Nicole Sabouné

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Nicole Sabouné

16-02-2017, 19:38

Są pożytki z czytania "Noise", a jednym z nich jest odkrycie przeze mnie szwedzkiej wokalistki Nicole Sabouné. Na razie odsłuchałem to, co można znaleźć na jutubie i widzę, że debiut, który ukazał się tylko w Szwecji i jest raczej niedostępny, zawierał kawał energicznego postpunka, który skręcał w kierunku Beastmilk, ale był nieco surowszy.

Tu próbki:
Unseen Footage from the Forthcoming Funeral: " onclick="window.open(this.href);return false;
Conquer or Suffer: " onclick="window.open(this.href);return false;

Drugi album ukazał się na początku stycznia nakładem Century Media, słychać, że prawdopodobnie "Miman" pójdzie w kierunku chamber pop, ale z intrygującym pogłosem klasycznego 4AD.

Bleeding Faster: " onclick="window.open(this.href);return false;
Lifetime: " onclick="window.open(this.href);return false;

Mam większą ochotę na debiut, ale na razie pozostaje tylko kupno dwójki.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Nicole Sabouné

16-02-2017, 19:49

moonfire pisze:Są pożytki z czytania "Noise", a jednym z nich jest odkrycie przeze mnie szwedzkiej wokalistki Nicole Sabouné. Na razie odsłuchałem to, co można znaleźć na jutubie i widzę, że debiut, który ukazał się tylko w Szwecji i jest raczej niedostępny, zawierał kawał energicznego postpunka, który skręcał w kierunku Beastmilk, ale był nieco surowszy.

Tu próbki:
Unseen Footage from the Forthcoming Funeral: " onclick="window.open(this.href);return false;
Conquer or Suffer: " onclick="window.open(this.href);return false;

Drugi album ukazał się na początku stycznia nakładem Century Media, słychać, że prawdopodobnie "Miman" pójdzie w kierunku chamber pop, ale z intrygującym pogłosem klasycznego 4AD.

Bleeding Faster: " onclick="window.open(this.href);return false;
Lifetime: " onclick="window.open(this.href);return false;

Mam większą ochotę na debiut, ale na razie pozostaje tylko kupno dwójki.
tak to właśnie wygląda jak się metalowe wytwórnie biorą za "post-punki"
zgroza
13.04.2024
Awatar użytkownika
Oki
weteran forumowych bitew
Posty: 1947
Rejestracja: 16-09-2012, 00:30

Re: Nicole Sabouné

23-03-2017, 20:54

Czemu zgroza? Bleeding faster fajnie wpada w ucho a ze nie postpunk? Coz, nie mozna miec wszystkiego
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Nicole Sabouné

23-03-2017, 21:25

Oki pisze:Czemu zgroza? Bleeding faster fajnie wpada w ucho a ze nie postpunk? Coz, nie mozna miec wszystkiego
klasyczny przykład współczesnego post-punk'a, którym de facto (dla mnie) nim nie jest
ot taka modna obecnie etykieta

te post-punki z lat 80' miały specyficzną zimną aurę. tutaj nie czuć szaro-burych reali tamtych czasów. taka jedna z wielu wydmuszek. tak to widzę.

poza tym, trzeba od razu zakładać dział o takim średniaku?

ps. dla mnie dużo bardziej (tą) aurę lat 80' czuje np. w wymieniony przez Mothre francuski Ascetic (dzisiaj, czy wczoraj w dziale "czego słuchacie").

[youtube][/youtube]

^^ ☑︎
13.04.2024
RippingHeadache
weteran forumowych bitew
Posty: 1149
Rejestracja: 30-12-2011, 16:30

Re: Nicole Sabouné

23-03-2017, 22:45

Teraz post punk, mrok i co tam znowu, a jeszcze niedawno masakrowanie kawałka Kate Bush w jakimś szwedzkim Idolu czy czym tam. ;)

[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: Nicole Sabouné

24-03-2017, 23:04

Ten Ascetic to Australijczycy. Fajny numer, to właśnie lubię w postpunku i nie oczekuję absolutnie żadnej oryginalności. Szkoda, że drugi album wyszedł tylko na winylu, bo zapolowałbym od razu na oba.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Nicole Sabouné

24-03-2017, 23:20

moonfire pisze:Ten Ascetic to Australijczycy. Fajny numer, to właśnie lubię w postpunku i nie oczekuję absolutnie żadnej oryginalności. Szkoda, że drugi album wyszedł tylko na winylu, bo zapolowałbym od razu na oba.
takie małe przekomarzanki.
tak. z Australii. wydani przez francuską wytwórnię: Manic Depression.
ja tam dysponuję CD (Digi):
Obrazek
w przystępnej cenie Tobie sprzedam (w razie zainteresowania PM).
w innym razie jest tutaj: http://www.manicdepressionrecords.com/a ... artiste=72" onclick="window.open(this.href);return false;
13.04.2024
mothra
postuje jak opętany!
Posty: 346
Rejestracja: 29-08-2015, 00:18

Re: Nicole Sabouné

27-03-2017, 01:18

Ascetic pisze:
Oki pisze:Czemu zgroza? Bleeding faster fajnie wpada w ucho a ze nie postpunk? Coz, nie mozna miec wszystkiego
klasyczny przykład współczesnego post-punk'a, którym de facto (dla mnie) nim nie jest
ot taka modna obecnie etykieta

te post-punki z lat 80' miały specyficzną zimną aurę. tutaj nie czuć szaro-burych reali tamtych czasów. taka jedna z wielu wydmuszek. tak to widzę.

poza tym, trzeba od razu zakładać dział o takim średniaku?

ps. dla mnie dużo bardziej (tą) aurę lat 80' czuje np. w wymieniony przez Mothre francuski Ascetic (dzisiaj, czy wczoraj w dziale "czego słuchacie").

[youtube][/youtube]

^^ ☑︎
W przypadku muzyki Ascetic ta aura lat 80 jest taka naturalna i niewymuszona, a zazwyczaj przy post-punkowych reinkarnacjach zjawisko to jest wręcz znikome.

[youtube][/youtube]
To jest coś. Śmiesznie, bo warstwa tekstowa kojarzy mi się z pewnym utworem Underworld, ale może to i na plus : )
ODPOWIEDZ