Top 10 Brutal Death Metal

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
IMP-|-OUS
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 08-06-2015, 10:18

Re: Top 10 Brutal Death Metal

21-07-2017, 00:01

Obrazek

" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Mol
zahartowany metalizator
Posty: 3366
Rejestracja: 03-02-2003, 22:26
Lokalizacja: Chocianów

Re: Top 10 Brutal Death Metal

28-07-2017, 12:44

moze nie do konca brutal, ale numer niszczy, ci kolesie maja leb do riffow:

[youtube][/youtube]
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Self
rasowy masterfulowicz
Posty: 2522
Rejestracja: 03-03-2011, 23:30

Re: Top 10 Brutal Death Metal

28-07-2017, 19:41

Dobre gówno. Zapisuje w kajeciku, zeby po urlopie sobie dokładniej sprawdzić. Po jednym odsłuchu mam wrażenie jednak, że ci goście ogólnie death metal traktują tylko jako bazę do tworzenia czegoś wlasnego, a nie jako zamknięty zestaw zagrywek i patentów, co naprawdę mi się podoba.
Awatar użytkownika
Mol
zahartowany metalizator
Posty: 3366
Rejestracja: 03-02-2003, 22:26
Lokalizacja: Chocianów

Re: Top 10 Brutal Death Metal

28-07-2017, 21:23

Self pisze:Dobre gówno. Zapisuje w kajeciku, zeby po urlopie sobie dokładniej sprawdzić. Po jednym odsłuchu mam wrażenie jednak, że ci goście ogólnie death metal traktują tylko jako bazę do tworzenia czegoś wlasnego, a nie jako zamknięty zestaw zagrywek i patentów, co naprawdę mi się podoba.
tak. pomimo tego, ze nie wynajduja kola na nowo to jednak brzmi to swiezo i czuc w tym energie. czyli rzeczy, ktorych brakuje na ostatnich wydawnictwach Dying Fetus i Misery Index.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ramonoth
rasowy masterfulowicz
Posty: 3008
Rejestracja: 11-07-2011, 10:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Top 10 Brutal Death Metal

28-07-2017, 22:34

Wreszcie przesłuchałem nowy Cenotaph. Mięso na gitarach, wokale gwałcą uszy, werbel też jak należy. Będzie dalej słuchane.
Ostatnio zmieniony 28-07-2017, 22:36 przez ramonoth, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wolff
rasowy masterfulowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 03-07-2017, 19:16

Re: Top 10 Brutal Death Metal

28-07-2017, 22:36

Mol pisze: [youtube][/youtube]
Skoczny, bujający i wpadający w ucho ten numer ale czy można go podciągnąć pod brutal dm? Bardziej metalcore.
Jebać żuli.
Awatar użytkownika
Mol
zahartowany metalizator
Posty: 3366
Rejestracja: 03-02-2003, 22:26
Lokalizacja: Chocianów

Re: Top 10 Brutal Death Metal

29-07-2017, 11:45

zobacz co napisalem wrzucajac ten klip to po pierwsze, po drugie - jesli dla Ciebie cechy, ktore wymieniles stanowia o przynaleznosci do metalcore'a to gratuluje XD
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
wolff
rasowy masterfulowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 03-07-2017, 19:16

Re: Top 10 Brutal Death Metal

29-07-2017, 22:41

Wiem doskonale co napisałeś, Ten kawałek nie stał obok brutal death metalu. Jeśli bowiem dyskutujemy o tymże podgatunku to idealnie doń pasują Origin, Nile, Deeds of Flash, Hour of Penance, Gorgasm. W mojej opinii są to kapele spełniające kryteria chyba , ze dla kogoś brutal death metal to skoczne, wolne przytupańce z klawiszem, skrzypcami i fletnią pana pod męski falset.
Ten kawałek to nic innego jak metalcore w nieco cięższym wydaniu.
Cechy które wymieniłem mogą stanowić o przynależności do różnych gatunków. Skoczna może być muzyka ludowa, czyż nie :)
Jebać żuli.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Top 10 Brutal Death Metal

29-07-2017, 23:10

Jeśli ktoś myśli, że w brutal death metalu nagrano już wszystko to niech koniecznie posłucha debiutanckiego albumu weteranów z AFTERBIRTH.
Obrazek
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Mol
zahartowany metalizator
Posty: 3366
Rejestracja: 03-02-2003, 22:26
Lokalizacja: Chocianów

Re: Top 10 Brutal Death Metal

04-08-2017, 19:50

Mol pisze:tak swoja droga, a propos slamu, albo moze bardziej adekwatnie byloby napisac brutalnego death metalu z elementami slam, nie pamietam juz, a nie chce mi sie wertowac tematu czy ktos wspomnial o tegorocznej plycie Desecrate the Faith wydanej przez Comatose. Bardzo fajna mielonka przygotowana wedlug znanego przepisu, zespol pochodzi z Teksasu i mocno to slychac. Plyta moze wydawac sie troche dluga (52 minuty), ale cechuje sie pewna transowoscia i wlasciwie sie nie dluzy. Jedyny jak dla mnie mankament to troszke malo miesa na gitarach.

[youtube][/youtube]

caly album do odsluchu

Rzecz jasna, nie wymyslaja kola na nowo, rzecz tylko dla zwolennikow takiego mielenia, ale moim zdaniem material o wiele bardziej interesujacy od Analepsy i Kraanium. Ciekawostka moze byc fakt, ze teksty nie oscyluja raczej wokol tematyki typowej dla takiej stylistyki. Polecam sie zapoznac :)
plyta ponownie dostepna u Karola
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
IMP-|-OUS
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 08-06-2015, 10:18

Re: Top 10 Brutal Death Metal

09-08-2017, 11:30

Jak ktoś lubi Dying Fetus , to mu podejdzie pełniak Ukraińców z Human Nihility. Dobra mielonka!

Obrazek

" onclick="window.open(this.href);return false;
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Top 10 Brutal Death Metal

27-08-2017, 12:04

COROTTED z debiutanckiej EP-ki:
[youtube][/youtube]
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Top 10 Brutal Death Metal

27-08-2017, 17:40

FORCEPS z debiutanckiego albumu:
[youtube][/youtube]
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15002
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Top 10 Brutal Death Metal

27-08-2017, 17:56

Moim skromnym zdaniem obydwa materiały słabe. Niby wszystko wedle sprawdzonych przepisów, niby tak jak powinno być, ale to nie to co lubię najbardziej.
Nostromo
postuje jak opętany!
Posty: 641
Rejestracja: 21-01-2017, 10:22
Lokalizacja: Somewhere In Time

Re: Top 10 Brutal Death Metal

15-09-2017, 21:13

Jak komuś wejdzie ten kawałek to polecam ogarnąć całość
[youtube][/youtube]

Cały album:
[youtube][/youtube]

Mam ich świetny materiał z 2011 roku, który sobie niedawno odświeżyłem i przy okazji sprawdziłem co się u nich dzieje, a tutaj taka akcja. Nowy, ponownie wyrywający z butów, materiał. Całości słucha się bez zmęczenia. Mimo intensywności dużo się tutaj ciekawego dzieje.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15002
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Top 10 Brutal Death Metal

22-09-2017, 15:50

Obrazek


Najnowszy album Dyscarnate to jeden z tych, które im dłużej słucham tym większy mam problem aby jednoznacznie się o nim wypowiedzieć. Słuchając go mam osobliwe uczucie rozdwojenia jaźni. O co chodzi? Otrzymałem krążek sygnowany nazwą grupy, która moim zdaniem doskonale rozumie że muzyka metalowa to w głównej mierze muzyka gitarowa, tak więc główny nacisk został położony na skomponowanie naprawdę znakomitych riffów które wwiercają się w czaszkę i zostają tam na dłużej. Ta płyta takimi riffami jest wypełniona po brzegi. Mocarne, ciężkie, melodyjne jak trzeba, ostre jak brzytwa stanowią trzon tej muzyki, która jest niesamowicie wręcz chwytliwa. To znakomity kawał dobrej muzyki, idealny dla miłośników takich grup jak Dying Fetus czy Misery Index. Nie sa to jednak utwory które moglibyśmy podpiąć pod szyld brutal death metal. I tutaj pojawia się ta druga strona. Oczywiście nie oczekiwałem jakichś bulgoczących wokali czy slamów, ale brakuje mi tutaj blastów, takiego przyspieszenia, które podkreśliłoby agresywny charakter tej muzyki. Brakuje mi tutaj tej dzikości, nieokiełznania, lekkiej domieszki chaosu. Wszystko jest doskonale zagrane, poukładane, buja i to całkiem nieźle, ale jednak tęsknym okiem wodzę za dwoma pierwszymi długograjami. Broń szatanie, nie jest to zły album, to doskonała porcja gitarowego rzemiosła na najwyższym poziomie, chociaż już nie tak brutalna jak to było wcześniej. Można pokręcić nosem, troszeczkę pomarudzić, a i tak wiem, że jeszcze nie raz posłucham "With all their might". Polecam, bo mimo wszystko szkoda przeoczyć takie wydawnictwo.
Awatar użytkownika
ramonoth
rasowy masterfulowicz
Posty: 3008
Rejestracja: 11-07-2011, 10:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Top 10 Brutal Death Metal

22-09-2017, 19:02

Mi na tej płycie to pachnie miejscami metalkorem i to nie jest przyjemny zapach. Tak czy inaczej, niezły album.
Awatar użytkownika
Mol
zahartowany metalizator
Posty: 3366
Rejestracja: 03-02-2003, 22:26
Lokalizacja: Chocianów

Re: Top 10 Brutal Death Metal

22-09-2017, 20:23

Nasum pisze:Obrazek


Najnowszy album Dyscarnate to jeden z tych, które im dłużej słucham tym większy mam problem aby jednoznacznie się o nim wypowiedzieć. Słuchając go mam osobliwe uczucie rozdwojenia jaźni. O co chodzi? Otrzymałem krążek sygnowany nazwą grupy, która moim zdaniem doskonale rozumie że muzyka metalowa to w głównej mierze muzyka gitarowa, tak więc główny nacisk został położony na skomponowanie naprawdę znakomitych riffów które wwiercają się w czaszkę i zostają tam na dłużej. Ta płyta takimi riffami jest wypełniona po brzegi. Mocarne, ciężkie, melodyjne jak trzeba, ostre jak brzytwa stanowią trzon tej muzyki, która jest niesamowicie wręcz chwytliwa. To znakomity kawał dobrej muzyki, idealny dla miłośników takich grup jak Dying Fetus czy Misery Index. Nie sa to jednak utwory które moglibyśmy podpiąć pod szyld brutal death metal. I tutaj pojawia się ta druga strona. Oczywiście nie oczekiwałem jakichś bulgoczących wokali czy slamów, ale brakuje mi tutaj blastów, takiego przyspieszenia, które podkreśliłoby agresywny charakter tej muzyki. Brakuje mi tutaj tej dzikości, nieokiełznania, lekkiej domieszki chaosu. Wszystko jest doskonale zagrane, poukładane, buja i to całkiem nieźle, ale jednak tęsknym okiem wodzę za dwoma pierwszymi długograjami. Broń szatanie, nie jest to zły album, to doskonała porcja gitarowego rzemiosła na najwyższym poziomie, chociaż już nie tak brutalna jak to było wcześniej. Można pokręcić nosem, troszeczkę pomarudzić, a i tak wiem, że jeszcze nie raz posłucham "With all their might". Polecam, bo mimo wszystko szkoda przeoczyć takie wydawnictwo.
mam podobnie, brakuje troche dynamiki, ale riffy niszcza :)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
IMP-|-OUS
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 08-06-2015, 10:18

Re: Top 10 Brutal Death Metal

26-09-2017, 13:00

Nasum pisze:Obrazek


Najnowszy album Dyscarnate to jeden z tych, które im dłużej słucham tym większy mam problem aby jednoznacznie się o nim wypowiedzieć. Słuchając go mam osobliwe uczucie rozdwojenia jaźni. O co chodzi? Otrzymałem krążek sygnowany nazwą grupy, która moim zdaniem doskonale rozumie że muzyka metalowa to w głównej mierze muzyka gitarowa, tak więc główny nacisk został położony na skomponowanie naprawdę znakomitych riffów które wwiercają się w czaszkę i zostają tam na dłużej. Ta płyta takimi riffami jest wypełniona po brzegi. Mocarne, ciężkie, melodyjne jak trzeba, ostre jak brzytwa stanowią trzon tej muzyki, która jest niesamowicie wręcz chwytliwa. To znakomity kawał dobrej muzyki, idealny dla miłośników takich grup jak Dying Fetus czy Misery Index. Nie sa to jednak utwory które moglibyśmy podpiąć pod szyld brutal death metal. I tutaj pojawia się ta druga strona. Oczywiście nie oczekiwałem jakichś bulgoczących wokali czy slamów, ale brakuje mi tutaj blastów, takiego przyspieszenia, które podkreśliłoby agresywny charakter tej muzyki. Brakuje mi tutaj tej dzikości, nieokiełznania, lekkiej domieszki chaosu. Wszystko jest doskonale zagrane, poukładane, buja i to całkiem nieźle, ale jednak tęsknym okiem wodzę za dwoma pierwszymi długograjami. Broń szatanie, nie jest to zły album, to doskonała porcja gitarowego rzemiosła na najwyższym poziomie, chociaż już nie tak brutalna jak to było wcześniej. Można pokręcić nosem, troszeczkę pomarudzić, a i tak wiem, że jeszcze nie raz posłucham "With all their might". Polecam, bo mimo wszystko szkoda przeoczyć takie wydawnictwo.
CD u Karola https://selfmadegod.com/shop/pl/p/DYSCA ... t-CD/19684" onclick="window.open(this.href);return false;

ma też AFTERBIRTH - The Time Traveler's Dilemma CD

https://selfmadegod.com/shop/pl/p/AFTER ... a-CD/19688" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Mol
zahartowany metalizator
Posty: 3366
Rejestracja: 03-02-2003, 22:26
Lokalizacja: Chocianów

Re: Top 10 Brutal Death Metal

29-10-2017, 23:13

no to pojedzmy czyms bardzo miesnym:

[youtube][/youtube]
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ