Nowe seriale

Wszystkie chwyty dozwolone - od "Begotten" po "Wejście smoka".

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Nowe seriale

08-09-2017, 21:26

Obstawiam, że za jakieś 2-3 lata nakręca nową wersję przygód Jezusa; ten będzie czarny, będzie w gejowskim związku i razem z mężem będą wychowywać (naturalnie bez stereotypów płciowych) syna.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
Biały
w mackach Zła
Posty: 736
Rejestracja: 17-06-2012, 10:17

Re: Nowe seriale

08-09-2017, 21:32

no jak dla mnie czarny Roland to był już krok milowy w temacie
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9645
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Nowe seriale

08-09-2017, 22:55

Biały pisze:Chyba czas wrócić do westernów z lat 50...
mocno polecam - od pewnego czasu ogladam glownie czarnobiale kino i czuje, ze coraz mniej pasuje do obecnych czasow :P
Guilty of being right
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: Nowe seriale

09-09-2017, 00:55

Plastek pisze:Obrazek

Przypominam se gdyż lubie.
ano, teaser na trzeci sezon mi zrobił. obecnie w zasadzie jedyny serial, który mnie interesuje.
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Nowe seriale

09-09-2017, 07:38

Też właśnie zapowiedz 3 sezonu narobiła mi smaku i dlatego postanowiłem zapodać raz jeszcze dwa poprzednie.
Osobiście sporo oglądam tych seriali, większość z braku laku, ale tej jesieni jest kilka ostrych strzałów, które cenię będzie: wspomniany Mr Robot, Star Trek: Discovery, Stranger Things, The Man in the High Castle. W dalszej perspektywie interesuje mnie jeszcze Pan Mercedes i Castle Rock, a i pewnie nowych "Wikingów" z sentymentu jebnę. Poza tym mocno czekam na ostatni, czwarty sezon "Mostu nad Sundem", ale to zdaje się dopiero w przyszłym roku. Będzie co oglądać, pytanie tylko ile z tego zostanie zasrane politycznie poprawnym syfem; jak żeśmy z Białym wyżej ustalili - zapewne większość. Murzyn i pedał to obecnie obowiązkowy element każdego serialu.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
Pierec
postuje jak opętany!
Posty: 314
Rejestracja: 26-11-2014, 17:53

Re: Nowe seriale

09-09-2017, 09:55

a nie irytuje was ta lewacka propaganda w Mr. Robot? żaden ze mnie prawak, ale te naiwne bzdury które wygadują bohaterowie serialu skutecznie odstręczyły mnie od niego już na początku 2 sezonu. szczególnie Darlene jest mega irytująca. no i w sumie główny bohater, ale to już kwestie estetyczne, nie merytoryczne więc no. generalnie zawód, po pierwszych odcinkach spodziewałem się czegoś dużo lepszego.
Awatar użytkownika
Biały
w mackach Zła
Posty: 736
Rejestracja: 17-06-2012, 10:17

Re: Nowe seriale

09-09-2017, 10:17

Dodałbym do tego ogólne przesłanie wyłaniające się z walki tych całych hakierów, z mitycznym uciskiem kapitalistycznego świata i stawianie jednej korporacji w roli ciemiężyciela narodów. To całe Anonymous w tym serialu nieźle zalatuje komuną. O co tak naprawdę im chodzi też do końca nie wiadomo, co widać chociażby pod koniec pierwszego sezonu gdzie główny bohater sam nie jest przekonany czego ta sprawa tak naprawdę dotyczy i po co to wszystko. Wygląda to zwyczajnie na walkę wpływów dwóch mocno zhierarchizowanych organizacji, które wykorzystują do swoich celów ludzi serwując im głodne kawałki.
Serial ma coś w sobie przyciągającego, ale chociażby początek S02 i jakieś 4 pierwsze odcinki, gdzie nie było wiele więcej treści po za bajaniem narkomana, trochę przebijają tę bańkę ukrytego drugiego czy trzeciego dna, które twórcy wyraźnie chcą aby widzowie myśleli, że mogą je tam znaleźć.
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: Nowe seriale

09-09-2017, 14:32

Pierec pisze:a nie irytuje was ta lewacka propaganda w Mr. Robot? żaden ze mnie prawak, ale te naiwne bzdury które wygadują bohaterowie serialu skutecznie odstręczyły mnie od niego już na początku 2 sezonu. szczególnie Darlene jest mega irytująca. no i w sumie główny bohater, ale to już kwestie estetyczne, nie merytoryczne więc no. generalnie zawód, po pierwszych odcinkach spodziewałem się czegoś dużo lepszego.
nie irytuje. i też żaden ze mnie prawak czy lewak, bo obie strony cierpią na ten sam rodzaj upośledzenia umysłowego, szumnie nazywane stronniczością. ale ja nie o tym...

1) przy Mr Robot mi to nie przeszkadza, ponieważ tam ciężko tak naprawdę ocenić i wychwycić 'co autor miał na myśli' - chodzi mi o to, że są tam rzucane różne światopoglądy na stół, ale nie odczuwam żeby były wpychane łopatą w gardło widza, wręcz przeciwnie. akurat tu mi się podoba fakt, że nie istnieje żaden bohater sensu stricto, żaden biały rycerz na koniu, sam główny bohater nie jest przedstawiony w jakimś perfekcyjnym świetle i sam kwestionuje swoje czyny i zachowania. mam bardziej wrażenie, że tutaj sytuacje są rozwijane w naturalny sposób, tak żeby je obserwować i własne zdanie i pogląd z tego wyciągnąć, a nie żeby chłonąć jakąś konkretną propagandę. w Fight Club przykładowo byłeś bombardowany tekstami i na końcu bohater mimo wewnętrznych konfliktów dopiął swego co odczułem jak 'plaskacza' trochę - zakończyło się zwycięstwem i chuj i cześć, tak miało być i tak jest dobrze. w Mr Robot jesteś bombardowany tekstami jak w Fight Club po czym bohater dopina swego i ... zaczynają się problemy i konsekwencje tych czynów. wszystkie górnolotne teksty poszły w niepamięć i teraz widz pozostaje sam ze swoimi poglądami bo w sumie nie wiadomo do końca komu tu kibicować. tego przykładowo Fight Club nie ma.

2) nawet jeśli jednak jest tam wyraźnie lewackie podłoże, to wciąż nie przeszkadza to w odbiorze. można zrobić lewacką propagandę ze stylem i klasą (przykład ze świata gier patrz Deus Ex: Mankind Divided).

3) jeśli chcesz poczuć co to jest PRAWDZIWA do PORZYGU lewacka propaganda do obczaj Designated Survivor. tęczę będziesz wydalał po pierwszym odcinku, gwarantuję. tak perfidnej, agresywnej wręcz poprawności politycznej, tak ckliwych, tanich, wykalkulowanych wzruszeń i przewidywalnych do bólu zagrywek psychologicznych nie znajdziesz nigdzie indziej.

rzekłem ja.
Biały pisze:Dodałbym do tego ogólne przesłanie wyłaniające się z walki tych całych hakierów, z mitycznym uciskiem kapitalistycznego świata i stawianie jednej korporacji w roli ciemiężyciela narodów. To całe Anonymous w tym serialu nieźle zalatuje komuną. O co tak naprawdę im chodzi też do końca nie wiadomo, co widać chociażby pod koniec pierwszego sezonu gdzie główny bohater sam nie jest przekonany czego ta sprawa tak naprawdę dotyczy i po co to wszystko. Wygląda to zwyczajnie na walkę wpływów dwóch mocno zhierarchizowanych organizacji, które wykorzystują do swoich celów ludzi serwując im głodne kawałki.
Serial ma coś w sobie przyciągającego, ale chociażby początek S02 i jakieś 4 pierwsze odcinki, gdzie nie było wiele więcej treści po za bajaniem narkomana, trochę przebijają tę bańkę ukrytego drugiego czy trzeciego dna, które twórcy wyraźnie chcą aby widzowie myśleli, że mogą je tam znaleźć.
i o to właśnie chodzi.
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Awatar użytkownika
Pierec
postuje jak opętany!
Posty: 314
Rejestracja: 26-11-2014, 17:53

Re: Nowe seriale

09-09-2017, 15:49

HSVV pisze:
Pierec pisze:a nie irytuje was ta lewacka propaganda w Mr. Robot? żaden ze mnie prawak, ale te naiwne bzdury które wygadują bohaterowie serialu skutecznie odstręczyły mnie od niego już na początku 2 sezonu. szczególnie Darlene jest mega irytująca. no i w sumie główny bohater, ale to już kwestie estetyczne, nie merytoryczne więc no. generalnie zawód, po pierwszych odcinkach spodziewałem się czegoś dużo lepszego.
nie irytuje. i też żaden ze mnie prawak czy lewak, bo obie strony cierpią na ten sam rodzaj upośledzenia umysłowego, szumnie nazywane stronniczością. ale ja nie o tym...

1) przy Mr Robot mi to nie przeszkadza, ponieważ tam ciężko tak naprawdę ocenić i wychwycić 'co autor miał na myśli' - chodzi mi o to, że są tam rzucane różne światopoglądy na stół, ale nie odczuwam żeby były wpychane łopatą w gardło widza, wręcz przeciwnie. akurat tu mi się podoba fakt, że nie istnieje żaden bohater sensu stricto, żaden biały rycerz na koniu, sam główny bohater nie jest przedstawiony w jakimś perfekcyjnym świetle i sam kwestionuje swoje czyny i zachowania. mam bardziej wrażenie, że tutaj sytuacje są rozwijane w naturalny sposób, tak żeby je obserwować i własne zdanie i pogląd z tego wyciągnąć, a nie żeby chłonąć jakąś konkretną propagandę. w Fight Club przykładowo byłeś bombardowany tekstami i na końcu bohater mimo wewnętrznych konfliktów dopiął swego co odczułem jak 'plaskacza' trochę - zakończyło się zwycięstwem i chuj i cześć, tak miało być i tak jest dobrze. w Mr Robot jesteś bombardowany tekstami jak w Fight Club po czym bohater dopina swego i ... zaczynają się problemy i konsekwencje tych czynów. wszystkie górnolotne teksty poszły w niepamięć i teraz widz pozostaje sam ze swoimi poglądami bo w sumie nie wiadomo do końca komu tu kibicować. tego przykładowo Fight Club nie ma.

2) nawet jeśli jednak jest tam wyraźnie lewackie podłoże, to wciąż nie przeszkadza to w odbiorze. można zrobić lewacką propagandę ze stylem i klasą (przykład ze świata gier patrz Deus Ex: Mankind Divided).

3) jeśli chcesz poczuć co to jest PRAWDZIWA do PORZYGU lewacka propaganda do obczaj Designated Survivor. tęczę będziesz wydalał po pierwszym odcinku, gwarantuję. tak perfidnej, agresywnej wręcz poprawności politycznej, tak ckliwych, tanich, wykalkulowanych wzruszeń i przewidywalnych do bólu zagrywek psychologicznych nie znajdziesz nigdzie indziej.

rzekłem ja.
może nie wyraziłem się wystarczająco klarownie, a może Ty mnie żle zrozumiałeś. nie chodziło mi o propagandę ze strony twórców a ze strony bohaterów. jak napisałem bohaterowie serialu są irytujący z tą swoją naiwnością. owszem, twórcy postarali się o to aby pokazać postaci z kilku stron, czasem i ich zakłamanie (Darlene na balkonie apartamentu np.) i tu daje plusa. ja zwyczajnie nie lubię słuchać takich łopatologicznych pomysłów na rozwiązywanie skomplikowanych problemów tegoż świata. no mówiąc prosto: irytuje mnie dziecinada bohaterów. pewnie znaczenie ma też to, że jednak 'lubię lubić' jakiegoś bohatera, chociaż z drugiej strony bardzo sobie cenię Gomorrę a tam każdy bohater jest skurwielem nie z tego świata, i żadnego tak naprawę nie potrafiłem polubić. ale fabuła była świetna, i odczarowywanie romantycznego mitu mafii (polecam książkę swoją drogą). dlatego też w ostatnim zdaniu napisałem, że spodziewałem się o wiele więcej, bo liczyłem głównie na ciekawą fabułę, a tej, przynajmniej dla mnie, nie było. miałem nadzieje na więcej wątków hakerskich a mniej polityki, a tu wydaje mi się wszystko było celem dla tych ideologicznych/politycznych działań. może zbyt ogólne będzie to porównanie, ale lepsze nie przychodzi mi do głowy: więcej Matrixa, mniej House of Cards. nawet pamiętam jak odpaliłem pierwszy odcinek i pomyślałem sobie: o fajnie, w końcu serial z tematyką na czasie. no niestety, ani fabuła ani postaci mi nie siadły.

a z tym, że można zrobić lewicującą jak nie lewacką produkcje ze stylem to bym się zgodził. przykładem jest V for Vendetta (przynajmniej z tego co pamiętam z seansu lata temu).

już wiele widziałem seriali z lewacką propagandą (True Blood chociażby - gdzie ten Alan Ball z SFU??) i może właśnie dlatego jestem uczulony.

to tak słowem wyjaśnienia.
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: Nowe seriale

09-09-2017, 16:09

mea culpa zatem, źle zrozumiałem. w takim razie wszystko ok, kwestia odbioru i preferencji:D
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14147
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Nowe seriale

09-09-2017, 16:41

po prostu w 2 sezonie było za mało odcinków z Alfem :P
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Nowe seriale

09-09-2017, 17:03

Obrazek
Gumiak
weteran forumowych bitew
Posty: 1402
Rejestracja: 28-12-2012, 19:41

Re: Nowe seriale

10-09-2017, 11:11

Obrazek

Świetny. Na dobrą sprawę film podzielony na trzy godzinne części. Warto było zobaczyć kapitana Flinta w odmiennej, tchórzliwej roli, wszak Stephens to bardzo dobry aktor. Reszta obsady również nie zawiodła.
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Nowe seriale

10-09-2017, 14:00

WIKINGOWIE sezon 3

dostrzegam tu pewne wady, ale całościowo ten serial pasuje mi tak, że ja jebie. nie mogę się oderwać
Awatar użytkownika
yossarian84
zahartowany metalizator
Posty: 3346
Rejestracja: 24-07-2010, 12:16

Re: Nowe seriale

10-09-2017, 14:04

Obrazek

wiadomo że bdb!
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Nowe seriale

10-09-2017, 14:04

Narcos 3 sezon - fajnie
Ray Donovan tez sie rozkręcił,to samo gówno co zwykle ale bawi przy kielichu;)
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Nowe seriale

10-09-2017, 14:33

zna ktoś jakies dobre skandynawskie seriale kryminalne w typie Broen, Trapped czy Forbrydelsen? byłbym wdzięczny
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14147
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Nowe seriale

10-09-2017, 18:02

Obrazek

czyli wychodzi na to że nie ogladałem tylko ostatniego sezonu, odhaczone ;)

Obrazek

cdn :)

a tutaj wiadomość dla tych co piracili nowy sezon Narcosa ;)
" onclick="window.open(this.href);return false;
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Nowe seriale

10-09-2017, 18:08

yossarian84 pisze:Obrazek

wiadomo że bdb!
Mówisz? Mam to w planach; Unabombera bardzo poważam, jego manifest dumnie na półce eksponuję.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Nowe seriale

10-09-2017, 18:50

Heretyk pisze:zna ktoś jakies dobre skandynawskie seriale kryminalne w typie Broen, Trapped czy Forbrydelsen? byłbym wdzięczny
Szwedzki "Jordskott" jest dobry, przy czym to nie jest czysty kryminał a coś na styku kryminał/realizm magiczny.
Mamy charyzmatyczną bohaterkę, Evę Thörnblad (Moa Gammel), dręczoną przez traumatyczne wspomnienia, mamy sprawę kryminalną skupiającą się na zniknięciu małego chłopca, mamy wreszcie zestaw schematycznych, ale nie nudnych bohaterów drugoplanowych i fantastyczny klimat. Zwłaszcza ten ostatni wyróżnia "Jordskott" na tle konkurencji, bo taką atmosferę niesamowitości przenikającej się z typowo skandynawskim chłodem trudno spotkać gdziekolwiek indziej
.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
ODPOWIEDZ