Wasza pierwsza płyta/kaseta w kolekcji...

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
yossarian84
zahartowany metalizator
Posty: 3351
Rejestracja: 24-07-2010, 12:16

Re: Wasza pierwsza płyta/kaseta w kolekcji...

22-07-2015, 20:39

Widzę że po mojej interwencji jednak okazało się, że po fascynacji Scooterem i Shazzą nie wszyscy zaczęli od razu słuchać Kreatora i Venóm, tylko w międzyczasie kupowali też nagrania z rockiem i niezłym popem. OK, możecie kontynuować.
Awatar użytkownika
harvestman
weteran forumowych bitew
Posty: 1573
Rejestracja: 05-11-2012, 21:10

Re: Wasza pierwsza płyta/kaseta w kolekcji...

22-07-2015, 22:37

yossarian84 pisze:Widzę że po mojej interwencji jednak okazało się, że po fascynacji Scooterem i Shazzą nie wszyscy zaczęli od razu słuchać Kreatora i Venóm, tylko w międzyczasie kupowali też nagrania z rockiem i niezłym popem. OK, możecie kontynuować.
Ja za sprawą starszych kuzynów zacząłem z grubiej rury, od Slayera, Megadeth. Metalliki, Anthrax i Iron Maiden Co ważne był to rok 1990 i wtedy te zespoły grały jak grały, wiadomo. Wcześniej był tylko Festiwal Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu.
Awatar użytkownika
Kurwaćukoglu
postuje jak opętany!
Posty: 458
Rejestracja: 13-07-2015, 21:43
Lokalizacja: Ciemna Dolina

Re: Wasza pierwsza płyta/kaseta w kolekcji...

22-07-2015, 22:43

Wolałem festiwal w Sopocie.
"Nigdy nie rozumiałem metalu" -
Baha Kurwaćukoglu
Awatar użytkownika
Jimmy Boyle
rasowy masterfulowicz
Posty: 2271
Rejestracja: 21-12-2010, 21:06

Re: Wasza pierwsza płyta/kaseta w kolekcji...

22-07-2015, 22:49

harvestman pisze:
yossarian84 pisze:Widzę że po mojej interwencji jednak okazało się, że po fascynacji Scooterem i Shazzą nie wszyscy zaczęli od razu słuchać Kreatora i Venóm, tylko w międzyczasie kupowali też nagrania z rockiem i niezłym popem. OK, możecie kontynuować.
Ja za sprawą starszych kuzynów zacząłem z grubiej rury, od Slayera, Megadeth. Metalliki, Anthrax i Iron Maiden Co ważne był to rok 1990 i wtedy te zespoły grały jak grały, wiadomo. Wcześniej był tylko Festiwal Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu.
Jakie "tylko Festiwal Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu"??? a Opole?, Festiwal Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze?, Sopot?
[youtube][/youtube]
Pamiętamy!!!
Awatar użytkownika
harvestman
weteran forumowych bitew
Posty: 1573
Rejestracja: 05-11-2012, 21:10

Re: Wasza pierwsza płyta/kaseta w kolekcji...

22-07-2015, 23:05

Jimmy Boyle pisze:
harvestman pisze:
yossarian84 pisze:Widzę że po mojej interwencji jednak okazało się, że po fascynacji Scooterem i Shazzą nie wszyscy zaczęli od razu słuchać Kreatora i Venóm, tylko w międzyczasie kupowali też nagrania z rockiem i niezłym popem. OK, możecie kontynuować.
Ja za sprawą starszych kuzynów zacząłem z grubiej rury, od Slayera, Megadeth. Metalliki, Anthrax i Iron Maiden Co ważne był to rok 1990 i wtedy te zespoły grały jak grały, wiadomo. Wcześniej był tylko Festiwal Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu.
Jakie "tylko Festiwal Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu"??? a Opole?, Festiwal Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze?, Sopot?
[youtube][/youtube]
Pamiętamy!!!
No takie że inne festiwale mogły wtedy dla mnie nie istnieć. Nie było mundurów, tematyki okopowo - poligonowo - koszarowej, nie było najmniejszego zainteresowania :)
Awatar użytkownika
Phantom
zaczyna szaleć
Posty: 197
Rejestracja: 11-08-2013, 13:30

Re: Wasza pierwsza płyta/kaseta w kolekcji...

22-07-2015, 23:43

Kurwaćukoglu pisze:Wolałem festiwal w Sopocie.
I niezapomniane widoki Sammy Fox i Sabriny:)
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Wasza pierwsza płyta/kaseta w kolekcji...

06-08-2015, 14:17

krz63 pisze:Kolesie z Decapitaed to demówki Bathorego słuchali w wieku pięciu lat. ;-)

Może wśród ludzi w naszym wieku (w okolicach 35), to naturalne było, że zaczynało się od jakichś hard rocków ma piratach, bo głównym źródłem wiedzy często byli starsi koledzy. Nie wiem czy dałoby się od razu "wtajemniczyć" dzieciaka słuchającego wcześniej tyle co w radio od razu w Blasphemy. :-) Ludzie o dekadę od nas młodsi mogli zaczynać od mp3, więc nie dziwi mnie, że pierwszą kupioną płytą było Clandestine Blaze.

jeszcxze bylo tak, ze sie kupowalo plyty cdr gdzi ewrzuali w huj klasycznych albumow mp3 :)) mialem tego mase :)
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
AdrianSmith
w mackach Zła
Posty: 966
Rejestracja: 25-12-2011, 15:29

Re: Wasza pierwsza płyta/kaseta w kolekcji...

06-08-2015, 14:53

pierwsza płyta AC/DC "powerage " z Yugoton rec.
kaseta - chyba Kiss - Dynasty oczywiście nie licencyjna :-)
Awatar użytkownika
evildead
weteran forumowych bitew
Posty: 1105
Rejestracja: 04-05-2010, 18:07
Lokalizacja: KRK

Re: Wasza pierwsza płyta/kaseta w kolekcji...

07-08-2015, 10:38

pierwsza kaseta: Bryan Adams - Reckless (zresztą do dziś ten album uwielbiam)
pierwsza kaseta "oryginalna": Izzy Stradlin & The Ju Ju Hunds - s/t i Sepultura - Chaos AD (jak zobaczyłem wkładkę to prawie dostałem oczopląsu ;) )
pierwsze CD: Deep Purple - Purpendicular i Skid Row - 40 Seasons
pierwszy winyl : The Who - Quadrophenia (w sumie to żona sobie kupiła ale chuj tam)
Intensive silence, all in blood red
A spawn of hell I am the evil dead
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4046
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Wasza pierwsza płyta/kaseta w kolekcji...

20-08-2015, 23:11

Pierwsza kaseta: z racji zaawansowanego wieku i postępującej demencji nie pamiętam, ale na pewno jakieś straszne gówno. Nie mam też pojęcia, jaka była pierwsza "oryginalna" kaseta. EDIT: pierwsza w ogóle mogła być kaseta Bad Boys Blue, co ją dostałem na komunię!

Pierwsza płyta: tu mam dylemat. Generalnie pierwszy odtwarzacz CD nabyłem, jak już miałem kilka płyt wygranych w różnych konkursach. To mogły być: "Silent Enigma" Anathemy, "Twinaleblood" Pyogenesis (sentyment do jedynki i dwójki został mi do dziś), albo "The Dreams You Dread" Benediction. Kultowe "Bloodlust and Perversion" Carpathian Forest wygrałem chyba później. Ale nie wiem, może po prostu wyparłem to traumatyczne doświadczenie z pamięci.

Pierwszy winyl: szczęśliwie mam słuch tak doszczętnie zjebany koncertami, że jest mi wszystko jedno, z jakiego nośnika słucham muzyki. Dzięki temu nie wydaję połowy pensji na winyle. I żadnego w kolekcji nie mam.
Ostatnio zmieniony 23-08-2015, 00:38 przez Lukass, łącznie zmieniany 2 razy.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
morbid
rasowy masterfulowicz
Posty: 2415
Rejestracja: 21-08-2009, 00:07
Lokalizacja: R-G-Z

Re: Wasza pierwsza płyta/kaseta w kolekcji...

20-08-2015, 23:23

pierwsza kaseta - IRON MAIDEN-The number of the beast (JESLI CHODZI O METAL...jednak nośnik ten pojawił sie kiedy ojciec kupił nam do domu Kasprzaka z radiem i do tego na targowisku tasme LONDON BOYS :):):)

pierwsze LP - KING DIAMOND-Conspiracy (zakupiony chyba w ksiegarni w moim miescie...tak,tak..oprócz ksiazek na zadupiach czasem trafiło sie cos takiego dzieki Muzie...)

pierwsze CD- tutaj dziura w pamiecie..po prostu nie pamietam
macko76
zaczyna szaleć
Posty: 166
Rejestracja: 05-10-2017, 00:36

Re: Wasza pierwsza płyta/kaseta w kolekcji...

02-11-2017, 17:45

Pierwsza kaseta - jakieś AC/DC
Pierwsze CD - Judas Priest "British Steel"
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10146
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Wasza pierwsza płyta/kaseta w kolekcji...

02-11-2017, 20:01

Pamiętam jakby to było wczoraj.
Pierwsza kaseta to był 1991 i Nevermind
zaraz po premierze wydane przez rodzime takt music. Prawdziwy rarytas kolekcjonerski.

Wcześniej coś pożyczalem od kumpli z klasy i rozkminiałem który gatunek muzyczny mi się podoba najbardziej. Koledzy mieli starszych braci, któryś pożyczył od swojego braciaka Metallikē, inny Slayera.

Jak posłuchałem, to szybko pokupowałem swoje wersje wydawnictw takt music.
Po Nirvanie druga to była chyba Fear of the dark IM, potem Black Album i dalej poszło.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10146
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Wasza pierwsza płyta/kaseta w kolekcji...

02-11-2017, 20:13

A pierwsza oryginalna kaseta to był Slayer z coverami albo Superunknown Soundgarden, które dostałem na Mikołajki w szkole. Samemu mówiło się, co ma kupić druga osoba, albo samemu się to kupowało, tylko wręczanie było jakoś zorganizowane. Taki pseudo prezent :)
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8154
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Wasza pierwsza płyta/kaseta w kolekcji...

02-11-2017, 21:50

Kill 'em All kupione w olsztyńskim Hitonie.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Андрей
starszy świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 19-12-2016, 19:45

Re: Wasza pierwsza płyta/kaseta w kolekcji...

02-11-2017, 21:59

1986r. Europe The Final Countdown \,,/
Awatar użytkownika
zorro
zaczyna szaleć
Posty: 205
Rejestracja: 10-03-2017, 22:21

Re: Wasza pierwsza płyta/kaseta w kolekcji...

02-11-2017, 22:03

Kaseta - AC/DC - The Razors Edge
SCREAMBLOODYGORE
weteran forumowych bitew
Posty: 1354
Rejestracja: 27-08-2011, 20:35

Re: Wasza pierwsza płyta/kaseta w kolekcji...

02-11-2017, 22:18

Piracka (a raczej diabelska) MC Gates To Purgatory Running Wild
Awatar użytkownika
EatMyFuck
postuje jak opętany!
Posty: 476
Rejestracja: 03-08-2017, 13:27

Re: Wasza pierwsza płyta/kaseta w kolekcji...

02-11-2017, 22:25

walijski Elwis Preslej: Shakin' Stevens. o ile mnie pamięć nie myli.
później był jakieś Hanoi Rocks, Venom z zajebistą żółto-złotą koncertówką, jakieś Metalmanie .
Z głębokim zapałem będziemy starać się kultywować ducha samo wyrzeczenia się.
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: Wasza pierwsza płyta/kaseta w kolekcji...

04-11-2017, 14:44

yossarian84 pisze:Widzę że po mojej interwencji jednak okazało się, że po fascynacji Scooterem i Shazzą nie wszyscy zaczęli od razu słuchać Kreatora i Venóm, tylko w międzyczasie kupowali też nagrania z rockiem i niezłym popem. OK, możecie kontynuować.
Nie pochlebiaj sobie Yeti i nie mierz wszystkich swoją miarą. Kto słuchał Shazzy i Scootera ten słuchał. Ja świadome słuchanie i kupowanie od razu zacząłem od Metalu. Chyba, że liczymy bajki na winylach, których słuchałem w przedszkolu, wtedy przepraszam.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
ODPOWIEDZ