Alien - najlepsza seria wszech czasów?

Wszystkie chwyty dozwolone - od "Begotten" po "Wejście smoka".

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Alien

Alien
53
58%
Alien 2
29
32%
Alien 3
8
9%
Alien 4
2
2%
 
Liczba głosów: 92
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8009
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

23-01-2017, 18:09

Poważnie stawiasz Terminatora I nad ?. II to jeden z najwspanialszych filmów kina akcji sc-fi a to za sprawą w moim odczuciu tego złego skurwysyna który na pozór wydaje się nieśmiertelny. Chociaż niewątpliwe I również jest wspaniała.
Kupię:

Vastum Hole Below
Awatar użytkownika
yossarian84
zahartowany metalizator
Posty: 3351
Rejestracja: 24-07-2010, 12:16

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

23-01-2017, 18:20

Po kilkunastu latach życia w przekonaniu, że 2 lepsza uzmysłowilem sobie, że to jednak obskurny ponury klimat jedynki trafia do mnie o wiele mocniej. Ale nie tylko o to chodzi. A o co jeszcze? Nie interesujcie sie bo kociej mordy dostaniecie :-)
Ostatnio zmieniony 23-01-2017, 18:21 przez yossarian84, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10341
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

23-01-2017, 18:20

tomaszm pisze:Poważnie stawiasz Terminatora I nad II?
Tomasz, przecież to oczywiste ;)
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8009
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

23-01-2017, 18:35

Faktycznie klimat obu produkcji jest różny, I to zdecydowanie bardziej gęsta i duszna atmosfera. Z kolei II to popis możliwości ówczesnych specjalistów od efektów specjalnych ale bez epatowania tanim przesadyzmem z tempem akcji momentami bez wytchnienia. W sumie ciężka sprawa.
Kupię:

Vastum Hole Below
Bambi
rasowy masterfulowicz
Posty: 2163
Rejestracja: 15-06-2011, 13:00
Lokalizacja: Trzymiasto

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

23-01-2017, 19:17

terminator 1>>>terminator 2
alien 2>alien 1

i proszę się nie sprzeczać, to proste rzeczy są
HAILSA!!!!!
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9338
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

23-01-2017, 19:20

Równia pochyła i Xenomorph przez rozjechanie w massmediach już nie jest straszny, btw ciekawe jak te filmy z serii Aliens vs Predator (nawet nie wiem ile ich jest).
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
yossarian84
zahartowany metalizator
Posty: 3351
Rejestracja: 24-07-2010, 12:16

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

23-01-2017, 19:25

hcpig pisze:Równia pochyła i Xenomorph przez rozjechanie w massmediach już nie jest straszny, btw ciekawe jak te filmy z serii Aliens vs Predator (nawet nie wiem ile ich jest).
AvP 1 ma taki lekko Lovecraftowski klimat, ale koniec końców jest denny
AvP 2 jest dośc mroczny i nie taki bardzo zły w sumie

ale nie sugerujmy się, bo oglądałem te filmy kilka razy i za każdym razem byłem w innym stanie, przez co różnie je odbierałem
Bambi
rasowy masterfulowicz
Posty: 2163
Rejestracja: 15-06-2011, 13:00
Lokalizacja: Trzymiasto

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

23-01-2017, 19:54

Avp trochę chujnia ale ogląda się miło
HAILSA!!!!!
Awatar użytkownika
booshee
postuje jak opętany!
Posty: 651
Rejestracja: 22-03-2004, 16:36

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

23-01-2017, 20:19

tomaszm pisze:Faktycznie klimat obu produkcji jest różny, I to zdecydowanie bardziej gęsta i duszna atmosfera. Z kolei II to popis możliwości ówczesnych specjalistów od efektów specjalnych ale bez epatowania tanim przesadyzmem z tempem akcji momentami bez wytchnienia. W sumie ciężka sprawa.
parę lat temu udało mi się I i II zobaczyć w kinie, konkretne doświadczenie. Przy jedynce rozjebało mnie na kawałki, zwłaszcza jak powoli docierało do mnie co mógł czuc ktoś kto widział to w czasie premiery w 1979, przy dwójcie - rozjebał mnie dźwięk. Przy scenie zrzutu z Sulaco ( "We're on an express elevator to hell - going down!") dosłownie zgniotło mi płuca, jeden wielki GRZMOT, adrenalina oczami mi się wylewała i tak do końca. Seans trójeczki w latach premiery, to też było doświadczenie, zwłaszcza że poszedłem sam a na sali oprócz mnie były tylko dwie osoby, zimna sala i od pierwszej sceny zero nadziei na happy end. Miazga.
Nostromo
postuje jak opętany!
Posty: 646
Rejestracja: 21-01-2017, 10:22
Lokalizacja: Somewhere In Time

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

23-01-2017, 20:25

Bambi pisze:Avp trochę chujnia ale ogląda się miło
Jaka by chujnia nie była, jeżeli jest tam Xenomorph i w dodatku w towarzystwie Predatora - wchodzę w to.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8009
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

23-01-2017, 20:31

booshee pisze:
tomaszm pisze:Faktycznie klimat obu produkcji jest różny, I to zdecydowanie bardziej gęsta i duszna atmosfera. Z kolei II to popis możliwości ówczesnych specjalistów od efektów specjalnych ale bez epatowania tanim przesadyzmem z tempem akcji momentami bez wytchnienia. W sumie ciężka sprawa.
parę lat temu udało mi się I i II zobaczyć w kinie, konkretne doświadczenie. Przy jedynce rozjebało mnie na kawałki, zwłaszcza jak powoli docierało do mnie co mógł czuc ktoś kto widział to w czasie premiery w 1979, przy dwójcie - rozjebał mnie dźwięk. Przy scenie zrzutu z Sulaco ( "We're on an express elevator to hell - going down!") dosłownie zgniotło mi płuca, jeden wielki GRZMOT, adrenalina oczami mi się wylewała i tak do końca. Seans trójeczki w latach premiery, to też było doświadczenie, zwłaszcza że poszedłem sam a na sali oprócz mnie były tylko dwie osoby, zimna sala i od pierwszej sceny zero nadziei na happy end. Miazga.
Moja wypowiedź dotyczyla Terminatora bo trochę zboczylismy z tematu:) zrobilo sie małe zamieszanko
Kupię:

Vastum Hole Below
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4046
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

23-01-2017, 20:32

Z chwilą zawahania, ale jednak głos na jedynkę. Dwójka i trójka też dobre, ale klimat jedynki jest nie do pobicia. Czwórka jedynie poprawna. Przy okazji: ja też wolę Terminatora I niż II, zawsze miałem lekki problem z dwójką i tym kultem, którym obrosła. Jest to oczywiście bardzo dobry film, ale to już nie to samo.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
booshee
postuje jak opętany!
Posty: 651
Rejestracja: 22-03-2004, 16:36

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

23-01-2017, 20:43

tomaszm pisze:
booshee pisze:
tomaszm pisze:Faktycznie klimat obu produkcji jest różny, I to zdecydowanie bardziej gęsta i duszna atmosfera. Z kolei II to popis możliwości ówczesnych specjalistów od efektów specjalnych ale bez epatowania tanim przesadyzmem z tempem akcji momentami bez wytchnienia. W sumie ciężka sprawa.
parę lat temu udało mi się I i II zobaczyć w kinie, konkretne doświadczenie. Przy jedynce rozjebało mnie na kawałki, zwłaszcza jak powoli docierało do mnie co mógł czuc ktoś kto widział to w czasie premiery w 1979, przy dwójcie - rozjebał mnie dźwięk. Przy scenie zrzutu z Sulaco ( "We're on an express elevator to hell - going down!") dosłownie zgniotło mi płuca, jeden wielki GRZMOT, adrenalina oczami mi się wylewała i tak do końca. Seans trójeczki w latach premiery, to też było doświadczenie, zwłaszcza że poszedłem sam a na sali oprócz mnie były tylko dwie osoby, zimna sala i od pierwszej sceny zero nadziei na happy end. Miazga.
Moja wypowiedź dotyczyla Terminatora bo trochę zboczylismy z tematu:) zrobilo sie małe zamieszanko
pasuje jak ulał do Aliensów;)
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9669
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

23-01-2017, 21:03

w sumie maraton aliensow w kinie nie bylby zlym pomyslem - musze sie zainteresowac w okolicach premiery nowej czesci, bo na pewno ktores kino na to wpadnie
Guilty of being right
Bambi
rasowy masterfulowicz
Posty: 2163
Rejestracja: 15-06-2011, 13:00
Lokalizacja: Trzymiasto

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

23-01-2017, 22:35

uglak pisze:w sumie maraton aliensow w kinie nie bylby zlym pomyslem - musze sie zainteresowac w okolicach premiery nowej czesci, bo na pewno ktores kino na to wpadnie
Myślę że będzie z tym jednak ciężko.
HAILSA!!!!!
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9669
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

24-01-2017, 00:11

przy okazji prometeusza bylo (chociaz brakuje trzeciej czesci)

Obrazek
Guilty of being right
Bambi
rasowy masterfulowicz
Posty: 2163
Rejestracja: 15-06-2011, 13:00
Lokalizacja: Trzymiasto

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

24-01-2017, 00:31

No toć właśnie o 3 się rozchodzi najbardziej. Proszę nie przywolywac nazwy prometeusz w tym temacie, bo głupio wygląda.
HAILSA!!!!!
PureHate
weteran forumowych bitew
Posty: 1452
Rejestracja: 14-05-2011, 15:03

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

24-01-2017, 01:29

tomaszm pisze:Poważnie stawiasz Terminatora I nad ?. II to jeden z najwspanialszych filmów kina akcji sc-fi a to za sprawą w moim odczuciu tego złego skurwysyna który na pozór wydaje się nieśmiertelny. Chociaż niewątpliwe I również jest wspaniała.
Dwójka jest po stokroć lepsza od jedynki obiektywnie.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10341
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

24-01-2017, 01:37

Powyższe zdanie nie zawiera prawdy.
Jedynka to geniusz, dwójka to efektowny blockbuster - klasyczny, zawsze dobrze się ogląda (jeden z filmów, którego staram się nie przegapić, kiedy są emitowane w tv), ale to nie ten poziom. Kiedyś uważałem podobnie, że do Dzień sądu jest lepszy, ale zmienił mi się osąd serii kilka lat temu, i na razie się trzyma.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14272
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

24-01-2017, 03:44

1>3>2>4

T1 lepszy od T2 ?
Obrazek
ni kuta :P
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
ODPOWIEDZ