Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Antychróst
postuje jak opętany!
Posty: 429
Rejestracja: 18-10-2012, 22:28

Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

29-01-2013, 13:42

Pierwotnie miał to być temat o bdb projekcie muzycznym KSIĘŻYC, ale ze względu na niewielką ilość wydanego przezeń materiału postanowiłem zrobić z tego zbiorczy wątek dotyczący wszelkich obuszych wydawnictw.

Obuh to bardzo ciekawy label. Wydał sporo rzeczy świetnych (Penderecki, Atman, wspomniany Księżyc) i bardzo dobrych (Karpaty Magiczne, Małe Instrumenty), a oprócz tego mnóstwo ciekawego, undergroundowego grania.
Ktoś z tu obecnych lubi?

To, w jaki sposób Wojcek zdołał namówić Pendereckiego, by ten wydał u niego muzykę do "Rękopisu znalezionego w Saragossie", jest dla mnie rzeczą niepojętą.
Karkasonne

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

29-01-2013, 13:52

Antychróst pisze: Ktoś z tu obecnych lubi?
Ja! Reszty wspomnianych nie słyszałem, ale mam dużo sympatii dla Księżyca! Jest to (było) coś nowego i robiącego wrażenie.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

29-01-2013, 13:59

karpaty magiczne tez warto sprawdzic !! obuh to kult i bardzo dobre materialy !!
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Plasfodeur
weteran forumowych bitew
Posty: 1635
Rejestracja: 16-05-2012, 17:08

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

29-01-2013, 17:03

Księżyc i Karpaty faktycznie bardzo spoko. Nie obraziłbym się jakby ktoś szerzej opisał inne materiały z tego wydawnictwa i wskazał te najlepsze :)
Grrrówno!
Awatar użytkownika
Random Apex
weteran forumowych bitew
Posty: 1090
Rejestracja: 20-05-2012, 11:37

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

29-01-2013, 18:11

Coś kiedyś pisałam o Miasto Nie Spało - całkiem ciekawy, depresyjny projekt, warty sprawdzenia z tego wydawnictwa.
You've got nothing to lose but your lives.
Antychróst
postuje jak opętany!
Posty: 429
Rejestracja: 18-10-2012, 22:28

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

29-01-2013, 21:25

Plasfodeur pisze:Księżyc i Karpaty faktycznie bardzo spoko. Nie obraziłbym się jakby ktoś szerzej opisał inne materiały z tego wydawnictwa i wskazał te najlepsze :)
Penderecki - tutaj żadnej reklamy nie będzie. Kto oglądał film Hasa, ten wie, o co chodzi.

Atman - z tego projektu wywodzą się wspomniane Karpaty Magiczne. Więcej ambientu, mniej jazzującej improwizacji. W każdym razie podchodzi mi bardziej od następcy.

Małe Instrumenty - ciekawa muzyka, jak sama nazwa wskazuje, odgrywana na instrumentach zabawkowych, bądź o małych gabarytach. Duża część utworów stanowi muzykę dla starych, polskich krótkometrażowych animacji.

Wspomniane przez Random Apex Miasto Nie Spało - akustyczne kompozycje minimalistyczne na wiolonczelę, akordeon i kontrabas. Mnie osobiście bardzo pasuje, ale to dość specyficzna muzyka. Wydali jedną kasetę, chyba nawet jest jeszcze dostępna.

Warto sprawdzić też SPEAR i Za Siódmą Górą (projekt właściciela wydawnictwa), choć słuchałem ich jedynie pobieżnie.



A, jeszcze jedno: Obuh planuje w tym roku wydać reedycję debiutu Księżyca na CD, więc warto być czujnym.
Awatar użytkownika
megawat
weteran forumowych bitew
Posty: 1354
Rejestracja: 24-08-2010, 12:12
Lokalizacja: mathplanet

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

30-01-2013, 10:20

Antychróst pisze:Małe Instrumenty - ciekawa muzyka, jak sama nazwa wskazuje, odgrywana na instrumentach zabawkowych, bądź o małych gabarytach. Duża część utworów stanowi muzykę dla starych, polskich krótkometrażowych animacji.
Akurat jako tako znam Pawła z Małych Instrumentów i za te "instrumenty zabawkowe" mógłby się obrazić. ;)
Nie wiedziałem, że wydaje ich OBUH a to bardzo dobra informacja. W zasadzie ciężko mi sobie wyobrazić dla nich lepszego wydawcę. :)
"Funkcjonariusze po wstępnych oględzinach poćwiartowanych i nagich zwłok stwierdzili, że morderca musiał być szczególnym zboczeńcem".
Awatar użytkownika
Bezdech
weteran forumowych bitew
Posty: 1470
Rejestracja: 21-12-2010, 10:43

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

30-01-2013, 10:25

Antychróst pisze:Warto sprawdzić też SPEAR i Za Siódmą Górą (projekt właściciela wydawnictwa), choć słuchałem ich jedynie pobieżnie.
Piosenki ku pokrzepieniu serc można tanio nabyć. Moim zdaniem bardzo warto.

Antychróst pisze:A, jeszcze jedno: Obuh planuje w tym roku wydać reedycję debiutu Księżyca na CD, więc warto być czujnym.
To bdb wiadomość.
They told them not to fear, they couldn't be prepared
Then came the day that not a single soul was spared
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2013
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

30-01-2013, 10:57

Właśnie leci u mnie drugi raz z rzędu Noise Maker's Fifes "Cruelty has a human heart / Marumares", gdy zobaczyłem ten temat.
To chyba jedno z pierwszych wydawnictw Obuh, gdy zaczęli wydawać na CD - cholernie je lubię. Mroczny, abstrakcyjny ambient z elementami noise, który mi osobiście bardzo podchodzi. Niby często nie wrzucam takich rzeczy, ale jak już zacznę to zdarza się, że mogę całą noc przesiedzieć z takimi dźwiękami na uszach.
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Antychróst
postuje jak opętany!
Posty: 429
Rejestracja: 18-10-2012, 22:28

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

30-01-2013, 11:24

megawat pisze: Akurat jako tako znam Pawła z Małych Instrumentów i za te "instrumenty zabawkowe" mógłby się obrazić. ;)
Nie ma się co obrażać, sam John Cage grał przecież na "toy piano" ;)
W każdym razie muzyka przednia, idealnie oddająca klimat starych animacji.
Przy okazji, utwór "Śmierć na pięć" z najnowszej płyty Małych Instrumentów został napisany do animacji użytej w teledysku do bdb kawałka Republiki pod tym samym tytułem:
Awatar użytkownika
Holden
świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 27-12-2010, 20:03

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

01-02-2013, 11:23

Oprócz wymienionych wyżej, wydali jeszcze bardzo ciekawą rzecz zespołu Warszawska Jesionka, płyta wabi się 'Podróż Do Umysłu Boga'
Antychróst
postuje jak opętany!
Posty: 429
Rejestracja: 18-10-2012, 22:28

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

08-02-2013, 20:48

Krótki materiał o tym, jakie to Wojcek z Obuha ma studio i co za dziwy tam wyczynia:


A wrzucam to z tej przyczyny, że miałem ostatnio okazję przesłuchać najnowszy album T.Love, nagrany właśnie w Rogalowie. Generalnie od zawsze miałem wstręt do zespołu sepleniącego Muńka Staszczyka, ale tym razem z niejaką przyjemnością przesłuchałem cały album. Dwupłytowy. Ponad 88 minut muzyki. Nie dlatego, że to jakaś genialna płyta (dalej jest to T.Love, no może nieco lepsze, niż zazwyczaj), ale dlatego, że wszystko zostało nagrane i zrealizowane w taki a nie inny sposób.
Full analog, organiczne brzmienie, nagrywanie na setkę, dionizje i w ogóle.

Aż dziwne, że jeszcze żaden metaluch nie wpadł na to, żeby nagrywać w Rogalowie.
Awatar użytkownika
REINHARD IRRUMATOR
postuje jak opętany!
Posty: 656
Rejestracja: 21-11-2011, 17:05

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

08-02-2013, 23:25

Antychróst pisze:
Aż dziwne, że jeszcze żaden metaluch nie wpadł na to, żeby nagrywać w Rogalowie.
strach ma wielkie oczy :)
Norma to głupota, degeneracja to geniusz
Awatar użytkownika
Perversor
zaczyna szaleć
Posty: 256
Rejestracja: 18-07-2010, 04:34

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

14-05-2013, 20:15

Antychróst pisze: Aż dziwne, że jeszcze żaden metaluch nie wpadł na to, żeby nagrywać w Rogalowie.
wpaść wpadł... cenowo to już inna sprawa :) no i trzeba umieć grać hehe
Antychróst
postuje jak opętany!
Posty: 429
Rejestracja: 18-10-2012, 22:28

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

26-06-2013, 17:23

W temacie Księżyca:
o takiego rara ktoś odgrzebał
Antychróst
postuje jak opętany!
Posty: 429
Rejestracja: 18-10-2012, 22:28

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

31-10-2013, 19:46

http://penultimate-press.blogspot.co.uk/
Księżyc LP (PP8) Coming Soon
i jeszcze mały rarytas, którego wcześniej nie słyszałem:
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

31-10-2013, 20:12

i tu całkiem niezły rar:
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Antychróst
postuje jak opętany!
Posty: 429
Rejestracja: 18-10-2012, 22:28

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

01-11-2013, 20:37

Bloodcult pisze:i tu całkiem niezły rar:
Genialne.
Duet Remigiusz Hanaj/Agata Harz już od lat robi wiele dobrego w temacie ludowizny.
Awatar użytkownika
KKK
postuje jak opętany!
Posty: 449
Rejestracja: 29-07-2010, 19:01

Re: Obmierzłe Boczniaki Uczuciami Handlują - OBUH Records

18-12-2013, 22:39

Obuha poznałem pod koniec lat 90.Jak dzis pamiętam dzień gdy wyjmowałem z pierwszej paczki,która przyszła od Wojcka, taśmy z tymi wspaniałymi, ręcznie tworzonymi okładkami na papierze czerpanym.Pamiętam tez dołączony do kaset katalog,w którym Wojcek niezwykle fantazyjnie opisywał wydane przez siebie pozycje (oraz rzeczy,które miał w distro).
Sama muza to było to obiecane "uderzenie obuhem",nic już potem nie było takie jak przedtem.Do dziś zresztą uważam,że lata 90 to był najlepszy okres tej oficyny,potem już było różnie.
Gdybym miał wskazać najlepsze IMO wydawnictwa,byłyby to:

RONGWRONG - "Epiphany","Historia Alfonsa Czachora"
ZA SIÓDMĄ GÓRĄ - "Muzyka jakiej świat nie widzi","This is my Dream"7"
KSIĘŻYC - "t/s"
NOISE-MAKER'S FIFES - "The Cruelty of Black Humour"
GENETIC TRANSMISSION - "t/s"
FRANCISCO LÓPEZ - "Azoic Zone"
TRANCE - "Contents Under Pressure"
STILLUPPSTEYPA - "Keep Checking Speed and Completeness of Urineflow Cut-Off"7"
MIASTO NIE SPAŁO - "Pieśni żałobne I-VII"
BAND OF PAIN - "To Whom It May Concern/Driven"7"
MARCHLEVSKI/NP. WAT 7"
ATMAN - "Soundreams"
SPEAR - "In Search of Sparks","t/s"

Oczywiście resztę obuszych wydawnictw powyższych artystów jak najbardziej polecam

Oprócz tego warto wspomniane wyżej Karpaty Magiczne,bardziej rockowe F/i oraz takie osobne (ale jak najbardziej wartosciowe) ciekawostki jak CHOREMY,INSTANT ART,SCHISTOSOMA "Wpływ",

Z nowych (względnie) wydawnictw oczywiście udany powrót ZSG ("Rogalów"),LATERNA "Lato",na temat "Rękopisu znnalezionego w saragossie" pochwał nie będzie,bo słabe to jest,zresztą sprzedałem swoją kopię.
Ostatnie wydawnictwa to już nie moja bajka.
ODPOWIEDZ