Top 10 Brutal Death Metal

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15002
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Top 10 Brutal Death Metal

15-04-2017, 19:12

Plagueis pisze:Mi "Regicide" jedynie uświadomił, że HoP to kolejny zespół, którego dalszych losów już nie muszę śledzić. Słabe to było (choć technicznie oczywiście pierwsza liga).
W sumie mogę się zgodzić, chociaż ze trzy numery mają bardzo dobre. Tym większe rozczarowanie, że nie utrzymali tego poziomu na całej płycie,.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: Top 10 Brutal Death Metal

15-04-2017, 19:14

Szkoda, co zrobić. :/
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15002
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Top 10 Brutal Death Metal

15-04-2017, 19:16

Nie wiem, najlepiej napić się wódki i poszukać jakiejś płyty jakiegoś zespołu który robi nam bardziej dobrze ;-)
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: Top 10 Brutal Death Metal

15-04-2017, 19:19

Przekonałeś mnie ;)
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
AroHien
rasowy masterfulowicz
Posty: 2266
Rejestracja: 18-06-2007, 19:35

Re: Top 10 Brutal Death Metal

17-04-2017, 12:47

Plagueis pisze:Hour of Penance nie przebiją już raczej "The Vile Conception" i "Paradogmy"; to były bardzo udane krążki. "Sedition" był jeszcze bardzo ok, ale tam już coś mi przestawało trybić.
Dokładnie tak. Sedition, to jeszcze znośny krążek czego o następnym nie mogę już napisać. Z nowego słyszałem dwa kawałki i wątpie abym więcej posłuchał. Przykład zespołu któremy zmiany w składzie bardzo zaszkodziły ( podobnie jak to miało miejsce np. z Azarath)
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Top 10 Brutal Death Metal

21-04-2017, 21:05

To jest takie dobre, że muszę tu wrzucić:
[youtube][/youtube]
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
IMP-|-OUS
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 08-06-2015, 10:18

Re: Top 10 Brutal Death Metal

21-04-2017, 21:13

Pacjent pisze:To jest takie dobre, że muszę tu wrzucić:
[youtube][/youtube]
MIAZGA !!!
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Top 10 Brutal Death Metal

22-04-2017, 10:17

IMP-|-OUS pisze:
Pacjent pisze:To jest takie dobre, że muszę tu wrzucić:
[youtube][/youtube]
MIAZGA !!!
Ciekawe dlaczego INTERNAL BLEEDING potrafi dobrze wyprodukować kawał death metalu, a SUFFOCATION i DYING FETUS wydalają plastik?
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Nostromo
postuje jak opętany!
Posty: 641
Rejestracja: 21-01-2017, 10:22
Lokalizacja: Somewhere In Time

Re: Top 10 Brutal Death Metal

22-04-2017, 10:58

Pacjent pisze:
Ciekawe dlaczego INTERNAL BLEEDING potrafi dobrze wyprodukować kawał death metalu, a SUFFOCATION i DYING FETUS wydalają plastik?
Może dlatego, że wiedzą czego chcą, może dlatego, że słuchają takiej muzy i może dlatego, że nie są kapelą grającą "regularnie", która po wydaniu kilku płyt kombinuje, szukając wszelkich możliwych sposobów żeby, kręcąc się wokół własnej osi, udowodnić, że nadal mają coś do powiedzenia. Czasami trzeba nabrać dystansu do tego, co się robi i uświadomić sobie, że wyżej pewnego poziomu się nie podskoczy i albo robić dobrze to, co się potrafi robić, albo po zyskaniu tej świadomości ugryźć temat z innej strony. Dla mnie decyzja o gównianej produkcji materiału, któremu poświęciło się część swojego życia, to jakiś akt desperacji jest. Kompletny brak świadomości względem własnej twórczości. To jak zrobić sobie jakiegoś zajebistego choppera, wersja custom i pomalować go na seledynowo. Wiem, przesadzam. Masło maślane w mojej wypowiedzi, ale nosi mnie kiedy słyszę ten nowy kawałek i muszę wyobrażać sobie jak konkretnie mógłby jebnąć gdyby brzmiał inaczej.

INTERNAL BLEEDING - jest moc, ciężar i ciąganie pod kilem.
Człowieka, który współtworzył ten zajebisty band bardzo szkoda. Życia nie zmarnował.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Top 10 Brutal Death Metal

22-04-2017, 11:21

Nostromo pisze:
Pacjent pisze:
Ciekawe dlaczego INTERNAL BLEEDING potrafi dobrze wyprodukować kawał death metalu, a SUFFOCATION i DYING FETUS wydalają plastik?
Może dlatego, że wiedzą czego chcą, może dlatego, że słuchają takiej muzy i może dlatego, że nie są kapelą grającą "regularnie", która po wydaniu kilku płyt kombinuje, szukając wszelkich możliwych sposobów żeby, kręcąc się wokół własnej osi, udowodnić, że nadal mają coś do powiedzenia. Czasami trzeba nabrać dystansu do tego, co się robi i uświadomić sobie, że wyżej pewnego poziomu się nie podskoczy i albo robić dobrze to, co się potrafi robić, albo po zyskaniu tej świadomości ugryźć temat z innej strony. Dla mnie decyzja o gównianej produkcji materiału, któremu poświęciło się część swojego życia, to jakiś akt desperacji jest. Kompletny brak świadomości względem własnej twórczości. To jak zrobić sobie jakiegoś zajebistego choppera, wersja custom i pomalować go na seledynowo. Wiem, przesadzam. Masło maślane w mojej wypowiedzi, ale nosi mnie kiedy słyszę ten nowy kawałek i muszę wyobrażać sobie jak konkretnie mógłby jebnąć gdyby brzmiał inaczej.

INTERNAL BLEEDING - jest moc, ciężar i ciąganie pod kilem.
Człowieka, który współtworzył ten zajebisty band bardzo szkoda. Życia nie zmarnował.
Wydaje mi się, że to musi być kwestia wytwórni. Nie sądzę by produkcja plastiku była tańsza niż zrobienie bardziej "analogowego" brzmienia. Przecież SUFFOCATION i DYING FETUS wydały już parę świetnie brzmiących albumów, więc wiedzą w czym rzecz. Najprawdopodobniej wytwórnie twierdzą, że to się lepiej sprzeda, bo współczesne gnoje lubią plastik.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Nostromo
postuje jak opętany!
Posty: 641
Rejestracja: 21-01-2017, 10:22
Lokalizacja: Somewhere In Time

Re: Top 10 Brutal Death Metal

22-04-2017, 11:25

Czy nazwy typu Suffocation pozwalają sobie na podpisywanie kontraktów, które tak głęboko ingerują w efekt końcowy? Why goddammit?!

Efekt Motyla - ktoś, gdzieś pierdoli produkcję na potęgę, a gościa na drugim końcu świata krew zalewa.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Top 10 Brutal Death Metal

22-04-2017, 11:38

Nostromo pisze:Czy nazwy typu Suffocation pozwalają sobie na podpisywanie kontraktów, które tak głęboko ingerują w efekt końcowy? Why goddammit?!

Efekt Motyla - ktoś, gdzieś pierdoli produkcję na potęgę, a gościa na drugim końcu świata krew zalewa.
Tym bardziej mnie krew zalewa gdy słyszę, że kompozycyjnie nowy materiał SUFFOCATION jest bardzo dobry. Tylko ta produkcja... I robi to zespół, który wydał "Effigy of the Forgotten" czy "Pierced from Within".
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Nostromo
postuje jak opętany!
Posty: 641
Rejestracja: 21-01-2017, 10:22
Lokalizacja: Somewhere In Time

Re: Top 10 Brutal Death Metal

22-04-2017, 11:49

Ja biadolę na ten kawałek, ale przesłuchałem go naście razy i sam mogę powiedzieć (na razie po jednym kawałku), że jest bardzo dobrze, ale przez to brzmienie całości po wyłączeniu w ogóle nie tęsknię. Tym bardziej kiedy ktoś zapodaje taki kawałek jak Internal Bleeding. Robi się zajebisty kontrast. Przekonywanie się na siłę do czegoś, co mi wybitnie nie leży uważam za stratę czasu. Słuchanie czegoś co miażdży mi czaszkę od pierwszych taktów już nie.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15002
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Top 10 Brutal Death Metal

22-04-2017, 12:18

Pacjent pisze:Wydaje mi się, że to musi być kwestia wytwórni. Nie sądzę by produkcja plastiku była tańsza niż zrobienie bardziej "analogowego" brzmienia. Przecież SUFFOCATION i DYING FETUS wydały już parę świetnie brzmiących albumów, więc wiedzą w czym rzecz. Najprawdopodobniej wytwórnie twierdzą, że to się lepiej sprzeda, bo współczesne gnoje lubią plastik.
Jest to jakiś trop, pytanie czy właściwy. Te takie bardziej nowoczesne brzmienie, bardziej plastikowe - jest w jakiś sposób akceptowalne, jeśli same utwory się bronią, ale na miłość boską, dlaczego kapele się na to zgadzają? Bo modne? Bo taki jest trend? Bo album lepiej się sprzeda przez co wytwórnia nie zerwie kontraktu? Ciekawe, że im bardziej kapela siedzi w podziemiu, tym brzmienie ma cięższe. Dehumanized, Embalmed, Internal Bleeding - te kapele jakoś potrafią wycisnąć moc ze swoich utworów. Dlaczego ci bardziej mainstremowi nie patrzą na ich dokonania? Chcą na siłę wyznaczać nowe kierunki?
Awatar użytkownika
ramonoth
rasowy masterfulowicz
Posty: 3008
Rejestracja: 11-07-2011, 10:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Top 10 Brutal Death Metal

28-04-2017, 16:18

Świetny album.

[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
Mol
zahartowany metalizator
Posty: 3366
Rejestracja: 03-02-2003, 22:26
Lokalizacja: Chocianów

Re: Top 10 Brutal Death Metal

28-04-2017, 21:59

ramonoth pisze:Świetny album.

[youtube][/youtube]
przekartkowalem, typowy slam, wybacz kolego, ale zupelnie nie dla mnie.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ramonoth
rasowy masterfulowicz
Posty: 3008
Rejestracja: 11-07-2011, 10:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Top 10 Brutal Death Metal

29-04-2017, 05:52

Ale ja się nie gniewam :) Lubię takie granie bardzo, szczególnie za kółkiem.
Awatar użytkownika
IMP-|-OUS
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 08-06-2015, 10:18

Re: Top 10 Brutal Death Metal

01-05-2017, 18:08

[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: Top 10 Brutal Death Metal

01-05-2017, 20:35

ramonoth pisze:Ale ja się nie gniewam :) Lubię takie granie bardzo, szczególnie za kółkiem.
Mnie przypadło do gustu, nie do końca takie slamowotypowe, są fajne przebłyski.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15002
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Top 10 Brutal Death Metal

05-05-2017, 19:47

Kolejny przedstawiciel slamopodobnego podejscia do death metalu:
[youtube][/youtube]
ODPOWIEDZ