Stare SERIALE

Wszystkie chwyty dozwolone - od "Begotten" po "Wejście smoka".

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Stare SERIALE

22-01-2012, 11:40

Alternatywy 4 nawet wymieniać nie trzeba, to tak "oczywista oczywistość" ;)
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15054
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Stare SERIALE

22-01-2012, 11:44

Godplayer pisze:świetny Crime Story na dwójce , strasznie mnie to wciągnęło , ale tak się złożyło że nie widziałem ostatniego odcinka i do dzisiaj nie wiem jak to się skończyło

W sumie chujowo - Gliniarz który gonił przez wszystkie odcinki Raia Lucę ( tak sie toi chyba pisze) wyjechał za nim do Meksyku bodajże. Rai i Poli rozwalili kilku kolesi z konkurencji po czym zamierzali wrócić do Stanów na pokładzie jakiegos samolotu. Nie wiem w jaki sposób znalazł się na pokładzie gliniarz, zaczęli się szamotać i wystrzelił czyjś pistolet - pilot otrzymał wietrzenie czaszki za pomoca ołowiu i maszyna runęła do morza. Koniec.Ale serial był dobry, trzeba przyznać. Podobał mi się też wspomniany Robin z Sherwood - miał kapitalny, mroczny klimat.
Agony
postuje jak opętany!
Posty: 605
Rejestracja: 07-03-2002, 15:34
Lokalizacja: ZSRE

Re: Stare SERIALE

23-01-2012, 21:23

''Robin z Sherwood'' to najlepsza, ze znanych mi, filmowa adaptacja legendy o Robin Hoodzie - właśnie ze względu na mistyczny, mroczny klimat, dodatkowo podkreślany przez znakomitą muzykę zespołu Clannad. Świetny serial nakręcony za niewygórowane pieniądze.
In God We Trust
Awatar użytkownika
Deviant
w mackach Zła
Posty: 937
Rejestracja: 04-04-2007, 12:25

Re: Stare SERIALE

23-01-2012, 21:29

Czchosłowacke "Pod jednym dachem"był dobry(teraz na Kino Polska pokazują) oraz "Kobieta za ladą".Coś mi się przypomina Sherlock Holmes(chyba węgierski ale głowy nie dam) oraz "Winnetou" jugoslawiański.
Awatar użytkownika
Deviant
w mackach Zła
Posty: 937
Rejestracja: 04-04-2007, 12:25

Re: Stare SERIALE

23-01-2012, 21:33

[V] pisze: Twin Peaks,,X Files ,
Te to nie są takie stare znowu.
Awatar użytkownika
Boją_się_nawet_jego_koni
zaczyna szaleć
Posty: 164
Rejestracja: 30-06-2004, 13:31

Re: Stare SERIALE

23-01-2012, 21:36

Slava! 'Wyspa mew' to był serial, w sumie ma pogańska świadomość ledwo sięga w mroki dziejów... Baba bała na wyspie, ktoś tam ją wjebał pod motorówkę, jakiś gość z dolepioną twarzą, kryminał sensacja i mrok pustch lasów.
Awatar użytkownika
Deviant
w mackach Zła
Posty: 937
Rejestracja: 04-04-2007, 12:25

Re: Stare SERIALE

23-01-2012, 21:41

Pamiętam!Dobre to było.
Awatar użytkownika
kocurejro
postuje jak opętany!
Posty: 381
Rejestracja: 29-01-2006, 21:43
Lokalizacja: Sto(L)ica/Progresja

Re: Stare SERIALE

28-01-2012, 11:35

Mol pisze:
Olo pisze: z polskich seriali wrażenie swego czasu robiła na mnie "Ballada o Januszku" - koleś być niezłym skurwielem dla swojej matki :)
MATKA POD ŁÓŻKO!!!

DO KARCERU !
Obrazek
Awatar użytkownika
KelThuz
postuje jak opętany!
Posty: 490
Rejestracja: 15-04-2004, 15:57
Lokalizacja: Ziemia Żelaza
Kontakt:

Re: Stare SERIALE

28-01-2012, 12:42

Analripper pisze:o czym szumią wierzby
+1


Nie zapominajmy o MUPPETACH!!
tam nic nie ma, są tylko halucynacje z niedożywienia i śmierć cieplna
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Stare SERIALE

28-01-2012, 18:58

kocurejro pisze:
Mol pisze:
Olo pisze: z polskich seriali wrażenie swego czasu robiła na mnie "Ballada o Januszku" - koleś być niezłym skurwielem dla swojej matki :)
MATKA POD ŁÓŻKO!!!

DO KARCERU !
DO DREWUTNI!
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
HobGoblin
zaczyna szaleć
Posty: 233
Rejestracja: 13-11-2011, 17:56
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

Re: Stare SERIALE

28-01-2012, 20:38

Swego czasu uwielbiałem "Noce i Dnie". Nie pisałbym nic w ty mtemacie, gdybym nie usłyszał dziś theme song ( nie wiem do licha ak to przetłumaczyć na Polski ) z tego serialu. Uwielbiałem ten klimat XIX - wiecznej polskiej wsi, ostoi rodzimej kultury. W latach 60. leciał jeszcze serial pt. "Opowieści niesamowite", gdzie, pamiętam, pojawiła się "Beczka Amontilado" z Pieczką oraz adaptacja "Ślepego Toru" Grabińskiego. Fjana rzecz, takie nasze ordzime "Masters of Horror".
Ceterum censeo Mosquam delendam esse.
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Stare SERIALE

28-01-2012, 20:40

HobGoblin pisze:theme song ( nie wiem do licha ak to przetłumaczyć na Polski )
motyw przewodni?
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Godplayer
postuje jak opętany!
Posty: 632
Rejestracja: 03-11-2011, 20:52

Re: Stare SERIALE

28-01-2012, 23:00

Nasum pisze:
Godplayer pisze:świetny Crime Story na dwójce , strasznie mnie to wciągnęło , ale tak się złożyło że nie widziałem ostatniego odcinka i do dzisiaj nie wiem jak to się skończyło

W sumie chujowo - Gliniarz który gonił przez wszystkie odcinki Raia Lucę ( tak sie toi chyba pisze) wyjechał za nim do Meksyku bodajże. Rai i Poli rozwalili kilku kolesi z konkurencji po czym zamierzali wrócić do Stanów na pokładzie jakiegos samolotu. Nie wiem w jaki sposób znalazł się na pokładzie gliniarz, zaczęli się szamotać i wystrzelił czyjś pistolet - pilot otrzymał wietrzenie czaszki za pomoca ołowiu i maszyna runęła do morza. Koniec.Ale serial był dobry, trzeba przyznać. Podobał mi się też wspomniany Robin z Sherwood - miał kapitalny, mroczny klimat.
No to już wiem , dzienx .
Co do Robina , to pełna zgoda , na każdy odcinek czekało się jak na mało co wtedy ( chyba w niedzielę na dwójce to szło , c'nie ? ) , ale teraz chyba nie dałbym rady .
Latający cyrk Monty Pythona , to ryło beret doskonale , takie coś nigdy się nie zestarzeje . W pierwszej piątce seriali miejsce murowane .
Awatar użytkownika
Anarch777
rozkręca się
Posty: 65
Rejestracja: 28-01-2012, 16:23

Re: Stare SERIALE

29-01-2012, 16:21

HobGoblin pisze:Swego czasu uwielbiałem "Noce i Dnie". Nie pisałbym nic w ty mtemacie, gdybym nie usłyszał dziś theme song ( nie wiem do licha ak to przetłumaczyć na Polski ) z tego serialu. Uwielbiałem ten klimat XIX - wiecznej polskiej wsi, ostoi rodzimej kultury. W latach 60. leciał jeszcze serial pt. "Opowieści niesamowite", gdzie, pamiętam, pojawiła się "Beczka Amontilado" z Pieczką oraz adaptacja "Ślepego Toru" Grabińskiego. Fjana rzecz, takie nasze ordzime "Masters of Horror".

"Opowieści niesamowite" są świetne, tych dwóch nie widziałem, jedynie "Błękitny pokój" i "Ja gorę !"
DCI Hunt

Re: Stare SERIALE

29-01-2012, 17:20

A pamięta ktoś (to już raczej dla tych co mają na kraku 30 lub więcej) czeski serial "Karetka pogotowia" ("Sanitka")????



Ja sam byłem jeszcze bardzo małym dzieckiem jak to leciało w TVP, ale jakoś kurde zapamiętałem :D:D:D

Generalnie chodziło mi właśnie o takie stare seriale, które dziś mało kto pamięta - nie oczywizmy lub rzeczy wręcz kultowe.
Awatar użytkownika
YNKE
w mackach Zła
Posty: 865
Rejestracja: 08-03-2009, 22:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Stare SERIALE

29-01-2012, 22:29

kurwa wszystko juz chyba wymieniliście, pozostaje wspomniec różową serię w sobotnie noc na jedynce i pierwsze wytryski pod kołdrą
„Z delikatną ostrożnością pierdzę, żebym się nie zesrał”
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Stare SERIALE

29-01-2012, 22:36

na dzien dzisiejszy, w sensie tym, ze wciaz widnieja na tapecie, tylko Zmiennicy. oczywiscie dla mnie kult
DCI Hunt

Re: Stare SERIALE

29-01-2012, 22:50

Eee jeszcze w ciul się tego znajdzie... :)
Obrazek

Pamięta ktoś ten fenomenalny miniserial wyprodukowany przez bbc? Świetna rzecz. Niedawno zrobili kinowy rimejk z Mel "The Kikecrusher" Gibsonem, ale pierwowzorowi do pięt nie dorasta. Bardzo chętnie bym sobie to zobaczył ponownie, ale w Polsce dostać to ciężko, a wersja dvd, którą można kupić na allegro za 49zł zajmuje jedno DVD, więc jest pewnie okrojona, bo cały serial ma ponad 300 minut. Naprawdę MUST SEE.

Z internetu ściągać nie będę, bo mnie jeszcze koledzy Tuska do lochu wrzucą za ściągnięcie serialu, który w TVP leciał ponad 20 lat temu...
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Stare SERIALE

29-01-2012, 23:03

conflagrator, na bank byłeś miłośnikiem the cosby show :P

edit: przypomniały mi się jeszcze shogun i the thorn birds z chamberlainem i north and south :)

edit2: i bonanza kurwa!!!
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
DCI Hunt

Re: Stare SERIALE

29-01-2012, 23:19

Nie do końca, bo godził w moje dziecięce poczucie estetyki :) Czasem bywał jednak zabawny.
ODPOWIEDZ