Nowe seriale

Wszystkie chwyty dozwolone - od "Begotten" po "Wejście smoka".

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9680
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Nowe seriale

20-05-2019, 12:42

Only_True_Believers pisze:
byrgh pisze:A czemu? Serio takie słabe?
słabe to mało powiedziane, poziom głupoty i absurdu bije na łeb nowe odcinki GoT , ratuj sie i nie tykaj tego gówna.
akurat do GOT bym nie porownywal - W Westworld zamiast prostego jak budowa cepa prowadzenia watkow mamy skomplikowanie i chaos z ktorym nie poradzili sobie scenarzysci. no przynajmniej w drugim sezonie, bo IMO pierwszy byl spoko.
Guilty of being right
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Nowe seriale

20-05-2019, 12:45

Kto ma dziś czas na spoko-seriale ;)
Block69 pisze:Co do finału GOT bez spojlerowania - odcinek zaliczam do udanych.
A ja, oczywiście, po chamsku zapomniałem o spoiler alercie. Serio leżał Ci ten odcinek? W przeciwieństwie do reszty był na pewno płynniejszy, ale happy end rodem z Alchemika Coelho to generalnie dość rozczarowujące zakończenie epopei ;)

Ale parę scen było fajnych ;)

Tak czy siak, dziesięć razy bardziej od ludzi, którzy tak ładnie położyli nam sezon, żenują mnie petycjoaktywiści-pieniacze i krytykanci na zamówienie motywujący wszystko gołosłownym "brak logiki", jakby cokolwiek to miało tak naprawdę znaczyć ;) Ale ci pierwsi są bezkonkurencyjni ;)
Awatar użytkownika
Deathhammer66
weteran forumowych bitew
Posty: 1011
Rejestracja: 25-01-2015, 21:40

Re: Nowe seriale

20-05-2019, 14:05

byrgh pisze:
Tak czy siak, dziesięć razy bardziej od ludzi, którzy tak ładnie położyli nam sezon, żenują mnie petycjoaktywiści-pieniacze i krytykanci na zamówienie motywujący wszystko gołosłownym "brak logiki", jakby cokolwiek to miało tak naprawdę znaczyć ;) Ale ci pierwsi są bezkonkurencyjni ;)
o to, to! No ale hejtowanie GoT stało się modne, trudno. Wystarczy porównać - przepraszam, że posługuję się takim wyznacznikiem, lecz myślę, że na coś się to jednak przekłada - oceny na imdb. Trzy ostatnie odcinki: od 6.9 aż po 5.0 :D gdzie w równie średnim siódmym sezonie sypane były dziewiątki xD

a odcinek był spoko, piękne, przewidywalne zakończenie. Nie dało się odkręcić tego, co spartaczyli w poprzednich kilku-kilkunastu odcinkach, to już był bilet w jedną stronę. Zamknęli sobie wszelkie furtki, ale jak na tą jedną to moim zdaniem jest w porządku. Najlepszy odcinek tego sezonu tuż po drugim. No i w Westeros zmienił się ustrój :P
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Nowe seriale

20-05-2019, 14:35

Ogólnie fajnie wybrnęli z dylematu tronu, o który już nikt w przyszłości nie zawalczy. Nadało to tym smokom czynnika istoty rozumnej, że wbrew swojej naturze rządzonej instynktami posiadały jednak własną inteligencję i mądrość, której nie posiadał człowiek. Prawdę mówiąc, gdybym teraz oglądał serial od nowa (właściwie to oglądam, ale zrobiłem dłuższą przerwę :D), spojrzałbym na nie inaczej, a to już coś mając na względzie, że smoki od samego niemal początku uważałem za zbyteczny motyw ;)
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9680
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Nowe seriale

20-05-2019, 19:11

byrgh pisze:Ogólnie fajnie wybrnęli z dylematu tronu, o który już nikt w przyszłości nie zawalczy.
rewelacyjny pomysl. jak drewniak umrze to maja nowa wojne... kolejny rozczarowujacy odcinek - dobrze, ze to juz ostatni.
Guilty of being right
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Nowe seriale

20-05-2019, 19:52

Zadanie do osób, które tak płaczą, że sezon 8 do dupy. Napiszcie swoje zakończenia i może je ocenimy? ;)
Obrazek
Raf
w mackach Zła
Posty: 981
Rejestracja: 13-04-2011, 08:26
Lokalizacja: z ID

Re: Nowe seriale

20-05-2019, 20:00

8 lat, 8 lat minęło, będę płakał jak po Wiedźminie :(
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14304
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Nowe seriale

20-05-2019, 21:25

Obrazek

eh

w sumie najlepsze z tego odcinka były obrady nowej rady :P i pieseł ;)
reszte zaorać i zapomnieć jak cały sezon
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Nowe seriale

20-05-2019, 21:39

Z tym psem to dla mnie trochę niezrozumiały fenomen: nie bądźmy pizdami, które czekały na uroczą scenę "ja i mój przyjaciel pies" ;) Ale twórcy prawdopodobnie tym chcieli odciągnąć wzrok od tego, co spierdolili, czyli od prawie całej reszty, a co i tak się niezbyt udało, bo w sumie poza smaczkiem kompletnie niczego tych paręnaście sekund nie wniosło :D
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3581
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: Nowe seriale

20-05-2019, 21:42

Całościowo to jednak bdb serial, pomimo wielu niedociągnięć.
Samo zakończenie nie takie oczywiste, jak się spodziewałem.
Szkoda, że sezony 7 i 8 wyglądają trochę jak jakieś niechlujne streszczenia. Tak, jakby ze 3 sezony upchnąć w 6-7 odcinków.
dobry kościół to kościół spalony
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14304
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Nowe seriale

20-05-2019, 21:54

ja to akurat czekałem aż Cercei wyskoczy zza krzaka i zajebie Tyronia ale coś jej się przysneło :P
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Nowe seriale

20-05-2019, 21:55

dzik pisze:Całościowo to jednak bdb serial, pomimo wielu niedociągnięć.
Samo zakończenie nie takie oczywiste, jak się spodziewałem.
Szkoda, że sezony 7 i 8 wyglądają trochę jak jakieś niechlujne streszczenia. Tak, jakby ze 3 sezony upchnąć w 6-7 odcinków.
Mówisz? Mnie się podobały dwa sezony, dobrze to rokowało, ale potem zaczęło lecieć na pysk. Moim zdaniem po prostu trafili na podatny grunt i przez deficyt takich produkcji nawet brak pomysłów spotkał się z ogromnym zainteresowaniem (a dowodów na to szukać nie trzeba). Jedni chcieli dokończyć, drudzy nie mogli oprzeć się tematyce.
Ale mówię to z perspektywy laika, widza, nie czytelnika, który chciałby poczuć klimat i polubiłby bezpłciowe, ekranowe postaci wrzucone do serialu na chwilę albo tuż przed końcem.

A może to przez wzgląd na Seana Beana? ;)

A co do finału, co konkretnie było nieoczywiste?
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3159
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: Nowe seriale

21-05-2019, 08:57

W porównaniu z poprzednimi ten odcinek nawet mi się podobał.
To co mi się nie podobało, to to, że najpotężniejsze rody w królestwie słuchały jakiegoś przybłędy szarego robaka, który wydał wyrok na prawowitego króla.
Całymi latami Black Metal był moim zamkiem.
Wtedy odkryłem Dungeon Synth
I zdałem sobie sprawę, że mój zamek ma wieżę, na której nigdy nie byłem.
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6283
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: Nowe seriale

21-05-2019, 10:18

Only_True_Believers pisze: To co mi się nie podobało, to to, że najpotężniejsze rody w królestwie słuchały jakiegoś przybłędy szarego robaka, który wydał wyrok na prawowitego króla.
O, to.

Ale pomysł Davosa co by wysłać Nieskalanych w pizdu żeby założyli swój "ród" (sic!) - odjebane perfekcyjnie!
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Awatar użytkownika
yossarian84
zahartowany metalizator
Posty: 3354
Rejestracja: 24-07-2010, 12:16

Re: Nowe seriale

21-05-2019, 13:46

Obrazek

przypominam że już ruszyło
póki co mam wrażenie że film lepiej oddawał ten absurd z książki
ale jest spoko
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Nowe seriale

21-05-2019, 14:35

Nerwowy pisze:
Only_True_Believers pisze: To co mi się nie podobało, to to, że najpotężniejsze rody w królestwie słuchały jakiegoś przybłędy szarego robaka, który wydał wyrok na prawowitego króla.
O, to.

Ale pomysł Davosa co by wysłać Nieskalanych w pizdu żeby założyli swój "ród" (sic!) - odjebane perfekcyjnie!
Akurat to miało sens. Był prawą ręką prawowitej królowej, a tytularni mogą podawać w wątpliwość bezkarność, tym bardziej zwykłych ludzi (przecież powszechnie nie wiedziano o jego korzeniach - czy wiedziano?) i procesować się z możnowladcami (aczkolwiek, choć może czegoś nie wiem, kim był Davos, do niedawna zresztą analfabeta?). Poza tym wicie, rozumicie, stracił kobietę, a pozbawionemu wojska i wtórnie dzikiemu Westeros nie był w tamtym momencie potrzebny problem z armią urodzonych zabójców.
Za to podobała mi się reakcja na "wymyślenie" przez Sama demokracji ;)

Ale ciekawe, bo mając na uwadze, ze świat Martina jest skończony, a Nieskalani w przeciwieństwie do np. zdobywców z historii byli pozbawieni osobowości, co mogliby robić poza prowadzeniem wojen i za kogo mieliby walczyć, przynajmniej dopóki nie zostaliby wybici do nogi? ;)
Awatar użytkownika
ggfh
w mackach Zła
Posty: 930
Rejestracja: 09-03-2015, 17:32

Re: Nowe seriale

21-05-2019, 16:09

Skoro profesorka Platek twierdzila kiedys, ze w rodzinach homoseksualnych rodzi sie wiecej dzieci niz w rodzinach heteroseksualnych to pewnie ta sama zasada dotyczy nieskalanych-kastratow :D
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3581
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: Nowe seriale

21-05-2019, 20:53

byrgh pisze:
dzik pisze:Całościowo to jednak bdb serial, pomimo wielu niedociągnięć.
Samo zakończenie nie takie oczywiste, jak się spodziewałem.
Szkoda, że sezony 7 i 8 wyglądają trochę jak jakieś niechlujne streszczenia. Tak, jakby ze 3 sezony upchnąć w 6-7 odcinków.
Mówisz? Mnie się podobały dwa sezony, dobrze to rokowało, ale potem zaczęło lecieć na pysk. Moim zdaniem po prostu trafili na podatny grunt i przez deficyt takich produkcji nawet brak pomysłów spotkał się z ogromnym zainteresowaniem (a dowodów na to szukać nie trzeba). Jedni chcieli dokończyć, drudzy nie mogli oprzeć się tematyce.
Ale mówię to z perspektywy laika, widza, nie czytelnika, który chciałby poczuć klimat i polubiłby bezpłciowe, ekranowe postaci wrzucone do serialu na chwilę albo tuż przed końcem.

A może to przez wzgląd na Seana Beana? ;)

A co do finału, co konkretnie było nieoczywiste?
No za chuj się nie spodziewałem, że Brana wybierą na króla. Na 99% byłem przekonany, że to będzie Snow.

A serial mi się po prostu podobał. Nie przynudzał, na każdy kolejny odcinek czekałem ze sporym zainteresowaniem. To sporo. Niewiele jest jednak takich seriali wielosezonowych.
dobry kościół to kościół spalony
rafal
rozkręca się
Posty: 41
Rejestracja: 02-03-2018, 05:04

Re: Nowe seriale

22-05-2019, 05:06

byrgh pisze:
Nerwowy pisze:
Only_True_Believers pisze: To co mi się nie podobało, to to, że najpotężniejsze rody w królestwie słuchały jakiegoś przybłędy szarego robaka, który wydał wyrok na prawowitego króla.
O, to.

Ale pomysł Davosa co by wysłać Nieskalanych w pizdu żeby założyli swój "ród" (sic!) - odjebane perfekcyjnie!
Akurat to miało sens. Był prawą ręką prawowitej królowej, a tytularni mogą podawać w wątpliwość bezkarność, tym bardziej zwykłych ludzi (przecież powszechnie nie wiedziano o jego korzeniach - czy wiedziano?) i procesować się z możnowladcami (aczkolwiek, choć może czegoś nie wiem, kim był Davos, do niedawna zresztą analfabeta?). Poza tym wicie, rozumicie, stracił kobietę, a pozbawionemu wojska i wtórnie dzikiemu Westeros nie był w tamtym momencie potrzebny problem z armią urodzonych zabójców.
Za to podobała mi się reakcja na "wymyślenie" przez Sama demokracji ;)

Ale ciekawe, bo mając na uwadze, ze świat Martina jest skończony, a Nieskalani w przeciwieństwie do np. zdobywców z historii byli pozbawieni osobowości, co mogliby robić poza prowadzeniem wojen i za kogo mieliby walczyć, przynajmniej dopóki nie zostaliby wybici do nogi? ;)
Z tą demokracją to scena wygląda na inspirowaną Wiedźminem. Wszyscy mieli podobną bekę, gdy coś takiego zaproponował Stefan Skellen na zebraniu spiskowców przeciwko Emhyrowi.
Raf
w mackach Zła
Posty: 981
Rejestracja: 13-04-2011, 08:26
Lokalizacja: z ID

Re: Nowe seriale

22-05-2019, 08:22

dzik pisze: A serial mi się po prostu podobał. Nie przynudzał, na każdy kolejny odcinek czekałem ze sporym zainteresowaniem. To sporo. Niewiele jest jednak takich seriali wielosezonowych.
+666
ODPOWIEDZ