In Crust We Trust

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: In Crust We Trust

06-11-2015, 18:24

Nasum pisze:Miazga jednym słowem, rozpierdol i gwałt analny za pomocą gaśnicy proszkowej.
Leci trzeci raz z rzędu, pierdolone mistrzostwo.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
IMP-|-OUS
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 08-06-2015, 10:18

Re: In Crust We Trust

06-11-2015, 18:39

Obrazek
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: In Crust We Trust

06-11-2015, 18:47

IMP-|-OUS pisze:Obrazek
Klikam w 'click here' i nic sie nie dzieje :|
:D
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
IMP-|-OUS
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 08-06-2015, 10:18

Re: In Crust We Trust

06-11-2015, 18:50

manieczki pisze:
IMP-|-OUS pisze:Obrazek
Klikam w 'click here' i nic sie nie dzieje :|
:D
bo nie było drzemki xD
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15000
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: In Crust We Trust

06-11-2015, 23:34

Plastek pisze:
Nasum pisze:Miazga jednym słowem, rozpierdol i gwałt analny za pomocą gaśnicy proszkowej.
Leci trzeci raz z rzędu, pierdolone mistrzostwo.

Zgadza się. Udała im się ta plyta jak nic. Wściekłość, jad agresja, wkurwienie - solidna dawka, muzyka nie dla wymuskanych lalusiów.
Awatar użytkownika
Lobas
zaczyna szaleć
Posty: 280
Rejestracja: 23-06-2014, 15:01

Re: In Crust We Trust

07-11-2015, 00:00

Totalne zniszczenie. Nie mam żadnych pytań.
Teraz tylko czekać na nową płytę Discharge, niczego więcej mi nie trzeba.
Chelsea Bus Company
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15000
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: In Crust We Trust

07-11-2015, 13:36

Chciałoby sie coś mądrego napisać na temat najnowszego albumu Extreme Noise Terror, ale słuchając tych dźwięków głośniej niż przyzwoitość i głośniki każą, nic mądrego do głowy nie przychodzi. Próbuję coś pisać, ale wydaje mi się, że od tej nawałnicy dźwięków litery posypią się na dół ekranu. Może zebrać myśli w trakcie jakiegoś spokojniejszego momentu? Tyle że takiego momentu tu nie ma, a jedyną chwilą wytchnienia od tego tsunami hałasu jest sekundowa przerwa pomiędzy poszczególnymi kawałkami. Nie ma sensu pisać tych słów w momencie kiedy płyta się kończy, bo zaraz mimowolnie puszczam ją od początku. To zdecydowanie nie jest płyta dla wrażliwców, którzy szukają w muzyce pięknych harmonii, cudownych melodii, natchnionych wokali czy technicznej biegłości na instrumentach, bo jakby na to nie patrzeć, tutaj chodzi o skondensowaną furię, wściekłość i nienawiść, a żeby przekazać czytelnie te emocje, posłużyć należy się środkami maksymalnie prostymi. Harce na gitarce zastąpiono tutaj prostymi riffami, perkusja po prostu wybija rytm, a wokaliści drą ryja ze wszystkich sił. To wszystko, nic więcej. Ale zagrane jest to tak mocno, z takim zaangażowaniem, że czuję się jakbym został spacyfikowany przez oddział Berkutu, który postanowił połamać tonfy na grzbietach przeciwników. Żadnej litości, współczucia, empatii - krew, ból i zgrzytanie zębów, o ile jeszcze jakieś się ostały w zakrwawionych dziąsłach. Porażająca w swej brutalności pozycja, dzika, nieokrzesana, barbarzyńska muzyka. Czyli wszystko tak, jak powinno brzmieć, polecam z całego serca.
Awatar użytkownika
Fixxed
postuje jak opętany!
Posty: 541
Rejestracja: 15-04-2011, 13:00

Re: In Crust We Trust

17-11-2015, 21:47

[youtube][/youtube]
Necropunk
w mackach Zła
Posty: 707
Rejestracja: 29-05-2015, 20:22

Re: In Crust We Trust

26-02-2016, 08:46

Fixxed pisze:[youtube][/youtube]
Równie motzno polecam debiut Heridy. Tworzą tę kapelę kolesie, którzy forumowiczom powinni być bardziej znani z udziału w grindowym Bunder Nekromunda. Serio serio, na chwilę chyba najmocniejszy d-beat'owo crustowy cios w naszym kraju.

A Aktiv Dodsjahalp znajo? " onclick="window.open(this.href);return false; - scandki punk w najlepszym wydaniu
Awatar użytkownika
Fixxed
postuje jak opętany!
Posty: 541
Rejestracja: 15-04-2011, 13:00

Re: In Crust We Trust

26-02-2016, 13:29

Necropunk pisze:
Fixxed pisze:[youtube][/youtube]
Równie motzno polecam debiut Heridy. Tworzą tę kapelę kolesie, którzy forumowiczom powinni być bardziej znani z udziału w grindowym Bunder Nekromunda. Serio serio, na chwilę chyba najmocniejszy d-beat'owo crustowy cios w naszym kraju.
Znam debiut jak najbardziej, jak dla mnie całościowo trochę lepszy od splitu.
Necropunk
w mackach Zła
Posty: 707
Rejestracja: 29-05-2015, 20:22

Re: In Crust We Trust

26-02-2016, 16:03

Fakt, jakoś tak za gardło nie chwyta materiał ze splitu, taki crust/ d-beat grany pod dyktando i bez werwy. Ale biorąc pod uwagę, że chłopaki wszystko nagrywają korespondencyjnie to i tak nieźle :) Fajno będzie ich w końcu obadać na żywca przy okazji tegorocznego Obscene Extreme.
Awatar użytkownika
Fixxed
postuje jak opętany!
Posty: 541
Rejestracja: 15-04-2011, 13:00

Re: In Crust We Trust

26-02-2016, 16:43

Necropunk pisze:Fakt, jakoś tak za gardło nie chwyta materiał ze splitu, taki crust/ d-beat grany pod dyktando i bez werwy. Ale biorąc pod uwagę, że chłopaki wszystko nagrywają korespondencyjnie to i tak nieźle :) Fajno będzie ich w końcu obadać na żywca przy okazji tegorocznego Obscene Extreme.
Ja zbieram się do zobaczenia ich na Ultra Chaos Piknik w Żelebsku, więc jeśli kolega będzie (a podejrzewam, że tak), to można się spiknąć ;)

A co do debiutu nie nie da się ukryć, że część sukcesu brzmi w surowszym brzmieniu w stosunku do splitu.
Necropunk
w mackach Zła
Posty: 707
Rejestracja: 29-05-2015, 20:22

Re: In Crust We Trust

26-02-2016, 16:48

Bardzo bym chciał, głównie ze względu na Antisect i Disorder, ale w tych okolicach mam jeszcze Black Sabbath w Krakowie i Zorna w Sz-nie, więc z bólem serca odpuszczę... :)
Awatar użytkownika
KAKAESIAK
rasowy masterfulowicz
Posty: 2458
Rejestracja: 19-01-2007, 17:32
Lokalizacja: KALISZ

Re: In Crust We Trust

26-02-2016, 16:53

nowy cios od Victims

http://decibelmagazine.com/blog/2016/2/ ... hose-walls" onclick="window.open(this.href);return false;
In a world of compromise...some don't
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16167
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: In Crust We Trust

26-02-2016, 21:52

KAKAESIAK pisze:nowy cios od Victims

http://decibelmagazine.com/blog/2016/2/ ... hose-walls" onclick="window.open(this.href);return false;
już pora
RippingHeadache
weteran forumowych bitew
Posty: 1148
Rejestracja: 30-12-2011, 16:30

Re: In Crust We Trust

27-02-2016, 00:45

Jedyny koncert Victims w Polsce 8 lipca w Gdyni: " onclick="window.open(this.href);return false;
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: In Crust We Trust

13-03-2016, 13:15

PARASIT!
[youtube][/youtube]
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Prodi
postuje jak opętany!
Posty: 526
Rejestracja: 01-12-2016, 10:18

Re: In Crust We Trust

16-12-2016, 12:31

Przebrnąłem cały wątek i podejrzewam, że niektórzy pewnie mają dobre chęci i ogólne rozeznanie w temacie, ale wrzucanie kapel typu Crass, Conflict, Cro-Mags, Final Conflict czy Chaos UK do wora crust/d-beat jest cokolwiek nietrafione. Nie chcę zgrywać mądrali, ale trochę w tym siedzę więc kilka słów w temacie postanowiłem zapodać.
Może żeby się nie powtarzać zanadto, nie wymienię wszystkich kapel jakie znam (słyszałem) bo post mógłby się tylko niepotrzebnie wydłużyć ;), ale skupię się na tych które lubiłem kiedyś lub lubię dzisiaj (część już była wymieniana):

- Tragedy - bardziej przyswajalna nuta niż HHIG, na gruncie którego powstali w 1995 r., dla mnie pierwsze dwie płyty absolutny kult - często wracam
- Wolfpack / Wolfbrigade - zakurwisty d-beat/hardcore z chlebkiem, najczęściej obsłuchiwany przeze mnie album to "A New Dawn Fades" Watahy
- Fredag den 13 - świetna kapela, z każdą płytą zauważalny progres , całkiem niezłe pogo można przypierdolić przy ich dibitowych przyśpiewkach
- E.N.T. - jedni z prekursorów, muzycznie cały czas w formie o czym świadczy choćby płyta z 2015r. , niestety po wygłupach pana Jonesa w Żelebsku na Ultra Chaosie mam lekki dystans, podobnie zresztą jak do Discharge (kolejni protoplaści) po "aferze plecakowej". Chuj nie pankrok, gwiazdorstwo (D.Jones) albo złodziejstwo (Discharge).
- Malignant Tumour - czeski mix punka/traszu/krasta, najlepiej ubrana ekipa w mieście!
- Morkhimmel - death metal / punk w języku czeskim - to nie może być chujowe ;) Polecam przede wszystkim album "Zloskrivec".
- Nux Vomica - crust/metalpankowa banda z Baltimore/Portland. Lubię wszystko, ale płyta "Asleep in the ashes" rozkurwia mi czachę.
- Martyrdod - szwedzka maszynka do mielenia mózgu, wydali niedawno nową płytę ale nie miałem okazji jeszcze się nią delektować. Najlepsza chyba "Paranoia" choć "Sekt" też długo i intensywnie katowałem.
- Disfear - milutki dibit, niby nic nowego ale słucha się tego z ogromną przyjemnością, na żywo petarda.

Masskontroll, Doom, Hiatus, Battle of Disarm, Beyond Description, Worcallapse, State of Fear, Misery, Extinction of Mankind, Disrupt, Victims and more, more - no w chuj tego jest. Nie wszystkie robią na mnie wrażenie jak w latach 90tych, mało tego - niektórych wręcz się nie da słuchać, nie tylko ze względu na muzykę, ale monotemetyczność tekstowo-imidżowa już nie zachwyca jak kiedyś, wręcz przeciwnie ;).

Z polskiego podwórka, oprócz wymienionych i nie istniejących od dawna Sanctus Iudy, Homomiliti czy Silnej Woli (Jarek - gitarzysta tej ostatniej założył później Meinhof) można wspomnieć o:
- LOST - nieistniejąca kapela z Łodzi, laska z Homomolitii tam śpiewała, bardziej mroczne granie niż H.
- Enough! - dosyć, dosyć sobie radzili
- Hostility - jedna z lepszych polskich crust kapel, na basie Roman - koleżka znany w kręgach tatuatorskich/późniejszy basista grindowej Neuropathii. Kapela też już kupę lat nie istnieje, ale właśnie wychodzi na winylu/CD materiał znany tylko z kasety "..i niech jeden strzał". Ciekaw jestem czy dźwięk trochę zostanie podrasowany bo kawałki warte są tego by były dostępne w lepszej jakości.
- Toxic Bonkers - dla mnie klasyk, szczególnie z demówki, ostatnie dokonania już zdecydowanie mniej.
- Infekcja - jadowita sieka z ideolo otoczką
- Chemical Resistant (dobra grzanka prosto z 3M, pierwsza demówka miała z pewnością naleciałości crustowe, drugi album "Ciemność i cisza" wydany lata temu przez niezależny label QQRYQ brzmi już bardziej metalowo)
- Stradoom Terror - w końcówce lat 90tych absolutny kult na rzeszowszczyźnie i nie tylko :) Może i nie mieli najbardziej wyszukanych tekstów na świecie, może i nie mieli najciekawszych gitarowych czy perkusyjnych patentów na scenie, ale było w tym coś ;)
- H.407 - grind/crust punk z mocnym ideolo zacięciem

Z polskiego podwórka także nie chce mi się wymieniać wszystkiego co znam bo nie o to chodzi by tworzyć jakiś leksykon crusta, ale może jeszcze wymienię kapelki które albo jeszcze grają lub są w zawieszeniu od niedawna:
- Chorygen - zajebista kapela z Łodzi, d-beat punk z zajebistymi tekstami i sprawnym szczekanym wokalem
- Ceaseless Desolation - polska odpowiedź na Skitsystem czy Martyrdod, defetystyczno-mizantropijna aura tego materiału w sam raz na jesienno-zimowe wieczory! Band chyba niestety w zawieszeniu.
- Burn The Cross - dobra grzanka (raz wolniej, raz szybciej) z kąśliwym vocsem.
- Screaming Art Terrorizing Apathetic Nothingness - ten duet (perkusja i gitara) rozpierdoli twój mózg, zanim włączysz ściągnij ze ściany kask hokejowy i go załóż (...Boże pobłogosław wszystkich skurwysynów żyjących na Ziemi. Bez nich wkurwienie pankowych kapel nie miałoby racji bytu. Spraw by wytrwali w tym co czynią. Miej ich w swojej opiece...) :D

Na koniec może jeszcze krótkie odpowiedzi na pytania autora tego wątku:

Wasze ulubione zespoly/albumy crustowe?
Wymienione powyżej

Czy przypadkiem jest, ze dwa najbardziej wplywowe i nowatorskie zespoly ostatnich 20 lat czyli Napalm Death i Neurosis wywodza sie z tej sceny.?
Ale jaką "scenę" masz na myśli? Ogólnie scenę scenę politycznego grinda (ND), hardcore (Neurosis), czy ogólnie scenę DIY?

Czy granie crustu otwiera, a moze to jest tylko kupa zle wyprodukowanego halasu?

Ktoś napisał, że otwiera butelki z piwem ;) Nie sposób się nie zgodzić, cała ta scena była zawsze mocno trunkowa więc coś jest na rzeczy ;)

Co, kto komu zawdziecza? Ile crust dal metalowi(oraz muzyce w ogole), a co z niego zaczerpnal?

Zaczerpnął formę (riffy, growling, skrzek, walce), raczej nie oddał nic.

Jak widzicie rozwoj tego gatunku i jego mozliwosci mutacji z roznymi odmianaymi metalu? Popularne jest ostatnio chociazby laczenie crust z black metalem.

Lata "świetności" chyba ma za sobą, nieszczególnie mnie to nie martwi bo masa pozerstwa w tym była choć trochę wartościowych rzeczy na pewno pozostało. Zresztą, klasycznych crustowych kapel już nie ma tyle co kiedyś, raczej rządzi d-beat no i tu też, różnie z tym bywa: są kapele które znane i ograne patenty (no cóż, gryf jest krótki hehe) potrafią zapodać spójnie i z wdziękiem a są takie, że nie mam ochoty ich słuchać dłużej niż minutę i lądują w koszu (tym na pulpicie ;), no chyba że to koledzy - wtedy zostawiam :P
...to kawa i herbata zrobiły z ciebie szmatę...
Awatar użytkownika
Prodi
postuje jak opętany!
Posty: 526
Rejestracja: 01-12-2016, 10:18

Re: In Crust We Trust

19-12-2016, 14:41

Aaa, jak mogłem zapomnieć... Dystopia, DECREPIT i Warcry - tych kapel każdy wielbiciel krast/dibit panka powinien przynajmniej z raz posłuchać ;-)
...to kawa i herbata zrobiły z ciebie szmatę...
Awatar użytkownika
KAKAESIAK
rasowy masterfulowicz
Posty: 2458
Rejestracja: 19-01-2007, 17:32
Lokalizacja: KALISZ

Re: In Crust We Trust

28-02-2017, 18:26

taka oto dobra nowina :
HELLSHOCK Scandinavian/Euro tour 2017

July
Tue - 25th – Umea, Sweden
Wed - 26th – Lulea, Sweden
Thurs - 27th Oulu, Finland
Fri 28th – puntala
Sat 29th – puntala
Sun - 30th – Tampere, Finland
Mon - 31st – St. Petersburgh, Russia
August
Tue - 1st – Helsinki, Finland
Wed - 2nd – Stockholm, Sweden
Thur - 3rd – Oslo, Norway
Fri - 4th – Copenhagen, Denmark
Sat - 5th – Hamburg, Germany
Sun - 6th – Prague, Czech
Mon - 7th – Warsaw, Poland at Poglos
Tues - 8th - Gdynia, Poland at Desdemona
Wed - 9th – Berlin, Germany
In a world of compromise...some don't
ODPOWIEDZ