Alien - najlepsza seria wszech czasów?

Wszystkie chwyty dozwolone - od "Begotten" po "Wejście smoka".

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Alien

Alien
53
58%
Alien 2
29
32%
Alien 3
8
9%
Alien 4
2
2%
 
Liczba głosów: 92
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

16-09-2017, 14:50

Gore_Obsessed pisze:Pierwszego Aliena widziałem kilkanaście razy, a z pozostałymi częściami jakoś nie było mi po drodze.
szczerze to zaczynam powoli dojrzewać do opinii, że poza rozpierdalająca w drobny mak jedynką, w tej serii nie ma czego szukać, ergo tak naprawdę nic nie tracisz. pierwszego też oglądałem naście razy i ten film rośnie w oczach z każdym rokiem, natomiast ostatnio jak dwójkę odświeżyłem, to przykro mi było się patrzeć na piętrzące się debilizmy i festiwal cameronowskiej rozwałki, po której zwyczajnie czuć zły posmak w ryju.

żeby nie było, nie jest to gniot oczywiście, ot sprawny sensacyjniak z kosmitami, ale gdzie do pierwszego Aliena, gdzie Korea Północna, a gdze Południowa.
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Awatar użytkownika
booshee
postuje jak opętany!
Posty: 649
Rejestracja: 22-03-2004, 16:36

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

16-09-2017, 16:42

Gore_Obsessed pisze:"From the Very Depths" tak, a jeśli chodzi o ten z "inc." i ich "Avé" faktycznie jeszcze nie znam. A skąd to pytanie? : )

Pierwszego Aliena widziałem kilkanaście razy, a z pozostałymi częściami jakoś nie było mi po drodze.
Mogę sobie tylko wyobrażać jakie wrażenie robił ten film w peerelowskiej rzeczywistości w kinie. Mamuśka mówiła, że niezapomniane.
Mój Tatko mówi że jak się wychodziło z kina z Obcym czy Predatorem, Terminatorem czy innym Starłorsem za kołnierzem to się wychodziło innym człowiekiem.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

16-09-2017, 16:48

HSVV pisze:
Gore_Obsessed pisze:Pierwszego Aliena widziałem kilkanaście razy, a z pozostałymi częściami jakoś nie było mi po drodze.
szczerze to zaczynam powoli dojrzewać do opinii, że poza rozpierdalająca w drobny mak jedynką, w tej serii nie ma czego szukać, ergo tak naprawdę nic nie tracisz. pierwszego też oglądałem naście razy i ten film rośnie w oczach z każdym rokiem, natomiast ostatnio jak dwójkę odświeżyłem, to przykro mi było się patrzeć na piętrzące się debilizmy i festiwal cameronowskiej rozwałki, po której zwyczajnie czuć zły posmak w ryju.

żeby nie było, nie jest to gniot oczywiście, ot sprawny sensacyjniak z kosmitami, ale gdzie do pierwszego Aliena, gdzie Korea Północna, a gdze Południowa.
Trójeczkę zapodaj. Koniecznie. Broni się wg mnie na całego i bardziej przytłacza ciężarem gatunku od jedynki.
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

16-09-2017, 17:04

booshee pisze:Mój Tatko mówi że jak się wychodziło z kina z Obcym czy Predatorem, Terminatorem czy innym Starłorsem za kołnierzem to się wychodziło innym człowiekiem.
Nic z tego nie widziałem w kinie (w ogóle widziałem mało co, bo w kinie byłem może ze 20 razy w życiu), ale jedną z pierwszych poważnych rzeczy, które widziałem był pierwszy Batman Burtona. Również mocne wrażenie.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
booshee
postuje jak opętany!
Posty: 649
Rejestracja: 22-03-2004, 16:36

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

16-09-2017, 17:35

Gore_Obsessed pisze:
booshee pisze:Mój Tatko mówi że jak się wychodziło z kina z Obcym czy Predatorem, Terminatorem czy innym Starłorsem za kołnierzem to się wychodziło innym człowiekiem.
Nic z tego nie widziałem w kinie (w ogóle widziałem mało co, bo w kinie byłem może ze 20 razy w życiu), ale jedną z pierwszych poważnych rzeczy, które widziałem był pierwszy Batman Burtona. Również mocne wrażenie.
Widziałem wszystkie w kinie, jedynkę i dwójkę kilka lat temu na jakimś halołinowym pokazie, już chyba w temacie pisałem, jak Kane' owi rozpierdala klatkę to w kinie NIKT się nie odważył oddychać. Dwójka sonicznie jest wpierdolem. No a trójeczka forewors jak zawsze.
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

16-09-2017, 17:37

tomaszm pisze:
HSVV pisze:
Gore_Obsessed pisze:Pierwszego Aliena widziałem kilkanaście razy, a z pozostałymi częściami jakoś nie było mi po drodze.
szczerze to zaczynam powoli dojrzewać do opinii, że poza rozpierdalająca w drobny mak jedynką, w tej serii nie ma czego szukać, ergo tak naprawdę nic nie tracisz. pierwszego też oglądałem naście razy i ten film rośnie w oczach z każdym rokiem, natomiast ostatnio jak dwójkę odświeżyłem, to przykro mi było się patrzeć na piętrzące się debilizmy i festiwal cameronowskiej rozwałki, po której zwyczajnie czuć zły posmak w ryju.

żeby nie było, nie jest to gniot oczywiście, ot sprawny sensacyjniak z kosmitami, ale gdzie do pierwszego Aliena, gdzie Korea Północna, a gdze Południowa.
Trójeczkę zapodaj. Koniecznie. Broni się wg mnie na całego i bardziej przytłacza ciężarem gatunku od jedynki.
widziałem wszystkie, trójkę faktycznie kojarzę, że była bardziej przytłaczająca i mniej rozpierduchowa, także odświeżę ją sobie w najbliższym czasie. czwórki, prometeusza i przymierza nie mam zamiaru powtarzać jednak:D
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Bambi
rasowy masterfulowicz
Posty: 2163
Rejestracja: 15-06-2011, 13:00
Lokalizacja: Trzymiasto

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

16-09-2017, 19:40

Czwórka jest jeszcze w porządku. Nie jest to poziom trylogii ale zabawa przednia. Prometeusz jest już nieogladalny a ostatniego nie widziałem.
HAILSA!!!!!
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

21-09-2017, 20:08

Oczywiście Prometeusz kasuje czwórkę.
Yare Yare Daze
Bambi
rasowy masterfulowicz
Posty: 2163
Rejestracja: 15-06-2011, 13:00
Lokalizacja: Trzymiasto

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

21-09-2017, 20:28

Tak, tak
HAILSA!!!!!
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

21-09-2017, 20:40

moja kobieta najbardziej lubi(ła) czwórkę, ale dzisiejszym okiem ta część jest najmniej "patrzalna" (te ohydne ksenomorfy pod wodą, świecidełka i obsada, ble). jako film akcji jest absolutnie w porządku i popadanie w jakieś chore skrajności, że chujnia, nie to samo, zdrada ideałów, to już domena niedojrzałych bufonów a la nie_podam_imienia ;)

w opinii nt. "piątki" jesteśmy jednogłośni: gówniak ;)

"szóstki" nie widziałem.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

07-06-2020, 08:57

https://www.antyradio.pl/Filmy-i-serial ... ucja-41657
Na razie nie potwierdzono oficjalnie, kiedy ruszą zdjęcia do trzeciej części prequeli "Obcego".
Więcej: https://www.antyradio.pl/Filmy-i-serial ... ucja-41657
Kurr... byłem przekonany że już kręcą i do dwóch lat obejrzymy a tutaj się rozważa rozpoczęcie zdjęć dopiero :/
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

07-06-2020, 09:01

Ale co tu ogladac, te wszystkie "prequele" Obcego sa tak durne, ze tylko milosnik nowych Gwiezdnych Wojen moze na to gowno czekac.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

07-06-2020, 09:06

'Prometeusz' miał dużo fajnych pomysłów, niestety 'Covenant' je zaorał, ale jest szansa że właśnie 'Awakening' to wyprostuje.

BTW Nie porównuj Aliena (nowego i starego) do bajeczek typu Star Wars.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

07-06-2020, 09:15

Pomysly moze i byly ale Prometeusz jest tak samo durnowaty jak Covenant. Obie czesci mozna strescic pod jednym tytulem "Przygody idiotow w kosmosie".

BTW a dlaczegoz to mam nie porownywac, Alien taka sama bajeczka jak Star Wars
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Darekthrone
weteran forumowych bitew
Posty: 1242
Rejestracja: 24-02-2018, 17:53

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

07-06-2020, 11:04

Wiadomo, że liczą się tylko pierwsze trzy Alieny. Czwórkę można obejrzeć z nudów, ale to zdecydowanie nie ten poziom co poprzednie części. Potem jest jeszcze gorzej.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14144
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

07-06-2020, 12:58

hcpig pisze:
07-06-2020, 09:06
'Prometeusz' miał dużo fajnych pomysłów, niestety 'Covenant' je zaorał, ale jest szansa że właśnie 'Awakening' to wyprostuje.
NIE, TAK, NIE ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

08-06-2020, 11:07

Darekthrone pisze:
07-06-2020, 11:04
Wiadomo, że liczą się tylko pierwsze trzy Alieny. Czwórkę można obejrzeć z nudów, ale to zdecydowanie nie ten poziom co poprzednie części. Potem jest jeszcze gorzej.
Liczą się tylko DWA pierwsze Alieny. 8) Następne dwa to dobra rozrywka, kolejne mogłyby nie istnieć.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

08-06-2020, 11:23

Tak
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Darekthrone
weteran forumowych bitew
Posty: 1242
Rejestracja: 24-02-2018, 17:53

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

08-06-2020, 12:55

Plagueis pisze:
08-06-2020, 11:07
Darekthrone pisze:
07-06-2020, 11:04
Wiadomo, że liczą się tylko pierwsze trzy Alieny. Czwórkę można obejrzeć z nudów, ale to zdecydowanie nie ten poziom co poprzednie części. Potem jest jeszcze gorzej.
Liczą się tylko DWA pierwsze Alieny. 8) Następne dwa to dobra rozrywka, kolejne mogłyby nie istnieć.
Ale trójka to bardzo dobra rozrywka, ale fakt faktem że najsłabsza z pierwszych trzech. Generalnie ich zajebistość przedstawia się chronologicznie: Alien > Aliens > Alien 3
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

08-06-2020, 15:57

^ Dobra, dobra, niemniej jednak jest tak, jak to przedstawiłeś powyżej. :wink:
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
ODPOWIEDZ