Minimal Techno

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Minimal Techno

28-03-2015, 20:46

tak w temacie heteroseksualnej elektroniki. w innym temacie padło stwierdzenie, że ostatnim bastionem takowej jest neurofunk, drum'n'bassy podziemne, breakbeaty, itp. jednak po głębszym zastanowieniu muszę stwierdzić, że chyba najlepsze co ma do zaoferowania w tej chwili elektronika (oczywiście pomijając boski tegoroczny album królów gatunku) to właśnie minimal techno. szczerze, jestem skłonny stwierdzić, że pewni obecni podziemni wykonawcy z tego poletka mają niewiarygodnie blisko do industrialnego metalu z początku lat '90 (czyli tego metalu, który cenię sobie najmocniej i trzymam najbliżej serca) - dominuje chłód, dehumanizacja, surowe, stalowe brzmienie, duszna atmosfera i ciężar jakiego czasem ciężko uświadczyć nawet w muzyce metalowej.

pomyślałem, że taki zbiorczy temat może się przydać, bo widzę, że kilka osób tutaj nad Plastikmanem bije pokłony, więc może i szerzej w gatunek wchodzili i coś ciekawego do zaproponowania mają. z mojej strony natomiast padają te typy na początek, przy których czuję wibracje czaszki i wpierdol bezlitosny:

DEH-NOIZER
[youtube][/youtube]

MIKE MAASS
[youtube][/youtube]

SUTTER CANE
[youtube][/youtube]

oczywiście mniej "napierdalające" rzeczy w rodzaju klasyków jak właśnie Plastikman czy Porter Ricks mile widziane.
Ostatnio zmieniony 28-03-2015, 20:47 przez HSVV, łącznie zmieniany 1 raz.
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: Minimal Techno

28-03-2015, 20:47

jestem królem parkietu
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: Minimal Techno

28-03-2015, 20:48

nie kwestionuję, nick mówi wszystko
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Awatar użytkownika
booshee
postuje jak opętany!
Posty: 649
Rejestracja: 22-03-2004, 16:36

Re: Minimal Techno

28-03-2015, 21:11

wytwórnia TRESOR foreva, straszny miałem odpał na Berlin, Detroit, wypadłem jednak z obiegu, nie znam teraz sceny i co jest trendy, ale często sprawdzam co porabia Surgeon bo koleżka od 20 lat idzie przed siebie i wypuszcza mistrzowskie rzeczy, gra świetne sety, Liebinga bardzo lubiłem, zanim zaczął grać schranz na dyskotekach - taka jego seria Stigmata pamięta ktoś :]. No i Jeff Mills (wszystko)..., Pacou - mistrz (nawet mam State of Mind na placku), taki koleżka też był Adam Beyer - moc. Holy Ghost - wpierdol. Niewiem co część tych ludzi robi teraz bo może się okazać że grają eurotrance;). Christian Vogel jeszcze ale stary bo za bardzo odszedł od minimalu jak dla mnie.

minimal techno kvlt eternal;)

Jak są teraz dobre wytwórnie albo kolesie którzy trzymają się bardziej konkretnego minimalu?
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Minimal Techno

28-03-2015, 21:30

bdb watek od serca - bede sledzil
ja sie nie znam i dopiero wchodze w temat minimal techno, wiec nie jestem pewien czy to sie kwalifikuje - nie mniej ten album ostatnio zrobil mi solidne kuku:

[youtube][/youtube]

chyba najlepsza plyta jaka poznalem w tym roku, kreci sie na okraglo i zero nudy.

[youtube][/youtube]
ten gesty bas w tle gniecie.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: Minimal Techno

28-03-2015, 23:06

no właśnie w tym temacie nie biega o to, żeby jacyś eksperci się wypowiadali, raczej ma mieć charakter zbiorczego tematu polecanek.
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Awatar użytkownika
booshee
postuje jak opętany!
Posty: 649
Rejestracja: 22-03-2004, 16:36

Re: Minimal Techno

29-03-2015, 00:59

Riven pisze:bdb watek od serca - bede sledzil
ja sie nie znam i dopiero wchodze w temat minimal techno,

Riven, sprawdź TRESOR - berlińska wytwórnia i klub (który teraz gdzieś przenieśli, dawniej w skarbcu starego banku - kvlt). Nie wiem jaką muzę teraz wydają ale kiedyś w latach 90 to była światowa potęga razem z ludźmi z Detroit. Bardzo polecam stare rzeczy.

[youtube][/youtube]

tu "bóg" Jeff Mills, akurat kawałek nie z płyt robionych dla Tresor ( wydane w labelu Millsa - Purpose Maker) ale ta sama epoka i klimat

[youtube][/youtube]

i z drugiej strony spektrum Chris Liebing, nie wiem kto wydawał serie Stigmata ale to już jest wpierdol:

[youtube][/youtube]

no i miszczu Surgeon, z płytki Balance, miazga

[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
Kraft
weteran forumowych bitew
Posty: 1164
Rejestracja: 24-06-2011, 19:12

Re: Minimal Techno

29-03-2015, 12:28

chyba mamy inne definicje pierdolnięcia

[youtube]www.youtube.com/watch?v=Hfj6qv7C7PE[/youtube]

Jeff Mills po wyhodowaniu jaj

[youtube]www.youtube.com/watch?v=zmeBdK4WigE[/youtube]

Forbidden Society + cierpienie lewaków z rana >>> kawełe z masełe

[youtube]www.youtube.com/watch?v=PRLpfKzd1Qk[/youtube]


piece yo!
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Minimal Techno

29-03-2015, 12:34

@booshee, dzięki, będzie badane. Bardzo odpowiada mi specyfika tego gatunku, zresztą minimalizm zawsze na propsie, nie może być inaczej w tym wypadku
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
booshee
postuje jak opętany!
Posty: 649
Rejestracja: 22-03-2004, 16:36

Re: Minimal Techno

29-03-2015, 12:35

Kraft pisze:chyba mamy inne definicje pierdolnięcia
a co to ma wspólnego z minimalem? Nie mieszajmy myślowo dwóch różnych gatunków muzycznych, nie bądźmy Pewexami.
Awatar użytkownika
Kraft
weteran forumowych bitew
Posty: 1164
Rejestracja: 24-06-2011, 19:12

Re: Minimal Techno

29-03-2015, 12:47

HSVV mnie sprowokował. Ale nie bój nic, bo temat i tak za chwilę umrze. Metale wolą Lanę i Susanne :)
Awatar użytkownika
booshee
postuje jak opętany!
Posty: 649
Rejestracja: 22-03-2004, 16:36

Re: Minimal Techno

29-03-2015, 14:52

Kraft pisze:HSVV mnie sprowokował. Ale nie bój nic, bo temat i tak za chwilę umrze. Metale wolą Lanę i Susanne :)
Lane Del Rey? naprawdę, coś w tym jest, mam kolegę metala i wiem że kupuje jej vinyle, brudasy...
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: Minimal Techno

29-03-2015, 15:12

Kraft pisze:HSVV mnie sprowokował. Ale nie bój nic, bo temat i tak za chwilę umrze. Metale wolą Lanę i Susanne :)
no nie powiesz mi, że Deh-Noizer pierdolnięcia nie ma :D nie mówię, że cały minimal obfituje w nieposkromione napierdalanie, ale akurat ta część gatunku, którą przedstawicielami są m.in. ci goście, których w poście pierwszym łupią ciężkim bitem, aż miło.
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Minimal Techno

29-03-2015, 18:59

@booshee

Zbadalem te kawalki, wszystkie (b)db, poobczajam sobie wiecej, natomiast ten pierwszy - Vainquer - Lyot - jest ZAJEBISTY. Sprawdzam wiecej z tego.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
booshee
postuje jak opętany!
Posty: 649
Rejestracja: 22-03-2004, 16:36

Re: Minimal Techno

29-03-2015, 19:50

Riven pisze:@booshee

Zbadalem te kawalki, wszystkie (b)db, poobczajam sobie wiecej, natomiast ten pierwszy - Vainquer - Lyot - jest ZAJEBISTY. Sprawdzam wiecej z tego.

to jest jedyny numer jaki znam tego pana (załogi?)

tu masz fajny set Surgeona z teraźniejszości, na plus Surgeon w koszulce nibyBurzum z jelonkiem Bambi na przedzie i na minus: ta dziwna publika hehe, ale do puszczanych kawałków dodaje potężny synth modularny, zajebista muza:

" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: Minimal Techno

07-04-2015, 02:40

taki typ mi ostatnio do ucha wpadł, spoko sprawa

[youtube][/youtube]

btw, przypomniało mi się też, że Ghostly International (ci od HTRK m.in.) też trochę subtelnego minimal techna wypuścili, jak Recondite np

[youtube][/youtube]

pierdolnięcia nie ma, ale nastrój mocny
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Awatar użytkownika
evildead
weteran forumowych bitew
Posty: 1105
Rejestracja: 04-05-2010, 18:07
Lokalizacja: KRK

Re: Minimal Techno

11-04-2015, 17:41

na słowo "techno" zawsze miałem alergię (łącznie z technothrashem ;) ) ale niektóre z tych strzałów są mocno zajebiste
Intensive silence, all in blood red
A spawn of hell I am the evil dead
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: Minimal Techno

27-06-2015, 16:52

dobra, coś podziemnego, ale jakościowo pierwsza liga. Niemcy, Niederflur. pełne albumy są trochę łagodne, z bardziej "tkanymi" bitami, ale jak zarzucić EPy jak Lumen, Teleservice, Tapewurm czy Typo, to paranoiczny, mroczny klimat jak z Consumed/Closer i twarde rytmy biją po uszach.

TEN kawałek to na składankę numerów wszechever, mogę w jednym rzędzie z naj postawić, a on lśnić będzie dalej swoim blaskiem.

[youtube][/youtube]

ten "rosnący" motyw przyprawia o galopadę ciar.

no i CZARNA DZIURA, Masa, znaczy MASSE z Lumen EP

[youtube][/youtube]

przerażająca i porażająca głębia. kocham i szanuję jak pojebany.

no i z Tapewurm, bardziej twarde techno

[youtube][/youtube]

katowałem mocno swego czasu i zajawka regularnie wraca, bo do takich projektów zwyczajnie wracać warto.

EDIT, należy w sumie dodać o Snork Enterprises, booshee, o ile to czytasz i nie znasz, to tę wytwórnię sprawdź, z nowszych w miarę jest spójna i konkretna, same hity, discogs prawdę powie. o chociażby Samklang

[youtube][/youtube]

basowy masaż, wielbię.
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
mothra
postuje jak opętany!
Posty: 346
Rejestracja: 29-08-2015, 00:18

Re: Minimal Techno

07-10-2015, 14:39

Taki świetny temat i umarł. Zarzucę, więc parę rzeczy od siebie z nadzieją, że trochę odżyje.

Jako że był Surgeon gdzieś tam parę postów wyżej, to obowiązkowo musi być też Regis, który u mnie idzie zawsze z nim w parze:
[youtube][/youtube]
Czysta rozkosz.

A jak już Regis, to też ostatnio bardzo sobie cenię jego wspólną pracę z Peterem Suttonem dla Tresora:
[youtube][/youtube]

Dodatkowo, skoro już się Recondite przewinęło, to i na Rødhåd'a czas przyszedł. Warto jest mieć na uwadze wytwórnie Dystopian w której wydaje, naprawdę bardzo dobry jakościowo materiał.
[youtube][/youtube]

Ostatnio lecę sobie z Tresorem i odkopałam o takie piękne retro tekno. Na czele Robert Hood, Jeff Mills oraz Mike Banks.
[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
jaro216
rozkręca się
Posty: 59
Rejestracja: 13-06-2016, 18:25

Re: Minimal Techno

16-09-2016, 16:50

Vainquer kapitalny kawałek. Reszta dorobku muzycznego też bardzo ok. wcześniej nie znałem. Ostatnio znów w odtwarzaczu pojawił się XZOZ oraz Neil Landstrumm, nóżka tupie sama a baśka minimalnie wykonuje zapętlony ruch przód-tył, w końcu minimal-techno zobowiązuje. Jeśli macie jeszcze jakieś hiciory to proszę wrzucajcie.

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]
ODPOWIEDZ