Pure Metal Magazyn

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Vlad
zaczyna szaleć
Posty: 143
Rejestracja: 18-02-2006, 15:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

05-03-2008, 01:56

Magazyn już w empikach, czekam na opinie :)
THRASH 'TILL DEATH!!!

www.facebook.com/live.art.ltd
42147
rozkręca się
Posty: 50
Rejestracja: 24-02-2006, 19:30

05-03-2008, 07:01

no to masz pierwszą: za mało thrashu!! gdzie Testament!?, gdzie Defiance!?, gdzie wywiad z Coroner? :evil: :twisted:
Awatar użytkownika
Vlad
zaczyna szaleć
Posty: 143
Rejestracja: 18-02-2006, 15:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

07-03-2008, 11:28

w matriksie ;)
THRASH 'TILL DEATH!!!

www.facebook.com/live.art.ltd
42147
rozkręca się
Posty: 50
Rejestracja: 24-02-2006, 19:30

07-03-2008, 11:40

no i TOp 100 do kosza, bo pewien album Slayera nie wygrał
Awatar użytkownika
Duvelor
weteran forumowych bitew
Posty: 1490
Rejestracja: 12-10-2006, 20:16

13-03-2008, 09:09

Sprawdziłęm nowy numer w Empiku i jestem lekko zawiedziony bo za dużo w nim biografii, a za mało prawdziwych wywaidów. Przynajmniej takie odnoszę wrażenie.
Awatar użytkownika
Adrian696
zahartowany metalizator
Posty: 3562
Rejestracja: 22-06-2007, 20:44

13-03-2008, 10:02

42147 pisze:no i TOp 100 do kosza, bo pewien album Slayera nie wygrał
to ze nie wygral to pikus - mimo iz jestem wyznawca Slayera to liczylem sie ze moze to byc jednak Metallica, Exodus lub Megadeth... ale ze bedzie nizej niz Kreator - EA - to koparka mi spadła... a co do samego RIB to argumentacja za tym iz to przeceniony album jest z dupy... 2 lata temu prawie wszystkie czasopisma angielskie zrobilo specjalny dodatek tylko i wylacznie poswiecony tej plycie - wiec w mysl zasady autora zarzutow - ja stoje posrod stada tych baranow wraz z Holtem, Petersonem, Murphy'm i kilkoma innymi muzykami co lekki wplyw na muzyke mialo :)
Drone pisze:Dla mnie (dla mnie!) pozostajesz zjebem i oficjalnie wciągam cię na listę wrogów.
42147
rozkręca się
Posty: 50
Rejestracja: 24-02-2006, 19:30

13-03-2008, 22:55

Wishman pisze:Sprawdziłęm nowy numer w Empiku i jestem lekko zawiedziony bo za dużo w nim biografii, a za mało prawdziwych wywaidów. Przynajmniej takie odnoszę wrażenie.
biografia we wkładce - raz, plus dwie inne - w sumie 3, a wywiadów 19 - proporcje jakie zazwyczaj są u nas utrzymane
42147
rozkręca się
Posty: 50
Rejestracja: 24-02-2006, 19:30

13-03-2008, 22:59

Adrian696 pisze:
42147 pisze:no i TOp 100 do kosza, bo pewien album Slayera nie wygrał
to ze nie wygral to pikus - mimo iz jestem wyznawca Slayera to liczylem sie ze moze to byc jednak Metallica, Exodus lub Megadeth... ale ze bedzie nizej niz Kreator - EA - to koparka mi spadła... a co do samego RIB to argumentacja za tym iz to przeceniony album jest z dupy... 2 lata temu prawie wszystkie czasopisma angielskie zrobilo specjalny dodatek tylko i wylacznie poswiecony tej plycie - wiec w mysl zasady autora zarzutow - ja stoje posrod stada tych baranow wraz z Holtem, Petersonem, Murphy'm i kilkoma innymi muzykami co lekki wplyw na muzyke mialo :)
ja jestem pomiędzy tym stadem baranów a zarzutami... a top 100 to sumaryczny wynik głosowania kilku ludzi na ulubione płyty thrashowe, a nie z góry ustawiona lista (a na takową kiedyś się pokuszę, bynajmniej nie kierując się własnym gustem)
Awatar użytkownika
Vlad
zaczyna szaleć
Posty: 143
Rejestracja: 18-02-2006, 15:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

18-03-2008, 12:26

a ja bardzo lubię wsadzać kij w mrowisko :P
THRASH 'TILL DEATH!!!

www.facebook.com/live.art.ltd
Awatar użytkownika
Edinazzu
weteran forumowych bitew
Posty: 1035
Rejestracja: 28-12-2003, 22:32
Lokalizacja: Beyond Political Correctness

19-03-2008, 23:35

no właśnie apropos ja także wsadzę kij w mrowisko. :)
Konkretnie w to zestawienie 100 najlepszych płyt thrashowych. Moim zdaniem jest w nim parę niejasności i nie chodzi wcale o to kto wygrał, jakie płyty pominięto, jakiego zespołu za mało, a jakiego za dużo, co na jakim miejscu itd... Z zawartością powiedzmy w 80% się zgadzam. Chodzi o coś innego o zasady zakwalifikowania konkretnych płyt. Wiadomo pewne zespoły po pewnych płytach przestawały grać "czysty" Thrash czy nawet w ogóle Thrash(Megadeth, Metallica). Inne były zbyt nowoczesne dla purystów (Pantera, Machine Head) ,a jeszcze inne zaczynały od Heavy/Speed i dopiero poźniej "przerzucały" się na Thrash (Overkill, Nevermore). W związku z powyższym razi mnie np obecność pierwszego lp Overkill ,a brak np pierwszej płyty Machine Head...
"Volenti non fit iniuria" - Chcącemu nie dzieje się krzywda
42147
rozkręca się
Posty: 50
Rejestracja: 24-02-2006, 19:30

20-03-2008, 06:18

związku z powyższym razi mnie np obecność pierwszego lp Overkill ,a brak np pierwszej płyty Machine Head...
po prostu jedynka Machine Head się do 100tki nie załapała, w zbiorczej liście (po zsumowaniu typoów osób biorących udział w zabawie) ten album znalazł się gdzies na początku drugiej setki
Chodzi o coś innego o zasady zakwalifikowania konkretnych płyt.
przyjęliśmy jedną zasadę: płyty power/thrashowe (jak debiut Heathe, pierwsze albumy Iced Earth, większość płyt Nevermore) nie kwalifikują się (gdyż były brane pod uwagę we wcześniejszym - podobnym TOP 100 - dotyczącym heavy/thrashu)
Inne były zbyt nowoczesne dla purystów (Pantera, Machine Head) ,a jeszcze inne zaczynały od Heavy/Speed i dopiero poźniej "przerzucały" się na Thrash (Overkill, Nevermore).
nie ma jasno określonej granicy gdzie zaczyna się thrash, a gdzie kończy stąd i pewne moze nie niejasności, ale nieścisłości czy kontrowersje
Awatar użytkownika
Edinazzu
weteran forumowych bitew
Posty: 1035
Rejestracja: 28-12-2003, 22:32
Lokalizacja: Beyond Political Correctness

20-03-2008, 23:13

Ok rozumiem. W takim razie wnioskuję ,że nieobecność GRIP INC, EXORDER w zestawieniu wynika z tego samego. I jeszcze jedna kwestia. Chciałbym się zapytać o status CELTIC FROST a konkretnie lp "To Mega Therion"? Może i się nie znam ,ale skoro pojawiły się takie zespoły jak CORONER, KREATOR, VOIVOD to i dla CELTIC FROST powinno znaleść się miejsce. No chyba ,że -w co nie chce mi się wierzyć- "To Mega Therion" okazała się za słaba na pierwszą setkę...:)
"Volenti non fit iniuria" - Chcącemu nie dzieje się krzywda
42147
rozkręca się
Posty: 50
Rejestracja: 24-02-2006, 19:30

21-03-2008, 06:59

skoro pojawiły się takie zespoły jak CORONER, KREATOR, VOIVOD to i dla CELTIC FROST powinno znaleść się miejsce. No chyba ,że -w co nie chce mi się wierzyć- "To Mega Therion" okazała się za słaba na pierwszą setkę...
za słaba to NIEEE
nie wszystkie płyty Kreatora były brane pod uwagę, bo nie wszystkie są thrashowe
co do Coronera - wątpliwości nie było, cały się "łapie", z VoiVod już było gorzej... bo praktycznie od dwójki każdy ich album wykracza poza jakieś ściśle okreslone granice gatunkowe, ale dopuściliśmy płyty VoiVod do topu, może dlatego, że w każdym zestawieniu była przynajmniej jedna ich płyta... a z Celtic Frost było inaczej... chyba tylko jedmna osoba uwzględniła ich w swoim topie, inni pominęli (zakładając że to nie thrash)
Awatar użytkownika
Edinazzu
weteran forumowych bitew
Posty: 1035
Rejestracja: 28-12-2003, 22:32
Lokalizacja: Beyond Political Correctness

22-03-2008, 01:09

ok jestem ukontentowany twoimi wyjaśnieniami, no może poza Celtic Frost :) bo akurat do szuflady z napisem Thrash spokojnie by sie zmieścili. Oczywiście mówimy cały czas o "To Mega Therion". Ale kończe już te głupie dywagacje.
Gdyby nie to ,że jesteście raczej Thrashowym periodykiem (chociaz pamiętam ,że jakis czas temu był wywiadzik z Morbid Angel) to zapytałbym się czy jest szansa na podobne zestawienie jeżeli chodzi o "Śmierćmetal" lub rozszerzając o "Czarną Polewkę" - zestawienie najlepszych płyt w Ekstremalnym Metalu?
"Volenti non fit iniuria" - Chcącemu nie dzieje się krzywda
Awatar użytkownika
bloodwritten
rozkręca się
Posty: 78
Rejestracja: 12-05-2004, 12:31
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno
Kontakt:

25-03-2008, 18:37

czemu Metallica na pierwszym ? Możesz zdradzić jak robiliście to zestawieniu ?

RIB jest płytą perfekcyjną i kropka !
42147
rozkręca się
Posty: 50
Rejestracja: 24-02-2006, 19:30

26-03-2008, 06:52

ok jestem ukontentowany twoimi wyjaśnieniami, no może poza Celtic Frost
a co miałewm napisać o CF? :wink: odgórnie nie ustawialiśmy się, ze pomijamy ten band gdy o thrash idzie... no ale tylko jedna na osiem osób (tylko) umieściła tę płyte w swoim zestawieniu
Gdyby nie to ,że jesteście raczej Thrashowym periodykiem (chociaz pamiętam ,że jakis czas temu był wywiadzik z Morbid Angel)
przedział gatunkowy, w którym się poruszamy to: od tradycyjnego heavy (przez power metal - w sensie heavy/thrash, speed metal, doom metal) po thrash, ale o death metalu też (czasem) piszemy, bo i nie tylko Morbid Angel gościł na naszychłamach, a i Immolation, Misanthrope, Sceptic, Sadist, Behemoth, Trauma...
to zapytałbym się czy jest szansa na podobne zestawienie jeżeli chodzi o "Śmierćmetal" lub rozszerzając o "Czarną Polewkę" - zestawienie najlepszych płyt w Ekstremalnym Metalu?
co do deahowego topu - takowy był kiedyś w Metal Hammerze i nie wiem, czy się na coś takiego skusimy (ale nie wykluczam tego), blackowego raczej nie będzie
czemu Metallica na pierwszym ? Możesz zdradzić jak robiliście to zestawieniu ?
jasne, ze mogę zdradzić... 8 osób przygotowało swoje top 100...
by nie zamęczać ludzi i nie wymagać od nich by się silili na ustawianie płyt od 1-100 postanowiliśmy, że każdy postarea się wytypować tę setkę na zasadzie układania przedziałów: 1-5 (np. RIB, SOH, MOP, RTL, RIP), 6-10 (np. SITA, Grin, The Legacy, Alice in Hell, HA), 11-15, 16-20... i tak po 5 do miejsca 50 (bez ustalania konkretnej kolejności... typowanie przedziału w jakim dany album się mieści) a drugą setkę po 10 płyt... każdemu przedziałowi odpowiadała konkretna liczba punktów... za miejsca 1-5 65 pkt, za 6-10 - 60 pkt, 11-15 55 pkt, 16-20 50 pkt itd... 41-45 25 pkt, 46-50 20 pkt
Druga 50tka już inaczej, 51-60 15 pkt, miejsca 61-70 12 pkt, 71-80 9 pkt, 81-90 6 pkt, 91-100 3 pkt

Zsumowaliśmy wszystkie topy i wyszło to co wyszło... pojawił się postulat (mój zresztą) by tę listę "poprawić" odgórnie - bo rzeczywiście kilka pozycji stanowi spore zaskoczenie (nie tylko tak niska pozycja RIB, ale brak w 100ce paru płyt, jak POT Anthraxu), ale jednak do poprawek nie doszło (nie było zgodnosci w tej kwestii)
Postanowiłem, ze jednak w wolnej chwili poprawię (na własny użytek, wraz z odpowiednim komentarzem plus nieco przerobionymi reckami) ten TOP 100 i zamieszczę na jakimś portalu
RIB jest płytą perfekcyjną i kropka !
nie ma płyt perfekcyjnych :wink: trzykropek :wink: do każdej potrafię się przyczepić :wink:
aryman
postuje jak opętany!
Posty: 490
Rejestracja: 20-02-2008, 12:27
Lokalizacja: WLKP

30-03-2008, 12:07

W mojej opinii lekka przeginka z ceną jak na taką jakość papieru (obniżka symboliczna). Co do Top100 to wiadomo, że jest to wynik gustów kilku osób, a nie obiektywny i niepodważalny ranking najlepszych płyt thrashowych, bo takowego zrobić się nie da, nie zmienia to jednak faktu, że wydawanie ostatecznych sądów na temat RIB w wykonaniu Vlada jest dość żałosne, bo to, że on nie lubi blastów i death metalu nijak ma się do wartości płyty Slayera. Zresztą strasznie wkurwia to permanentne podkreślanie wyższości thrashu nad innymi gatunkami. Nie wiem, czemu to ma służyć, bo na pewno nie chodzi o dobro słuchanej przez nas wszystkich muzyki. Tak samo jak szukanie taniej sensacji w wywiadach z jakimiś wypierdkami z Imperious Rex, a potem podkręcanie gości z Merciless Death opiniami zespołu, o którym nawet nie słyszeli. Dość smutna to postawa.
Urodziłem się Hebrajczykiem, ale potem przeszedłem na narcyzm. (W. Allen)
42147
rozkręca się
Posty: 50
Rejestracja: 24-02-2006, 19:30

31-03-2008, 07:05

W mojej opinii lekka przeginka z ceną jak na taką jakość papieru
co do jakości papieru - co druga opinia jest taka,ze ten gorszy (czyli offset) JEST LEPSZY, że lepiej się czyta i że taki ma zostać

co do symbolicznej obniżki ceny - napiszę krótko: ten numer w zamierzeniach miał się ukazać tylko w sprzedaży wysyłkowej (dla niewielkiej ilosci czytelników) i wówczas cena wynosiłaby 7 zł

i jeszcze co do ceny - przyznaję koledze rację, ale na taka a nie inna wysokość ceny wpływ ma udział płaytnych reklam (a tych tym razem było o połowę za mało - więc by wyjśc na przysowiowe "zero" cena musiała być taka a nie niższa)
Top100 to wiadomo, że jest to wynik gustów kilku osób, a nie obiektywny i niepodważalny ranking najlepszych płyt thrashowych, bo takowego zrobić się nie da
owszem nie da się, ale zbliżony do ideału przygotuję w wolnej chwili (choc rzeczywiście nie ma obiektywnego podejścia do tematu, postaram się jednak zminimalizować sentymenty i upodobania i gdzies w necie zamieścic - możliwie najbardziej uczciwą listę)

a kolega Vlad pisze na tym forum, więc nie będe mu zabierał chleba :wink:
Awatar użytkownika
Adrian696
zahartowany metalizator
Posty: 3562
Rejestracja: 22-06-2007, 20:44

31-03-2008, 10:27

aryman pisze: Zresztą strasznie wkurwia to permanentne podkreślanie wyższości thrashu nad innymi gatunkami.
tez tego nie łapie, mimo iż od 20 lat jestem fanatykiem Slayer'a...
42147 pisze: co do jakości papieru - co druga opinia jest taka,ze ten gorszy (czyli offset) JEST LEPSZY, że lepiej się czyta i że taki ma zostać

ja osobiście tez wole offset - kreda mnie najzwyczajniej w świecie wkurwia!!!
Drone pisze:Dla mnie (dla mnie!) pozostajesz zjebem i oficjalnie wciągam cię na listę wrogów.
aryman
postuje jak opętany!
Posty: 490
Rejestracja: 20-02-2008, 12:27
Lokalizacja: WLKP

31-03-2008, 10:53

offset jest faktycznie lepszy do czytania, ale zapewne też tańszy :wink:
Ale oczywiście niepotrzebnie marudzę, bo to tylko raz na kwartał.
A co do wyższości gatunków - podejrzewam, że proporcje dobrego i kiepskiego thrashu, deathu, blacku czy czegokolwiek innego są podobne w każdym z tych gatunków, a muzyka dzieli się na dobrą i złą. Po prostu.
Urodziłem się Hebrajczykiem, ale potem przeszedłem na narcyzm. (W. Allen)
ODPOWIEDZ