DOKUMENTY

Wszystkie chwyty dozwolone - od "Begotten" po "Wejście smoka".

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
PureHate
weteran forumowych bitew
Posty: 1452
Rejestracja: 14-05-2011, 15:03

Re: DOKUMENTY

27-03-2017, 23:48

Obrazek
Jestem na drugim odcinku,polecam każdemu kto zainteresowany jest starożytną tematyką.W zasadzie do tej pory nie widziałem
dobrego dokumentu o tematyce piramid aż do tej pory.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: DOKUMENTY

06-07-2017, 16:30

Nie znalazłem wersji z napisami, więc pewnie sporo umyka...

Los Bambinos del Satan - On the road with Mayhem

[youtube][/youtube]
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Ołówkiiiii
w mackach Zła
Posty: 732
Rejestracja: 17-12-2012, 18:32

Re: DOKUMENTY

06-07-2017, 18:12

trup pisze:Nie znalazłem wersji z napisami, więc pewnie sporo umyka...
https://tv.nrk.no/program/kmno10900117/ ... ith-mayhem" onclick="window.open(this.href);return false;
The fate of all mankind I see Is in the hands of fools.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: DOKUMENTY

07-07-2017, 01:18

Ołówkiiiii pisze:
trup pisze:Nie znalazłem wersji z napisami, więc pewnie sporo umyka...
https://tv.nrk.no/program/kmno10900117/ ... ith-mayhem" onclick="window.open(this.href);return false;
tusen takk!
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: DOKUMENTY

08-07-2017, 16:10

Jeden z ciekawszych dokumentów. Tym którzy oczekują rewelacji na poziomie Danikena czy innych para naukowców głoszących teorie o kosmicznych odwiedzinach, spieszę donieść że mogą się srogo rozczarować, bo nie ma w tym filmie o nich ani słowa. Ani o Danikenie, ani o kosmitach. Właściwie wszystko co tutaj zobaczycie możecie przeczytać w książce Grahama Hanckocka "Sladami palców bogów", którą gorąco zresztą polecam. Plastek, Triceps, zobaczcie, powinno Was to zainteresować. Można podyskutować, teorie tu zawarte brzmią dla mnie sensownie i spójnie.

[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: DOKUMENTY

12-07-2017, 09:28

Znam ten film. Nie wszystko kupuje, z racji dziwnego toku logiki w niektorych momentach. A tak poza tym to masz cos do Danikena? :)
woodpecker from space
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: DOKUMENTY

12-07-2017, 10:05

Triceratops pisze:Znam ten film. Nie wszystko kupuje, z racji dziwnego toku logiki w niektorych momentach. A tak poza tym to masz cos do Danikena? :)
Kiedyś już mówiłem, że Daniken to taki szkodnik, człowiek absolutnie przekonany o swojej racji, dopasowujący fakty do swoich teorii. On jest święcie przekonany o wizycie obcych i nic ani nikt nie jest w stanie zachwiać jego wiarą. Nawet historia płyty nagrobnej z Palenque. Jeśli chodzi o same fakty, to jestem pełen podziwu dla niego, że wciąż szuka po całym globie jakichś starożytnych artefaktów, których powstanie kłóci się niejednokrotnie z naszym wyobrażeniem o poziomie technicznym naszych dalekich przodków. Ale w momencie kiedy przychodzi moment interpretacji, kiedy zaczyna mówić o kosmitach, to zaczynają więdnąć mi uszy. Może to akurat moja postawa która odrzuca takie odwiedziny - nie kwestionuję istnienia obcych form życia w przestrzeni kosmicznej, ale istnienie wysoko rozwinietej cywilizacji jawi mi się czasem jako pobożne życzenie, że nie jesteśmy sami. W zupełności nie odrzucam, ale wydaje mi się nieprawdopodobnym, aby podczas swojej wizyty stworzyli nasz gatunek a następnie zostawili go samopas. Natomiast teoria przedstawiona przez Hanckocka w "Sladami palców bogów" i w tym filmie, głosząca że Egipcjanie odziedziczyli piramidy od wcześniejszej cywilizacji, która została starta z powierzchni Ziemi przez jakiś większy kataklizm jest co najmniej warta zastanowienia. Bo co właściwie jej przeczy?
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: DOKUMENTY

12-07-2017, 10:37

Chcesz powiedziec, ze wierzysz, ze jestesmy sami w kosmosie?
W zupełności nie odrzucam, ale wydaje mi się nieprawdopodobnym, aby podczas swojej wizyty stworzyli nasz gatunek a następnie zostawili go samopas.
Mi natomiast wydaje sie to calkiem prawdopodobne, kazdy ma inny punkt widzenia.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: DOKUMENTY

12-07-2017, 10:41

Przecież to jest normalny scenariusz, czy to kosmici czy jakiś pierdolony bóg, demiurg, chujwieco - stwarzają a potem mają w pompie. Każda religia tak wygląda.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: DOKUMENTY

12-07-2017, 10:50

Triceratops pisze:Chcesz powiedziec, ze wierzysz, ze jestesmy sami w kosmosie?
W zupełności nie odrzucam, ale wydaje mi się nieprawdopodobnym, aby podczas swojej wizyty stworzyli nasz gatunek a następnie zostawili go samopas.
Mi natomiast wydaje sie to calkiem prawdopodobne, kazdy ma inny punkt widzenia.

Napisałem, że całkowicie nie odrzucam, bo z kosmitami jest jak z wiarą w Boga - nikt nie może mieć absolutnej pewności. Patrząc na mnogość galaktyk, na nieprzebrane ilości planet, wydawałoby się, że powstanie tylko jednej formy życia na takim cywilizacyjnym poziomie co człowiek, byłoby marnotrastwem. Czy wierzę że jesteśmy sami w kosmosie? Wiara w to nie ma tu nic do rzeczy, bardziej skłaniam się ku twierdzeniu, że jest bardziej prawdopodobne że jesteśmy sami, niż że mamy kosmicznych sąsiadów. Nie mogę stwierdzić tego z całą pewnością, sama ilość galaktyk przyprawia o ból głowy, być może w każdej galaktyce jest tylko jeden odpowiednik zamieszkałej Ziemi. Nie wiem.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: DOKUMENTY

12-07-2017, 10:53

Plastek pisze:Przecież to jest normalny scenariusz, czy to kosmici czy jakiś pierdolony bóg, demiurg, chujwieco - stwarzają a potem mają w pompie. Każda religia tak wygląda.
Wiekszosc ale nie kazda, sa np takie dziwne religie gdzie sie uwaza, ze wczesniej nic nie bylo, nawet czasu (wiec nie wiadomo co znaczy "wczesniej") a potem znikad, z niczego, cos sie wzielo wielkosci glowki od szpilki, z niczego i nie wiadomo dlaczego nagle samo z siebie pierdolnelo i stworzylo czas, prawa fizyki i ludzi, ktorzy powstali z losowo zlepionych peptydow w jakims bajorku czy kaluzy gdzie ruchaly sie bakterie i inne drobnoustroje.
Religie to przedziwna sprawa ;)
woodpecker from space
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: DOKUMENTY

12-07-2017, 10:54

Cóż to za religia? ;-)
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: DOKUMENTY

12-07-2017, 11:02

Nasum pisze:
Triceratops pisze:Chcesz powiedziec, ze wierzysz, ze jestesmy sami w kosmosie?
W zupełności nie odrzucam, ale wydaje mi się nieprawdopodobnym, aby podczas swojej wizyty stworzyli nasz gatunek a następnie zostawili go samopas.
Mi natomiast wydaje sie to calkiem prawdopodobne, kazdy ma inny punkt widzenia.

Napisałem, że całkowicie nie odrzucam, bo z kosmitami jest jak z wiarą w Boga - nikt nie może mieć absolutnej pewności. Patrząc na mnogość galaktyk, na nieprzebrane ilości planet, wydawałoby się, że powstanie tylko jednej formy życia na takim cywilizacyjnym poziomie co człowiek, byłoby marnotrastwem. Czy wierzę że jesteśmy sami w kosmosie? Wiara w to nie ma tu nic do rzeczy, bardziej skłaniam się ku twierdzeniu, że jest bardziej prawdopodobne że jesteśmy sami, niż że mamy kosmicznych sąsiadów. Nie mogę stwierdzić tego z całą pewnością, sama ilość galaktyk przyprawia o ból głowy, być może w każdej galaktyce jest tylko jeden odpowiednik zamieszkałej Ziemi. Nie wiem.
No coz, "nie wiem" to kluczowe slowo, ale mozna przytoczyc cytaty wielu znanych naukowcow poczyanajac od Carla Sagana, przez Freda Hoyle'a az do naszego Michala Hellera twierdzacych, ze wiara w to, ze jestesmy sami w kosmosie jest conajmniej smieszna i samolubna najdelikatniej mowiac. Oczywiscie w logice nie ma miejsca na posilkowanie sie autorytetami, bo to typowe argumentum ad verecundiam, a kazdy moze przytoczyc swojego autoryteta, ale nawet zwykle prawdopodobienstwo, ze tak jest, jest bardzo male.
Tutaj tez dotykasz byc moze niechcacy innego aspektu, tego ktory poruszylismy w rozmowie z Plastkiem - celowosci czy bezcelowosci zycia. Jeden taki przypadek we wszechswiecie i kompletnie bezcelowy?
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: DOKUMENTY

12-07-2017, 11:02

Nasum pisze:Cóż to za religia? ;-)
Ateizm ;)
Ostatnio zmieniony 12-07-2017, 11:42 przez Triceratops, łącznie zmieniany 1 raz.
woodpecker from space
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: DOKUMENTY

12-07-2017, 11:19

Nasum pisze:
Triceratops pisze:Znam ten film. Nie wszystko kupuje, z racji dziwnego toku logiki w niektorych momentach. A tak poza tym to masz cos do Danikena? :)
Kiedyś już mówiłem, że Daniken to taki szkodnik, człowiek absolutnie przekonany o swojej racji, dopasowujący fakty do swoich teorii. On jest święcie przekonany o wizycie obcych i nic ani nikt nie jest w stanie zachwiać jego wiarą. Nawet historia płyty nagrobnej z Palenque. Jeśli chodzi o same fakty, to jestem pełen podziwu dla niego, że wciąż szuka po całym globie jakichś starożytnych artefaktów, których powstanie kłóci się niejednokrotnie z naszym wyobrażeniem o poziomie technicznym naszych dalekich przodków. Ale w momencie kiedy przychodzi moment interpretacji, kiedy zaczyna mówić o kosmitach, to zaczynają więdnąć mi uszy. Może to akurat moja postawa która odrzuca takie odwiedziny - nie kwestionuję istnienia obcych form życia w przestrzeni kosmicznej, ale istnienie wysoko rozwinietej cywilizacji jawi mi się czasem jako pobożne życzenie, że nie jesteśmy sami. W zupełności nie odrzucam, ale wydaje mi się nieprawdopodobnym, aby podczas swojej wizyty stworzyli nasz gatunek a następnie zostawili go samopas. Natomiast teoria przedstawiona przez Hanckocka w "Sladami palców bogów" i w tym filmie, głosząca że Egipcjanie odziedziczyli piramidy od wcześniejszej cywilizacji, która została starta z powierzchni Ziemi przez jakiś większy kataklizm jest co najmniej warta zastanowienia. Bo co właściwie jej przeczy?
a ja Danikena nawet lubię. taki pozytywny wariat. wierzyć mu czy się zgadzać nie muszę, ale czyta się to fajnie. no i niektóre jego teorie aż tak głupie nie są, a że wszystko dopasowuje do swojej wizji swiata. kto tego nie robi ? :)
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: DOKUMENTY

12-07-2017, 11:28

Danikena czyta się fajnie, pisze w bardzo przystępny sposób, ale robi to w sposób troszkę nachalny i z punktu osoby przeświadczonej o prawdziwości swojej teorii. Powtarzam raz jeszcze, dopóki przedstawia fakty, dopóki stawia pytania, jest ok, w momencie kiedy narzuca swoją interpretację, już nie bardzo. Taka mała alergia na niego, co poradzę.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: DOKUMENTY

12-07-2017, 11:31

Triceratops pisze: No coz, "nie wiem" to kluczowe slowo, ale mozna przytoczyc cytaty wielu znanych naukowcow poczyanajac od Carla Sagana, przez Freda Hoyle'a az do naszego Michala Hellera twierdzacych, ze wiara w to, ze jestesmy sami w kosmosie jest conajmniej smieszna i samolubna najdelikatniej mowiac. Oczywiscie w logice nie ma miejsca na posilkowanie sie autorytetami, bo to typowe argumentum ad verecundiam, a kazdy moze przytoczyc swojego autoryteta, ale nawet zwykle prawdopodobienstwo, ze tak jest, jest bardzo male.
Tutaj tez dotykasz byc moze niechcacy innego aspektu, tego ktory poruszylismy w rozmowie z Plastkiem - celowosci czy bezcelowosci zycia. Jeden taki przypadek we wszechswiecie i kompletnie bezcelowy?

Celowość życia to jednak trochę inny temat, ale w chwili kiedy odrzucimy istnienie jakiejkolwiek obcej cywilizacji, taki temat sam się nasuwa.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: DOKUMENTY

12-07-2017, 11:42

Nasum pisze:Danikena czyta się fajnie, pisze w bardzo przystępny sposób, ale robi to w sposób troszkę nachalny i z punktu osoby przeświadczonej o prawdziwości swojej teorii. Powtarzam raz jeszcze, dopóki przedstawia fakty, dopóki stawia pytania, jest ok, w momencie kiedy narzuca swoją interpretację, już nie bardzo. Taka mała alergia na niego, co poradzę.
Kwestia polega na tym, ze to co jest faktami a co interpretacjami zalezy wylacznie od osoby oceniajacej dana wypowiedz. Faktem jest np Wielka Piramida i jej zakamarki, czy otwory wywiercone w twardym kamieniu i idealnie przylegajace do siebie bloki w Puma Punku.
Faktami nie sa na pewno proby wyjasnienia tych zjawisk przez wspolczesna archeologie, w tym kontekscie rowniez i Daniken ma tyle samo % racji i mozna to nazwac interpretacjami. Tutaj sie moge zgodzic. Istnieje jednak mozliwosc, ze ma on zupelna racje a ktos moze to nazywac interpetacja bazujac na stanie swojej niewiedzy.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: DOKUMENTY

12-07-2017, 11:48

Triceratops pisze:
Plastek pisze:Przecież to jest normalny scenariusz, czy to kosmici czy jakiś pierdolony bóg, demiurg, chujwieco - stwarzają a potem mają w pompie. Każda religia tak wygląda.
Wiekszosc ale nie kazda, sa np takie dziwne religie gdzie sie uwaza, ze wczesniej nic nie bylo, nawet czasu (wiec nie wiadomo co znaczy "wczesniej") a potem znikad, z niczego, cos sie wzielo wielkosci glowki od szpilki, z niczego i nie wiadomo dlaczego nagle samo z siebie pierdolnelo i stworzylo czas, prawa fizyki i ludzi, ktorzy powstali z losowo zlepionych peptydow w jakims bajorku czy kaluzy gdzie ruchaly sie bakterie i inne drobnoustroje.
Religie to przedziwna sprawa ;)
Ironia maskuje brak wiedzy podobno:)
Abstrahując już zupełnie od faktu, że ateizm to nie religia:)
Ostatnio zmieniony 12-07-2017, 11:52 przez Plastek, łącznie zmieniany 1 raz.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: DOKUMENTY

12-07-2017, 11:52

Nasum pisze:Danikena czyta się fajnie, pisze w bardzo przystępny sposób, ale robi to w sposób troszkę nachalny i z punktu osoby przeświadczonej o prawdziwości swojej teorii. Powtarzam raz jeszcze, dopóki przedstawia fakty, dopóki stawia pytania, jest ok, w momencie kiedy narzuca swoją interpretację, już nie bardzo. Taka mała alergia na niego, co poradzę.
Tak, ale dokładnie wszystkie te grzechy o których wspominasz popełniają także akademicy, płynący z nurtem oficjalnej wersji historii/archeologii. To nie jest tylko cecha pociesznego hotelarza. Ten przynajmniej nie boi się pytać, podczas gdy naukowemu establishmentowi wystarcza podsumowanie "przedmiot/budynek/cokolwiek o charakterze rytualnym" w kontekście wszystkiego czego nie potrafią wyjaśnić i to zamyka dyskusję.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
ODPOWIEDZ