Sąd kapturowy: Setherial,Lord Belial, Unlord,Dark Funeral

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: Sąd kapturowy: Setherial,Lord Belial, Unlord,Dark Funera

26-07-2015, 00:50

Nigdy tych kapel nie słuchałem, pożyczyłem kiedyś kasetę Lord Belial, ale mi się nie spodobała. Wywiady niektórzy z nich mieli wybitne, te spięte gadki o panu szatanie.
Awatar użytkownika
mysticcum
postuje jak opętany!
Posty: 479
Rejestracja: 21-12-2010, 11:40

Re: Sąd kapturowy: Setherial,Lord Belial, Unlord,Dark Funera

26-07-2015, 00:59

Ja dawno temu słyszałem pierwsze Dark Funeral ale niewiele z tego pamiętam...
535

Re: Sąd kapturowy: Setherial,Lord Belial, Unlord,Dark Funera

26-07-2015, 04:07

Nie potrzebuję, perspektywy czasu. Cała ta menażeria to gówno do kwadratu.
535

Re: Sąd kapturowy: Setherial,Lord Belial, Unlord,Dark Funera

26-07-2015, 04:12

[V] pisze:no to podyskutujmy o najlepszych płytach jakie wyszły w 2003 r. albo 2004.
W 2003? Sprawa banalna. Carheart rozjeżdża wszystko i wszystkich...
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Sąd kapturowy: Setherial,Lord Belial, Unlord,Dark Funera

26-07-2015, 07:48

Drone pisze:Chciałbym zapytać się moderatorów, jak długo jeszcze zamierzają tolerować idiotyczne bluzgi produkowane przez tego niedowłada umysłowego? Podoba Wam się, kiedy z forum, na które wykładacie pieniądze, robi się szambo? Uważam, że jak ktoś chce obrażać wszystkich i wszystko dookoła, to niech robi to u siebie w chlewie, a nie w miejscu bądź co bądź publicznym. Święty nikt tu nie jest, ale jakieś granice by się czasami przydały.
Tradycyjnie największa ciota forum zaczęła się mazać. Żałosna panienka źle się czuje w miejscy gdzie rozmawiają mężczyźni? To bardzo przykre.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9338
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Sąd kapturowy: Setherial,Lord Belial, Unlord,Dark Funera

26-07-2015, 08:27

Zacznę od kapel , które najbardziej znam.

Dark Funeral - MCD jest fajne, również jak debiut a najlepsza dwójka (doceniłem ją późno, dopiero gdy usłyszałem ile z niej zerżnął Ondskapt na DSMD) namiast jak zachwalana trójka to pustka i plastik, niby mają (mieli) super perkusistę M. Moddina ale co z tego jak płyta przynudza. Za to cover Mayhem jest świetny. O tym że ten zespół to wiocha i żenuła dowiedziałem się z tego forum :) Zawsze wydawało mi się że ten band (można lubić lub nie) była w czołówce jeżeli chodzi o poziom aranżacji, daleko im było do leśnego gówna i nie wiem dlaczego przylepia im się łatkę napinaczy - polecam poboczny projekt Sportlov.

Setherial - znam dwa pierwsze, niby wymieniany kiedyś jednym tchem z Marduk i i DF ale brakuje im do nich dużo, przęciętno-dobre materiały, nic kontrowersyjnego.

Unlord - zbyt dawno słuchałem żeby ocenić

Lord Belial - miałem ze 12- 13 lat temu zgrany jakiś straszliwy, okultny klip z krwawym rytuałem ale muza była w sumie niezła, może ktoś kojarzy do jakiego tracku było to wideło?
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Phantom
zaczyna szaleć
Posty: 197
Rejestracja: 11-08-2013, 13:30

Re: Sąd kapturowy: Setherial,Lord Belial, Unlord,Dark Funera

26-07-2015, 08:55

535 pisze:Nie potrzebuję, perspektywy czasu. Cała ta menażeria to gówno do kwadratu.
Też tak uważam....a już myślałem że jestem waszym wrogiem forumowym numero uno;)
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Sąd kapturowy: Setherial,Lord Belial, Unlord,Dark Funera

26-07-2015, 09:14

cudowny temat... i jakże wspaniale się rozwinął :)

bardzo lubię debiut i dwójkę Dark Funeral i nic mi się tu nie zdezaktualizowało, tak jak niektórym, którzy są już w tej chwili zbyt dojrzali, by się zniżać do tego poziomu. bo wiocha i kabaret, och straszne... chuj z tym, że zdecydowana większość zespołów (black) metalowych wygląda podobnie i teksty też ma na dość zbliżonym poziomie, ale z kogoś przecież trzeba zrobić kozła ofiarnego. sama muzyka to całkiem niezły zbiór dobrych riffów, morderczej perkusji i wściekłych wokali. fajnie się tego czasami słucha i zawsze jak mam ochotę na totalny napierdol bez większych udziwnień, sięgam po wybrane albumy Marduk, a w dalszej kolejności właśnie DF.

za Setherial nigdy się jakoś porządnie nie zabrałem. słyszałem debiut, zdaje się, i miałem zamiar sprawdzić coś jeszcze, ale jakoś się nie złożyło. może kiedyś

Unlord znam tylko z nazwy, a Lord Belial to chyba były jakieś nudy, aczkolwiek pewności nie mam, bo strasznie dawno nie słuchałem
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Sąd kapturowy: Setherial,Lord Belial, Unlord,Dark Funera

26-07-2015, 09:22

Heretyk pisze:
bardzo lubię debiut i dwójkę Dark Funeral i nic mi się tu nie zdezaktualizowało, tak jak niektórym, którzy są już w tej chwili zbyt dojrzali, by się zniżać do tego poziomu. bo wiocha i kabaret, och straszne... chuj z tym, że zdecydowana większość zespołów (black) metalowych wygląda podobnie i teksty też ma na dość zbliżonym poziomie, ale z kogoś przecież trzeba zrobić kozła ofiarnego.
Tak właśnie wygląda rzeczywistość tego forum, bardzo mądra diagnoza.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Sąd kapturowy: Setherial,Lord Belial, Unlord,Dark Funera

26-07-2015, 09:51

Rzeczywistość tego forum jest smutna. Jak czytam, że w Dark Funeral są klawisze, albo jest to gówno lub III liga to nie mam pytań, oprócz jednego - ile macie lat? Przecież jak wychodziła jedynka i dwójka to ten zespół stawiano w jednej linii z Marduk. Dwie pierwsze płyty Szwedów niszczą popularny tutaj pierwszoligowy black metal w postaci Mgły czy Kreigschmachine jednym riffem i jednym uderzeniem werbla. Nie wiem chłopcy co się z Wami porobiło, ale najwyższy czas przenieść się na wyższy poziom - poziom męski i czas pewne rzeczy zrozumieć, bo w dorosłym życiu nikt Wam pewnych rzeczy nie będzie wybaczał. :D
all the monsters will break your heart
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Sąd kapturowy: Setherial,Lord Belial, Unlord,Dark Funera

26-07-2015, 09:58

nie no, z tym KSM i Mgła to przesada w chuj :D
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Sąd kapturowy: Setherial,Lord Belial, Unlord,Dark Funera

26-07-2015, 10:03

Zobaczysz, że za parę lat nikt nie będzie pamiętał o tych zespołach. I mam tu na myśli głównie scenę światową lub europejską. Oczywiście, nikomu nie bronię uważać inaczej, ale stawianie ich wyżej od pierwszych płyt Dark Funeral (które miały spory wpływ na ówczesną scenę black metal) to dla mnie jakieś kuriozum.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
arekLXXXII
rozkręca się
Posty: 60
Rejestracja: 06-07-2015, 23:29

Re: Sąd kapturowy: Setherial,Lord Belial, Unlord,Dark Funera

26-07-2015, 10:30

Punktem odniesienia bieżącego tematu jest debiutancka płyta DARK FUNERAL. Ani sam zespół, ani tym bardziej pozostałe z wymienionych, nie nagrały płyty dorównującej kunsztowi "The Secrets of the Black Arts".
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Sąd kapturowy: Setherial,Lord Belial, Unlord,Dark Funera

26-07-2015, 10:50

arekLXXXII pisze:Punktem odniesienia bieżącego tematu jest debiutancka płyta DARK FUNERAL. Ani sam zespół, ani tym bardziej pozostałe z wymienionych, nie nagrały płyty dorównującej kunsztowi "The Secrets of the Black Arts".
nie widzę żadnej różnicy jakościowej w stosunku do Vobiscum Satanas
Awatar użytkownika
arekLXXXII
rozkręca się
Posty: 60
Rejestracja: 06-07-2015, 23:29

Re: Sąd kapturowy: Setherial,Lord Belial, Unlord,Dark Funera

26-07-2015, 10:59

Debiut zawsze odbierałem jako płytę bardziej przemyślaną i wyważoną niż "Vobiscum Satanas". Dark Funeral poszedł bez Blackmoona w kierunku szybszego i nieco prostszego grania. Cóż, kwestia gustu.
Awatar użytkownika
So_It_Is_Done
rasowy masterfulowicz
Posty: 3019
Rejestracja: 28-06-2006, 08:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sąd kapturowy: Setherial,Lord Belial, Unlord,Dark Funera

26-07-2015, 11:54

nicram pisze:Dark Funeral - pierwsze dwie wybitne. Trójka bdb. Reszta jakoś nie przypadła mi do gustu.

Sehterial - Nord bardzo dobre, Lords of Nightrealm wyjebista i niedoceniona płyta. Reszta średnia choć polecam też kompilacje From the Ancient Ruins.

Unlord - Schwarzwald moim zdaniem dobry nakurw.

Lord Belial - do początku do końca do zaorania. Black metalowy odpowiednik Bal-Sagoth. Niemiłosierne kupsko.
Wszystko ok oprócz tego, że Dark Funeral jest wybitne. Dwie pierwsze dają radę, jednak dwie pierwsze Setherial zdecydowanie mocniejsze. Później wieś i kibel.
Dziękuję Boże, że istnieje black metal.
Awatar użytkownika
REINHARD IRRUMATOR
postuje jak opętany!
Posty: 656
Rejestracja: 21-11-2011, 17:05

Re: Sąd kapturowy: Setherial,Lord Belial, Unlord,Dark Funera

26-07-2015, 12:11

Kto jeszcze na tym forum nie został wyzwany od ciot i innych inwektyw ręka do góry :)
Norma to głupota, degeneracja to geniusz
Awatar użytkownika
arekLXXXII
rozkręca się
Posty: 60
Rejestracja: 06-07-2015, 23:29

Re: Sąd kapturowy: Setherial,Lord Belial, Unlord,Dark Funera

26-07-2015, 12:39

REINHARD IRRUMATOR pisze:Kto jeszcze na tym forum nie został wyzwany od ciot i innych inwektyw ręka do góry :)
Obrazek

REINHARD, nie widzę Twojej ręki podniesionej do góry. Daj upust swym emocjom w miejscach do tego wyznaczonych, najlepiej z dala od komputera.
Awatar użytkownika
Re-animator
rozkręca się
Posty: 64
Rejestracja: 14-03-2015, 20:31

Re: Sąd kapturowy: Setherial,Lord Belial, Unlord,Dark Funera

26-07-2015, 13:42

Heretyk pisze: sama muzyka to całkiem niezły zbiór dobrych riffów, morderczej perkusji i wściekłych wokali. fajnie się tego czasami słucha i zawsze jak mam ochotę na totalny napierdol bez większych udziwnień, sięgam po wybrane albumy Marduk, a w dalszej kolejności właśnie DF.
he he he

Miałem swego czasu 2 kasety dark funeral. Sprzedałem je wkrótce bez większego zastanowienia. Teraz po latach, nawet nie mam ochoty sprawdzać tej muzyki i weryfikować swojego zdania. Co zaś się tyczy kwestii totalnego napierdolu... chyba sobie kurwa żartujesz. Są zespoły które robią miazgę z dark funeral pod tym względem. Ba! Z potężnego cradle of filth również.
DEATH IS FUN

Rap i hiphop jest dobry dla pedałów.
535

Re: Sąd kapturowy: Setherial,Lord Belial, Unlord,Dark Funera

26-07-2015, 14:14

kenediusze pisze:
Drone pisze:Chciałbym zapytać się moderatorów, jak długo jeszcze zamierzają tolerować idiotyczne bluzgi produkowane przez tego niedowłada umysłowego? Podoba Wam się, kiedy z forum, na które wykładacie pieniądze, robi się szambo? Uważam, że jak ktoś chce obrażać wszystkich i wszystko dookoła, to niech robi to u siebie w chlewie, a nie w miejscu bądź co bądź publicznym. Święty nikt tu nie jest, ale jakieś granice by się czasami przydały.
To jest ciekawe, bo

1. Jak flow pisał że metaluchy to brudasy to było święte oburzenie, że debil, cham, prostak, głupi człowiek, w dodatku nudny, monotematyczny, nic nie wnoszący, o muzyce nie pisze, niech wypierdala. Skończyło się bananem.
2. jak Plastek pisze komuśtam że życzy mu nowotworu mózgu i że sra mu do ryja, plus jakieś pojazdy po matce rodzicielce, jak powtarza w kółko te same wrzuty, zasrywa forum swoim spamem lecząc kompleksy, to jest spoko. Forumowy folklor i młot na pozerów, a w razie co jest opcja ignore.
3. Jak Lucek pierdoli farmazony bo ma zamiast móżgu czteropak Kuflowego, to wszyscy mają na niego wyjebane.

Logiki nie widzę w tym żadnej, ale to właściwie typowe dla tego forum.
EEEE tam. Ja przykładowo, bardzo ich wszystkich lubię. To takie sumienia forum. Ich posty to doskonała lektura, by odmóżdżyć się po dniu ciężkiej pracy. Poza tym to znakomici aktorzy. Bez nich to wszystko nie ma sensu.
ODPOWIEDZ