Książka Black Metal - Evolution of the Cult po polskiemu

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

RottinG
rozkręca się
Posty: 60
Rejestracja: 28-08-2015, 16:51
Lokalizacja: Ełk

Książka Black Metal - Evolution of the Cult po polskiemu

27-07-2016, 13:17

Obrazek
Kagra wyda polską wersję książki Dayala Pattersona Black Metal: Evolution of the Cult. Tumaczył Bartosz Donarski.
Wiecej szczegółów na stronie Kagry. Premiera 1 sierpnia, cena 52 złote + kw.
http://www.kagra.com.pl/heavy-metal/bla ... ucja-kultu
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: Książka Black Metal - Evolution of the Cult po polskiemu

27-07-2016, 18:28

Będzie kupione i czytane.
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6733
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: Książka Black Metal - Evolution of the Cult po polskiemu

27-07-2016, 18:55

Po angielsku już przeczytałem ze dwa razy. Ciekawa książka.

btw. Autor już kolejne trzy napisał.
Awatar użytkownika
PrzemoC
w mackach Zła
Posty: 678
Rejestracja: 21-08-2006, 15:21
Lokalizacja: uOpolskie

Re: Książka Black Metal - Evolution of the Cult po polskiemu

18-08-2016, 22:51

Se kupiłem całkiem w ciemno. Przeglądam, bo jest wkładka z kolorowymi zdjęciami. Na stronie nr. 3 widzę Nuklearnego Holokałsta (przecinek Pomsta) i podpis "Jedyny w swoim rodzaju Nocturno Culto przybiera swoją kultową pozę". Hemmm...
PureHate
weteran forumowych bitew
Posty: 1452
Rejestracja: 14-05-2011, 15:03

Re: Książka Black Metal - Evolution of the Cult po polskiemu

19-08-2016, 00:34

Pewnie kupię
Twierdzę jednak,że na pewno nie przebije Histori Szwedzkiego Death metalu (tyle ile świetnych kapel poznałem dzięki tej ksiażce.....)
Teraz przy okazji tej nowej knigi o black metalu pewnie po raz kolejny przeczytamy o tym jak varg biegał z nożem po klatce schodowej i o innych pierdołach.
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: Książka Black Metal - Evolution of the Cult po polskiemu

19-08-2016, 01:11

Przeczytałem, a na dniach pojawi się recenzja.
Dobrze napisane, chociaż dobór niektórych kapel przy nieobecności innych jest dyskusyjny. Poza tym autor nie czuje Europy Wschodniej i wali babol za babolem, chcąc nakreślić polityczne tło Polski lat 90.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9669
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Książka Black Metal - Evolution of the Cult po polskiemu

19-08-2016, 01:25

PureHate pisze:Twierdzę jednak,że na pewno nie przebije Histori Szwedzkiego Death metalu (tyle ile świetnych kapel poznałem dzięki tej ksiażce.....)
nie czaje kultu jakim obrosla ta ksiazka. jakos marnie mi sie ja czytalo w przeciwienstwie do np. "wybierajac smierc" (mimo, ze nie jestem szczegolnym fanem grindu)
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Puszczyk
rozkręca się
Posty: 76
Rejestracja: 22-06-2016, 01:46
Lokalizacja: Kraków Miasto Wilkołaków

Re: Książka Black Metal - Evolution of the Cult po polskiemu

19-08-2016, 07:01

Książka dobra dla żądnych sensacji blogowych recenzentów, nie zamierzam tykać.
PureHate
weteran forumowych bitew
Posty: 1452
Rejestracja: 14-05-2011, 15:03

Re: Książka Black Metal - Evolution of the Cult po polskiemu

19-08-2016, 07:51

uglak pisze:
PureHate pisze:Twierdzę jednak,że na pewno nie przebije Histori Szwedzkiego Death metalu (tyle ile świetnych kapel poznałem dzięki tej ksiażce.....)
nie czaje kultu jakim obrosla ta ksiazka. jakos marnie mi sie ja czytalo w przeciwienstwie do np. "wybierajac smierc" (mimo, ze nie jestem szczegolnym fanem grindu)
Wybierając śmierć leży u mnie na półce,ale jeszcze się nie zabrałem za nią.Historia Szwedzkiego Death metalu to dla mnie głównie potężna dawka wiedzy na temat samej muzyki ,gdzie szczątkowo przedstawione są anegdoty ,które z samą muzyką są średnio powiązane dlatego lubie tą książke
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: Książka Black Metal - Evolution of the Cult po polskiemu

21-08-2016, 17:39

Recenzja.

http://ltura.blogspot.com/2016/08/dayal ... lucja.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Natomiast gdy potraktować „Ewolucję kultu” jako swoisty przewodnik po muzyce kilkudziesięciu zespołów blackmetalowych, stwierdzić trzeba, że książka ta swoją rolę spełnia więcej niż dobrze. Nawet odbiorca, który orientuje się w scenie metalowej, może niejednokrotnie dotrzeć do ciekawych, a dotychczas mało znanych faktów. Ta drobiazgowość stanowi więc jeden z atutów omawianego opracowania. Patterson nie unika pisania o skandalach, natomiast przede wszystkim omawia twórczość zespołów w kontekście biograficznym i artystycznym. Nie goni za plotką, ani nie tworzy niedorzecznych teorii, które pojawiały się we „Władcach chaosu” – pierwszej na polskim rynku publikacji dotyczącej black metalu.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14272
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Książka Black Metal - Evolution of the Cult po polskiemu

21-08-2016, 22:45

no fajnie ale jak się ma Władców Chaosu to warto to kupić czy tamto w zupełności wystarczy ?
od razu mówie ze nie jestem fanem black metalu i jeśli mam czytać 2 razy to samo to wole se odpuścić
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Książka Black Metal - Evolution of the Cult po polskiemu

22-08-2016, 13:37

PureHate pisze: Wybierając śmierć leży u mnie na półce,ale jeszcze się nie zabrałem
to się powinno nazywać "historia Napalm Death + trochę dodatków o death metalu" ale zasadniczo warto. dobra książka
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3229
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: Książka Black Metal - Evolution of the Cult po polskiemu

22-08-2016, 14:12

Heretyk pisze:
to się powinno nazywać "historia Napalm Death i wytwórni muzycznej Earache + trochę dodatków o death metalu"
Jak to się mówi.. fixed.

Evolution... czytałem jakiś rok temu i zapamiętałem jako nieźle napisane, konkretne opracowanie o muzyce i jej tytułowej ewolucji, z umiarkowanym dawkowaniem aspektów sensacyjnych.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: Książka Black Metal - Evolution of the Cult po polskiemu

22-08-2016, 17:55

Żułek pisze:no fajnie ale jak się ma Władców Chaosu to warto to kupić czy tamto w zupełności wystarczy ?
od razu mówie ze nie jestem fanem black metalu i jeśli mam czytać 2 razy to samo to wole se odpuścić
Osobiście myślę, że warto. Również do maniaków BM się nie zaliczam: słucham kilku kapel na krzyż plus jestem fanem CF.
Awatar użytkownika
Morbid Marcin
weteran forumowych bitew
Posty: 1183
Rejestracja: 18-03-2003, 21:41
Lokalizacja: warszawa

Re: Książka Black Metal - Evolution of the Cult po polskiemu

22-08-2016, 18:53

Moim zdaniem znacznie lepsza ta ewolucja kultu. Tamta jednak była efekciarska i pobieżnie traktowała o wielu tematach.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14272
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Książka Black Metal - Evolution of the Cult po polskiemu

23-08-2016, 03:39

moonfire pisze:
Żułek pisze:no fajnie ale jak się ma Władców Chaosu to warto to kupić czy tamto w zupełności wystarczy ?
od razu mówie ze nie jestem fanem black metalu i jeśli mam czytać 2 razy to samo to wole se odpuścić
Osobiście myślę, że warto. Również do maniaków BM się nie zaliczam: słucham kilku kapel na krzyż
no i oto wlaśnie mi chodziło ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3229
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: Książka Black Metal - Evolution of the Cult po polskiemu

29-08-2016, 07:21

Ale tłumacza to mogliby wreszcie na korki z polskiego posłać.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: Książka Black Metal - Evolution of the Cult po polskiemu

29-08-2016, 18:38

WaszJudasz pisze:Ale tłumacza to mogliby wreszcie na korki z polskiego posłać.
Zgadza się. Zdania ze źle zastosowanym imiesłowem przysłówkowym współczesnym (np. Idąc do domu, padał deszcz) dość mocno rażą.
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3229
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: Książka Black Metal - Evolution of the Cult po polskiemu

29-08-2016, 18:58

Dokładnie o to mi chodziło :)

W wielu miejscach nietrafnie dobiera słowa, czasem okrutnie kaleczy co zabawniejsze sformułowania (co to kurwa znaczy " nagrany w studiu prawie tak, jak winylowe odpady na tyłach opuszczonej gazowni"??? ) ale na dłuższa metę właśnie te imiesłowy najbardziej rażą.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
brb
postuje jak opętany!
Posty: 474
Rejestracja: 10-03-2008, 23:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Książka Black Metal - Evolution of the Cult po polskiemu

29-08-2016, 22:12

Problemy z językiem polskim ma dziś sporo wydawnictw. Jak nie literówki to błędy ortograficzne. Książkę pomimo jej wad można kupić i przeczytać. Dla mnie jest o wiele ciekawsza niż Władcy Chaosu.
ODPOWIEDZ