Książka Black Metal - Evolution of the Cult po polskiemu

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3229
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: Książka Black Metal - Evolution of the Cult po polskiemu

30-08-2016, 06:16

No bo jest o muzyce, która autorów "Władców Chaosu" właściwie nie interesuje. :)
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
RottinG
rozkręca się
Posty: 60
Rejestracja: 28-08-2015, 16:51
Lokalizacja: Ełk

Re: Książka Black Metal - Evolution of the Cult po polskiemu

08-09-2016, 20:44

Książkę przeczytałem.
Nie jestem fanem black metalu, ale jakoś tak dobrze mi się czytało... na nocce w pracy :). Wydanej kasy nie żałuję, nic nowego się nie dowiedziałem... może trochę z naszego podwórka. Bo jakoś umknęły mi płonące kościoły w Polsce, a przynajmniej nie wiązałem ich z muzą i BM. Choć w tamtym czasie sam robiłem różki w stronę kościoła. Większość kapel z książki znałem, a tych które nie znałem nie polubiłem... nadal nie rozumiem spuszczania się nad Venom i Celtic. Odkryciem dla mnie są Manes i Fleurety czyli zespoły mało BM.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Książka Black Metal - Evolution of the Cult po polskiemu

09-09-2016, 12:41

RottinG pisze:Książkę przeczytałem.
Nie jestem fanem black metalu, ale jakoś tak dobrze mi się czytało... na nocce w pracy :). Wydanej kasy nie żałuję, nic nowego się nie dowiedziałem... może trochę z naszego podwórka. Bo jakoś umknęły mi płonące kościoły w Polsce, a przynajmniej nie wiązałem ich z muzą i BM. Choć w tamtym czasie sam robiłem różki w stronę kościoła. Większość kapel z książki znałem, a tych które nie znałem nie polubiłem... nadal nie rozumiem spuszczania się nad Venom i Celtic. Odkryciem dla mnie są Manes i Fleurety czyli zespoły mało BM.

że jak?
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
RottinG
rozkręca się
Posty: 60
Rejestracja: 28-08-2015, 16:51
Lokalizacja: Ełk

Re: Książka Black Metal - Evolution of the Cult po polskiemu

09-09-2016, 15:54

maciek z klanu pisze:
RottinG pisze:Książkę przeczytałem.
Nie jestem fanem black metalu, ale jakoś tak dobrze mi się czytało... na nocce w pracy :). Wydanej kasy nie żałuję, nic nowego się nie dowiedziałem... może trochę z naszego podwórka. Bo jakoś umknęły mi płonące kościoły w Polsce, a przynajmniej nie wiązałem ich z muzą i BM. Choć w tamtym czasie sam robiłem różki w stronę kościoła. Większość kapel z książki znałem, a tych które nie znałem nie polubiłem... nadal nie rozumiem spuszczania się nad Venom i Celtic. Odkryciem dla mnie są Manes i Fleurety czyli zespoły mało BM.

że jak?
że tak...
Zapoznałem się tylko z ostatnią płytą, więc że tak.
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6733
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: Książka Black Metal - Evolution of the Cult po polskiemu

09-09-2016, 18:21

Już kiedyś o tym wspominałem . . , Dobra jest anegdota o gościach orbitujących wokół Mutiilation, którzy byli tak podziemni, że odcięli się zupełnie od 'sceny' i gdzieś w las poszli i tam dla siebie grają i nic nie wydają dla szerszego grona odbiorców.
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: Książka Black Metal - Evolution of the Cult po polskiemu

03-02-2017, 16:39

Recenzja w "Znaku". Jest kilka głupot (np. Furia jako zespół okultystyczny), ale całość wyważona i obiektywna.

http://www.miesiecznik.znak.com.pl/prze ... karzyciel/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9669
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Książka Black Metal - Evolution of the Cult po polskiemu

03-02-2017, 18:19

Ta recenzja bardziej zacheca mnie do kupna niz te wszystkie wypociny z czasopism "branzowych"
Guilty of being right
Awatar użytkownika
bayzell
zaczyna szaleć
Posty: 164
Rejestracja: 24-11-2015, 19:25

Re: Książka Black Metal - Evolution of the Cult po polskiemu

03-02-2017, 18:29

uglak pisze:Ta recenzja bardziej zacheca mnie do kupna niz te wszystkie wypociny z czasopism "branzowych"
pobierznie przeglądając nie zauwarzyłem NIC o Immortal w książce o ... black metalu ?????
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 3919
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: Książka Black Metal - Evolution of the Cult po polskiemu

03-02-2017, 18:46

bayzell pisze:
uglak pisze:Ta recenzja bardziej zacheca mnie do kupna niz te wszystkie wypociny z czasopism "branzowych"
pobierznie przeglądając nie zauwarzyłem NIC o Immortal w książce o ... black metalu ?????
jestem po lekturze i potwierdzam, Immortal był gdzieś tam wspomniany kilka razy, ale bez żadnych szczegółów,
generalnie go jakby pominęli.
Zresztą nad Satyricon też się jakoś nie rozpisywał, coś tam jest wspomniane, ale niewiele, trochę jest o wytwórni Moonfoog ...

Ogólnie bardzo fajnie się czyta, książka moim zdaniem bez porównania lepsza od "Krew. Ogień. Śmierć..."
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: Książka Black Metal - Evolution of the Cult po polskiemu

02-11-2017, 15:49

Wszystko pięknie, sporo ciekawostek, ale autor mógłby sobie darować opisy muzyki, bo te przypominają teksty z Wikipedii. Ogólnie polecam - zdecydowanie najlepsze opracowanie na temat BM, bez taniej sensacji i zrobione z serca.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
ODPOWIEDZ