PIERWSZY BLACKMETALOWY RIFF

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Karkasonne

Re: PIERWSZY BLACKMETALOWY RIFF

02-06-2016, 22:53

535 pisze:Posłuchaj bez uprzedzeń tego, może coś usłyszysz.
" onclick="window.open(this.href);return false;
O kurwa! Freezing Moon faktycznie!
Awatar użytkownika
Lucek
weteran forumowych bitew
Posty: 1402
Rejestracja: 15-04-2009, 17:27

Re: PIERWSZY BLACKMETALOWY RIFF

03-06-2016, 00:43

japierdole jak ja nie znosze tego gnuśnego kału Voivod :) odczuwam wręcz fizyczny ból słuchając tego gówna
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: PIERWSZY BLACKMETALOWY RIFF

03-06-2016, 07:05

Karkasonne pisze:
535 pisze:Posłuchaj bez uprzedzeń tego, może coś usłyszysz.
" onclick="window.open(this.href);return false;
O kurwa! Freezing Moon faktycznie!
Heh, no dobra, ale to jest jednak patent pół-tonu-w góre-a-potem-w-dół-i tak-kilka-razy na prostym rytmie. Przypuszczam, że już kilka razy wcześniej w historii ktoś nacisnął jeden próg czy klawisz, a potem ten obok i parę razy pyknął na zmianę.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
535

Re: PIERWSZY BLACKMETALOWY RIFF

03-06-2016, 07:06

Lucek pisze:odczuwam wręcz fizyczny ból słuchając tego gówna
Brawo Lucjan. Prawidłowa reakcja.
535

Re: PIERWSZY BLACKMETALOWY RIFF

03-06-2016, 07:12

WaszJudasz pisze:
Karkasonne pisze:
535 pisze:Posłuchaj bez uprzedzeń tego, może coś usłyszysz.
" onclick="window.open(this.href);return false;
O kurwa! Freezing Moon faktycznie!
Heh, no dobra, ale to jest jednak patent pół-tonu-w góre-a-potem-w-dół-i tak-kilka-razy na prostym rytmie. Przypuszczam, że już kilka razy wcześniej w historii ktoś nacisnął jeden próg czy klawisz, a potem ten obok i parę razy pyknął na zmianę.
Może i tak. Tak czy owak padło na Mayhem. Pal sześć konkretny riff. Chodzi o ogólny burdel w kompozycji, charakterystyczny choćby dla Deathcrush.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9324
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: PIERWSZY BLACKMETALOWY RIFF

22-06-2017, 21:53

Gdzieś (chyba na NWN) przycztałem że ktoś określał demko Napalm Death jako miks Joy Division i Burzum, myślałem że to takie pół żartem i pół serio ale sprawdziłem i kurwa... ale to 'Hatred Surge' jest wyjebane! Jedno z najlepszych dem ever ale ja nie o tym... takie kawałki jak 'What Man Can Do', 'Control' czy 'So Sad' to gitarowo faktycznie Burzum jak chuj! W 1985! To są kurwa geniusze!

Jakby tego było mało to 'Abbatoir' brzmi jak Forgotten Woods :) No zniszczyło mnie to i i słucham tego z wywalonym jęzorem.
Yare Yare Daze
Karkasonne

Re: PIERWSZY BLACKMETALOWY RIFF

25-02-2018, 12:53

Dopiero przed 30 sekundami zauważyłem, jak początek Celtic Frost "Dawn of Megiddo" przypomina typowe riffy rodem z DMDS.
ODPOWIEDZ