Nowe seriale

Wszystkie chwyty dozwolone - od "Begotten" po "Wejście smoka".

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Nowe seriale

22-04-2019, 21:28

Żułek pisze:
Block69 pisze:Od 3 odcinka ma się zacząć akcja.
najwyższy czas, stracili na pierdoły już 2 godziny
chyba nie jest aż tak źle. moja Sz.Małż. do 3 nad ranem czekała na premierę. na pytanie, czy jednak OK i wszyscy zdrowi usłyszałem, że się nie znam, że wcionga i że jest extra. ja zasadniczo wolę się o 3 nad ranem najebać, posłuchać jakiejś muzyki z pieczary, albo OM-chants/ zrobić hard-breathing, lub obejrzeć jak sie kilku debili leje po ryjach, ale, ale ... skądś się ten szał zrobił na tą bajkę dla dorosłych. niestety nie wiem skąd bo nie obejrzałem ani jednego odcinka.
13.04.2024
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Nowe seriale

22-04-2019, 21:39

Deathhammer66 pisze:
byrgh pisze:No odcinek, delikatnie mówiąc, nie powala; do ostatniej minuty czekałem, aż się coś stanie ;)
Jak już o GOT mowa, zwróćcie uwagę, jak przy takim budżecie biednie wygląda to całe CGI "z lotu smoka" oraz mając na uwadze, ile dali sobie czasu na jego powstanie. W ciągu tych dwóch lat zdążyłyby powstać trzy nowe, wizualnie powalające Wiedźminy ;) No i, choć działo się niewiele, już dziś można przewidzieć zakończenie.

Za naście lat ludzie dojdą do tego (a młodzież, bo dorośnie), że to najjaskrawszy przykład przehajpowanego serialu XXI wieku ;]
Jest przehajpowany, ale ile emocji powoduje. Sam się łapię, że pomimo świadomości wszelkich wad i niedociągnięć tego serialu, ekscytuje się na wszelkie wieści na jego temat. To jest po prostu świetnie wykrojony kawał rozrywki.

Dialogi faktycznie dość czerstwe, ale to kazus mniej więcej od piątego sezonu. Szczególnie boli mnie spadek w jakości Tyriona - przecież on takimi tekstami walił przez pierwszą połowę serialu(a jak zabłysnął w trakcie sądu po śmierci Joffa to już w ogóle mjut), a potem zaczął sypać oczywistościami i poważnymi morałami nt. kondycji świata, na który stać by było gimnazjalistę. Po raz kolejny potwierdza się, że spierdoliło się po tym, jak skończył im się materiał źródłowy i muszą jechać samodzielnie(ofc z pewnymi konsultacjami z Dżordżem).

A odcinek był jaki był - taki musiał być. Sorry, ale to była dwuletnia przerwa, ludzikom trzeba przypomnieć, z czym to się je, kto jest kim i tak dalej. Mnie się podobały sceny z Samem, Jonem i Danką - najpierw jak ta ostatnia powiadomiła, że sobie spaliła ojca i brata bo se hehe nie klęknęli, a potem gdy Sam przekazuje Jonowi info, kim ten naprawdę jest i jednocześnie sprytnie nastawia przeciwko Danusi. Ta zresztą staje się powoli czarnym charakterem, "no hehe bendem świetnom krulowom i przywrócę pokój Westeros ale jak nie klękasz to wypierdalaj, drakaris". Na necie pojawiają się teorie spiskowe, że ta połączy siły z NK. Fajnie to potwierdza, że w Targaryenach leży jednak ta nutka szaleństwa, co by się nie mówiło. Moim zdaniem są to dobrze zbudowane sceny pod względem emocjonalnym.
Zgoda, choć nie angażuję się tak w historię (aczkolwiek mam spostrzeżenia), to jednak sądzę, że go usprawiedliwiamy, bo np. ja mimo notorycznego narzekactwa od sezonu 2 (3) wzwyż, sprawdzam serial na bieżąco. Teraz może to już wyłącznie kwestia syndromu końca serii albo immersywnego settingu, ale działa i chociażby pod tym względem autorzy osiągnęli sukces.
Żułek pisze:
Block69 pisze:Od 3 odcinka ma się zacząć akcja.
najwyższy czas, stracili na pierdoły już 2 godziny
Żaden chyba inny serial tak nie żerował na sentymencie fanów. Jednym się to podoba, i nic mi do tego, drugim nie - mnie się nie podoba, bo to znak, że ewidentnie nie mieli pomysłu na zagospodarowanie tych 7. odcinków.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9669
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Nowe seriale

22-04-2019, 21:48

byrgh pisze:
Żułek pisze:
Block69 pisze:Od 3 odcinka ma się zacząć akcja.
najwyższy czas, stracili na pierdoły już 2 godziny
Żaden chyba inny serial tak nie żerował na sentymencie fanów. Jednym się to podoba, i nic mi do tego, drugim nie - mnie się nie podoba, bo to znak, że ewidentnie nie mieli pomysłu na zagospodarowanie tych 7. odcinków.
6 odcinkow. to zenujace, ze pierwsze dwa odcinki poswiecili na mdle spotkania postaci, ktore z braku czasu na sile upchneli w jedno miejsce.
Guilty of being right
Awatar użytkownika
yossarian84
zahartowany metalizator
Posty: 3350
Rejestracja: 24-07-2010, 12:16

Re: Nowe seriale

23-04-2019, 03:39

Obrazek

zajebistość
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Nowe seriale

23-04-2019, 08:47

uglak pisze:skoro jestes na swiezo to napisz czy 3 i 4 sezon tez tak sie ciagna? po niezlym pierwszym, drugi ogladalem juz sila rozpedu i tam sie zatrzymalem.
mnie się nie ciągnęły, ale skoro takie masz wrażenia, to się za kolejne nawet nie bierz :)
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Nowe seriale

23-04-2019, 13:39

uglak pisze:6 odcinkow. to zenujace, ze pierwsze dwa odcinki poswiecili na mdle spotkania postaci, ktore z braku czasu na sile upchneli w jedno miejsce.
No to wygląda to jeszcze mniej kolorowo.

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

Obrazek

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Deathhammer66
weteran forumowych bitew
Posty: 1011
Rejestracja: 25-01-2015, 21:40

Re: Nowe seriale

23-04-2019, 16:05

Heretyk pisze:
uglak pisze:skoro jestes na swiezo to napisz czy 3 i 4 sezon tez tak sie ciagna? po niezlym pierwszym, drugi ogladalem juz sila rozpedu i tam sie zatrzymalem.
mnie się nie ciągnęły, ale skoro takie masz wrażenia, to się za kolejne nawet nie bierz :)
Przecież w tym serialu każdy kolejny sezon jest lepszy od poprzedniego ;) kurwa mać, trzeba będzie powtórzyć.
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3558
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: Nowe seriale

23-04-2019, 16:16

Heretyk pisze:
uglak pisze:skoro jestes na swiezo to napisz czy 3 i 4 sezon tez tak sie ciagna? po niezlym pierwszym, drugi ogladalem juz sila rozpedu i tam sie zatrzymalem.
mnie się nie ciągnęły, ale skoro takie masz wrażenia, to się za kolejne nawet nie bierz :)
No mnie się trochę ciągnął jednak. Drugi sezon podobał mi się chyba najbardziej, a podczas oglądania czwartego nie mogłem się doczekać końca. Ale byłem jednak trochę ciekaw jak to się wszystko zakończy i jakoś dotrwałem.
dobry kościół to kościół spalony
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Nowe seriale

24-04-2019, 09:09

taką konwencję po prostu przyjęli. dużo gadaniny, akcji znowu nie tak wiele, ale jak już jest to ogląda się świetnie. poza tym mnie tam najbardziej rozjebały zdjęcia. momentami po prostu szczęka na podłodze . no i te widoki

tymczasem sprawdzam o co tyle hałasu z tym całym RICK AND MORTY. jak na razie spoko, ale do zachwytów daleko
Awatar użytkownika
Lord Gorloj
w mackach Zła
Posty: 676
Rejestracja: 20-12-2018, 15:54

Re: Nowe seriale

24-04-2019, 10:11

Heretyk pisze: tymczasem sprawdzam o co tyle hałasu z tym całym RICK AND MORTY. jak na razie spoko, ale do zachwytów daleko
Początek trochę nie przekonuje, ale potem zaczyna się miazga sutów. Odcinek ze Wszechświatem Cronenberga jest mistrzowski.

Obejrzałem sobie, trochę z opóźnieniem, Taboo. Fajne. Hardy nawet zabawny z tym swoim pomrukiwaniem. Końcówka zostawia furtkę dla drugiego sezonu, ale mam nadzieję, że go nie będzie, bo ta historia się dobrze broni jako całość, a boję się, że kontynuacja by już poziomu nie utrzymała.
I fell into the pit of language
and couldn't put myself
out
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6733
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: Nowe seriale

24-04-2019, 11:04

Obrazek

Pierwszy sezon ciekawy, ale drugi to jakiś chaos i chuj wi co.
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3155
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: Nowe seriale

24-04-2019, 11:59

Obrazek

Zajebistość, w tydzień obejrzeliśmy z żoną 2 sezony to sie zdarza bardzo rzadko.
Misantrophy so deep in me

moja kolekcja cd's:
https://rateyourmusic.com/~auranoir85?f ... at2fFxF5yo
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3558
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: Nowe seriale

24-04-2019, 19:34

Heretyk pisze:taką konwencję po prostu przyjęli. dużo gadaniny, akcji znowu nie tak wiele, ale jak już jest to ogląda się świetnie. poza tym mnie tam najbardziej rozjebały zdjęcia. momentami po prostu szczęka na podłodze . no i te widoki
No i zgoda. Faktycznie zdjęcia i widoki miodzio. Akcja też niczego sobie. Ale na tych gadkach to parę razy się zdrzemnąłem. Ogólnie to bym ocenił tak 6/10 w skali Drone'a.
dobry kościół to kościół spalony
Awatar użytkownika
Asia Tuchaj-Bejowicz
postuje jak opętany!
Posty: 534
Rejestracja: 19-02-2018, 08:52

Re: Nowe seriale

24-04-2019, 20:08

Obrazek

Całkiem ciekawy, ale raczej nie wszystkim przypadnie do gustu. Mnie się bardzo podoba, stąd też polecam.
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Nowe seriale

25-04-2019, 08:45

Crown mam na liście do obejrzenia od bardzo dawna i jakoś nie mogę się zabrać. może w weekend majowy
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6279
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: Nowe seriale

25-04-2019, 20:26

Obejrzałem te dwa nowe odcinki GoT i bawiłem się nieźle, ale patrząc obiektywnie początek sezonu poza aspektami technicznymi jest zrobiony mocno na odpierdol, tak jakby ekipa miała wszystko w dupie, bo wygłodniali po tak długim czasie fani i tak będą oglądać i się jarać ;D, Wiadomo, że fajnie było zobaczyć większość pozostałych przy życiu bohaterów w jednym miejscu i obserwować interakcje między nimi, ale poziom dialogów czy niektórych akcji (pasowanie Brienne wtf) okazał się lekko żenujący. Coraz bardziej daje się też we znaki aktorstwo - wcześniejsze sezony wyciągały pod tym względem jeszcze do góry postacie pokroju Neda czy Tywina, ale jeśli przez 90% czasu jesteśmy zmuszeni oglądać jedną minę zbitego psa w wykonaniu Jona, Dankę zniżającą głos w dosłownie każdej kwestii aby zabrzmieć dostojnie i poważnie czy wiecznie naburmuszoną Sansę to robi się to irytujące ;).
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9669
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Nowe seriale

25-04-2019, 22:26

Nerwowy pisze:Dankę zniżającą głos w dosłownie każdej kwestii aby zabrzmieć dostojnie
brwi, nie zapomnij o brwiach - w koncu one graja wiecej niz sama aktorka :P

ale ogolnie to racja. jesli w jakims przyszlym zyciu bede tworzyc seriale to musze pamietac, zeby najpierw wybijac postacie grane przez marnych aktorow...
Guilty of being right
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Nowe seriale

26-04-2019, 09:38

A co, masz w planach? :D

Edit: a, życiu, ok :D Ale no, nikt nie opanował tak umiejętności gnojenia dobrych aktorów, jak twórcy tego serialu. Tymczasem na typiarkę od Dany czy tego drewniaka od Jona przyszło nam patrzeć przez prawie dziesięć lat ;]
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14268
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Nowe seriale

27-04-2019, 18:48

Obrazek

po 4 odcinkach (na 13) dałem se spokój, nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuda
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Nowe seriale

27-04-2019, 18:52

Heretyk pisze: tymczasem sprawdzam o co tyle hałasu z tym całym RICK AND MORTY. jak na razie spoko, ale do zachwytów daleko
Odpuść, czym dalej tym słabiej. Potem jeszcze fajny odcinek pickle-rick ale już patatajnia, szkoda czasu.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
ODPOWIEDZ