Lubisz hardcore? A może punk/oi?

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Lubisz hardcore? A może punk/oi?

22-05-2017, 15:01

http://allegro.pl/encyklopedia-punk-oi- ... 35972.html" onclick="window.open(this.href);return false;
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Lubisz hardcore? A może punk/oi?

22-05-2017, 18:08

Karkas ale po co ci ta wiedza? Posłuchaj sam, jak ci podpasuje to super, jak nie podpasuje to też super. Tylko nie mów, że znów ciśniesz jakąś listę którą sporządziła mądra głowa?
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Lubisz hardcore? A może punk/oi?

22-05-2017, 18:23

Łapię, że wiosna w sile, zaraz lato, trzymają się głupie żarty, ale komuś zdaje się poważnie w dekiel przygrzało z tą ceną xD
Karkasonne

Re: Lubisz hardcore? A może punk/oi?

22-05-2017, 18:50

Plastek pisze:Karkas ale po co ci ta wiedza? Posłuchaj sam, jak ci podpasuje to super, jak nie podpasuje to też super. Tylko nie mów, że znów ciśniesz jakąś listę którą sporządziła mądra głowa?
Alez słuchałem, jestem tylko ciekaw, jak wpasowują się w calosciowy kontekst. Słuchać tego więcej i tak mi się nie chce, ale jestem ciekawy po prostu.
Awatar użytkownika
Prodi
postuje jak opętany!
Posty: 526
Rejestracja: 01-12-2016, 10:18

Re: Lubisz hardcore? A może punk/oi?

24-05-2017, 13:06

Karkasonne pisze:Pytanie do tych, którzy faktycznie słuchają punka: jak w historii tej muzyki umieścić takie ekipy jak: The Undertones, The Germs, The Saints, Buzzcocks? Jak są istotne? Można wstawić jakieś porównanie do black metalu, np. The Germs - Mayhem czy coś podobnego;)
Tak jak pisze Plastek - po co dokonywać sztucznego umieszczania w konkretnych boxach? Czemu to ma służyć? Stare dyskusje mi się przypominają: czy hardcore to punk, czy Neurosis to hc czy już metal i dlaczego Crass jest lepszy od Clash? Zostaw może te encyklopedyczne dylematy jakimś szpecom od subkultur odzieżowych a swój cenny czas poświęć na posłuchanie innych kapel z kręgów punk/hardcore/nowa fala (poza tymi, które wymieniłeś) i wyrób sobie zdanie sam.
Mógłbym wymienić ze 50 kapel z tego kręgu, które wypada lubić bo "wpływowe", bo "kultowe" itp. a ja nie dam rady 2 kawałków pod rząd zdzierżyć, lub odwrotnie - cenię bandy, które jakoś nie znalazły szerszego uznania a dla mnie to mistrzostwo świata.
...to kawa i herbata zrobiły z ciebie szmatę...
Awatar użytkownika
KAKAESIAK
rasowy masterfulowicz
Posty: 2458
Rejestracja: 19-01-2007, 17:32
Lokalizacja: KALISZ

Re: Lubisz hardcore? A może punk/oi?

28-05-2017, 18:09

IMP-|-OUS pisze:[youtube][/youtube]
dla przypomnienia 10 czerwca w Poznaniu

https://www.facebook.com/events/1784209278566569/
In a world of compromise...some don't
nightspiryt

Re: Lubisz hardcore? A może punk/oi?

28-05-2017, 19:57

nightspiryt pisze:Całkiem rozsądny przegląd tego co warto znać:
http://www.hitsvilleuk.com/pdfs/UKPunkC ... Matrix.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Większe okładki:
http://www.hitsvilleuk.com/pdfs/UKPunkS ... Panels.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: Lubisz hardcore? A może punk/oi?

28-05-2017, 20:14

Sprawa jest taka, że złapałem wkrętę w hc, ale nie bardzo wiem, jak poruszać się po tym poletku. Katuje jedynkę Cro-Mags, z satysfakcją zbadałem bliżej (po części wcześniej mi znaną) dyskografię Madball, nadrabiam Sick Of It All, ZAJEBIŚCIE podeszły mi dwa ostatnie albumy i EP Terror, którego wcześniej nie słyszałem. W planie pierwsza dekada Agnostic Front - co dalej?
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Lubisz hardcore? A może punk/oi?

28-05-2017, 20:16

Sheer Terror
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: Lubisz hardcore? A może punk/oi?

28-05-2017, 20:23

OK, zbadam co to, trafiłem parę razy na tę nazwę szukając czegoś o Terror, ale nie słyszałem jeszcze ani minuty muzyki.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
nightspiryt

Re: Lubisz hardcore? A może punk/oi?

28-05-2017, 20:24

Ze standardów: The Middle Class, Minor Threat i cała kupa wydawnictw Dischord Records, Black Flag, Misfits, Dead Kennedys, Negative Approach, Discharge, Bad Brains, D.R.I, The Adolescents, 7 Seconds, Germs... Z późniejszych: Sick of It All, Gorilla Biscuits, Refused, Suicidal Tendencies, Pro-Pain itp. itd.
Ostatnio zmieniony 28-05-2017, 20:48 przez nightspiryt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Lubisz hardcore? A może punk/oi?

28-05-2017, 20:27

Misfits i hc? Chyba niebardzo. No i Refused skoro go rozjebał Terror?
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10126
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Lubisz hardcore? A może punk/oi?

28-05-2017, 20:33

nightspiryt pisze:Ze standardów: [...] Gorilla Biscuits
"Start Today" na twoim miejscu bym, w pierwszej kolejności z polecanek kolegi zapuścił. Z jednej takie typowe HC, że można do Sevres jako wzorzec wysłać, z drugiej strony tak miodne, że musi chwycić :-)
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: Lubisz hardcore? A może punk/oi?

28-05-2017, 20:36

nightspiryt pisze:Ze standardów: The Middle Class, Minor Threat cała kupa wydawnictw Dischord Records, Black Flag, Misfits, Dead Kennedys, Negative Approach, Discharge, Bad Brains, D.R.I, The Adolescents, 7 Seconds, Germs... Z późniejszych: Sick of It All, Gorilla Biscuits, Refused, Suicidal Tendencies, Pro-Pain itp. itd.
Dzięki. Te rzeczy z Dischord ( znaczy Fugazi, etc. ?) trochę bardziej kojarzę, acz teraz właściwie mam zajawkę na takie trochę mniej ambitne, a bardziej siłowe granie ;)

@Hatefire

Dzięx, będzie badane!
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
nightspiryt

Re: Lubisz hardcore? A może punk/oi?

28-05-2017, 20:38

Plastek pisze:Misfits i hc? Chyba niebardzo.
No jak nie. Poniekąd na pewno. To są typowe dla HC rytmy:
" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;
nightspiryt

Re: Lubisz hardcore? A może punk/oi?

28-05-2017, 20:41

WaszJudasz pisze:
nightspiryt pisze:Ze standardów: The Middle Class, Minor Threat cała kupa wydawnictw Dischord Records, Black Flag, Misfits, Dead Kennedys, Negative Approach, Discharge, Bad Brains, D.R.I, The Adolescents, 7 Seconds, Germs... Z późniejszych: Sick of It All, Gorilla Biscuits, Refused, Suicidal Tendencies, Pro-Pain itp. itd.
Dzięki. Te rzeczy z Dischord ( znaczy Fugazi, etc. ?) trochę bardziej kojarzę, acz teraz właściwie mam zajawkę na takie trochę mniej ambitne, a bardziej siłowe granie ;)
Wczesne wydawnictwa są troszkę mniej ambitne. Np. taka składanka - kupiłem kiedyś za 20 zł.
http://www.dischord.com/release/014/the-year-in-7-s" onclick="window.open(this.href);return false;

inne:
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10126
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Lubisz hardcore? A może punk/oi?

28-05-2017, 20:53

Mam wrażenie, że kolega Judasz pyta jednak, o taki hardcore, w sensie tego późniejszego brzmienia z NY (tak wnioskuje po tym za co się wziął), a niekoniecznie te HC-punki (zwał jak zwał, nigdy się odnajdywałem, w tych szczegółach), ale każdy chyba wie o co chodzi ;-)
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
nightspiryt

Re: Lubisz hardcore? A może punk/oi?

28-05-2017, 20:57

B. możliwe. Ja po prostu wszystko wrzucam do jednego wora.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Lubisz hardcore? A może punk/oi?

28-05-2017, 21:01

nightspiryt pisze:B. możliwe. Ja po prostu wszystko wrzucam do jednego wora.
Właśnie. Zabrakło tylko środkowego The Damned w worku z hc.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
ODPOWIEDZ