Nowe seriale

Wszystkie chwyty dozwolone - od "Begotten" po "Wejście smoka".

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Nowe seriale

13-09-2017, 11:46

Plastek pisze:Kurwa, same golasy w tej "Grze o Tron". Aż się wstydzę gdy oglądam.
o, paczcie go, jaki zgorszony ;) i to kolejna głupotka, którą szafowali przez pierwsze sezony (ku zadowoleniu gimbawiedzi), by potem te sceny zastąpić nudną paplaniną, z której dziś nikt nic nie pamięta, bo była kompletnie nieistotna - tzn. fanklubom się podoba, ale wiadome jest, czym są ludzie :)
Gumiak
weteran forumowych bitew
Posty: 1400
Rejestracja: 28-12-2012, 19:41

Re: Nowe seriale

13-09-2017, 15:02

Netflix wyprodukuje pierwszy serial oryginalny w języku polskim. Reżyserką będzie Agnieszka Holland - autorka nominowanego do Oscara "Pokotu". Serial będzie składał się z 8 odcinków. Całość ma zostać sfilmowana w różnych regionach Polski. Premiera światowa planowana jest na 2018 rok.

Fabuła będzie nawiązywać do tradycji thrillerów szpiegowskich o czasach zimnej wojny. Serial zaprezentuje alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nie upadła. W opisie czytamy:
W 2002 roku, dwadzieścia lat po straszliwym ataku terrorystycznym z 1982 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego, student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce.
Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju – i całego świata.
Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.
http://businessinsider.com.pl/wiadomosc ... ku/mvmzz11" onclick="window.open(this.href);return false;

Kojarzy mi się z Man in the high castle, czyli strasznym gniotem.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Nowe seriale

13-09-2017, 17:09

Gumiak pisze:
Kojarzy mi się z Man in the high castle, czyli strasznym gniotem.
Obrazek
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Nowe seriale

13-09-2017, 18:17

byrgh pisze:
Plastek pisze:Kurwa, same golasy w tej "Grze o Tron". Aż się wstydzę gdy oglądam.
o, paczcie go, jaki zgorszony ;) i to kolejna głupotka, którą szafowali przez pierwsze sezony (ku zadowoleniu gimbawiedzi), by potem te sceny zastąpić nudną paplaniną, z której dziś nikt nic nie pamięta, bo była kompletnie nieistotna - tzn. fanklubom się podoba, ale wiadome jest, czym są ludzie :)
No ja to wstydliwy generalnie jestem:)
Tak czy srak skończyłem pierwszy sezon i podobało mi się. Było trochę wkurwiających wątków, sporo wkurwiających postaci - dwa pedały golące sobie klaty, Joffrey, ten bachor ssący cyca. Całość jednak na plus. Dwie moje ulubione postaci z książek - Tyrion i Ogar - klasa! Podobnie Arya.
Zaraz zapierdolę drugi sezon.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Gumiak
weteran forumowych bitew
Posty: 1400
Rejestracja: 28-12-2012, 19:41

Re: Nowe seriale

15-09-2017, 12:40

Obrazek

Dlaczego wcześniej nie wiedziałem o tym ciosie? Żeby móc teraz ciurkiem obejrzeć 4 sezony? Brytole to kurwa umieją zrobić dramat/kryminał, co do tego nie ma wątpliwości. Dla mnie topka seriali w ogóle, idealna długość, zero fillerów/zbędnych wątków, kapitalne aktorstwo. Luther, Broadchurch, Happy Valley etc. się chowają. Początkowo myślałem, że skupienie się na policji od środka, a nie na przestępstwie będzie gorsze, nudniejsze i bleh - nic bardziej mylnego. Klasyczne "whodunnit" blakną przy formule z LoD, czyli dobierania się do dupy umoczonym psom. We only have interest in one thing, and one thing only, and that's bent coppers.
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Nowe seriale

16-09-2017, 10:14

^pięknie, w sumie szukałem czegoś takiego
Awatar użytkownika
Pierec
postuje jak opętany!
Posty: 314
Rejestracja: 26-11-2014, 17:53

Re: Nowe seriale

16-09-2017, 11:28

Obrazek

dokończyłem 4 sezon i z rozpędu lecę z 5. całkiem fajne, na czasie, wciągające. jeden z lepszych sezonów. wczoraj obejrzałem 10 odcinków (leżem i kuruje grype) i muszę powiedzieć, że tak 'masowo' lepiej ogląda się ten serial.
Awatar użytkownika
yossarian84
zahartowany metalizator
Posty: 3346
Rejestracja: 24-07-2010, 12:16

Re: Nowe seriale

16-09-2017, 13:27

Obrazek

zacząłem wczoraj i chyba będzie dobre
murzyny, koks, Kalifornia lat 80-tych...
tylko pedał może nie lubić takich klimatów
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: Nowe seriale

16-09-2017, 17:46

yossarian84 pisze:tylko pedał może nie lubić takich klimatów
no przecież kalifornia to szczyty pedaliady, więc chyba na odwrót proszę ja cię.
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Awatar użytkownika
Pierec
postuje jak opętany!
Posty: 314
Rejestracja: 26-11-2014, 17:53

Re: Nowe seriale

18-09-2017, 20:50

Obrazek

skończyłem sezon trzeci Fargo. dla mnie najlepszy jak dotąd. szczególnie podobały mi się kreacje Carrie Coon i Mary Elizabeth Winstead, chociaż każda postać i każdy detal były na bardzo wysokim poziomie. znakomity serial generalnie.
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Nowe seriale

18-09-2017, 21:01

Skończyłem 3 sezon NARCOS. Jest to wpierdol.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16181
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Nowe seriale

18-09-2017, 22:05

Top of the Lake 2
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Nowe seriale

20-09-2017, 19:02

Wpierdoliłem ze smakiem wszystkie 7 sezonów "Gry o Tron". Nocne maratony to jest to! Bardzo dobry serial, w zasadzie jeśli idzie o fantasy jest poza konkurencją. Jak mówiłem - Tyrion, Ogar i Arya mega zajebiści. Było faktycznie trochę dłużyzn, ale całościowo to był bardzo dobry seksik. Niestety serial dość mocno cierpiał na deficyt ładnych kobiet, ale odkryciem szkolnego radiowęzła jest dla mnie ta ładna pani:

Obrazek

Czekam więc z odrętwiałymi pośladkami na przyszły rok i ostatni sezon.
Hodor!
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Nowe seriale

20-09-2017, 19:33

wnuczka Chaplina, tak na marginesie ;)

nie do końca czuję, jak się to ogląda jednym ciągiem, ale te kontrasty jednak biją po oczach, gdy robimy na bieżąco. w każdym razie, chociaż pewnie będę nieobiektywny, 1,2,3 (czyli ten z oblężeniem Lannisterów?) i 7 poza konkurencją :)
Ostatnio zmieniony 20-09-2017, 19:36 przez byrgh, łącznie zmieniany 1 raz.
Gumiak
weteran forumowych bitew
Posty: 1400
Rejestracja: 28-12-2012, 19:41

Re: Nowe seriale

20-09-2017, 19:35

[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Nowe seriale

20-09-2017, 19:36

byrgh pisze:wnuczka Chaplina, tak na marginesie ;)
Wiem, zrobiłem już risercz...:)
Co do sezonów - ciężko wybrać najlepszy czy najbardziej zjebany. Myślę, że gdzieś tak 4-5 były najsłabsze. Bardzo dobry był ostatni jak do tej pory 7; takie skondensowanie do siedmiu odcinków poskutkowało dobrym tempem i masą ciekawych wydarzeń.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
Wasyl
weteran forumowych bitew
Posty: 1526
Rejestracja: 09-03-2007, 13:44

Re: Nowe seriale

20-09-2017, 19:59

Ta, i armie wojsk przemieszczające się wciągu 1-2 dni o kilka-set (tysięcy) kilometrów. Do tego niezauważone. Wyprawa za mur też chyba tylko po to, żeby to fruwające smoczysko dziabnąć. Itd. Podsumowując, ostatni sezon bardzo uproszczony i naiwny.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Nowe seriale

20-09-2017, 20:01

Wymagasz realizmu i matematycznej precyzji od fantasy? Smoki też przecież nie istnieją. Podobnie chodzące trupy z niebieskimi oczami.
A u Lyncha u jednej rodziny w salonie pojawia się biały koń.
Ostatnio zmieniony 20-09-2017, 20:05 przez Plastek, łącznie zmieniany 1 raz.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14147
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Nowe seriale

20-09-2017, 20:04

Plastek pisze: Niestety serial dość mocno cierpiał na deficyt ładnych kobiet, ale odkryciem szkolnego radiowęzła jest dla mnie ta ładna pani:

Obrazek
afe, wyglada jak szczur, zwłaszcza w Taboo, nie mogłem na nią patrzeć tam
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Wasyl
weteran forumowych bitew
Posty: 1526
Rejestracja: 09-03-2007, 13:44

Re: Nowe seriale

20-09-2017, 20:06

Nie, wymagam odrobiny logiki i racjonalnego postępowania bohaterów. We wcześniejszych sezonach było z tym lepiej. Teraz lecą po łebkach, aby szybciej do finału.
ODPOWIEDZ