ulubionych finskich hord. Byc moze zapowiedz nadchodzacej plyty. W kazdym razie narobili smaka na wiecej. Bardzo posepny black metal dla wytrwalych.

Najlepszy split. Paysage d'hiver/ Drudkh.
Obrazek
W sumie tylko za sprawa czesci Pd'H, bo Drudkh nie lezy mi zupelnie. Szkoda ze na potrzeby splitu Saenko nie reaktywowal Hate Forest, wtedy by sie zadzialo... A tak pozostaje mi sie cieszyc nowym materialem Paysage d'hiver, ktory jest rewelacyjny.


Z Polski wyróżnienie dostaje Useless-Departure.
Obrazek
2 dlugie hipnotyczne wałki z mocno wysunietym wokalem. Ostre, surowe brzmienie. Bardzo dobre, malo w polsce takich projektow wiec im kibicuje.

Drugie miejsce Selbstmord- Radical declaration
Obrazek
Szybki, brutalny atak nienawisci. Mocny strzal

Ponizej 2 albumy ktorych nie mam , a jakbym wiecej posluchal moze by weszly do podsumowania:)
Byyrth-Saviors of Armageddon
[youtube][/youtube]
Vampyric Blood- Howling in Candlelight
[youtube][/youtube]


Wciaz nie poznane, ale MOGĄ byc dobre:
Goatblood-Hate Division
Drowning the light -Varcolaci Rising
Grav-Projektioner af död
Grav- Tomb of Agony
Ostatnio zmieniony 03-01-2018, 19:54 przez pr0metheus, łącznie zmieniany 2 razy.
niech to miejsce niebawem zniknie
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Najlepsze płyty roku 2017

03-01-2018, 19:25

Fajno, aż miło popatrzeć i aż kusi, by coś wolnym czasem wyłuskać dla siebie, zwłaszcza na tle ostatniej fali sentymentu do pryszczy, kiczu i wyrywania maniur na parkiecie.

Forum metalowe.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Najlepsze płyty roku 2017

03-01-2018, 20:01

Przesĺuchalem raz Drab Majesty 'The demonstration' i nie zainteresowało mnie zbytnio. Nic nie usłyszałem dla siebie,
ale to może skutek tego, że słuchałem będąc w kuchni. Obierałem ziemniaki, muzyka leciała z YouTube odpalonego na lapie w pokoju 10 m od kuchni. Nie muszę pisać, że drzwi do pokoju były lekko uchylone, ale ja się spinam i w tym roku 400 nowych płyt chcē przesłuchać. Jak mus to mus :)
ODPOWIEDZ