Kaliber 44

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Kaliber 44

12-01-2014, 23:09

Nigdy nie przepadałem za rapem. Pamiętam, że w latach 90 to wręcz kurewską awersję miałem do tych mudźinów z mtv i zachwytów w klasie licealnej nad tym gównem. Polski rap też mi w sumie zwisał, bo wiadomo... były to niebezpieczne czasy i każdy kto nie słuchał podziemnego black metalu był elementem nadającym się do utylizacji :) Ale na stare lata postanowiłem utwierdzić się w przekonaniu, że ta nienawiść była uzasadniona. I się w sumie nie myliłem, ale z małym wyjątkiem. Kaliber 44 i A.J.K.S. to jedyne co przypadło mi do gustu i ilekroć słucham "Księgi..." tego pierwszego to jestem rozjebion. Ciekaw jestem jak to u szanownych kolegów z forum wygląda? Wiem, że jest tu paru kryptorapersów, na czele z Alsvatrem, więc pora wyjść z cienia. A dla tych, którzy nie wierzę (no bo jak to...), że rapu czasami można posłuchać to proszę:

http://basqe.wrzuta.pl/audio/4ca8CwULwR ... e_sa_maria
http://baks69.wrzuta.pl/audio/7INit5tM1 ... z_moj_glos
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Kaliber 44

12-01-2014, 23:28

debiut Kalibra bardzo fajny, reszta kupa.

z resztą jak się sampluje chórki z Laibach to gówno wyjść nie może:

Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Kaliber 44

12-01-2014, 23:56

sam jestes kupa! uwielbienie dla Ksiegi to wrecz truzim (zwlaszcza wsrod metalowcow), choc to naturalnie wspaniala plyta.
W 63 minuty... jest rewelacyjna, czy lepsza czy gorsza od Ksiegi to kwestia gustu - porownania nia maja sensu, bo to zupelnie zupelnie inne srodki i cele. "Film" to jeden z najlepszych numerow Kalibra, jak nie najlepszy. 3:44 znam slabo, ale to chyba juz nie ten poziom.



sample w tym numerze to mistrzowstwo swiata. tak piekne polaczenie motywu z tego utworu: z basem i trabka to osiagniecie znacznie wieksze niz motyw zajebany z Laibach.

edit: natomiast faktem jest, ze Paktofonike dziela od Kalibra ze 44 poziomy. Oczywiscie sa tam tez swietne bity i dobra nawijka, ale momentami zakrawa o taka typowo osiedlowa poezje dla wysublimowanych dresow. Niektore teksty swietne ("Jestem bogiem", "Gdyby") inne lekko zenujace ("Priorytety"). Mozna posluchac bez wstydu i potupac nozka, ale przy Kalibrze to w ogole nigdy nie stalo.
Ostatnio zmieniony 13-01-2014, 00:08 przez Riven, łącznie zmieniany 1 raz.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
yossarian84
zahartowany metalizator
Posty: 3346
Rejestracja: 24-07-2010, 12:16

Re: Kaliber 44

13-01-2014, 00:06

Riven pisze: "Film" to jeden z najlepszych numerow Kalibra, jak nie najlepszy..
Logiczne. Acz całej płyty nigdy nie chciało mi się przesłuchać w całości, tak samo jak i następnej. Natomiast debiut oczywiście uwielbiam. Duży KVLT.
Riven pisze:edit: natomiast faktem jest, ze Paktofonike dziela od Kalibra ze 44 poziomy. Oczywiscie sa tam tez swietne bity i dobra nawijka, ale momentami zakrawa o taka typowo osiedlowa poezje dla wysublimowanych dresow. Niektore teksty swietne ("Jestem bogiem", "Gdyby") inne lekko zenujace ("Priorytety"). Mozna posluchac bez wstydu i potupac nozka, ale przy Kalibrze to w ogole nigdy nie stalo.
Stało czy nie stało - debiut PFK uwielbiam również. Zresztą to inny rodzaj rapu niż pierwszy K44, więc nie ma sensu porównywać tylko ze względu na osobę Magika. Już lepiej porównywać K44 z 3-X-Klan.
Zresztą nie wiem ,nie znam się na rapie.
Ostatnio zmieniony 13-01-2014, 00:10 przez yossarian84, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Kaliber 44

13-01-2014, 00:07

no "Film" to się zgodzę fajny jest, ale reszta 63 minut to już nie to samo - rozwleczona i przydługa. 3:44 to w prost nie znoszę za "baku baku" :D
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Kaliber 44

13-01-2014, 00:11

edytowalem posta. zobacz link ktory dodalem. to jest prawdziwy kunszt muzyczny - i mowie zupelnie serio. nie moge wyjsc z podziwu jak to elegancko wylowili i ulozyli w kompletnie nowa calosc. obiektywnie jest to wieksze osiagniecie muzyczne niz cokolwiek na Ksiedze (chociaz sam mimo wszystko wole debiut, zeby bylo jasne)

edit: baku baku jest komiczne ale glupie , zgadza sie :) za to Konfrontacje sa super, znow bdb tekst:-).

@yossarin
ja tez nie, ale po prostu draznia mnie te medrkowania z Priorytetow i paru innych kawalkow. oczywiscie bardzo lubie ten album i chetnie do niego niebawem wroce. W "Gdyby" zblizyli sie do poziomu K44 :).
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14147
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Kaliber 44

13-01-2014, 00:22

słyszałem 1 album, tam gdzie są + i -
pamietam z niego tylko ten kawałek
polski hh zaorać (poza pojedynczymi kawałkami)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Kaliber 44

13-01-2014, 00:25

no pisałem że "Film" doceniam
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Kaliber 44

13-01-2014, 00:27

gruby czarny kot tez rozdaje :).
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
yossarian84
zahartowany metalizator
Posty: 3346
Rejestracja: 24-07-2010, 12:16

Re: Kaliber 44

13-01-2014, 00:28

Żułek pisze:polski hh zaorać (poza pojedynczymi kawałkami)
Być może zaorać, ale dla mnie osobiście w polskim rapie jest chyba z 7 płyt, które uważam za jedne z najlepszych jakie słyszałem w życiu. I mam tu na myśli ogół muzyki.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14147
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Kaliber 44

13-01-2014, 00:31

yossarian84 pisze:
Żułek pisze:polski hh zaorać (poza pojedynczymi kawałkami)
Być może zaorać, ale dla mnie osobiście w polskim rapie jest chyba z 7 płyt, które uważam za jedne z najlepszych jakie słyszałem w życiu. I mam tu na myśli ogół muzyki.
ja nie wiem czy bym sklecił 2 płyty tego co mi sie podoba w polskim hh :P
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: Kaliber 44

13-01-2014, 00:32

Bloodcult pisze:no pisałem że "Film" doceniam
Posłuchałem, ale to już jest takie typowe dla gatunku. Wolę te psycho odjazdy jak na debiucie i sepleniący wrzask Magika.
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Kaliber 44

13-01-2014, 00:36

eee, to nie jest ani troche typowe :). trzeba sie dobrze wsluchac w tekst i sample, najlepiej w sluchawkach. psychodeliczna ksiega rzadzi, ale trzeba tez docenic znacznie mniej egzaltowana (tak), bardziej elegancka atmosfere z dwojki. inna sprawa, ze do mnie to trafilo po dlugim czasie - tak wiec rowniez radze odczekac troche i podejsc na spokojnie. debiut jest cholernie spektakularny i latwo wchodzi milosnikom ekstremalnej muzyki, do "63 minut" trzeba wiecej cierpliwosci.
this is a land of wolves now
Baton
weteran forumowych bitew
Posty: 1653
Rejestracja: 03-02-2008, 14:51
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: Kaliber 44

13-01-2014, 09:19

Ale już wiecie, że się reaktywowali, dają koncerty i będzie nowa płyta? :D W składzie Joka, Abradab i Dj Feel-X,

Kaliber jak Kaliber, debiut doceniam (nieśmiertelny klasyk jak by nie patrzeć), ale słucham rzadko, bo i rzadko mam klimat na rapy różne. Bardzo mi się podobają ich zabawy językiem, świetne wyczucie i ogólnie trzeba powiedzieć wprost, że chociaż jest to zasadniczo prosta, przejarana blok-ekipa, to nie można im odmówić ogromnej inwencji i intuicji muzycznej. Teksty są doskonałe i doskonały jest też klimat albumu - taka konopna psychoza na pełnej kurwie.

Pozostałe dwie płyty już mi nie robią za bardzo, Film ujdzie, a z całego zespołu najbardziej lubię... "Normalnie o tej porze" - ale to kwestia sentymentu, bo kumpel to kiedyś na okrągło wałkował w samochodzie podczas róznych wycieczek bez celu po mieście i tak mi jakoś utkwiło w głowie. Aż sobie puszczę zaraz.
Fairies wear boots and now you gotta believe me
Yeah I saw it, I saw it, I tell you no lies
Awatar użytkownika
Self
rasowy masterfulowicz
Posty: 2522
Rejestracja: 03-03-2011, 23:30

Re: Kaliber 44

13-01-2014, 14:13

Baton pisze:a z całego zespołu najbardziej lubię... "Normalnie o tej porze" - ale to kwestia sentymentu, bo kumpel to kiedyś na okrągło wałkował w samochodzie podczas róznych wycieczek bez celu po mieście i tak mi jakoś utkwiło w głowie. Aż sobie puszczę zaraz.
Heh, ja z kolei mam awersję z letka, bo kumpel miał to ustawione jako dzwonek i się nasłuchałem swojego czasu. ;)

Dwa pierwsze K44 to bardzo dobre są płyty. Za trójką jako całością nie przepadam, ale wiadomo, że Konfrontacje >>>>>>>> reszta polskiego rapu.
Lykantrop pisze:
Bloodcult pisze:no pisałem że "Film" doceniam
Posłuchałem, ale to już jest takie typowe dla gatunku. Wolę te psycho odjazdy jak na debiucie i sepleniący wrzask Magika.
Sprawdź zatem Gravediggaz:
Awatar użytkownika
yossarian84
zahartowany metalizator
Posty: 3346
Rejestracja: 24-07-2010, 12:16

Re: Kaliber 44

13-01-2014, 14:38

Baton pisze: Aż sobie puszczę zaraz.
Słusznie, też właśnie zapodałem ten kawałek + Konfrontacje + kilka solowych kawałków Abradaba. Doskonałe na początek dnia!
Awatar użytkownika
Headcrab
weteran forumowych bitew
Posty: 1950
Rejestracja: 18-12-2010, 16:46
Kontakt:

Re: Odp: Kaliber 44

13-01-2014, 16:05

Warto skoczyć na koncert, jak będzie jakiś w okolicy?
Ỏ̷͖͈̞̩͎̻̫̫̜͉̠̫͕̭̭̫̫̹̗̹͈̼̠̖͍͚̥͈̮̼͕̠̤̯̻̥̬̗̼̳̤̳̬̪̹͚̞̼̠͕̼̠̦͚̫͔̯̹͉͉̘͎͕̼̣̝͙̱̟̹̩̟̳̦̭͉̮̖̭̣̣̞̙̗̜̺̭̻̥͚͙̝̦̲̱͉͖͉̰̦͎̫̣̼͎͍̠̮͓̹̹͉̤̰̗̙͕͇͔̱͕̭͈̳̗̭͔̘̖̺̮̜̠͖̘͓̳͕̟̠̱̫̤͓͔̘̰̲͙͍͇̙͎̣̼̗̖͙̯͉̠̟͈͍͕̪͓̝̩̦̖̹̼̠̘̮͚̟͉̺̜͍͓̯̳̱̻͕̣̳͉̻̭̭̱͍̪̩̭̺͕̺̼̥̪͖̦
Awatar użytkownika
Zenek
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 15-04-2004, 20:23

Re: Kaliber 44

13-01-2014, 16:10

Warto, ale tylko z dachu.

Sent from my Nokia Lumia 625 using Tapatalk
Obrazek
Awatar użytkownika
dr Kill
postuje jak opętany!
Posty: 615
Rejestracja: 25-10-2011, 23:08

Re: Kaliber 44

13-01-2014, 16:51

Zenek pisze:Warto, ale tylko z dachu.

Sent from my Nokia Lumia 625 using Tapatalk
Okno lepsze.
Awatar użytkownika
Blackult
rasowy masterfulowicz
Posty: 2389
Rejestracja: 01-12-2004, 23:00

Re: Kaliber 44

13-01-2014, 16:55

jestem jak chiński znak równowagi
równowaga, skręt mnie w tym pomaga
ODPOWIEDZ