Ostatnio oglądane filmy v.2

Wszystkie chwyty dozwolone - od "Begotten" po "Wejście smoka".

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Gumiak
weteran forumowych bitew
Posty: 1400
Rejestracja: 28-12-2012, 19:41

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

12-12-2017, 15:53

Obrazek

Szukałem czegoś do odmóżdżenia się i taki dokładnie film dostałem, mimo że poziom absurdu momentami sięgał zenitu. Jedynka była bardziej stonowana i suma summarum lepsza.

Ascetic, a Lobstera oglądałeś?
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16177
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

12-12-2017, 16:59

Gumiak pisze:Obrazek

Szukałem czegoś do odmóżdżenia się i taki dokładnie film dostałem, mimo że poziom absurdu momentami sięgał zenitu. Jedynka była bardziej stonowana i suma summarum lepsza.

Ascetic, a Lobstera oglądałeś?
nie. nie oglądałem.
po tym co teraz przeczytałem (tu i tam) - zobaczę.
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

12-12-2017, 17:03

Virginia Woolf , Jej twórczość pisana, filmy zahaczające o Jej życiorys, zawsze oglądam, czytam chętnie....Takie osobowości mnie urzekają, niesamowita nadwrażliwość, często określana jako choroba psychiczna, poprzez to jak kończą. Ale co tam , sam zaliczam się do tej grupy "ryzyka". A muzyka do filmu, mistrzostwo, ale tutaj nie ma przypadku Michael Nyman. A Kwartet smyczkowy Schuberta,
Adagio, to apogeum mizantropii, w filmie dodatkowo, w końcowej scenie połączony ze sceną samobójstwa....Bolesne piękno.
Obrazek
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

12-12-2017, 18:15

SODOMOUSE pisze:Virginia Woolf , Jej twórczość pisana, filmy zahaczające o Jej życiorys, zawsze oglądam, czytam chętnie....Takie osobowości mnie urzekają, niesamowita nadwrażliwość, często określana jako choroba psychiczna, poprzez to jak kończą. Ale co tam , sam zaliczam się do tej grupy "ryzyka". A muzyka do filmu, mistrzostwo, ale tutaj nie ma przypadku Michael Nyman. A Kwartet smyczkowy Schuberta,
Adagio, to apogeum mizantropii, w filmie dodatkowo, w końcowej scenie połączony ze sceną samobójstwa....Bolesne piękno.
Obrazek
Serio? Facet ceniący Woolf to nieczęste zjawisko. Jesteś wrażliwy czy też nadwrażliwy?
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

12-12-2017, 18:18

'The Waves' trzymam wśród najukochańszych książek życia i szkoda w sumie, że na jej podstawie nie nakręcono żadnego filmu. trochę mniej doceniana i przeoczona pozycja w jej bibliografii, nad czym boleję.
Ostatnio zmieniony 12-12-2017, 18:22 przez HSVV, łącznie zmieniany 1 raz.
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

12-12-2017, 18:20

HSVV pisze:'The Waves' trzymam wśród najukochańszych książek życia i szkoda w sumie, że na jej podstawie nie nakręcono żadnego filmu. trochę mniej doceniana i przeoczona pozycja w jej bibliografii, nad czym boleję.
Gnostyk, romantyk, fetyszysta stóp. Coś jeszcze:)?
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

12-12-2017, 18:22

dodatkowo miłośnik ognisto-czerwonych włosów i porcelanowej cery rzecz jasna, nie należy tego pominąć.
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

12-12-2017, 18:30

HSVV pisze:dodatkowo miłośnik ognisto-czerwonych włosów i porcelanowej cery rzecz jasna, nie należy tego pominąć.
Tę pasję akurat w połowie podzielam:)
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
0ms
rasowy masterfulowicz
Posty: 3286
Rejestracja: 02-02-2009, 22:05

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

12-12-2017, 19:41

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

12-12-2017, 21:32

Plastek pisze:
SODOMOUSE pisze:Virginia Woolf , Jej twórczość pisana.............

Serio? Facet ceniący Woolf to nieczęste zjawisko. Jesteś wrażliwy czy też nadwrażliwy?
serio, przeczytałem wszystko co napisała, cenię ten styl, nietypowe podejście do upływającego czasu, ten strumień świadomości.
Język prozy, zerwanie z konwencją realizmu w stylu narracji. Znam generalnie, cały krąg twórczości tzw. Bloomsbury Group. Bardzo
odpowiada mi ten język , tematyka , stan emocjonalny tych twórców. Zagmatwany na wielu płaszczyznach. Stanowiący wówczas,
pewną elitę intelektualną, w opozycji do przepasanej, jałowej salonowej twórczości. A nadwrażliwy bardziej, skoro cechy takie mogę
sobie przypisać - reakcja na stany emocjonalne innych ludzi (mogą one na nich wpływać) , czuję się bardzo niekomfortowo przebywając w głośnym środowisku, poza koncertami ;) , bogate życie wewnętrzne, dobrze czuję się w ciszy i samotności , łatwo mnie zaskoczyć,
irytuję się, kiedy za dużo osób naraz coś chce, nie lubię nagłych zmian w swoim życiu, niezależność od innych, introwertyk , neurotyk...
To szablonowe reguły, niemniej pełna zgodność. Poza tym wyciszeniem, stoi druga skrajność - fascynacja mrokiem, prymitywnymi
odłamami czarnego metalu, satanistyczną symboliką, starodrukami, obrzędami....Ot , taki "jeste" egzemplarz nietuzinkowy.
A "Fale", znam niemal na pamięć. Prawie zawsze przy sobie, by w chwili bezruchu, wziąć w ręce i odpłynąć w ten inny świat.
Obrazek
Awatar użytkownika
Oki
weteran forumowych bitew
Posty: 1945
Rejestracja: 16-09-2012, 00:30

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

12-12-2017, 22:17

Ascetic pisze:
Oki pisze:
Ascetic pisze:Obrazek
daj znać czy się podobał bo jak dla mnie rozczarowanie
już Tobie odpowiadam.
bardzo.
u nas „list do m” tak przedświątecznie-familijne. w usa inne spojrzenie na temat relacji międzyludzkich.

od pierwszej sceny wiadomo, że będzie gęsto. im dalej w film, tym atmosfera bardziej gęstnieje. chwilami można ją ciąć nożem. w tym sensie dla mnie to taki filmowy odpowiednik Impetuous Ritual a z polskiego kina to „Dom Zły” (z tą różnicą, że przemoc jest tutaj marginalnie potraktowana)

wartością dla mnie jest to, że historia żadna. nie wiem, czy zeszyt 32 kartkowy tego było u scenarzysty. a tu taki mózgojeb.

dodam, że lubie nieoczywsite kino. takie dostałem.

Farell, i Roberts (hehe, toż to Kidman jest) - jak sobie przypomniałem obsadę aktorską, to przeszła mi myśl. kurwa. co z twoją pamięcią Tomuś. żeś się wybrał…. ale finalnie gra mi nie przeszkadzała. główny bohater/ młodzieniec - mistrz.


bym zaspoilerował, nie rozwinę myśli, ale finał daje mi do myślenia. nie wiem na ile jest to puszczenie oka, że jednak historia jest inna niż pokazana …


tak na koniec to właściwie nie wiem, czy to triler jak reklamują, czy jednak dramat. u mnie pojawia się refleksja, a wybór byłby inny.

ps. też tak w wolnych chwilach (od bieżących obowiązków) kilka kurew bym potrzymał w piwnicy …

Czyli rzeczywiści film budzi skrajne opinie, bo dla mnie słabiutki. Oprócz gry młodzieży nic mi nie pasuje, a za zmarnowanie potencjału historii reżysera powinni dożywotnio zesłać do "Trudnych spraw".
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16177
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

12-12-2017, 22:41

Oki pisze:

Czyli rzeczywiści film budzi skrajne opinie, bo dla mnie słabiutki. Oprócz gry młodzieży nic mi nie pasuje, a za zmarnowanie potencjału historii reżysera powinni dożywotnio zesłać do "Trudnych spraw".
z dwojga złego, dobrze, że film budzi (jakiekolwiek) emocje (w tym skrajne).
najgorzej jest jak film jest letni, miałki. albo inaczej. jak taki jest jego odbiór.

w jednym jesteśmy zgodni. młodzież zagrała zawodowo.

tak po zastanowieniu myślę, że film mi się podobał, przede wszystkim, bo odnalazłem w nim kawałek siebie. myślę o historii młodzieńca. zawsze imponowała mi taka postawa. to takie osobiste jest.

ps. jak wcześniej/ wyżej. film też pobudził moją fantazję potrzymania w piwnicy jednej parówy z …... nienawiść to jest to.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

13-12-2017, 18:59

Obrazek

Jak narkotyk. Oglądam praktycznie co miesiąc. ARCYDZIEŁO.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8060
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

13-12-2017, 20:15

Za parę minut niezłe kino na TVP Kultura:

Obrazek

Oglądałem w dniu premiery w najstarszym kinie na świecie, przy stoliku ze "szkłem", klimat nie do podrobienia.
'Come the Blessed Madness'
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

13-12-2017, 22:22

Obrazek

bardzo, bardzo dobry.
Awatar użytkownika
December
postuje jak opętany!
Posty: 375
Rejestracja: 15-03-2017, 21:45
Lokalizacja: KRK

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

14-12-2017, 08:46

Obrazek
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

14-12-2017, 09:35

Obrazek
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10788
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

14-12-2017, 09:58

Obrazek

Niby pomysł niezły, niby dobrze się oglądało, ale gdzieś od połowy filmy wkrada się głupkowate mózgojebstwo, napięcie rozchodzi się na szwach i jakoś robi się przewidywalnie, absurdalnie, w złym tego słowa znaczeniu itp. Potencjał nie w pełni wykorzystany IMO
Awatar użytkownika
December
postuje jak opętany!
Posty: 375
Rejestracja: 15-03-2017, 21:45
Lokalizacja: KRK

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

14-12-2017, 15:47

booshee pisze:Obrazek

Szeroko. Bardzo fajny, jakby na to nie spojrzeć, western. Powolne, zawodowe, klimat rozpierdala.
Zgadzam się
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

14-12-2017, 16:23

December pisze:Obrazek
och kurwa, jaka to była miazga. do dziś mam ciarki przypominając sobie seans kinowy. a nie spodziewałem się niczego w sumie
ODPOWIEDZ