Polski BM

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: Polski BM

22-11-2011, 10:51

Alsvartr pisze:2-3 w samej Norwegii, dodaj jeszcze po 1-2 od Venom, Bathory i Celtic Frost i mamy pełny zestaw.
Tylko 1-2 płyty wyżej wymienionych? Oj, chyba więcej. ;) Poza tym nie wiem, czy przypadkiem nie są to jednak rzeczy ważniejsze od DMDS. No i co na przykład z Possessed i ich "Seven Churches"? ;)
Awatar użytkownika
Alsvartr
rasowy masterfulowicz
Posty: 2900
Rejestracja: 06-05-2005, 13:17
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Polski BM

22-11-2011, 10:54

Black Metal i Welcome to Hell, pierwsze 3 Bathory + Morbid Tales i To mega Therion. Possessed? To do Hell Awaits i In The Sign of Evil też mamy się cofnąć? Poza tym z całym szacunkiem do wyżej wymienionych, ale w każdym momencie dnia i nocy stawiam późniejszych norweskich klasyków którzy dopracowali formułę, nad propagatorami.
“I cannot begin to describe how much I don’t care." - Dylan Moran
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: Polski BM

22-11-2011, 10:56

Alsvartr pisze:Possessed? To do Hell Awaits i In The Sign of Evil tez mamy się cofnąć?
Przecież wymieniając Venom cofnąłeś się jeszcze dalej.
Awatar użytkownika
Alsvartr
rasowy masterfulowicz
Posty: 2900
Rejestracja: 06-05-2005, 13:17
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Polski BM

22-11-2011, 10:58

A co wymieniasz obok Bathory i Celtic frost w pierwsze fali black metalu, Venom czy Possessed?
Poza tym o czym znowu kurwa ta dyskusja? Jeden mówi, że black metal ma się dobrze, drugi że zdechł i na tym powinno się zakończyć, a tutaj znowu dochodzimy do tego kto był pierwszy, no ja pierdolę. Żałuję, że w ogóle dałem się po raz kolejny wciągnąć w tak dziecinną przepychankę. Z mojej strony absolutny EOT.
Ostatnio zmieniony 22-11-2011, 11:05 przez Alsvartr, łącznie zmieniany 2 razy.
“I cannot begin to describe how much I don’t care." - Dylan Moran
Awatar użytkownika
Blackult
rasowy masterfulowicz
Posty: 2400
Rejestracja: 01-12-2004, 23:00

Re: Polski BM

22-11-2011, 11:00

A cofasz się do przodu czy do tyłu?

W temacie (no prawie) - jak tam sobie oceniasz to Twoja sprawa, natomiast nielogiczne jest podejście, że "Seven Churches" czy "Hell Awaits" to takie tam niby-fundamenta, które się de facto zdezaktualizowały, natomiast De Mysteriis jest ahistorycznym, nietykalnym apogeum, którego żadne dalsze doskonalenie formuły ruszyć nie może, ni zbliżyć się doń.
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: Polski BM

22-11-2011, 11:09

Alsvartr pisze:A co wymieniasz obok Bathory i Celtic frost w pierwsze fali black metalu, Venom czy Possessed?
Przede wszystkim nie wymieniałbym Bathory i Celtic Frost w jednym rzędzie z Venom. Oni byli wcześniej i myślę, że mieli o wiele większy wpływ na cały "ekstremalny" metal niż Bathory czy CF. Ale nie chodzi mi już o niekończące się rozkminy typu :"który album był najważniejszy", "która kapela jest obiektywnie lepsza" i analizowanie płyt, które mają dwie lub trzy dekady. Po prostu moim zdaniem nie powinno się patrzeć na historię tego gatunku wyłącznie przez pryzmat wywiadów z Darkthrone czy Burzum.
Alsvartr pisze:Poza tym o czym znowu kurwa ta dyskusja? Jeden mówi, że black metal ma się dobrze, drugi że zdechł i na tym powinno się zakończyć, a tutaj znowu dochodzimy do tego kto był pierwszy, no ja pierdolę. Żałuję, że w ogóle dałem się po raz kolejny wciągnąć w tak dziecinną przepychankę. Z mojej strony absolutny EOT.
A Ty czemu się taki nerwowy zrobiłeś ostatnio? Mnie też trochę nudzi wałkowanie w kółko tych samych tematów, ale z drugiej strony chciałbym, żeby ludzi docenili także te z pozoru mniej ważne płyty. I tyle.
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Polski BM

22-11-2011, 13:16

Alsvartr, wez rozepnij poslady, bo strach cie czytac :) po twoim pisaniu coraz bardziej jestem przekonany, ze ty masz wlasny dogmat, i wszystko spoko ok, ale po co to tak gorliwie forsowac na forum :)
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: Polski BM

22-11-2011, 13:22

Alsvartr pisze:
LastOneOnEarth pisze:Chodzi Ci o to, że są tylko 2-3 płyty, które są tak ważne dla rozwoju bm jak DMDS? Trochę mało, fakty są jednak trochę inne.
2-3 w samej Norwegii, dodaj jeszcze po 1-2 od Venom, Bathory i Celtic Frost i mamy pełny zestaw.
Trzy pierwsze BATHORY, cztery pierwsze VENOM, MERCYFUL FATE z lat 80., pierwszy ONSLAUGHT, VON, HAVOHEJ/PROFANATICA, BLASPHEMY, przynajmniej z jedno wydawnictwo NECROMANTIA. To przychodzi mi od razu do głowy. Dalej nie kombinuję, a na półkę z płytami nie mam okazji teraz spojrzeć. Jak widać temat nie jest tak prosty w podsumowaniu jak niektórzy chcieliby, żeby był.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: Polski BM

22-11-2011, 14:06

Plus SODOM, KREATOR, DESTRUCTION, SARCOFAGO, IMPALED NAZARENE, BEHERIT, ROTTING CHRIST, SAMAEL, INFERNAL MAJESTY, NECROVORE, TORMENTOR i masa innych, mniej oczywistych, a często równie wspaniałych rzeczy ;) Można się zastanawiać które z nich są mniej, a które bardziej ważne, ale nie widzę jakiejś wielkiej różnicy jakościowej pomiędzy większością wymienionych tutaj kapel a wspomnianym DMDS. ;)
Awatar użytkownika
Góral
w mackach Zła
Posty: 957
Rejestracja: 10-08-2009, 19:25

Re: Polski BM

22-11-2011, 14:11

Po prostu pełno jest takich, którzy mają na oczach klapkę z napisem: "Tylko Norwegia - reszta chuj", bardzo irytujące i niezrozumiałe podejście.
Trust no one is the absolute Law.

P.J.E.C.

Don't call me your brother
Cause I ain't your fuckin' brother
We fell from different cunts
And your skins an ugly color
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Polski BM

22-11-2011, 14:15

+1
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Herezjarcha
w mackach Zła
Posty: 700
Rejestracja: 28-06-2009, 23:46
Lokalizacja: skądinąd

Re: Polski BM

23-11-2011, 15:13

To może od razu się umówmy że ta cała "Norwegia" to żadna norma i wyznacznik tylko raczej odstępstwo od reguły. Ja nie wiem czy Norweskiego BM nie należy traktować jak oddzielnego gatunku. I nie myślę tu o Mayhem bo ci akurat byli mniej norwescy a bardziej światowi.

A co do polskiego BM to odnoszę wrażenie że od jakiś 5-6 lat przeżywa swoją złotą erę w porównaniu do czasów Graveland,Veles & co. i późniejszego zupełnego już upadku w drugiej połowie lat 90.
DCI Hunt

Re: Polski BM

23-11-2011, 15:51

Herezjarcha pisze:To może od razu się umówmy że ta cała "Norwegia" to żadna norma i wyznacznik tylko raczej odstępstwo od reguły
Norweski black metal to kilkanaście klasycznych płyt z lat 90-tych, jakieś wyjątki typu Urgehal/Orcustus + młodsze zespoły typu Mare. Resztę można o kant dupy rozjebać.
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: Polski BM

15-03-2014, 23:32

Devils island. Dzisiaj odwiezylem, dobre to bylo.
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: Polski BM

25-10-2014, 00:31

Niedawno sie pojawil pierwszy pelniak Aryman
Warto sprawdzic
Obrazek
niech to miejsce niebawem zniknie
535

Re: Polski BM

25-10-2014, 00:38

ultravox pisze:
Alsvartr pisze:A co wymieniasz obok Bathory i Celtic frost w pierwsze fali black metalu, Venom czy Possessed?
Przede wszystkim nie wymieniałbym Bathory i Celtic Frost w jednym rzędzie z Venom. Oni byli wcześniej i myślę, że mieli o wiele większy wpływ na cały "ekstremalny" metal niż Bathory czy CF. Ale nie chodzi mi już o niekończące się rozkminy typu :"który album był najważniejszy", "która kapela jest obiektywnie lepsza" i analizowanie płyt, które mają dwie lub trzy dekady. Po prostu moim zdaniem nie powinno się patrzeć na historię tego gatunku wyłącznie przez pryzmat wywiadów z Darkthrone czy Burzum.
Wiszę Ci kratę. Nie widziałem tego wcześniej.
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: Polski BM

25-10-2014, 10:43

Kratę, powiadasz... :) Cóż, zawsze chętnie się napiję ;) Natomiast co do tematu, to w ostatnich latach bardzo polubiłem polski BM, szczególnie ten z lat 90.
Awatar użytkownika
black_lava
rasowy masterfulowicz
Posty: 2031
Rejestracja: 25-08-2005, 09:24
Lokalizacja: O.

Re: Polski BM

25-10-2014, 17:28

któren z was chce knuć wojnę?
"And the scars I will see
Like the face of the moon
Cast no blessings at me
Necro as fuck! "
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: Polski BM

24-09-2017, 19:08

nowy selbstmord wyszedl i nazywa sie radical declaration

Obrazek

a tu calkiem niezgorszy kawalek

[youtube][/youtube]
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Polski BM

24-09-2017, 22:19

Kawałek faktycznie niezły, ale ta twarz w okularach...
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
ODPOWIEDZ