Nasze małe herezje

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 3879
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 13:31

Plastek pisze:Mądre posunięcie. Autopsy bowiem to jeden z najbardziej chujowych a zarazem najbardziej przecenianych zespołów death metalowych. To taki HammerFall death metalu.
HammerFall nagrał przynajmniej bardzo fajny debiut do którego czasem sobie wracam :) o Autopsy powiedzieć tego nie mogę :):)
(przypadkowo wyszła kolejna herezja, hehe)
kenediusze
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 21-08-2014, 09:03
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 14:57

Heretyk pisze:
kenediusze pisze:
moonfire pisze:(pomimo tego, że Tolkiena, Silverberga i Le Guin lubię
Silverberg wygląda w tym towarzystwie dość dziwnie (bo rozumiem, że skoro fantasy to chodzi o cykl Majipoor), ale ok, jak lubisz to spoko.

Ja się przyznam, że nie trawię The Rolling Stones. Nie lubię, nie szanuję, nie słucham i gardzę. A znam w miarę dobrze i nie bierze; przereklamowana kapela jak chuj; znaczenia historycznego nie odmówię, ale to wszystko.
ty chuju ;)

nie spodziewałbym się. tzn. może i spodziewał, bo już kiedyś o tym pisałeś, ale jakoś mnie to dziwi

a bluesa ogólnie lubisz? bo nie pamiętam
Nie przepadam, tzn lubię hybrydy rocka z bluesem, bo blues (nawet w małych dawkach) dodaje rockowi pożądanego i potrzebnego luzu, więc wszelkie wynalazki od Led Zeppelin, przez Cream, Black Sabbath, aż po jakiegoś Joego Bonamassę i Black Keys, są jak najbardziej ok, ale czysty blues już mnie nie bierze i z własnej woli raczej Muddyego Watersa czy Johna Lee Hookera nie posłucham. Obojętne mi jest takie granie po prostu.
No dobra, B.B. King mi leży, kolaborację z Claptonem ("Riding with the King") bardzo lubię, ale to już właściwie blues rock, a sam King z jego gitarą jest dużo bliżej rocka niż jacyś harmonijkowi wymiatacze, tacy jak Sonny Boy Williamson. Stonesi natomiast, mimo że też grają rocka z bluesowymi wpływami, mnie od początku do końca drażnią.
Heretyk pisze:
hcpig pisze:Powiem wam że oglądając forume to i owo, gadając ze znajomymi itp. ogólnie pozostając tak w kręgach ogólnorockowych 90% dyskutantów ma WYJEBANE na The Rolling Stones i The Beatles. Czasami zastanawiam się kto tego w ogóle słucha.
to ja mam odwrotnie. prawie każdy kto lubi rokendrola, lubi te zespoły. wyjebane to mogą mieć chyba tylko jacyś laicy znający satisfaction i help i niewiele więcej
Ano, lubi albo chociaż zna i szanuje, nawet jak nie słucha. Ale też jest faktem, że 90% kręgów okołorockowych to jakieś dzbany z przypadku, z którymi trudno o czymkolwiek pogadać. Zresztą we wszystkich kręgach muzycznych pewnie tak jest. Są ludzie, którzy po prostu słuchają rocka i są tacy, którzy drążą temat. Tych drugich jest dużo mniej, ale żeby ktoś tam miał wyjebane na Stonesów czy Beatlesów to rzadkość. Btw. z tej dwójki The Rolling Stones chyba ma większą publikę dzisiaj, a już prawie na pewno wśród młodszych pokoleń - przynajmniej tak wnioskuję po fakcie, że jakichś rockowych małolatów w tshirtach TRS widuję względnie często, więc zakładam, że ta kapela nie jest im obojętna.
Baton na tropach Yeti

You are just a
PART OF ME
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 15:02

Voivod.


Znam od wielu lat, ale muzyka.....hmmm...nie powiem, że to chłam, nie powiem też że super nowatorskie granie. Raczej gdzieś pośrodku. Oglądałem nawet na żywo, bo myślałem, że w takiej wersji te utwory mnie jakos urzekną, coś mnie ruszy, a tu nic. Nie wiem jak podejść do tego zespołu.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 15:15

Nasum pisze:Voivod.


Znam od wielu lat, ale muzyka.....hmmm...nie powiem, że to chłam, nie powiem też że super nowatorskie granie. Raczej gdzieś pośrodku. Oglądałem nawet na żywo, bo myślałem, że w takiej wersji te utwory mnie jakos urzekną, coś mnie ruszy, a tu nic. Nie wiem jak podejść do tego zespołu.
Wspomnij test jazzowy :)
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
wolff
rasowy masterfulowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 03-07-2017, 19:16

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 15:27

A więc moda na Autopsy i Voivod słabnie, to było do przewidzenia. Dobre kapele (mają na koncie kilka ciekawych płyt) ale żeby się nimi non stop podniecać, bez przesady.
Jebać żuli.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 15:40

Drone pisze:
Nasum pisze:Voivod.


Znam od wielu lat, ale muzyka.....hmmm...nie powiem, że to chłam, nie powiem też że super nowatorskie granie. Raczej gdzieś pośrodku. Oglądałem nawet na żywo, bo myślałem, że w takiej wersji te utwory mnie jakos urzekną, coś mnie ruszy, a tu nic. Nie wiem jak podejść do tego zespołu.
Wspomnij test jazzowy :)
Sugerujesz aby załączyć z Youtube'a przypadkowy album i posłuchać? Nie kierując się żadną chronologią, uprzedzeniem, polecanką czy recenzją?
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 15:51

Nasum pisze:
Drone pisze:
Nasum pisze:Voivod.


Znam od wielu lat, ale muzyka.....hmmm...nie powiem, że to chłam, nie powiem też że super nowatorskie granie. Raczej gdzieś pośrodku. Oglądałem nawet na żywo, bo myślałem, że w takiej wersji te utwory mnie jakos urzekną, coś mnie ruszy, a tu nic. Nie wiem jak podejść do tego zespołu.
Wspomnij test jazzowy :)
Sugerujesz aby załączyć z Youtube'a przypadkowy album i posłuchać? Nie kierując się żadną chronologią, uprzedzeniem, polecanką czy recenzją?
Tak :)
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 16:05

Nasum pisze: The Doors nienawidzę.
zaraz padnę trupem. był czas że ich uważałem, za najlepszy zespół świata. obecnie top 10 na pewno :)
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 16:08

Plastek pisze:Mądre posunięcie. Autopsy bowiem to jeden z najbardziej chujowych a zarazem najbardziej przecenianych zespołów death metalowych. To taki HammerFall death metalu.
o chuj :) to jest kurewsko mocny post i aż dziw, ze się jeszcze ktoś nie obruszył
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 16:10

wolff pisze:A więc moda na Autopsy i Voivod słabnie, to było do przewidzenia. Dobre kapele (mają na koncie kilka ciekawych płyt) ale żeby się nimi non stop podniecać, bez przesady.
już chuj z tym wszystkim, ale kto nie lubi Phobos, nie lubi metalu. to płyta potwór, absolutnie fenomenalna
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 16:20

Jeżeli ktoś ceni "Phobos" niżej niż 8/10, nie zasługuje na plakietkę z napisem "wytrawny słuchacz". Taka prawda.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
wolff
rasowy masterfulowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 03-07-2017, 19:16

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 16:27

Pytanie kto jest tak zdesperowany by startował do tego miana, to jest jakiś sens żywota i wielka nobilitacja?
Ja ostatnio zasłuchuje sie w Num Skull, Violator, Vio-Lence, Demolition Hammer i doprawdy, mam dość mocno wywalone czy jestem "wytrawym słuchaczem" czy też tym zwykłym, koloru szarego. Nie mam zamiaru podniecać się czymś tylko dlatego, że to qlt, wybitność i nie mozna inaczej.
Jebać żuli.
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 16:31

Heretyk pisze:
Plastek pisze:Mądre posunięcie. Autopsy bowiem to jeden z najbardziej chujowych a zarazem najbardziej przecenianych zespołów death metalowych. To taki HammerFall death metalu.
o chuj :) to jest kurewsko mocny post i aż dziw, ze się jeszcze ktoś nie obruszył
bo to, w przeciwieństwie do niektórych deklaracji, jest pół żartem :) nikomu, kto ceni death metal, nie przyszłoby to w ogóle do głowy, przynajmniej w kontekście dwóch pierwszych płyt
wolff pisze:Pytanie kto jest tak zdesperowany by startował do tego miana, to jest jakiś sens żywota i wielka nobilitacja?
Ja ostatnio zasłuchuje sie w Num Skull, Violator, Vio-Lence, Demolition Hammer i doprawdy, mam dość mocno wywalone czy jestem "wytrawym słuchaczem" czy też tym zwykłym, koloru szarego. Nie mam zamiaru podniecać się czymś tylko dlatego, że to qlt, wybitność i nie mozna inaczej.
to jest jego sens życia :)
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 16:32

ale ja sobie zdaję sprawę, że to było napisane w celu wkurwienia paru osób :)
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 17:20

wolff pisze:Pytanie kto jest tak zdesperowany by startował do tego miana, to jest jakiś sens żywota i wielka nobilitacja?
Ja ostatnio zasłuchuje sie w Num Skull, Violator, Vio-Lence, Demolition Hammer i doprawdy, mam dość mocno wywalone czy jestem "wytrawym słuchaczem" czy też tym zwykłym, koloru szarego. Nie mam zamiaru podniecać się czymś tylko dlatego, że to qlt, wybitność i nie mozna inaczej.
Może prościej: jeżeli ktoś nie ceni "Phobos", to nie ma mandatu moralnego, żeby oceniać jakiekolwiek płyty z metalem. To tak, jakby ktoś piszący o piłce napisał, że Maradona i Pele to byli kiepscy piłkarze, natomiast Teodorczyk jest znakomity. Będziesz brał pod uwagę jego opinię?
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
wolff
rasowy masterfulowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 03-07-2017, 19:16

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 17:30

Pele i Maradona to stare capy, kogo obchodzę te wyleniałe persony i jaki procent fanów piłki pamięta ich mecze.
Teodorczyk, mimo, iż nie gigant, to jednak gra w naszej reprezentacji więc baczniej śledzę jego poczynania.
Choć z drugiej strony wiadomo że;
siatkówka>piłka nożna.
Jebać żuli.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14141
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 18:11

Drone pisze:Może prościej: jeżeli ktoś nie ceni "Phobos", to nie ma mandatu moralnego, żeby oceniać jakiekolwiek płyty z metalem. To tak, jakby ktoś piszący o piłce napisał, że Maradona i Pele to byli kiepscy piłkarze, natomiast Teodorczyk jest znakomity. Będziesz brał pod uwagę jego opinię?
troche z dupy porównanie ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
kenediusze
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 21-08-2014, 09:03
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 18:12

wolff pisze:Pele i Maradona to stare capy, kogo obchodzę te wyleniałe persony i jaki procent fanów piłki pamięta ich mecze.
Teodorczyk, mimo, iż nie gigant, to jednak gra w naszej reprezentacji więc baczniej śledzę jego poczynania.
Choć z drugiej strony wiadomo że;
siatkówka>piłka nożna.
Ten jak się daje trollować jak małe dziecko.
Baton na tropach Yeti

You are just a
PART OF ME
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 18:13

pogodancer pisze: heh a myślałem, że tylko ja mam totalnie wyjebane na te zespoły. W przypadku Autopsy u mnie jest jeszcze gorzej, bo znam i miałem wszystko do Macabre Eternal, ale jak zaczęło brakować miejsca na półce i trzeba było wygospodarować trochę przestrzeni na jakieś 5ligowe def metale to poleciało fchuj w pierwszej kolejności:)
Ja pogonilem wchuj plyt z metalem ale zadnej z new romantic, ejtisami, postpunkami, popem, disco, italodisco itp nie ruszylem. Teraz wiec mam wiecej ejtisow niz czegokolwiek. Z metalu zostawilem sobie zelazne zestawy, ktorych i tak coraz rzadziej slucham. Nie traktuje tego dzisiaj w ogole jak jakakolwiek herezje. jestem teraz na etapie, ze herezje nie istnieja, bo heretyk wylamuje sie z religijnych ram, ja ramy wyrzucilem juz dawno.
A jezeli mialbym zredukowac swoje plyty do minimum to ujalbym to tak Talk Talk+Ultravox>>>reszta
woodpecker from space
Awatar użytkownika
wolff
rasowy masterfulowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 03-07-2017, 19:16

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 18:16

kenediusze pisze:
wolff pisze:Pele i Maradona to stare capy, kogo obchodzę te wyleniałe persony i jaki procent fanów piłki pamięta ich mecze.
Teodorczyk, mimo, iż nie gigant, to jednak gra w naszej reprezentacji więc baczniej śledzę jego poczynania.
Choć z drugiej strony wiadomo że;
siatkówka>piłka nożna.
Ten jak się daje trollować jak małe dziecko.
Ach, wychodzi na to , że jednak "Phobos" bieda i strata czasu. Miałem jednak rację, moda na Voivod przemija, nieco sztuczna ale mimo wszystko :)
Trollować trzeba umieć :)
Ostatnio zmieniony 06-07-2017, 18:18 przez wolff, łącznie zmieniany 1 raz.
Jebać żuli.
ODPOWIEDZ