Top 10 Brutal Death Metal

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15002
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Top 10 Brutal Death Metal

11-07-2017, 10:49

A mi tam właśnie przypasowało. Nie mówię że to będzie pozycja kultowa, że to jakies odkrycie, ale najzwyczajniej w świecie mi sie podoba. Przyjemnie spędzone 35 minut ;-)
Awatar użytkownika
ramonoth
rasowy masterfulowicz
Posty: 3008
Rejestracja: 11-07-2011, 10:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Top 10 Brutal Death Metal

11-07-2017, 12:16

Analepsy lubię zdecydowanie bardziej i podobnie jest z tym splitem.
Awatar użytkownika
IMP-|-OUS
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 08-06-2015, 10:18

Re: Top 10 Brutal Death Metal

11-07-2017, 12:21

Dla vinylowców. Nowa płyta ANALEPSY na LP

Obrazek
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15002
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Top 10 Brutal Death Metal

11-07-2017, 20:48

ramonoth pisze:Analepsy lubię zdecydowanie bardziej i podobnie jest z tym splitem.
Ano lepse to Analepsy, pełna zgoda.
Awatar użytkownika
Mol
zahartowany metalizator
Posty: 3366
Rejestracja: 03-02-2003, 22:26
Lokalizacja: Chocianów

Re: Top 10 Brutal Death Metal

11-07-2017, 21:12

tak swoja droga, a propos slamu, albo moze bardziej adekwatnie byloby napisac brutalnego death metalu z elementami slam, nie pamietam juz, a nie chce mi sie wertowac tematu czy ktos wspomnial o tegorocznej plycie Desecrate the Faith wydanej przez Comatose. Bardzo fajna mielonka przygotowana wedlug znanego przepisu, zespol pochodzi z Teksasu i mocno to slychac. Plyta moze wydawac sie troche dluga (52 minuty), ale cechuje sie pewna transowoscia i wlasciwie sie nie dluzy. Jedyny jak dla mnie mankament to troszke malo miesa na gitarach.

[youtube][/youtube]

caly album do odsluchu

Rzecz jasna, nie wymyslaja kola na nowo, rzecz tylko dla zwolennikow takiego mielenia, ale moim zdaniem material o wiele bardziej interesujacy od Analepsy i Kraanium. Ciekawostka moze byc fakt, ze teksty nie oscyluja raczej wokol tematyki typowej dla takiej stylistyki. Polecam sie zapoznac :)
Ostatnio zmieniony 11-07-2017, 21:14 przez Mol, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Obrazek
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15002
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Top 10 Brutal Death Metal

11-07-2017, 21:14

Nie kojarzę aby ktoś o tym wspominał. Leci teraz w głośnikach.
Awatar użytkownika
Najprzewielebniejszy
zahartowany metalizator
Posty: 4455
Rejestracja: 31-12-2001, 18:22

Re: Top 10 Brutal Death Metal

11-07-2017, 21:42

ło w kurwę, ależ piękny werbel!
WINYLE na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18597
CeDeki na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18589
Awatar użytkownika
ramonoth
rasowy masterfulowicz
Posty: 3008
Rejestracja: 11-07-2011, 10:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Top 10 Brutal Death Metal

11-07-2017, 21:52

Nazwa obiła mi się o oczy. Jutro posłucham.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15002
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Top 10 Brutal Death Metal

11-07-2017, 22:05

W głośnikach dudni jeszcze przez parę minut "Unholy infestation" więc pozwolę sobie kilka słów o tym materiale tak na gorąco. Pierwsze co rzuca się w uszy to dobra produkcja, chociaż momentami słychać ten" brak mięsa" na gitarach, gdyby tylko bardziej uwypuklić i dociążyć ten instrument, byłoby już naprawdę cacy. Album jest dość długi, ale nie męczy, nie wieje tu nudą i słucha się go bez wysiłku. Płynie to wszystko jak ropa z otwartej, zanieczyszczonej rany, nieśpiesznie, nie zatrzymywana przez nikogo. W tej muzyce raczej koła nikt nie wymyśli więc poszukiwacze wiecznych nowości dla których płyty warte przesłuchania to te, które najpóźniej tydzień temu przełamały jakieś tabu nie mają tutaj czego szukać. Miłośnicy mielonki jak najbardziej, ale tutaj już odzywa się indywidualny gust. Wiadomo, jedni lubią mielonkę pokrytą galaretką, jedni oblepioną pleśnią kiedy skończyła się data ważności - ważne żeby smakowało. Danie zaprezentowane przez imć Mola jest bardzo dobre, ale wspomniany przeze mnie Analepsy przemówił jednak do mnie nieco bardziej. Różnice są naprawdę subtelne, dla niewprawnego ucha niemal nieuchwytne, ale mimo wszystko są. To drobiazgi którymi nie warto sobie zaprzatać głowy,ale radziłbym jednak przesłuchać i wyrobić sobie zdanie samemu. Bon apetit.
Awatar użytkownika
Mol
zahartowany metalizator
Posty: 3366
Rejestracja: 03-02-2003, 22:26
Lokalizacja: Chocianów

Re: Top 10 Brutal Death Metal

11-07-2017, 23:00

Najprzewielebniejszy pisze:ło w kurwę, ależ piękny werbel!
mozna? mozna.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
smooker
w mackach Zła
Posty: 878
Rejestracja: 10-11-2016, 09:21
Lokalizacja: Mokopuff

Re: Top 10 Brutal Death Metal

12-07-2017, 01:29

Nasum pisze:(...) Płynie to wszystko jak ropa z otwartej, zanieczyszczonej rany, nieśpiesznie, nie zatrzymywana przez nikogo. W tej muzyce raczej koła nikt nie wymyśli więc poszukiwacze wiecznych nowości dla których płyty warte przesłuchania to te, które najpóźniej tydzień temu przełamały jakieś tabu nie mają tutaj czego szukać. (...)
Tylko dla tego opisu obczaję co to, chociaż z slam/brutal to jestem mocno na bakier.
Awatar użytkownika
IMP-|-OUS
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 08-06-2015, 10:18

Re: Top 10 Brutal Death Metal

12-07-2017, 20:25

Psychobolia Paris, France z panną na vocalu

Obrazek

" onclick="window.open(this.href);return false;

[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
ramonoth
rasowy masterfulowicz
Posty: 3008
Rejestracja: 11-07-2011, 10:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Top 10 Brutal Death Metal

12-07-2017, 21:13

Mol pisze:tak swoja droga, a propos slamu, albo moze bardziej adekwatnie byloby napisac brutalnego death metalu z elementami slam, nie pamietam juz, a nie chce mi sie wertowac tematu czy ktos wspomnial o tegorocznej plycie Desecrate the Faith wydanej przez Comatose. Bardzo fajna mielonka przygotowana wedlug znanego przepisu, zespol pochodzi z Teksasu i mocno to slychac. Plyta moze wydawac sie troche dluga (52 minuty), ale cechuje sie pewna transowoscia i wlasciwie sie nie dluzy. Jedyny jak dla mnie mankament to troszke malo miesa na gitarach.

[youtube][/youtube]

caly album do odsluchu

Rzecz jasna, nie wymyslaja kola na nowo, rzecz tylko dla zwolennikow takiego mielenia, ale moim zdaniem material o wiele bardziej interesujacy od Analepsy i Kraanium. Ciekawostka moze byc fakt, ze teksty nie oscyluja raczej wokol tematyki typowej dla takiej stylistyki. Polecam sie zapoznac :)
Zajebiaszcza. Spotify posiada.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Top 10 Brutal Death Metal

12-07-2017, 21:27

SEMINAL EMBALMMENT - rozpierducha z Australii:
[youtube][/youtube]
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
ramonoth
rasowy masterfulowicz
Posty: 3008
Rejestracja: 11-07-2011, 10:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Top 10 Brutal Death Metal

12-07-2017, 22:05

No i jak gitary są mięsne, to werbel musi stukać jak bębenek mojego syna. Z tej dwójki wolę Desecrate the Faith.
Awatar użytkownika
Mol
zahartowany metalizator
Posty: 3366
Rejestracja: 03-02-2003, 22:26
Lokalizacja: Chocianów

Re: Top 10 Brutal Death Metal

13-07-2017, 23:47

UK death metal trio DYSCARNATE will release their third full-length, and first for Unique Leader Records, on September 15th. Titled With All Their Might, the eight-track offering was captured by Stu McKay (Ingested, Acrania et al) at Studio 6 in England and mixed and mastered by Jacob Hansen (Ancient, Aborted, Volbeat, Evergrey et al) at Hansen Studios in Denmark.

“With All Their Might is the sound of us nailing our colors to the mast in no uncertain terms,” issues the band of their latest release. “We’ve always worked on each new album as its own entity, and feel the whole thing needs to flow as one cohesive piece. Every song has its place on the record, but the lyrics and feel of each one reflects a signature theme. We feel that while this record is the most complete thing we’ve ever done, it’s also the most varied, dynamic, and evolved we have ever been. We have written this album for only ourselves, and as a result feel we have something our fans will really connect to. DYSCARNATE is now split between Shropshire, Sussex, and Amsterdam, which has meant this record has been written and recorded in a wide variety of locations. For the last two weeks of writing, we set ourselves up in a secluded farmhouse just over the Welsh border, where we worked non-stop putting the finishing touches to the demos, as well as tracking all the vocals ourselves. Inspiration has come from everywhere on the musical spectrum and beyond. We didn’t want to work within any kind of parameters, and tried things we wouldn’t have gone near in the past. Song and lyric concepts have included, among many others: existential dread, insanity, human perception, and strength of will.”
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Mental
weteran forumowych bitew
Posty: 1737
Rejestracja: 31-08-2003, 12:29
Lokalizacja: anus mundi

Re: Top 10 Brutal Death Metal

14-07-2017, 13:56

ramonoth pisze:
Mol pisze:tak swoja droga, a propos slamu, albo moze bardziej adekwatnie byloby napisac brutalnego death metalu z elementami slam, nie pamietam juz, a nie chce mi sie wertowac tematu czy ktos wspomnial o tegorocznej plycie Desecrate the Faith wydanej przez Comatose. Bardzo fajna mielonka przygotowana wedlug znanego przepisu, zespol pochodzi z Teksasu i mocno to slychac. Plyta moze wydawac sie troche dluga (52 minuty), ale cechuje sie pewna transowoscia i wlasciwie sie nie dluzy. Jedyny jak dla mnie mankament to troszke malo miesa na gitarach.

[youtube][/youtube]

caly album do odsluchu

Rzecz jasna, nie wymyslaja kola na nowo, rzecz tylko dla zwolennikow takiego mielenia, ale moim zdaniem material o wiele bardziej interesujacy od Analepsy i Kraanium. Ciekawostka moze byc fakt, ze teksty nie oscyluja raczej wokol tematyki typowej dla takiej stylistyki. Polecam sie zapoznac :)
Zajebiaszcza. Spotify posiada.
sprzedajo to dzieś w Polszu?
You may raise your chalice of nothing
And salute the leech that you are
Awatar użytkownika
IMP-|-OUS
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 08-06-2015, 10:18

Re: Top 10 Brutal Death Metal

14-07-2017, 14:10

^
było https://selfmadegod.com/shop/pl/p/DESEC ... n-CD/19313" onclick="window.open(this.href);return false;

zapytaj może jeszcze będzie
Awatar użytkownika
AroHien
rasowy masterfulowicz
Posty: 2266
Rejestracja: 18-06-2007, 19:35

Re: Top 10 Brutal Death Metal

15-07-2017, 16:04

Mol pisze:tak swoja droga, a propos slamu, albo moze bardziej adekwatnie byloby napisac brutalnego death metalu z elementami slam, nie pamietam juz, a nie chce mi sie wertowac tematu czy ktos wspomnial o tegorocznej plycie Desecrate the Faith wydanej przez Comatose. Bardzo fajna mielonka przygotowana wedlug znanego przepisu, zespol pochodzi z Teksasu i mocno to slychac. Plyta moze wydawac sie troche dluga (52 minuty), ale cechuje sie pewna transowoscia i wlasciwie sie nie dluzy. Jedyny jak dla mnie mankament to troszke malo miesa na gitarach.

[youtube][/youtube]

caly album do odsluchu

Rzecz jasna, nie wymyslaja kola na nowo, rzecz tylko dla zwolennikow takiego mielenia, ale moim zdaniem material o wiele bardziej interesujacy od Analepsy i Kraanium. Ciekawostka moze byc fakt, ze teksty nie oscyluja raczej wokol tematyki typowej dla takiej stylistyki. Polecam sie zapoznac :)
Dzięki za przypomnienie. Mialem ich już na widelcu a potem sprawa gdzieś mi się rozmyła... Tym razem juz zamówione. Faktycznie, gitary mogłyby być nieco bardziej 'mięsiste' ale nie jest to wielki mankament. Sporym osiągnięciem jest natomiast fakt, że przez ponad pięćdziesiąt minut dają radę przykuć uwage słuchacza, co znowu tak częste nie jest ;)
Awatar użytkownika
IMP-|-OUS
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 08-06-2015, 10:18

Re: Top 10 Brutal Death Metal

16-07-2017, 15:24

IMP-|-OUS pisze:Obrazek

https://cenotaph666.bandcamp.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
CD u Karola https://selfmadegod.com/shop/pl/p/CENOT ... s-CD/19442" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ