Nowe seriale

Wszystkie chwyty dozwolone - od "Begotten" po "Wejście smoka".

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Nowe seriale

21-06-2017, 08:03

DST pisze:"Mulholland Drive" to dzieło absolutne. Nie rozumiem jak można tego filmu nie stawiać w jego czołówce.
Dla mnie jest najlepszym co zrobił.
a ile kolega ma lat? ;)


Obrazek
Ostatnio zmieniony 21-06-2017, 08:21 przez [V], łącznie zmieniany 1 raz.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Nowe seriale

21-06-2017, 08:08

[V] pisze:
Plastek pisze:Man przecież "Mullholland Drive" to spokojnie jeden z najlepszych Lynchów. "Prosta historia" w swej prostocie jest przezajebista.
"Inland Empire" super, Karolina Gruszka super.
< usmiecha się cynicznie pod wąsem> nie,nie. To już złe rzeczy ;) Tak jak pisałem wcześniej,dla mnie ta magia wyparowała a prosta historia mnie nie urzekła,tak po prostu. Ale te pierwsze kilka odcinkow nowego sezonu TP znowu wyciąga coś złego i tajemniczego na stół. Coś o o czym mogą pomarzyć krzywe mordy ze śląska którym leci ślina jak udzielają wywiadu.Boże,ile we mnie nienawiści.
Uważam zupełnie inaczej, ale nie będę cię przekonywał oszczędzając tym samym także czerstwego pierdolenia dla ciporyjców rodem z warzywniaka o guście obiektywnym.
A krzywe mordy ze Ślunska chętnie bym obsikał, ale z drugiej strony życie z taką krzywą mordą jest już wystarczającym piętnem i nie będę się pastwił. Mając taki ryj, a po wywiadach można zauważyć, że i intelekt równie krzywy, życie musi być katorgą. Cóż pozostaje? Jedynie rozmawiać z drzewami i hałdami.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
DST
rasowy masterfulowicz
Posty: 2034
Rejestracja: 23-12-2010, 23:02

Re: Nowe seriale

21-06-2017, 08:13

[V] pisze:
DST pisze:"Mulholland Drive" to dzieło absolutne. Nie rozumiem jak można tego filmu nie stawiać w jego czołówce.
Dla mnie jest najlepszym co zrobił.
a ile kolega ma lat? ;)
15. Ale już straciłem dziewictwo.
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Nowe seriale

21-06-2017, 08:18

gratuluję.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3617
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: Nowe seriale

21-06-2017, 09:14

akurat Mullholand Drive był dobrym ciosem. co do Inland Empire zgodzę sie - pierwszy jego film, który kompletnie mi nie siadł, wyszedłem z kina mocno zmulony
Awatar użytkownika
DST
rasowy masterfulowicz
Posty: 2034
Rejestracja: 23-12-2010, 23:02

Re: Nowe seriale

21-06-2017, 09:21

[V] pisze:
DST pisze:"Mulholland Drive" to dzieło absolutne. Nie rozumiem jak można tego filmu nie stawiać w jego czołówce.
Dla mnie jest najlepszym co zrobił.
a ile kolega ma lat? ;)


Obrazek
Ok, nie pamiętam wyświetlania "Twin Peaks" w telewizji, ale w sumie nie wydaje mi się, że zmieniłoby to mocno moją osobistą hierarchię. Jeśli o to chodziło w pytaniu ofkors.
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9025
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Nowe seriale

21-06-2017, 18:47

zacząłem TABU i zapowiada się to bardzo smakowicie. zdecydowanie moje klimaty
Awatar użytkownika
Pierec
postuje jak opętany!
Posty: 350
Rejestracja: 26-11-2014, 17:53

Re: Nowe seriale

21-06-2017, 18:58

ja pierdolę, co tu się dzieje, Mullholland chujowe, toż to arcydzieło, jak z resztą wszystko od Lyncha, bo to geniusz totalny jest i kropka. Chopin nie komponował chujni jak i Rachmaninoff czy Brahms, Lynch jest na tym samym poziomie. na same wspomnienie sceny z króliczkami, babcią czy kowbojem ciary przechodzą, a udowodnił też prostą historią, że nie jest zamknięty i monotematyczny. zupełnie inna forma a efekt równie zajebisty. Zaginioną autostradę oglądałem z 10 lat temu, więc nie wiem jak bym ją teraz odebrał, ale łysol z bankietu dalej staje mi przed oczami, jak i scena z Twiggy Ramirezem. Twin Peaks to wiadomo, jeśli chodzi o ostatnie odcinki to od 5 nie oglądałem jeszcze ale nie mam nic przeciwko Lynchowskim dłużyznom bo one są zawsze genialne na swój hipnotyzujący sposób. eh, no rozpisałem się ale uwielbiam Lyncha i chuj. : )
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Nowe seriale

21-06-2017, 19:09

Pierec pisze:ja pierdolę, co tu się dzieje, Mullholland chujowe, toż to arcydzieło, jak z resztą wszystko od Lyncha, bo to geniusz totalny jest i kropka. Chopin nie komponował chujni jak i Rachmaninoff czy Brahms, Lynch jest na tym samym poziomie. na same wspomnienie sceny z króliczkami, babcią czy kowbojem ciary przechodzą, a udowodnił też prostą historią, że nie jest zamknięty i monotematyczny. zupełnie inna forma a efekt równie zajebisty. Zaginioną autostradę oglądałem z 10 lat temu, więc nie wiem jak bym ją teraz odebrał, ale łysol z bankietu dalej staje mi przed oczami, jak i scena z Twiggy Ramirezem. Twin Peaks to wiadomo, jeśli chodzi o ostatnie odcinki to od 5 nie oglądałem jeszcze ale nie mam nic przeciwko Lynchowskim dłużyznom bo one są zawsze genialne na swój hipnotyzujący sposób. eh, no rozpisałem się ale uwielbiam Lyncha i chuj. : )
fan boy detected.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Nowe seriale

21-06-2017, 19:39

Nie wierzę bezgranicznym fanom takich reżyserów jak Lynch, jak ogółem bezkrytycznemu podejściu do wszelakiej dobrej sztuki awangardowej, nawet jak jest autentyczne. Prawdziwy geniusz powstaje jednak nakładem tytanicznej pracy, doświadczeń, chujni zalegającej w filmografii/twórczości niewspółmierniej do ilości wynitnych filmów, dzieł, a w tym wszystkim zasługi talentu to 1%. I to absolutnie godne podziwu i warte docenienia i pochwalenia u twórcy, ale jako hedonistyczne scierwa wyciemniamy zasługi, doświadczenia i skupiamy się na efektach, więc to wzbudza podejrzenia :)
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16380
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Nowe seriale

21-06-2017, 22:13

rzygać mi się chce na … , ale w przypływie emocji jeszcze coś napiszę, bo i tak już gdzieś tam napisałem, więc jestem znów kurwa niekonsekwentny (a, że popijam, to jakby łatwiej to sobie zrealatywizować .... )

ale, do rzeczy

po podkręceniu na MMF postanowiłem obejrzeć TP

nie jestem tym samym człowiekiem co powiedzmy 21 lat temu i nie jarają mnie loty Russel'a/ Cronnenberga, czy "malarskość" Greeneway'a'.

lubię proste historie o zawiłościach ludzkiej natury, najlepiej z hardcorem w tle. stąd pasjami oglądam kryminały, czy jak to się ładnie nazywa thiller'y.

ale, do rzeczy

kurwa jak się wynudziłem przy tym TP. przy pierwszym odcinku. konkretnie pisząc. pierwsza scena spowodowała, że żona poszła zobaczyć co u córki, a ja spojrzałem do lodówki co można by było opierdolić wieczorową porą. te wyegzaltowane sceny z wysublinowanymi dronowymi dźwiękami. zajebiste. dla licealisty w szczególności. takiem jakim byłem 20 lat temu. to tak. jak czytam, że w jednym z kolejnych odcinków jest scena, że zawodnik, myje 5 minut podłogę, to już wiem, że muszę wyciągnąć stepper, żeby się nie zanudzić. nie wiem do kogo jest adresowany ten serial. do sentymentalych starych dziadów pewnie tak. bo ja dalej będę oglądał, aby się wyzbyć już dalszych ciągąt do innych sentymentalnych gówien. takie przeniesienie sobie zrobię. tutaj znienawidzę. tam przeniosę.

a wracając do filmu. kamera świetnie pracuje. niektóre sceny żałosne jak ta tarantinowo-przerysowana "scena przemocy" z Coope'rem, czy ślepienie w klatkę. to co lubię, zarysowana muzyka w filmie. różna. ciekawy i zaskakujacy wątek kryminalny. generalnie intrygujące gówno.
Ostatnio zmieniony 21-06-2017, 23:57 przez Ascetic, łącznie zmieniany 3 razy.
.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Nowe seriale

21-06-2017, 22:16

Ascetic pisze:nie wiem do kogo jest adresowany ten serial.
Do mnie, a kim jestem to już są różne teorie;)
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16380
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Nowe seriale

21-06-2017, 22:29

Plastek pisze:
Ascetic pisze:nie wiem do kogo jest adresowany ten serial.
Do mnie, a kim jestem to już są różne teorie;)
to co w nim widzisz, nieodkrytą tajemnicę (której tam nie ma)? bo to wydmuszka jest przecież

aż taki z Ciebie esteta nie jest, żeby oglądać tylko dla doznań estetycznych ;-)
.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Nowe seriale

22-06-2017, 07:01

Jak to nie ma? To nie jest żadna wydmuszka, fabuła jest, co więcej - jest intrygująca. I jest tu wszystko za co uwielbiam Lyncha.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16380
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Nowe seriale

22-06-2017, 07:44

Plastek pisze:Jak to nie ma? To nie jest żadna wydmuszka, fabuła jest, co więcej - jest intrygująca. I jest tu wszystko za co uwielbiam Lyncha.
po cichu na to liczę, że to będzie właśnie zwykły, trywialny kryminał. z klamrą w postaci rozwiązania historii. jestem nawet w stanie zdzierżyć te komiczne sceny. i suchary jak z recepcjonistką na komisariacie. tyle, że nie wydaje mi się, że mistrz pustych metafor sobie odpuści i będzie cisnął dalej te zgrane/ przestarzałe patenty.
Ostatnio zmieniony 22-06-2017, 07:48 przez Ascetic, łącznie zmieniany 1 raz.
.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Nowe seriale

22-06-2017, 07:48

Ascetic pisze: po cichu na to liczę, że to będzie właśnie zwykły, trywialny kryminał.
To niestety pod zły adres się udałeś:)
Oczekiwana nieadekwatne do stylu reżysera.
Ascetic pisze:mistrz pustych metafor sobie nie odpuści i będzie cisnął dalej te zgrane/ przestarzałe patenty.
Na tym możemy w zasadzie zakończyć, nie jesteś fanem, zawsze będzie źle:)
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16380
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Nowe seriale

22-06-2017, 07:59

Plastek pisze:
Ascetic pisze:mistrz pustych metafor sobie nie odpuści i będzie cisnął dalej te zgrane/ przestarzałe patenty.
Na tym możemy w zasadzie zakończyć, nie jesteś fanem, zawsze będzie źle:)
ująłbym to inaczej. już nie jestem.

tak z innej strony. obejrzałem ostatnio Delicatessen. też takie oniryczne loty. też kino sentymentalne. też kino surrealistyczne, tyle, że inaczej (choć tu pewnie na te zestawienie wielu sie nie zgodzi). i jak D. dalej mnie bawi, tak TP na wejściu mnie … szukam dobrego słowa ... trochę zaintrygowało, ale bardziej spowodowało uśmiech politowania i rozbawienie, na zasadzie … "ja pindole, ale żenada …".

zobaczymy.
.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Nowe seriale

22-06-2017, 08:03

To "Miasto zaginionych dzieci" jeszcze polecam.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16380
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Nowe seriale

22-06-2017, 08:16

Plastek pisze:To "Miasto zaginionych dzieci" jeszcze polecam.
Plastek, to, że się tutaj nie produkuję nie znaczy, że nie znam ;-)
dziękuję za Twoje gołębie serce i podsunięcie tego filmu … ;-)

ale nowego "kina surrealistycznego", tak pewnie od 2010, a może i wcześniej nie znam i z chęcią zdam się na polecenia.
.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Nowe seriale

22-06-2017, 08:34

Ascetic pisze:
Plastek pisze:To "Miasto zaginionych dzieci" jeszcze polecam.
Plastek, to, że się tutaj nie produkuję nie znaczy, że nie znam ;-)
dziękuję za Twoje gołębie serce i podsunięcie tego filmu … ;-)

ale nowego "kina surrealistycznego", tak pewnie od 2010, a może i wcześniej nie znam i z chęcią zdam się na polecenia.
Z tego jestem znany:)
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
ODPOWIEDZ