Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Antychróst
postuje jak opętany!
Posty: 429
Rejestracja: 18-10-2012, 22:28

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

16-11-2014, 20:07

Ostatni utwór (o ile dobrze pamiętam, który był ostatni) nie jest nowy: " onclick="window.open(this.href);return false;

Z prawdopodobnie nowych, tj. takich, na które nie trafiłem podczas dotychczasowych poszukiwań, zidentyfikowałem tylko jeden utwór śpiewany (było w nim coś w stylu "ryba płynie i ginie" ;) ) i jeden instrumentalny.
Plasfodeur
weteran forumowych bitew
Posty: 1635
Rejestracja: 16-05-2012, 17:08

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

16-11-2014, 20:19

Antychróst pisze:Ostatni utwór (o ile dobrze pamiętam, który był ostatni) nie jest nowy: " onclick="window.open(this.href);return false;
tak, to ten!

ależ kosa i magia
Grrrówno!
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

25-11-2014, 18:00

kuiłem tę nową reedycje Księżyca, wasze digipaki też takie krzywe ?
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
kenediusze
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 21-08-2014, 09:03
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

21-12-2014, 12:38

Jakby komuś się nudziło, to przy okazji wyszukiwania w sieci różnych muzycznych dziwów i cudów trafiłem przypadkiem na bardzo obszerny (czternaście stron) wywiad z Wojckiem z OBUHa. Dla zainteresowanych twórczością tego gościa, oraz, przede wszystkim, historią wytwórni (wczesną), jest to lektura obowiązkowa.

http://archiveseries.requiem-records.co ... y/OBUH.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;


Już tak na marginesie, przyznam się, że ostatnio za dnia słucham napierdolu, a wieczorami wywiewa mnie w różne dziwne rejony i ostatnio wędruję właśnie w okolice obuhowe (z których dotychczas słyszałem tylko KSIEŻYC i, dawno temu, KARPATY MAGICZNE). Póki co próbuję załapać ZA SIÓDMĄ GÓRĄ i, szczerze mówiąc, robi mi ta muzyka więcej niż dobrze. Chociaż trochę się zdziwiłem, bo spodziewałem się jakiegoś psychodelicznego folku, czy czegoś w ten deseń, a brzmi to raczej jak utaplana w kolorowym baśniowym sosie polska wypadkowa CURRENT 93/COIL/NURSE WITH WOUND.
Baton na tropach Yeti

You are just a
PART OF ME
Plasfodeur
weteran forumowych bitew
Posty: 1635
Rejestracja: 16-05-2012, 17:08

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

21-12-2014, 13:38

kenediusze pisze: a brzmi to raczej jak utaplana w kolorowym baśniowym sosie polska wypadkowa CURRENT 93/COIL/NURSE WITH WOUND.
ciekawe spojrzenie na sprawę, co badałeś? ja próbowałem kiedyś ale zrezygnowałem bo zdało mi się, że to musi jakie ambienty...
Grrrówno!
kenediusze
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 21-08-2014, 09:03
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

21-12-2014, 14:40

"Muzyka Jakiej Świat Nie Widział" i This Is My Dream". Plus losowe rzeczy z youtube. This Is My Dream jest cudownie transowe, można daleko odlecieć, szkoda że takie to króciutkie.

Z tą kolorowością może trochę przesadzam, jest dosyć onirycznie, w ciemnych barwach, ale nastrój jako żywo przywodzi mi na myśl jakieś podpsychodelizowane ludowe podania i legendy. A te z kolei zawsze kojarzą mi się z czymś kolorowym i pstrokatym :D cudowny świat subiektywnych odczuć.

Ambientem bym tego chyba nie nazwał, chociaż Z7G na pewno ma z nim wiele wspólnego - minimalizm środków, operowanie brzmieniem zamiast melodią/rytmem, ogólne wyciszenie. Z drugiej strony, nie jest to jednak muzyka do słuchania w tle, wymaga skupienia, dużo się w niej dzieje (więcej niż to w ambiencie na ogół się zdarza), są w tym kompozycje (ambient jest raczej bezkształtny). Wojcek kreuje na swoje potrzeby własny muzyczny świat i mam intuicyjne poczucie, że to ten przypadek, gdy będące w powszechnym użyciu etykietki nie są w stanie dobrze uchwycić danego zjawiska. Co się pisze właściwie na plus.
No a z drugiej strony, z tego co się zorientowałem, bardziej "muzyczne" rzeczy na swym koncie także mają, zdaje się że płyta z 2008 roku ("Rogalów") jest mocno piosenkowa.
Baton na tropach Yeti

You are just a
PART OF ME
Plasfodeur
weteran forumowych bitew
Posty: 1635
Rejestracja: 16-05-2012, 17:08

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

22-12-2014, 09:23

kenediusze pisze:Jakby komuś się nudziło, to przy okazji wyszukiwania w sieci różnych muzycznych dziwów i cudów trafiłem przypadkiem na bardzo obszerny (czternaście stron) wywiad z Wojckiem z OBUHa. Dla zainteresowanych twórczością tego gościa, oraz, przede wszystkim, historią wytwórni (wczesną), jest to lektura obowiązkowa.

http://archiveseries.requiem-records.co ... y/OBUH.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Bardzo interesujący wywiad, zawsze przy okazji takich lektur uderza mnie obfitość wszelakiej maści projektów i owe inicjatywy projektujących. Jest to w pewnym sensie pocieszające i wzbudzające podziw, że udało się jakiś totalny underground artystyczny rozkręcić na taką skalę i tak wiele w jego ramach zdziałać.

Nic to, czas zbadać dokładnie i rzetelnie to Za Siódmą Górą.
Grrrówno!
Antychróst
postuje jak opętany!
Posty: 429
Rejestracja: 18-10-2012, 22:28

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

22-12-2014, 18:32

Dzięki za wywiad, pochłonąłem ze smakiem.
Z twórczości Z7G szczerze polecam "Rogalów". Muzycznie rzeczywiście jest bardziej przystępny i piosenkowy od wcześniejszych, industrialno-ambientowych wydawnictw tegoż projektu. Warstwa tekstowa jest miejscami naiwna do granic kiczu, ale nie sposób odmówić temu albumowi pewnej magii. No i produkcja zdecydowanie bdb, dlatego też polecam zaopatrzyć się w cd, cały czas dostępne na allegro za niewielką kasę.
Tarpaulin
w mackach Zła
Posty: 694
Rejestracja: 15-04-2009, 16:00

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

22-12-2014, 20:53

Bardzo bardzo ciekawy wywiad. Fajnie poczytac jak w Lublinie działy się awangardy muzyczne na poziomie bez mała światowym

"Muzyka jakiej świat nie widzi" ma niesamowity oniryczny klimat, marzy mi się jakiś koncert w galerii Labirynt :) ( jeśli ten projekt w ogóle isnieje jeszcze )
kenediusze
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 21-08-2014, 09:03
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

22-12-2014, 21:12

Tarpaulin pisze: marzy mi się jakiś koncert w galerii Labirynt :) ( jeśli ten projekt w ogóle isnieje jeszcze )
O to by było bardzo w pytęł. A projekt chyba jest sporadycznie aktywowany, dwa lata temu był np koncerty w Warsztatach Kultury, czyli dokładnie tam gdzie teraz jest Labirynt...

Tak w ogóle to labiryntowa seria koncertów Odgłosy Bocznic to jest IMO strzał w dziesiątkę, mam szczera nadzieję że będzie kontynuowana jak najdłużej. GHEDALIA TAZARTES (w towarzystwie min pana z MAŁYCH INSTRUMENTÓW) kilka dni temu zgromadził bardzo kameralną publikę (naliczyłem około 40 osób, włącznie z muzykami, Wojckiem obsługującym nagłośnienie i pracownikami Galerii), ale było nie mniej magicznie co na KSIĘŻYCU - klimat wprawdzie nieco inny, bardziej pierwotny, surrealistyczno-dziki, ale... ale... no właśnie.I to wszystko za głupią dychę od osoby, bajka.

Ciekawe co za miesiąc, jeżeli coś będzie. Oby było.
Baton na tropach Yeti

You are just a
PART OF ME
Tarpaulin
w mackach Zła
Posty: 694
Rejestracja: 15-04-2009, 16:00

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

22-12-2014, 21:20

kenediusze pisze:
Ciekawe co za miesiąc, jeżeli coś będzie. Oby było.
Nic konkretnego nie zapowiadali?
kenediusze
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 21-08-2014, 09:03
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

22-12-2014, 23:16

Niestety nie.
Teraz mi przyszło do głowy, że przecież mogłem spytać. Ale człowiek bywa nieogarnięty.
Baton na tropach Yeti

You are just a
PART OF ME
Plasfodeur
weteran forumowych bitew
Posty: 1635
Rejestracja: 16-05-2012, 17:08

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

23-12-2014, 10:00

Antychróst pisze:Warstwa tekstowa jest miejscami naiwna do granic kiczu, ale nie sposób odmówić temu albumowi pewnej magii.
Baśniowe są te teksty, sielankowe niekiedy, kicz nie gra tutaj roli tak właściwie. W sumie to zasłuchując się w tej płycie nawet go nie zlokalizowałem - zapewne w przypadku czytania, a nie słuchania, tekstów byłoby to łatwiejsze lub też zgoła oczywiste. Z muzyką wszystko się tu jednak broni, a nawet atakuje, jak w Niech to licho!

krowa ryczy wieprzek kwiczy
a przy oknie smalec moknie


10/10
Grrrówno!
Wódka i Piwo
weteran forumowych bitew
Posty: 1555
Rejestracja: 19-10-2011, 16:55

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

23-12-2014, 11:50

Mam nadzieję że w końcu uda się Wojckowi zrobić reedycję ''Muzyki jakiej świat widzi'' Jeśli o mnie nie chodzi jest to jedna z najważniejszych płyta dla mnie jeśli chodzi o Polską muzykę lat 90-tych . Koncerty o których wspominacie, owszem bardzo udane. Niemniej daleko im do magii Obuhowych koncertów z lat 90-tych , zwłaszcza do koncertów często goszczących w Polsce na zaproszenie Wojcka - Noise Makers Fifes z ich przedziwnymi instrumentami. Z tego co wiem od samego Wojcka nowy Z7G w drodze, ma być tym razem ''bardziej dla duszy'' czyli więcej elektroniki mniej śpiewania. Ale jak sam przyznał to że płyta powstaje i jest na ukończeniu nie oznacza że ukarze się ona w najbliższym 10leciu bo ciągle musi coś w niej poprawiać a ponieważ nigdzie mu się już nie spieszy...cały Wojcek.
Miło że są tu ludzie których interesuje to wydawnictwo. Co prawda dziś mało aktywne i nie tak nowatorskie jak kiedyś ale mimo wszystko. Polecam rozejrzeć się za starymi, dostępnymi jeszcze wydawnictwami Obuha które można zdobyć po niskich cenach np. w Serpent.pl i w dystrybucji Jareckiego z Nefryt/Malachit records. To są ostatnie sztuki, często pięknie wydane. Dziś niektóre kasety które posiadam z lat 90 osiągają kosmiczne ceny na licytacjach i giełdach. Poza tym to zawsze genialna. Polecam.
Antychróst
postuje jak opętany!
Posty: 429
Rejestracja: 18-10-2012, 22:28

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

27-12-2014, 17:44

Plasfodeur pisze: Baśniowe są te teksty, sielankowe niekiedy, kicz nie gra tutaj roli tak właściwie. W sumie to zasłuchując się w tej płycie nawet go nie zlokalizowałem - zapewne w przypadku czytania, a nie słuchania, tekstów byłoby to łatwiejsze lub też zgoła oczywiste. Z muzyką wszystko się tu jednak broni, a nawet atakuje, jak w Niech to licho!
Ależ ja rozumiem, że liryki do takich piosenek muszą być baśniowe, po trosze nawet dziecinne, są jednak na tej płycie momenty, w których aż zęby bolą (np. "Smok"). Ale ok, może trochę przesadzam, bo ogólnie bardzo lubię ten album i jestem w stanie bez zażenowania słuchać go w przytomności małżonki (czego nie mogę powiedzieć np. o niektórych dokonaniach p. Kostrzewskiego).


Przy okazji, ci z was, którzy śledzą Księżyc na facebooku pewnie już słyszeli:

Svitlana Nianio - Kytytsi
" onclick="window.open(this.href);return false;
Okołoksiężycowe dźwięki z Ukrainy. Gdyby kogoś zainteresowało, w serpencie leżą jeszcze taśmy z tym albumem - bierę obowiązkowo przy najbliższych zakupach.
No posłuchajcie tylko:
" onclick="window.open(this.href);return false;

(tłumaczenie tekstu wzięte z jakiejś stareńkiej strony internetowej)

płynie czarna rzeka
wołam mego brata
on nie odpowiada
gdy nadejdzie zima
zamrze wtedy nurt
pójdę ścieżki lodem
posłuchać jak stuka
w przejrzyste okienko
Plasfodeur
weteran forumowych bitew
Posty: 1635
Rejestracja: 16-05-2012, 17:08

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

18-03-2015, 08:20

Gdy spojrzy się na to z boku, to w ogóle koncert muzyczny jest rodzajem współczesnego obrzędu, czy też "obrządku", żeby nawiązać do wiejskiego znaczenia tego słowa, które oznacza doglądanie zwierząt, przy czym tu chodziłoby o nasze wewnętrzne zwierzęta, bytujące w przyrodzie naszej wrażliwości.
http://www.porcys.com/interview/wywiad-z-ksiezycem/" onclick="window.open(this.href);return false;

Świetny wywiad z Księżycem. Takie podejście do muzyki to coś niezwykle mi bliskiego. Czuć, w tym co mówią, że wyszli z innych niż stricte muzyczne rewirów. No i cóż, gdzie się człowiek nie obejrzy, tam "Gardzienice" ;) W sumie dziwnym nie jest...
Grrrówno!
Tarpaulin
w mackach Zła
Posty: 694
Rejestracja: 15-04-2009, 16:00

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

18-03-2015, 22:47

Płytę robią to i koncerty musi bendom. Dobrze :)

Wywiad, fakt, bardzo ciekawy
Antychróst
postuje jak opętany!
Posty: 429
Rejestracja: 18-10-2012, 22:28

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

30-06-2015, 12:04

No cześć.

11.07 Księżyc da koncert na łące w ramach Landart Festiwalu (http://landart.lubelskie.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;). Wybieram się, zwłaszcza że koncert darmowy, a i sam festiwal niczego sobie.
Antychróst
postuje jak opętany!
Posty: 429
Rejestracja: 18-10-2012, 22:28

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

14-10-2015, 13:00

Obrazek
Penultimate Press pisze:CD out Mid November / LP out December
Track Listing:
1. Kapkowa 7:10
2. Mglista 3:20
3. Flażoletowa 9:40
4. Walczyk III 4:30
5. Syreny 16:30
kenediusze
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 21-08-2014, 09:03
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

14-10-2015, 16:09

Zjechałem.
Baton na tropach Yeti

You are just a
PART OF ME
ODPOWIEDZ