Top 10 Brutal Death Metal

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: Top 10 Brutal Death Metal

14-12-2016, 20:50

Nasum pisze:Obrazek
Nasum, ufam Tobie.

Będzie sprawdzane.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
AroHien
rasowy masterfulowicz
Posty: 2266
Rejestracja: 18-06-2007, 19:35

Re: Top 10 Brutal Death Metal

14-12-2016, 20:52

No właśnie dziwne, że w wyliczance pominieta został płyta Inherit Disease, wszak to jeden z najlepszych tegorocznych wyziewów i nie mam na myśli jedynie brutal death metalu. Nie można zapomnieć o kosmicznej siece jaką zapodał na swoim trzecim pełniaku Wormed, ekstraklasa tego gatunku. Bardzo dobrymi krążkami przypomniały o sobie Abnormality, Unfathomable Ruination i Infected Flash. Turkoczącą, niczym setka ukraiński traktorów, plytą uderzyli weterani z Insision. Po dziewięcioletniej przerwie udanie przyjebali, niezbyt szczupli, amerykance z Atrocious Abnormality. Takze, mijający rok nie wydaje mi się jakos specjalnie słaby dla tego gatunku.
Awatar użytkownika
AroHien
rasowy masterfulowicz
Posty: 2266
Rejestracja: 18-06-2007, 19:35

Re: Top 10 Brutal Death Metal

14-12-2016, 20:55

Nasum pisze:Obrazek


O tym materiale też jakoś głośno na forum nie było, a ci którzy go słyszeli, zapewne przyznają mi rację, że przejść obok niego obojętnie to po prostu zwykła ignorancja. Tym razem przenosimy się do słonecznej Hiszpanii, która raczy nas brutalnymi wyziewami spod znaku Haemorrhage, Fermento czy nieco bardziej klasycznym Avulsed. Wormed jednak wyróżnia się spośród nich wszystkich nie tylko graną muzyką, ale i otoczką. Mamy tutaj bowiem do czynienia z szybkim, niebagatelnym pod względem technicznym death metalem który powinien kojarzyć się z Deeds of Flesh czy Origin. Jest to szybka, precyzyjna, skomplikowana muzyka, która nie bierze jeńców. Tekstowo panom także daleko od gore'owych zainteresowań pobratymców czy politycznego prawienia morałów - to raczej soundtrack pod lekturę książki próbującej wyjaśnić, czy w zamierzchłej przeszłości nie odzwiedzili nas obcy, o bezmiarze wszechświata czy o podróżach międzygwiezdnych. W porównaniu do opisywanych nieco wyżej pozycji, Hiszpanie wyróżniają się taką zimną, można powiedzieć nowoczesną, czystą i odhumanizowaną produkcją. Brzmi to nieludzko, klarownie jak kwartet smyczkowy, a jednocześnie jak muzyka odgrywana przez maszyny. Czasem możemy usłyszeć jakieś dziwne przerywniki potęgujące uczucie osamotnienia w kosmicznym bezmiarze pustki, po czym wracamy do konkretnego okładania muzycznym pejczem. Często używam wobec tej kapeli takich słów jak maszyna, nieludzki, kosmos - ale w przypadku tego zespołu pasuje to jak ulał. "Krighsu" to bilet na pokład rakiety, która wraz z nacisnięciem przycisku play wystrzeli nas w niezbadane rejony, poza horyzont zdarzeń, ku niezmierzonemu, niezbadanemu, nieznanemu. Niebanalny kawał dobrej muzyki, dla otwartych umysłów pragnących czasem doświadczyć czegoś więcej niż tylko tego, co możemy spróbować na tym kawałku skały zawieszonej w próżni, którą my nazywamy Ziemią.
Bardzo ładnie pan to uchwyciłeś, panie Nasum. Brawo!
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Top 10 Brutal Death Metal

14-12-2016, 21:10

Nie daję rady już ogarniać tych wszystkich wspaniałości, które kolega Nasum tutaj zapodaje. Jak żyć? Qrwa jak żyć? Tyle muzyki a życie takie krótkie. :-)
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Lucek
weteran forumowych bitew
Posty: 1402
Rejestracja: 15-04-2009, 17:27

Re: Top 10 Brutal Death Metal

15-12-2016, 01:50

komputerowa/techno okładka ze ruskim logiem... podziwiam szerokie gusta masterfulowiczów, japierdole jak takie coś mozna w ogóle brać pod uwage ? jaki żal... to chyba wolał bym juz słuchać enigmatycznego Melokarpatian
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Top 10 Brutal Death Metal

15-12-2016, 06:46

Nasum pisze:Obrazek


O tym materiale też jakoś głośno na forum nie było, a ci którzy go słyszeli, zapewne przyznają mi rację, że przejść obok niego obojętnie to po prostu zwykła ignorancja. Tym razem przenosimy się do słonecznej Hiszpanii, która raczy nas brutalnymi wyziewami spod znaku Haemorrhage, Fermento czy nieco bardziej klasycznym Avulsed. Wormed jednak wyróżnia się spośród nich wszystkich nie tylko graną muzyką, ale i otoczką. Mamy tutaj bowiem do czynienia z szybkim, niebagatelnym pod względem technicznym death metalem który powinien kojarzyć się z Deeds of Flesh czy Origin. Jest to szybka, precyzyjna, skomplikowana muzyka, która nie bierze jeńców. Tekstowo panom także daleko od gore'owych zainteresowań pobratymców czy politycznego prawienia morałów - to raczej soundtrack pod lekturę książki próbującej wyjaśnić, czy w zamierzchłej przeszłości nie odzwiedzili nas obcy, o bezmiarze wszechświata czy o podróżach międzygwiezdnych. W porównaniu do opisywanych nieco wyżej pozycji, Hiszpanie wyróżniają się taką zimną, można powiedzieć nowoczesną, czystą i odhumanizowaną produkcją. Brzmi to nieludzko, klarownie jak kwartet smyczkowy, a jednocześnie jak muzyka odgrywana przez maszyny. Czasem możemy usłyszeć jakieś dziwne przerywniki potęgujące uczucie osamotnienia w kosmicznym bezmiarze pustki, po czym wracamy do konkretnego okładania muzycznym pejczem. Często używam wobec tej kapeli takich słów jak maszyna, nieludzki, kosmos - ale w przypadku tego zespołu pasuje to jak ulał. "Krighsu" to bilet na pokład rakiety, która wraz z nacisnięciem przycisku play wystrzeli nas w niezbadane rejony, poza horyzont zdarzeń, ku niezmierzonemu, niezbadanemu, nieznanemu. Niebanalny kawał dobrej muzyki, dla otwartych umysłów pragnących czasem doświadczyć czegoś więcej niż tylko tego, co możemy spróbować na tym kawałku skały zawieszonej w próżni, którą my nazywamy Ziemią.
Chwaliłem od początku, doskonały krążek. A forum woli pedałów latających na miotłach, co zrobić?
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9131
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: Top 10 Brutal Death Metal

15-12-2016, 07:09

WaszJudasz pisze:
Nasum pisze:Obrazek
Nasum, ufam Tobie.

Będzie sprawdzane.
Zajebista jest, trochę marudziłem na początku na zbyt monotonne wokalizy, ale chyba mi się przywidziało. Szkoda, że UL tak się opierdala z nowym Flesh Consumed i w tym roku nie ma chyba co liczyć na nowy materiał.
Awatar użytkownika
ramonoth
rasowy masterfulowicz
Posty: 3008
Rejestracja: 11-07-2011, 10:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Top 10 Brutal Death Metal

15-12-2016, 08:12

Na Kolegów to zawsze można liczyć... jakbym nie miał teraz co robić, tylko słuchać tego, o czym nie wiedziałem. Ale, że Unfathomable Ruination przeoczyłem to wstydek.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15002
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Top 10 Brutal Death Metal

15-12-2016, 15:46

Obrazek


Nazwa tej kapeli pojawiła się w tym dziale więcej niż raz, więc postanowiłem sprawdzić co też to wesołe trio sobie pogrywa. Znaczy się, doskonale wiem jaką muzykę grają, przecież temat mówi sam za siebie, ale postanowiłem się przekonać czy warto zawiesić ucho na dłużej na tej płycie. Słucham, słucham, i no cóż, nie wszystko złoto co się świeci. Rozumiem, że to debiut, że wszystko jeszcze przed nimi, ale każdy pewnie jednym tchem wybudzony w środku nocy wymieni co najmniej kilka innych zespołów z tego nurtu, które swoim debiutanckim materiałem zdmuchnęły beret. Moim skromnym zdaniem, do takiego Gangrenous nie mają startu. Po pierwsze, razi mnie tutaj brzmienie tej płyty - plastikowe, płaskie, nie ma tutaj tego przysłowiowego mięsa. Same kompozycje zachowują jak najbardziej ramki wytyczone przez prekursorów, ale to za mało, by mnie porwały. Słychać, że panowie mają warsztat, mają jakieś swoje pomysły, ale niestety, nie wynika z nich jeszcze na tyle dużo, by przyspieszyły mi bicie serca. Jest szybko, ale niewystarczająco brutalnie, wokal jest bardzo jednowymiarowy, jednostajny, taki ani zbyt głęboki growl, ani zbyt jałowe buczenie. Największą bolączką tej płyty jest brzmienie, może gdyby nagrano i zmiksowano ją ponownie to podskoczyłaby w moim rankingu, a tak, niestety, nie mam ochoty do niej wracać. Nie będę zbyt usilnie was odciągał od ich muzyki, jeśli macie ochotę to sprawdzcie, być może akurat wy usłyszycie tutaj coś więcej niż bezbarwny brutal death metal. Ja pasuję.
Awatar użytkownika
Mol
zahartowany metalizator
Posty: 3366
Rejestracja: 03-02-2003, 22:26
Lokalizacja: Chocianów

Re: Top 10 Brutal Death Metal

15-12-2016, 16:25

WaszJudasz pisze:
Nasum pisze:Obrazek
Nasum, ufam Tobie.

Będzie sprawdzane.
sprawdzaj sprawdzaj bo jest to mielonka najwyzej jakosci. tak samo jak zeszloroczny krazek Iniquitous Deeds - Incessant Hallucinations.
Obrazek

Obrazek
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15002
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Top 10 Brutal Death Metal

15-12-2016, 17:08

Obrazek


Podsumowania 2016 roku ciąg dalszy. Tym razem rzućmy uchem i okiem na Abnormality, czyli zespół, który grając prawdziwie męską i brutalną muzykę, ma w swoim składzie krzyczącą niewiastę. Moim zdaniem Malika wygląda lepiej niż wrzeszczy, no ale wiadomo, że kobieta nigdy nie będzie miała tak mocnego głosu jak facet. W każdym razie radzi sobie lepiej niż dajmy na to niegdyś Rachel w Sinister, tutaj głos śpiewającej panny lepiej się wkomponował w muzykę. A muzycznie najwięcej słychać tutaj Cryptopsy, słychać to w partii gitar czy w pracy perkusisty. Nie jest to żaden zarzut, to bardzo dobry wzorzec, bo nie ma tutaj mowy o bezczelnym i ślepym kopiowaniu. Po prostu inspiracje Kanadyjczykami można wychwycić po pierwszym odsłuchu. Wszystko przepisowo gra i buczy, nie uświadczymy jakichś wyjątkowych mielizn czy efektu znużenia. Jedyne zastrzeżenie miałbym do produkcji tego krążka: wysunąłbym gitary nieco bardziej do przodu, perkusista to nie jest żaden ułomek, ale słychać go moim zdaniem zbyt mocno. Tym bardziej, że w wartswie gitarowej dzieje sie wiele ciekawych rzeczy i aż się prosi, by je słyszeć bardziej dobitnie. Ale to tylko moje takie kręcenie nosem, bardziej dla zasady, bo "Mechanism of omniscience" to naprawdę dobry materiał.
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: Top 10 Brutal Death Metal

15-12-2016, 17:16

Nasum pisze:Największą bolączką tej płyty jest brzmienie, może gdyby nagrano i zmiksowano ją ponownie to podskoczyłaby w moim rankingu, a tak, niestety, nie mam ochoty do niej wracać.
No niestety, jak wiele razy było o tym pisane - w death metalu brzmienie to podstawa, tym bardziej w takim, gdzie wiadomo, że kompozycyjnych fajerwerków nie będzie (i dobrze). Jeśli mam spędzić dwa czy trzy kwadranse słuchając przerzucania sonicznego mięsa, to to mięso musi być jędrne, każde jebnięcie w struny ma rezonować satysfakcją.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Top 10 Brutal Death Metal

16-12-2016, 22:17

Idzie dwójka DESECRATE THE FAITH. Spodoba się Wam:
[youtube][/youtube]
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15002
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Top 10 Brutal Death Metal

18-12-2016, 14:20

Pacjent pisze:Idzie dwójka DESECRATE THE FAITH. Spodoba się Wam:
[youtube][/youtube]

No nie jest to złe - coś mi nie pasuje do końca z brzmieniem, ale to może chwilowa moja niedyspozycja, bo ostatnio słuchałem non stop takich zespołów, więc w pewnym sensie wyobraziłem sobie jak taka płyta powinna brzmieć. Kawałek nie nuży, sporo sie w nim dzieje, więc jakieś nadzieje sa,.

Poza tym fajna okładka. Jak to jest, że tego pokroju kapele potrafią dać na front swojej płyty normalnie malowane obrazy, a większość tych wielkich niemal zawsze jakieś komputerowe gówno?
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Top 10 Brutal Death Metal

18-12-2016, 15:02

Nasum pisze:
Pacjent pisze:Idzie dwójka DESECRATE THE FAITH. Spodoba się Wam:
[youtube][/youtube]

No nie jest to złe - coś mi nie pasuje do końca z brzmieniem, ale to może chwilowa moja niedyspozycja, bo ostatnio słuchałem non stop takich zespołów, więc w pewnym sensie wyobraziłem sobie jak taka płyta powinna brzmieć. Kawałek nie nuży, sporo sie w nim dzieje, więc jakieś nadzieje sa,.

Poza tym fajna okładka. Jak to jest, że tego pokroju kapele potrafią dać na front swojej płyty normalnie malowane obrazy, a większość tych wielkich niemal zawsze jakieś komputerowe gówno?
Pycha i buta.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Top 10 Brutal Death Metal

14-01-2017, 10:20

Gorąco polecam nowy album BEHEADED. Wprawdzie nie wiem czy to jest jeszcze brutalny death metal, bo pojawią mi się znaki zapytania przy bardzo melodyjnych utworach ("Beast Incarnate") i solówkach a la DEATH ("The Horror Breathes"), czy przy generalnej przebojowości materiału, ale słucha się wyśmienicie.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Azrik
rozkręca się
Posty: 66
Rejestracja: 28-12-2010, 15:07

Re: Top 10 Brutal Death Metal

15-01-2017, 01:20

Pacjent pisze:Gorąco polecam nowy album BEHEADED. Wprawdzie nie wiem czy to jest jeszcze brutalny death metal, bo pojawią mi się znaki zapytania przy bardzo melodyjnych utworach ("Beast Incarnate") i solówkach a la DEATH ("The Horror Breathes"), czy przy generalnej przebojowości materiału, ale słucha się wyśmienicie.
.

Jeśli jest tak jak piszesz to strzałem w 10 było zamówienie sobie tego albumu.
Awatar użytkownika
Mol
zahartowany metalizator
Posty: 3366
Rejestracja: 03-02-2003, 22:26
Lokalizacja: Chocianów

Re: Top 10 Brutal Death Metal

17-01-2017, 08:20

doskonale to uchwyciles, ta plyta bardzo mocno pachnie Cryptopsy i w zasadzie to skojarzenie przyszlo mi do glowy po raptem 2-3 minutach obcowania z tym materialem.
Nasum pisze:Obrazek


Podsumowania 2016 roku ciąg dalszy. Tym razem rzućmy uchem i okiem na Abnormality, czyli zespół, który grając prawdziwie męską i brutalną muzykę, ma w swoim składzie krzyczącą niewiastę. Moim zdaniem Malika wygląda lepiej niż wrzeszczy, no ale wiadomo, że kobieta nigdy nie będzie miała tak mocnego głosu jak facet. W każdym razie radzi sobie lepiej niż dajmy na to niegdyś Rachel w Sinister, tutaj głos śpiewającej panny lepiej się wkomponował w muzykę. A muzycznie najwięcej słychać tutaj Cryptopsy, słychać to w partii gitar czy w pracy perkusisty. Nie jest to żaden zarzut, to bardzo dobry wzorzec, bo nie ma tutaj mowy o bezczelnym i ślepym kopiowaniu. Po prostu inspiracje Kanadyjczykami można wychwycić po pierwszym odsłuchu. Wszystko przepisowo gra i buczy, nie uświadczymy jakichś wyjątkowych mielizn czy efektu znużenia. Jedyne zastrzeżenie miałbym do produkcji tego krążka: wysunąłbym gitary nieco bardziej do przodu, perkusista to nie jest żaden ułomek, ale słychać go moim zdaniem zbyt mocno. Tym bardziej, że w wartswie gitarowej dzieje sie wiele ciekawych rzeczy i aż się prosi, by je słyszeć bardziej dobitnie. Ale to tylko moje takie kręcenie nosem, bardziej dla zasady, bo "Mechanism of omniscience" to naprawdę dobry materiał.
Obrazek

Obrazek
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9131
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: Top 10 Brutal Death Metal

17-01-2017, 09:08

Jest to co najmniej przyzwoite w moim odczuciu. Beheaded zaraz sprawdzam.
Awatar użytkownika
IMP-|-OUS
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 08-06-2015, 10:18

Re: Top 10 Brutal Death Metal

17-01-2017, 18:40

[youtube][/youtube]

Official lyric video for Cranial Engorgement's latest single "Molded by Cruelty" from their forthcoming album 'Horrific Existence', featuring John Gallagher of Dying Fetus
ODPOWIEDZ