Winyl nad CD?

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Artur_burzum
postuje jak opętany!
Posty: 580
Rejestracja: 07-04-2014, 16:54

Re: Winyl nad CD?

26-04-2015, 19:54

Jestem starszy od Gylve. o kilka latek.
535

Re: Winyl nad CD?

28-04-2015, 06:52

Artur_burzum pisze:
535 pisze:
Plastek pisze:...bo tutaj KAŻDY zaczynał przygodę z metalem od winyli Von i Blasphemy. Hail Satan i Czaszka!
He,he. Zaczyna to do mnie docierać. Casus Fenriza, który dorwał Uriah Heep w 1974...
Ale co masz do Fenriza,, ja również swoją edukację zaczynałem od dinozaurów muzyki ciężkiej.
Ja nie mam nic do Fenriza, tym bardziej nie mam nic do Uriah Heep, zmolestowany w wieku pacholęcym, przez radiową trójkę słynnym July morning, nie mógłbym złego słowa na nich powiedzieć. Leję tylko z tego jak sobie chłop buduje martyrologię, we wspomnianym wieku trzech lat, dorywając coś więcej poza nocnikiem. Pachnie świeżym styropianem.
Artur_burzum
postuje jak opętany!
Posty: 580
Rejestracja: 07-04-2014, 16:54

Re: Winyl nad CD?

02-05-2015, 12:33

He,he. Zaczyna to do mnie docierać. Casus Fenriza, który dorwał Uriah Heep w 1974...[/quote]
Ale co masz do Fenriza,, ja również swoją edukację zaczynałem od dinozaurów muzyki ciężkiej.[/quote]

Ja nie mam nic do Fenriza, tym bardziej nie mam nic do Uriah Heep, zmolestowany w wieku pacholęcym, przez radiową trójkę słynnym July morning, nie mógłbym złego słowa na nich powiedzieć. Leję tylko z tego jak sobie chłop buduje martyrologię, we wspomnianym wieku trzech lat, dorywając coś więcej poza nocnikiem. Pachnie świeżym styropianem.[/quote]
Ach do tego pijesz no fakt trudno uwierzyć w słuchanie metalu w wieku 3 lat.
SCREAMBLOODYGORE
weteran forumowych bitew
Posty: 1354
Rejestracja: 27-08-2011, 20:35

Re: Winyl nad CD?

02-05-2015, 13:44

Przedwczoraj otwieram 2LP, a tam dodatkowo dołączona wersja CD w kopercie. Zupełnie przegapiłem ten fakt w momencie zamawiania tego winyla. Super, mam wersję do samochodu! W sumie mogłoby to stać się normą.


Teraz coś z innej beczki. Warto odwiedzając Poznań zahaczyć o ten sklepik?

Obrazek
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: Winyl nad CD?

25-05-2015, 11:39

Kod: Zaznacz cały

Pressed to the Edge: Why vinyl hype is destroying the record
http://www.factmag.com/2015/05/07/press ... dge-vinyl/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
SCREAMBLOODYGORE
weteran forumowych bitew
Posty: 1354
Rejestracja: 27-08-2011, 20:35

Re: Winyl nad CD?

16-11-2015, 20:31

Winyle lepsze od YouTube:

http://www4.rp.pl/Media-i-internet/1511 ... uTube.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Najprzewielebniejszy
zahartowany metalizator
Posty: 4458
Rejestracja: 31-12-2001, 18:22

Re: Winyl nad CD?

17-11-2015, 07:31

Takie pytanie - porównanie jakość DŹWIĘKU tłoczeń czarnych i tłoczeń kolorowych. Nie pytam o picture - bo wiadomo, to raczej ozdoba, ale.. spotkałem się z opiniami, że niektóre kolory gorzej brzmią. Ba! niektórzy użytkownicy forów dla audiofili dosłuchiwali się różnicy w dźwięku przy przejściu z koloru na kolor w splatterach.
Jak jest u Was?
WINYLE na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18597
CeDeki na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18589
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Winyl nad CD?

17-11-2015, 07:44

U nas w porządku, nie jesteśmy psychicznie chorzy i nie wymyślamy idiotyzmów.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: Winyl nad CD?

17-11-2015, 10:20

Analripper pisze:Takie pytanie - porównanie jakość DŹWIĘKU tłoczeń czarnych i tłoczeń kolorowych. Nie pytam o picture - bo wiadomo, to raczej ozdoba, ale.. spotkałem się z opiniami, że niektóre kolory gorzej brzmią. Ba! niektórzy użytkownicy forów dla audiofili dosłuchiwali się różnicy w dźwięku przy przejściu z koloru na kolor w splatterach.
Jak jest u Was?

Generalnie to prawda i wynika z przyczyn czysto technologicznych.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10814
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: Winyl nad CD?

17-11-2015, 10:27

SCREAMBLOODYGORE pisze:Przedwczoraj otwieram 2LP, a tam dodatkowo dołączona wersja CD w kopercie. Zupełnie przegapiłem ten fakt w momencie zamawiania tego winyla. Super, mam wersję do samochodu! W sumie mogłoby to stać się normą.


Teraz coś z innej beczki. Warto odwiedzając Poznań zahaczyć o ten sklepik?

Obrazek
Dawniej bywałem tam raz po raz, ale od jakiegos półtora roku byłem tam może ze 2 razy. Duzo starego rocka na CD, głównie w nowych reedycjach za pejsiate ceny, choć trafiały się tez stare wydania (kumpel kupił tam nówke 1st pressa Arzachela). Bywały też zawsze 3-4 kartonów płyt komisowych - także metal (np. Demented Ted czy Psychotic Waltz). Teraz bida w tym temacie. Sporo winyli jest, ale jako, że nie słucham winyli, to nie patrzyłem co i jakiej jakości. Jest tez trochę płyt okołometowych - jakies chujowe progmetale, ale widzialem tez np. płyty Cynic czy ostatni Atheist. Sprzedawca raczej niemiły i mrukowaty, choc czasem ze znajomymi popijaja tam piwko i gadają o muzyce. W sumie odwiedzić warto, ale raczej nie jest to miejsce do regularnego monitorowania.
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: Winyl nad CD?

17-11-2015, 15:28

Analripper pisze:Takie pytanie - porównanie jakość DŹWIĘKU tłoczeń czarnych i tłoczeń kolorowych. Nie pytam o picture - bo wiadomo, to raczej ozdoba, ale.. spotkałem się z opiniami, że niektóre kolory gorzej brzmią. Ba! niektórzy użytkownicy forów dla audiofili dosłuchiwali się różnicy w dźwięku przy przejściu z koloru na kolor w splatterach.
Jak jest u Was?

co

Obrazek

>forum dla audiofili
i wszystko jasne
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Winyl nad CD?

17-11-2015, 18:03

Spoko, mi kiedyś koledzy audiofile powiedzieli, że kolor farby na booklecie ma wpływ na dźwięk odtwarzanego winyla. Podejrzewam także, ze kolor półki na którym winyl leży także wpływa na dźwięk. Ech audiofile - kojeni zakompleksieni pajace wymyślający debilizmy byle tylko poczuć się lepszym od kogoś.
Ostatnio zmieniony 17-11-2015, 18:32 przez Plastek, łącznie zmieniany 1 raz.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 3919
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: Winyl nad CD?

17-11-2015, 18:07

zawsze mnie ciekawiło czy ci audiofile to wszyscy są posiadaczami słuchu absolutnego... no bo chyba tylko takowy pozwala wysłyszeć te różnice między kolorem vinylu, te niuanse sprzętowe, igły, słuchawki, masteringi i inne chuje muje...
ergo - ja nie jestem audiofilem :)
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Winyl nad CD?

17-11-2015, 18:16

Oczywiście! Tylko i wyłącznie słucha absolutny! Także tylko wyrobieni słuchacze dosłyszą te różnice!
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Artur_burzum
postuje jak opętany!
Posty: 580
Rejestracja: 07-04-2014, 16:54

Re: Winyl nad CD?

18-11-2015, 16:23

Stoigniew pisze:zawsze mnie ciekawiło czy ci audiofile to wszyscy są posiadaczami słuchu absolutnego... no bo chyba tylko takowy pozwala wysłyszeć te różnice między kolorem vinylu, te niuanse sprzętowe, igły, słuchawki, masteringi i inne chuje muje...
ergo - ja nie jestem audiofilem :)
Mam takiego kumpla i powiem ci,że jaku u niego słuchałem Bolero na jego sprzęcie(drogi), to byłem w stanie określić gdzie stoi każdy muzyk orkiestry.
Awatar użytkownika
Najprzewielebniejszy
zahartowany metalizator
Posty: 4458
Rejestracja: 31-12-2001, 18:22

Re: Winyl nad CD?

18-11-2015, 16:41

Dokladnie, dobry sprzet audio pozwala na takie rzeczy.
I zeby nie bylo, pytalem o kolor vs czarnuch bo mialem dylemat przy zakupach dem Unleashed z Floga. Dziekuje Plastek za wyczerpujaca odpowiedz. Nie ma to jak byc ekspertem od wszystkiego.
Mam kilka tytulow w roznych biciach. I mam swoje porownanie, picture roznia sie sposobem produkcji, sa kawalkiem foli na kartce, dopiero pod spodem jest wax.
Zas produkcja kolorowych i czarnych plackow nie rozni sie miedz soba, jak sugeruje Drone. Roznia sie jedynie barwnikiem. Ewentualne roznice wynikaja z dokladnosci uzytych matryc, oraz temperatur ustawionych przez Gienia podczas tloczenia.
WINYLE na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18597
CeDeki na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18589
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: Winyl nad CD?

18-11-2015, 16:47

Analripper pisze:Zas produkcja kolorowych i czarnych plackow nie rozni sie miedz soba, jak sugeruje Drone. Roznia sie jedynie barwnikiem. Ewentualne roznice wynikaja z dokladnosci uzytych matryc, oraz temperatur ustawionych przez Gienia podczas tloczenia.
Nie chodziło mi o różnice w produkcji, tylko różnice technologicznie polegające właśnie na tym, że różne barwniki przekładają się na różną jakość odtwarzania i trwałość płyty. Tzw. "carbon black" ma pod tym względem najlepsze właściowości i został - historycznie rzecz biorąc - po to opracowany. Kolorowe barwniki nie są zoptymalizowane pod kątem użycia do winyli, bo nikomu takie badania jak dotąd się nie opłacały. Chodzi o to, że kolorowe winyle generują większy szum przy tradycyjnym odtwarzaniu, poszczególne barwniki różnią się nawet między sobą pod tym względem. Jeżeli użyjemy do odtwarzania gramofon laserowy, to wtedy to nie ma znaczenia, bo geometria rowków jest taka sama, niezależna od barwnika.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Winyl nad CD?

18-11-2015, 18:26

Analripper pisze: Dziekuje Plastek za wyczerpujaca odpowiedz. Nie ma to jak byc ekspertem od wszystkiego.
Nie ma za co, ciągle powtarzam że jestem człowiekiem renesansu i posiadam wiedzę przewyższającą wiedzę przeciętnego śmiertelnika. Tak czy owak wal jak w dym w razie jakichś wątpliwości.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
Najprzewielebniejszy
zahartowany metalizator
Posty: 4458
Rejestracja: 31-12-2001, 18:22

Re: Winyl nad CD?

18-11-2015, 18:29

spoko, jak coś jest od wszystkiego, to jest do niczego, witaj na planecie Gówno.
WINYLE na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18597
CeDeki na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18589
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Winyl nad CD?

18-11-2015, 18:37

Maksyma ukuta przez słabych. Nadczłowiek jak ja niszczy takie maksymy.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
ODPOWIEDZ