Soundgarden

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Soundgarden

19-05-2017, 10:02

Plastek pisze:
nicram pisze: Ja zawsze uważałem, że Soundgarden jest zdecydowanie najsłabsze z całej tej grungowej wielkiej czwórki, choć nie powiem, parę numerów mieli zajebistych.
Tak jest w istocie, Soundgarden był przede wszystkim pozbawiony pazura i wkurwu jaki charakteryzował choćby Nirvanę. Jakieś takie rozmemłane, grzeczne i wygładzone to jest.
Plastek, czy Ty w ogóle słyszałeś 1 i 2kę? mam wrażenie, że słyszałeś tyle co w radiu puszczają, opcjonalnie w kinie na Bondzie. no PJ, AiC to miał pazur w huj … roluje się ze śmiechu na tą okoliczność ;-)
13.04.2024
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Soundgarden

19-05-2017, 10:07

Ascetic pisze:
Plastek pisze:
nicram pisze: Ja zawsze uważałem, że Soundgarden jest zdecydowanie najsłabsze z całej tej grungowej wielkiej czwórki, choć nie powiem, parę numerów mieli zajebistych.
Tak jest w istocie, Soundgarden był przede wszystkim pozbawiony pazura i wkurwu jaki charakteryzował choćby Nirvanę. Jakieś takie rozmemłane, grzeczne i wygładzone to jest.
Plastek, czy Ty w ogóle słyszałeś 1 i 2kę? mam wrażenie, że słyszałeś tyle co w radiu puszczają, opcjonalnie w kinie na Bondzie. no PJ, AiC to miał pazur w huj … roluje się ze śmiechu na tą okoliczność ;-)
Wczoraj właśnie przeleciałem sobie całą dyskografię, zdanie podtrzymuję. Poza tym wspomniałem jeno o Nirvanie - zdanie podtrzymuję; PJ i AIC zaś mnie jebią po całości.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Soundgarden

19-05-2017, 10:19

Plastek pisze: Wczoraj właśnie przeleciałem sobie całą dyskografię, zdanie podtrzymuję. Poza tym wspomniałem jeno o Nirvanie - zdanie podtrzymuję; PJ i AIC zaś mnie jebią po całości.
u nicrama jest mowa "o wielkiej 4ce", a nie tylko o Narwanej. ok. zdanie szanuję, ale kompletnie nie rozumiem. houk!
13.04.2024
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Soundgarden

19-05-2017, 10:28

Ascetic pisze:
Plastek pisze: Wczoraj właśnie przeleciałem sobie całą dyskografię, zdanie podtrzymuję. Poza tym wspomniałem jeno o Nirvanie - zdanie podtrzymuję; PJ i AIC zaś mnie jebią po całości.
u nicrama jest mowa "o wielkiej 4ce", a nie tylko o Narwanej. ok. zdanie szanuję, ale kompletnie nie rozumiem. houk!
Luz, przecież nie będziemy się gniewać o odmienne opinie, nie jesteśmy wszak fankami polskiego black metalu spod znaku sztuk teatralnych.
W kwestii "wielkiej 4" - ten sam zarzut co do Soundgarden mam do PJ i AiC i dlatego ich nie słucham - brak pazura. Nirvana pięknie się tutaj wyróżnia w mojej opinii i napierdala zamiast nudzić.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
DST
weteran forumowych bitew
Posty: 1933
Rejestracja: 23-12-2010, 23:02

Re: Soundgarden

19-05-2017, 10:42

Ascetic pisze:
Plastek pisze: Wczoraj właśnie przeleciałem sobie całą dyskografię, zdanie podtrzymuję. Poza tym wspomniałem jeno o Nirvanie - zdanie podtrzymuję; PJ i AIC zaś mnie jebią po całości.
u nicrama jest mowa "o wielkiej 4ce", a nie tylko o Narwanej. ok. zdanie szanuję, ale kompletnie nie rozumiem. houk!
Z wielkiej czwórki Soundgarden u mnie na samym końcu, co nie zmienia faktu, że to bardzo dobry zespół był. I fakt, Nirvana miała najwięcej surowej, punkowej energii (pierwszy lepszy z brzegu przykład to "Territorial Pissings", gdzie ma się wrażenie, że w refrenie z ryja leci mu piana), ale 'pazur factor' jest w AiC jak najbardziej obecny, z tym że klimat jest zupełnie inny. Więcej mroku, depresji i choroby psychicznej, mniej atawistycznego wkurwienia. Zresztą Alice in Chains to z tej czwórki dla mnie bezsprzecznie najlepsza banda.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Soundgarden

19-05-2017, 10:59

^ i git.

teraz wypatruję jak się to obiektywnie przedstawia. może jakieś ⅀≱⊇ ???
13.04.2024
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15990
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Soundgarden

19-05-2017, 11:01

No jak slysze brak pazura to zastanawiam sie ocb, przeciez ten jeden kawalek z ta genialna kakofonia na koncu ma wiecej pazura niz cala nirvana, alicja i pearl jam razem wziete. Szczerze mowiac to za Soundgarden postawilbym Mudhoney a dopiero reszte tej calej 'czworki"
[youtube][/youtube]
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Soundgarden

19-05-2017, 11:12

Triceratops pisze:No jak slysze brak pazura to zastanawiam sie ocb, przeciez ten jeden kawalek z ta genialna kakofonia na koncu ma wiecej pazura niz cala nirvana, alicja i pearl jam razem wziete. Szczerze mowiac to za Soundgarden postawilbym Mudhoney a dopiero reszte tej calej 'czworki"
[youtube][/youtube]
I sądzisz, że to jest właśnie taki pazur jak "Territorial Pissings"? Chyba jednak nie.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14262
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Soundgarden

19-05-2017, 11:55

Alicja > Nirvana > PJ > Soundgarden jak dla mnie ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Soundgarden

19-05-2017, 12:03

DST pisze:
Ascetic pisze:
Plastek pisze: Wczoraj właśnie przeleciałem sobie całą dyskografię, zdanie podtrzymuję. Poza tym wspomniałem jeno o Nirvanie - zdanie podtrzymuję; PJ i AIC zaś mnie jebią po całości.
u nicrama jest mowa "o wielkiej 4ce", a nie tylko o Narwanej. ok. zdanie szanuję, ale kompletnie nie rozumiem. houk!
Z wielkiej czwórki Soundgarden u mnie na samym końcu, co nie zmienia faktu, że to bardzo dobry zespół był. I fakt, Nirvana miała najwięcej surowej, punkowej energii (pierwszy lepszy z brzegu przykład to "Territorial Pissings", gdzie ma się wrażenie, że w refrenie z ryja leci mu piana), ale 'pazur factor' jest w AiC jak najbardziej obecny, z tym że klimat jest zupełnie inny. Więcej mroku, depresji i choroby psychicznej, mniej atawistycznego wkurwienia. Zresztą Alice in Chains to z tej czwórki dla mnie bezsprzecznie najlepsza banda.
Alicja to dla mnie numer jeden z całej czwórki. Zresztą to jeden z moich ulubionych zespołów ever. Pazurów może wielkich nie pokazują, ale to zespół bardziej doom metalowy jest niż łupanki i wkurwy. Kopanie grobów i tego typu klimaty. Później Nirvana, za pierwotną energię. Następnie PJ za dwie pierwsze płyty bo później to taka średniawka. Soundgarden mnie nudzi.


[youtube][/youtube]
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Soundgarden

19-05-2017, 12:12

Nirvana>>>Alice in Chains>Soundgarden>>Pearl Jam
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Soundgarden

19-05-2017, 12:22

[youtube][/youtube]

piszą, że ktoś podrzucił CC tego blues'a do odtwarzacza. zainspirowany, w ramach performance, się odpalił się. na tą okoliczność.
trza mieć fantazję.
13.04.2024
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Soundgarden

19-05-2017, 16:38

można gościa lubić, albo nie, kwestia gustu, ale był wokalnie po prostu bardzo dobry i bardzo charakterystyczny.... i tyle
535

Re: Soundgarden

19-05-2017, 16:51

Hatefire pisze:Nirvana>>>Alice in Chains>Soundgarden>>Pearl Jam
Wszystko pięknie, ale należy mieć świadomość, że jeden akord z Surfer Rosa grzebie całe powyższe, wesołe towarzystwo, sześć stóp pod ziemią.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Soundgarden

19-05-2017, 17:42

535 pisze:
Wszystko pięknie, ale należy mieć świadomość, że jeden akord z Surfer Rosa grzebie całe powyższe, wesołe towarzystwo, sześć stóp pod ziemią.
Obrazek
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
Aron
postuje jak opętany!
Posty: 490
Rejestracja: 19-01-2006, 19:00
Lokalizacja: ראדומסק

Re: Soundgarden

19-05-2017, 17:46

Rudy prostuje żółtków. What you say? What you say?
https://www.youtube.com/watch?v=bhqMVNlPHE8
Pierwsze płyty Kreatora to wg mnie straszny łomot, w pamięci pozostała mi tylko "The Flag Of Hate" , natomiast Hordes Of Chaos, zawiera więcej melodyki i ogólnie nawet całkiem mi się podoba.

z forum fanów Metalliki
535

Re: Soundgarden

19-05-2017, 18:11

Plastek pisze:
535 pisze:
Wszystko pięknie, ale należy mieć świadomość, że jeden akord z Surfer Rosa grzebie całe powyższe, wesołe towarzystwo, sześć stóp pod ziemią.
Obrazek
[youtube][/youtube]
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Soundgarden

19-05-2017, 21:05

535 pisze:
Hatefire pisze:Nirvana>>>Alice in Chains>Soundgarden>>Pearl Jam
Wszystko pięknie, ale należy mieć świadomość, że jeden akord z Surfer Rosa grzebie całe powyższe, wesołe towarzystwo, sześć stóp pod ziemią.
Pixies klasa, tyle, że to nie granż. żebyś nie musiał się wysilać, to napiszę, że był inspiracją, owszem, ale nie tworzył tej sceny (jakby nie patrzeć nawet topograficznie im nie po drodze).

ps. jeden z najgorszych koncertów jakie pamiętam, że widziałem, to właśnie chochliki na narodowym (OrangeWF). zaciągnąłem żonę, coby się wyedukowała, a spotkałem się z pustym śmiechem. dramatyczny to był wykon.

ps. w tych kategoriach, w sensie nie granż, inspiracja, ale w tym przypadku z Seattle, to dla mnie numer jeden jest Mother Love Bone.
13.04.2024
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Soundgarden

19-05-2017, 22:55

Alice In Chains >>>> Nirvana > Soundgarden >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Pearl Jam >>>>>> Pixies
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10146
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Soundgarden

19-05-2017, 23:25

Ascetic pisze:
535 pisze:
Hatefire pisze:Nirvana>>>Alice in Chains>Soundgarden>>Pearl Jam
Wszystko pięknie, ale należy mieć świadomość, że jeden akord z Surfer Rosa grzebie całe powyższe, wesołe towarzystwo, sześć stóp pod ziemią.
Pixies klasa, tyle, że to nie granż. żebyś nie musiał się wysilać, to napiszę, że był inspiracją, owszem, ale nie tworzył tej sceny (jakby nie patrzeć nawet topograficznie im nie po drodze).

ps. jeden z najgorszych koncertów jakie pamiętam, że widziałem, to właśnie chochliki na narodowym (OrangeWF). zaciągnąłem żonę, coby się wyedukowała, a spotkałem się z pustym śmiechem. dramatyczny to był wykon.

ps. w tych kategoriach, w sensie nie granż, inspiracja, ale w tym przypadku z Seattle, to dla mnie numer jeden jest Mother Love Bone.

Nie zgodzę się z tym, że Pixies dali wtedy słaby koncert. Wiadomo, podtatusiali już, ale zespół i publika bawili się dobrze. Nagłośnienie nie było dobre, ale to standard Narodowego.
Die Welt ist meine Vorstellung.
ODPOWIEDZ