Nasze małe herezje

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
535

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 18:18

Drone pisze: Może prościej: jeżeli ktoś nie ceni "Phobos", to nie ma mandatu moralnego, żeby oceniać jakiekolwiek płyty z metalem. To tak, jakby ktoś piszący o piłce napisał, że Maradona i Pele to byli kiepscy piłkarze, natomiast Teodorczyk jest znakomity. Będziesz brał pod uwagę jego opinię?
Bzdura panie Inżynierze. Pomijając zupełnie nietrafiony przykład, naiwnością jest wymagać, by byle pierwszy lepszy, brudny metaluch, docenił akurat ten tytuł. Jak miałby to zrobić?
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 18:29

Stoigniew pisze:
Plastek pisze:Mądre posunięcie. Autopsy bowiem to jeden z najbardziej chujowych a zarazem najbardziej przecenianych zespołów death metalowych. To taki HammerFall death metalu.
HammerFall nagrał przynajmniej bardzo fajny debiut do którego czasem sobie wracam :) o Autopsy powiedzieć tego nie mogę :):)
(przypadkowo wyszła kolejna herezja, hehe)
Debiut Hammerfall lubię mocno. Dwójka też nie była zła.

Co do klasyki rocka, King Crimson mało znam, więc się nie będę wymądrzał, czy lubię, czy nie. Debiut Doorsów szanuję i lubię, lubię również Toto - taka grzeszna przyjemność. Z klasyki hard&heavy najbardziej wchodzi mi Black Sabbath.

Co do Voivod, poznałem ich muzykę jako szesnastoletni szczyl, na początku lat 90. i od wtedy do dzisiaj miłość nie słabnie. Podobnie w przypadku Celtic Frost. Co najśmieszniejsze, moi koledzy metalowcy ze szkoły (poza jednym przypadkiem) nie słuchali tych kapel i wyrażali się o nich z przekąsem, że to takie wydziwianie. Mam wrażenie, że nie były to odosobnione opinie. Zawsze ciekawiło mnie już później, kiedy pojawiła się moda na CF i V, że fani metalu w moim wieku nagle mówili, że szanowali te kapele. Nie chce mi się w to wierzyć, bo wiem, że na przełomie lat 80/90 w Polsce liczyła się Metallica, Slayer, Kreator, Sodom i Bathory. CF i Voivod były w marginesie zainteresowania. Niech więc moda mija, kto ma słuchać, ten i tak będzie.
535

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 18:35

moonfire pisze: Niech więc moda mija, kto ma słuchać, ten i tak będzie.
To oczywiste, że to oczywiste.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9338
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 18:46

moonfire pisze:Zawsze ciekawiło mnie już później, kiedy pojawiła się moda na CF i V, że fani metalu w moim wieku nagle mówili, że szanowali te kapele. Nie chce mi się w to wierzyć, bo wiem, że na przełomie lat 80/90 w Polsce liczyła się Metallica, Slayer, Kreator, Sodom i Bathory. CF i Voivod były w marginesie zainteresowania. Niech więc moda mija, kto ma słuchać, ten i tak będzie.
Że metalofce zmyślają to nie nowina. Mi się zawsze śmiać chce jak ktoś się śmieje z przysłowiowego thrashemallowego death metalu albo kapelkach na kontraktach z MMP, teraz to obciach bo nikt się nie dał nabrać i każdy wychował się na demówkach Hellhammer itp. ciekawy tylko kto ten cały stuff przez lata kupował...
Yare Yare Daze
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 18:53

535 pisze:
Drone pisze:
Może prościej: jeżeli ktoś nie ceni "Phobos", to nie ma mandatu moralnego, żeby oceniać jakiekolwiek płyty z metalem. To tak, jakby ktoś piszący o piłce napisał, że Maradona i Pele to byli kiepscy piłkarze, natomiast Teodorczyk jest znakomity. Będziesz brał pod uwagę jego opinię?
Bzdura panie Inżynierze. Pomijając zupełnie nietrafiony przykład, naiwnością jest wymagać, by byle pierwszy lepszy, brudny metaluch, docenił akurat ten tytuł. Jak miałby to zrobić?
pierwszy lepszy moze nie, bo oni, jak ustaliliśmy, zatrzymują się na metalice i iron maiden, ale ktoś, kto już "coś" w życiu słyszał, a później odpala wymienioną płytę na pełnej kurwie i go to "nie bierze"? nie wiem, dla mnie dość podejrzane, bo to jest takie dzieło, że głowa mała
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 18:55

Mnie oględnie mówiąc nie bierze, zdiagnozuj chorobę.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 18:57

Ty jesteś odosobnionym przypadkiem, w związku z czym nie podejmuję się. poza tym nie wiadomo w sumie kiedy piszesz na poważnie a kiedy nie
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 18:59

Zawsze piszę poważnie; wypowiedzi jeno oblekam w formę godną dobrego kawalarza lecz myśli są zawsze prawdziwe.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 19:01

zatem nie znasz się na metalu, przykro mi :( zostań przy punku i tych dziewczynach z Islandii :(
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 19:02

Dobrze, obiecuję.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
wolff
rasowy masterfulowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 03-07-2017, 19:16

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 19:23

W przypadku Autopsy i Voivod, pomijając aspekt czysto muzyczny,te nudne ochy i achy bywały (bo przecież moda mija) nudne i tanie.
Notoryczne wklejanie okładek w temacie właściwym, spazmy i podniety dzięki yt, zakupione płyty , bo przecież to Autopsy i Voivod.
Jebało to mocno plastikiem i szyderą zarazem. Dorośli, obyci, "jedyni właściwi" w tematach a taka beka :)
Wiadomo jednak, że kto nisko oceni "Phobos" ten się nie zna. Kogo to kurwa obchodzi , buhahahahahaha
Jebać żuli.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 19:27

Jesteś tu nowy więc powiem łagodnie - nie znasz się na metalu, przykro mi.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
wolff
rasowy masterfulowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 03-07-2017, 19:16

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 19:28

To mój trzeci login chudy lamusie :)
Jebać żuli.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 19:33

Widzisz, ja do ciebie z sercem na dłoni, a ty do mnie takie słowa?
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
wolff
rasowy masterfulowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 03-07-2017, 19:16

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 19:35

Wybacz, słuchałem Markowskiej, zawsze się wtedy robię agresywny :)
Jebać żuli.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 19:39

wolff pisze:Wybacz, słuchałem Markowskiej, zawsze się wtedy robię agresywny :)
Obrazek
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 19:43

wolf, flow, coś mi to przypomina
Awatar użytkownika
wolff
rasowy masterfulowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 03-07-2017, 19:16

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 19:52

Ach to świetnie, tego typu informacje są bardzo istotne na forum o muzyce przytulaśnej, hahahahahah
Jebać żuli.
Awatar użytkownika
Wasyl
weteran forumowych bitew
Posty: 1529
Rejestracja: 09-03-2007, 13:44

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 20:07

Niezła tu macie zabawę. To i ja się włączę, z herezjami nieco innego typu.
Nie znam, nie słyszałem, sporej ilości płyt z tzw klasyki metalu. Dotyczy to m. in.: z połowy płyt niemieckich thrashmetalowych kapel typu Destruction, Kreator, Sodom, Tankard i co tam jeszcze. Nie słyszałem dużej ilości płyt szwedzkich załóg - Unleashed, Dismember, Necrophobic. I tak niemal z każdym gatunkiem :)
A z heavy metalu, to w ogóle leżę. :))
Ostatnio zmieniony 06-07-2017, 20:17 przez Wasyl, łącznie zmieniany 1 raz.
kenediusze
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 21-08-2014, 09:03
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: Nasze małe herezje

06-07-2017, 20:13

wolff pisze:Ach to świetnie, tego typu informacje są bardzo istotne na forum o muzyce przytulaśnej, hahahahahah
Są przydatne, bo wtedy od razu wiadomo kto cierpi wodogłowie, a kto tylko się nudzi.
Baton na tropach Yeti

You are just a
PART OF ME
ODPOWIEDZ