Nowe seriale

Wszystkie chwyty dozwolone - od "Begotten" po "Wejście smoka".

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Nowe seriale

14-08-2014, 17:42

F A R G O mnie zabił. co za genialny serial..
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5299
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: Nowe seriale

14-08-2014, 18:11

A w temacie, obejrzał ktoś pierwszy sezon 'Draculi' i może się podzielić wrażeniami? Nie wiem, czy warto zaczynać, bo książkę i film Coppoli uwielbiam...o właśnie, zapodam sobie soundtrack ;)[/quote]

Ja mam to już za sobą. Ogólnie, pierwsze odcinki średnio nastrajają, ale od połowy sezonu serial sie rozkręca i w sumie koncówka jest już znakomita. Ale ogólnie jesli chodzi o fabułę - z książką lepiej nie porównuj, bo treść mocno zmodyfikowana, chociaż większość postaci z knigi pojawia się w serialu.
Jeśli lubisz tak jak ja wiktoriańskie klimaty, to będzie dla Ciebie uczta dla oczu (znakomite zdjęcia!). Muzyka również super -Trevor Morris znany m.in. ze scieżki do the Vikings.
Początkowo miały być dwa sezony, potem NBC zdecydowało się skończyć na jednym, ale znowu wracają do tematu i będzie dwójka w 2015 r. I dobrze, bo ostatni odcinek zapowiada wiele atrakcji...
Co do soundtracku Kilara - to akurat jest moja ulubiona płyta z tego typu muzyką...
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
Dipsychia
rozkręca się
Posty: 97
Rejestracja: 16-01-2013, 23:04
Lokalizacja: Mold Island

Re: Nowe seriale

15-08-2014, 02:43

^^ To mnie namówiłeś, w weekend napocznę. Kilar mistrz, jeden z lepszych soundtracków ever.
Obrazek
Awatar użytkownika
Self
rasowy masterfulowicz
Posty: 2522
Rejestracja: 03-03-2011, 23:30

Re: Nowe seriale

17-08-2014, 14:38

Właśnie skończyłem pierwszy sezon The Killing, M.I.A.Z.G.A. Wieczorem zabieram się za kolejny. Nie wiem, dlaczego tyle zwlekałem z obejrzeniem tego serialu, ale to był błąd.
Wuja
postuje jak opętany!
Posty: 395
Rejestracja: 15-10-2012, 21:44

Re: Nowe seriale

17-08-2014, 16:28

A ja właśnie wczoraj skończyłem sezon 4 i ostatni. Mogli poprzestać na trzech pierwszych.
I didn't hear voices. It was a conscious decision on my part.
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Nowe seriale

17-08-2014, 16:43

Self pisze:Właśnie skończyłem pierwszy sezon The Killing, M.I.A.Z.G.A. Wieczorem zabieram się za kolejny. Nie wiem, dlaczego tyle zwlekałem z obejrzeniem tego serialu, ale to był błąd.
serio jest to takie dobre? pierwszy odcinek mnie zniechęcił..
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: Nowe seriale

17-08-2014, 16:44

nie wiem ale ja selfa bym nie sluchal bo ma on zaburzona percepcje poprzez zablokowany osrodek glodu :(
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Self
rasowy masterfulowicz
Posty: 2522
Rejestracja: 03-03-2011, 23:30

Re: Nowe seriale

17-08-2014, 17:01

[V] pisze:
Self pisze:Właśnie skończyłem pierwszy sezon The Killing, M.I.A.Z.G.A. Wieczorem zabieram się za kolejny. Nie wiem, dlaczego tyle zwlekałem z obejrzeniem tego serialu, ale to był błąd.
serio jest to takie dobre? pierwszy odcinek mnie zniechęcił..
Pierwsze 2-3 odcinki faktycznie się wloką, ale potem zaczyna się jazda bez trzymanki. Nie licząc jednego raczej zbędnego odcinka (na dodatek związanego z irytującym bohaterem) poziom ten się utrzymuje, nawet wydawałoby się nieistotne wątki związane z kampanią na burmistrza nabierają sensu i budują ciekawą postać. IMO naprawdę warto, ale zobaczymy, jak następne sezony.
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Nowe seriale

17-08-2014, 17:05

Self pisze:
[V] pisze:
Self pisze:Właśnie skończyłem pierwszy sezon The Killing, M.I.A.Z.G.A. Wieczorem zabieram się za kolejny. Nie wiem, dlaczego tyle zwlekałem z obejrzeniem tego serialu, ale to był błąd.
serio jest to takie dobre? pierwszy odcinek mnie zniechęcił..
Pierwsze 2-3 odcinki faktycznie się wloką, ale potem zaczyna się jazda bez trzymanki. Nie licząc jednego raczej zbędnego odcinka (na dodatek związanego z irytującym bohaterem) poziom ten się utrzymuje, nawet wydawałoby się nieistotne wątki związane z kampanią na burmistrza nabierają sensu i budują ciekawą postać. IMO naprawdę warto, ale zobaczymy, jak następne sezony.
thx,zrobię kolejne podejście.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
grot
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 24-05-2008, 11:30
Lokalizacja: Transformed God Basement

Re: Nowe seriale

18-08-2014, 10:44

Forbydelsen bdb, The Killing mialo wiec wdzieczny punkt wyjścia. kiedyś muszę zobaczyć czy wersja USA wyszła lepiej niż Duńska.
- Odkryłem swoją drugą osobowość. Ma na imię Jan.
- O, czym się zajmuje?
- Jan, generalnie, pogardza.
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Nowe seriale

18-08-2014, 17:40

grot pisze:Forbydelsen bdb, The Killing mialo wiec wdzieczny punkt wyjścia.
To za który się brać? The Killing obejrzałem dwa ocinki i nie bardzo ten teges..

Obrazek

perfekcyjny entertainment. Bardzo lubię.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
grot
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 24-05-2008, 11:30
Lokalizacja: Transformed God Basement

Re: Nowe seriale

18-08-2014, 17:57

[V] pisze:
grot pisze:Forbydelsen bdb, The Killing mialo wiec wdzieczny punkt wyjścia.
To za który się brać? The Killing obejrzałem dwa ocinki i nie bardzo ten teges..
Wersji USA nie widzialem, ale zdaje sie ze pierwsze dwa sezony to odpowiedniki samej tylko pierwszej serii Forbydelsen. Wiec prawdopodobnie akcja USA jest bardziej rozwodniona i rozciagnieta. No i nie ma sweterkow Say Lund :)
Warto obejrzec, ja tam kupuje ten chlodny, skandynawski listopad, atmosfere wszechobecnych podejrzen, w ktorej kazdy jest czemus winien.
Podobny motyw z remake zdarzy sie z serialem Those Who Kill, ktory w wersji DK jest bardzo przyjemny a ktorego wersje USA przestalem wierzyc po pilocie, albo Bron/Broen vs The Bridge :) Generalnie wiec jendka nie zrazalbym sie do oryginalnych wersji po obejrzeniu remake
- Odkryłem swoją drugą osobowość. Ma na imię Jan.
- O, czym się zajmuje?
- Jan, generalnie, pogardza.
Awatar użytkownika
Self
rasowy masterfulowicz
Posty: 2522
Rejestracja: 03-03-2011, 23:30

Re: Nowe seriale

18-08-2014, 19:38

Ja nadal zachęcam, do dalszego oglądania The Killing made in US. Nie pamiętam dokładnie, ale zdaje się, że od końcówki trzeciego lub czwartego odcinka zaczynała się karuzela wrażeń. A przynajmniej mnie ona kupiła.

Co do rimejkowania - zastanawiałem się, czy nie zacząć od oryginalnej wersji ze Skandynawii, ale ostatecznie poleciałem po linii najmniejszego oporu. Zastanowię się jeszcze później, czy nei obejrzeć tej wersji, ale coś czuję, że nie będzie mi się chciało za bardzo. Za dużo dobrych rzeczy do oglądania, żeby znowu z grubsza to samo przerabiać. No chyba że jednak nie jest to do końca to samo (np. że jest identyczny wątek inicjujący intrygę, ale inne środki wiodące do jej rozwiązania(, wtedy mogłoby mnie to mocno zachęcić.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowe seriale

19-08-2014, 01:21

[V] pisze:F A R G O mnie zabił. co za genialny serial..
obejrzałem właśnie pierwszy odcinek i nie porwało mnie. czy później się rozkręca czy jeśli mi nie podeszło to mam sobie darować ?
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Maro
weteran forumowych bitew
Posty: 1359
Rejestracja: 30-05-2013, 20:16

Re: Nowe seriale

20-08-2014, 22:00

Bloodcult pisze:
[V] pisze:F A R G O mnie zabił. co za genialny serial..
obejrzałem właśnie pierwszy odcinek i nie porwało mnie. czy później się rozkręca czy jeśli mi nie podeszło to mam sobie darować ?
Oglądaj dalej. Fargo to naprawdę świetny serial.
Gumiak
weteran forumowych bitew
Posty: 1420
Rejestracja: 28-12-2012, 19:41

Re: Nowe seriale

20-08-2014, 22:26

Ogladac Outlander pany.
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5299
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: Nowe seriale

21-08-2014, 09:22

Gumiak pisze:Ogladac Outlander pany.
Dzięki. Zapoznałem się z pierwszym odcinkiem i zachęcające.
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Nowe seriale

22-08-2014, 13:38

Self pisze:Ja nadal zachęcam, do dalszego oglądania The Killing made in US. Nie pamiętam dokładnie, ale zdaje się, że od końcówki trzeciego lub czwartego odcinka zaczynała się karuzela wrażeń. A przynajmniej mnie ona kupiła.
Mnie również, dzięki za polecankę.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowe seriale

27-08-2014, 23:32

Fargo
słabe, 4/10
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: Nowe seriale

28-08-2014, 00:23

The Knick, moze byc niezle, po 3 odc.zainteresowalem sie
niech to miejsce niebawem zniknie
ODPOWIEDZ