Polski industrial

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Polski industrial

17-04-2012, 22:16

no faktycznie z noisowcow to polecam polskie zaglebie w krakowie i okolicach: sleep session (dawid kowalski), rez epo, selmes viragishrom (czy jak to sie pisze), jesusisanoisecommander (bardzo ciekawe przebrania live, wiadomo od kogo attila sie uczył, a calkiem powaznie wiadomo ze w noise takie kiecki byly juz dawno dawno)..
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
tonpal
rozkręca się
Posty: 47
Rejestracja: 30-06-2010, 21:43

Re: Polski industrial

18-04-2012, 09:16

maciek z klanu pisze: a calkiem powaznie wiadomo ze w noise takie kiecki byly juz dawno dawno)..
U kogo na przykład?
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Polski industrial

18-04-2012, 09:24

kurcze nie pamietam jak sie to nazywalo :)) ale byl gociu, ktore robil podobne przebrania tzn wygladalo to tak, ze na glowie mial metrową masę nalaną takie połaczenie stolca z plasteliny z cthulu. znajde to wrzuce.

z polskiego noise polecam jeszcze VX Parówek

a jesusisanoisecommander wygladal np tak

Obrazek
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: Polski industrial

18-04-2012, 17:03

maciek z klanu pisze: z polskiego noise polecam jeszcze VX Parówek
XV Parówek, nie VX ;).

Zacny projekt.
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
Deviant
w mackach Zła
Posty: 937
Rejestracja: 04-04-2007, 12:25

Re: Polski industrial

18-04-2012, 17:12

Ja pamiętam kapelę Rigor Mortis no i oczywiście Kinsky.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Polski industrial

19-04-2012, 09:59

Morph pisze:
maciek z klanu pisze: z polskiego noise polecam jeszcze VX Parówek
XV Parówek, nie VX ;).

Zacny projekt.

oczywiscie.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
KKK
postuje jak opętany!
Posty: 461
Rejestracja: 29-07-2010, 19:01

Re: Polski industrial

02-05-2012, 14:35

Temat bardzo fajny i napewno godny przypomnienia/wrzucania rekomendacji tym bardziej,że w ostatnich latach zaczelo wychodzic sporo archiwalnych wydawnictw.No,i powinno to nieco wyklarować parę spraw i otworzyć nieco oczy tym,dla ktorych polski industrial Hedone i Agressiva 69 stoi:)Pogląd poniekąd zrozumialy-kto nie grzebal w polskiej awangardzie w latach 90 w next dekadzie mogl miec faktycznie problem z dotarciem do wielu wydawnictw.W `90 się jeszcze o tej muzyce mowilo/pisalo.Mowa oczywiscie o zlotych latach obuha,ktory wypuscil co najmniej kika wybitnych plyt (polskich i nie tylko).Ominę jednak artystów,ktorych plyty każdy może obecnie dostać w takich IS czy Requiem jak i oczywsite ZSG i ze swojej strony szczególnie polecę obydwie plyty Rongwrong i zapoznanie się z pozniejszym Genetic Transmission (to akurat wciąż do dostania w DIE SCHÖNE BLUME MUSIK WERK) .Obydwa projekty przeszly szczególną drogę od klasycznej,noisowo-industrialnej surowizny po czerpiące z muzyki wspolczesnej eksperymenty elektroakustyczne silnie natchnione tworczoscią pionierów z SEPR (Studio Eksperymentalne Polskiego Radia).Druga plyta Rongwrong ma gdzieniegdzie posmak radiowego sluchowiska,koncepcyjnie i muzycznie nawiązuje do kresowego folkloru i meszając to postindustrialnymi eksperymentami tworzy kompletnie świeżą i NOWĄ JAKOŚĆ.Natomiast znakomite,pózne kolaże GT powinny być prawdziwą gratką dla milosników jazdy spod znaku Nurse With Wound,muzyki wspolczesnej i wspomnianego SEPR.
IMO to najbardzie interesujące rejony,w jakie podryfował w Polsce ten gatunek.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Polski industrial

02-05-2012, 14:52

a jak Ci sie widzi ze starych czasów 997 albo 996 bo juz nie pamietam?


z nowszych polecam MAAAAA i BRANDKOMMANDO
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
KKK
postuje jak opętany!
Posty: 461
Rejestracja: 29-07-2010, 19:01

Re: Polski industrial

02-05-2012, 16:06

maciek z klanu pisze:a jak Ci sie widzi ze starych czasów 997 albo 996 bo juz nie pamietam?
Bierz w ciemno.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Polski industrial

02-05-2012, 22:09

ja to wiem :) chcialem poznac czyjas opinie :) zeby rozwinac moze ten watek :]
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
KreatoR
weteran forumowych bitew
Posty: 1121
Rejestracja: 22-03-2009, 17:05
Lokalizacja: rodowity wrocławianin

Re: Polski industrial

03-05-2012, 00:50

Noise: Ewa Braun. Ktoś tu pisał o tym zespole ze Słupska?
A jak Industrial to debiut Hedone "Werk". Stara rzecz, pierwsza połowa lat '90, bardziej wczesne Nine Inch Nails niż klasyczne Skinny Puppy. Dostać to na CD - bezcenne.
Awatar użytkownika
KKK
postuje jak opętany!
Posty: 461
Rejestracja: 29-07-2010, 19:01

Re: Polski industrial

03-05-2012, 01:37

KreatoR pisze:Noise: Ewa Braun. Ktoś tu pisał o tym zespole ze Słupska?
A jak Industrial to debiut Hedone "Werk". Stara rzecz, pierwsza połowa lat '90, bardziej wczesne Nine Inch Nails niż klasyczne Skinny Puppy. Dostać to na CD - bezcenne.
Pomyliles tematy z deka.To nie jaja/debilizmy.Czy jakoś tak
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Polski industrial

30-11-2012, 11:43

Niezły jest najnowszy DIFFERENT STATE! Bardzo... folkowy taki :) Z industrialu już mało zostało... ale w ich wykonaniu mi to pasuje. Strasznie mi się wkręcił ten album.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
KKK
postuje jak opętany!
Posty: 461
Rejestracja: 29-07-2010, 19:01

Re: Polski industrial

04-07-2013, 10:07

Nowy kawałek autorów Najlepszej polskiej płyty lat 90:

IMO,niestety nie zachwyca,choć wieloletnie nadzieje i oczekiwania robią swoje.Zwłaszcza brzmienie rozczarowuje,choć gdzieśtam w tle pobrzmiewa duch starego Rongwrong.Chyba jednak większą frajdę sprawią mi zapowiadane reedycje.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: Polski industrial

04-07-2013, 10:54

Może to nie miejsce najwłaściwsze (polski industrial), ale zbieram się od dłuższego czasu, żeby omówić dzieła pana Tomasza Sikorskiego. Czy Kolega zna owe cuda?
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
KKK
postuje jak opętany!
Posty: 461
Rejestracja: 29-07-2010, 19:01

Re: Polski industrial

04-07-2013, 11:42

KKK pisze:
Drone pisze:Obrazek
Pięknie!
Jak włożyłem pierwszy raz ten krążek do odtwarzacza to siedział w nim przez kolejne dwa tygodnie (mimo,że te utwory w innych interpretacjach znam i uwielbiam od lat).Pomijając,że Sikorski to (jak dla mnie) najlepsze,co się przydarzyło w polskiej muzyce,to te interpretacje są zrobione z doskonałym wyczuciem i zrozumieniem muzyki Sikorskiego (doskonałe operowanie czasem,długie wybrzmiewanie,genialne wyczucie dźwięku i harmonii,słuchanie tego co "pomiędzy nutami").W sumie nie wyobrażam sobie,żeby ktoś mógł to lepiej zagrać niż Tilbury.
Dodam,że dopiero ostatnio zaczęło się dziać coś w temacie wznowień/kompletowania utworów Sikorskiego (te nagrania istniały właściwie na od lat niedostępnych winylach i taśmach wśród innych zarejestrowanych na festiwalu Warszawskiej Jesieni) - polecam baaardzo mocno dość jeszcze świeżą dwupłytową pozycję: http://boltrecords.pl/br_es08.html.
Inne utwory dostępne są chyba nadal na jakichś blogach czy innych soulseekach.
Z Sikorskiego polecam wszystko,czy to utwory stritce fortepianowe,czy to kompozycje elektroniczne/elektro-akustyczne opracowane w Studiu Eksperymentalnym Polskiego Radia,czy orkiestrowy minimal.Ta muzyka jest wciąż szalenie aktualna,oryginalna i nadal nieodkryta.W jego przypadku nie mial znaczenia wybór środków (instrumentarium),jego muzyka była (i jest) czymś tak osobnym i dalekim od współczesnych mu nurtów i tendencji (rewolucyjny charakter minimal music,czy to w wydaniu amerykańskim,czy europejskim,która zaczęła przenikać do polskiej muzy),że nie sposób pomylić go z kimkolwiek innym.
Wogóle niesamowita postać,polecam dość wstrząsającą biografię.Cieżko o lepszy przykład przełożenia swoich doświadczeń i generalnie osobowości na muzykę.Mam wrażenie,że w jego przypadku to było nierozerwalne,nieskażone żadną kreacją.

Edit:Jeżeli już miałbym szukać jakiegoś muzycznego pokrewieństwa lub nieco podobnej wrażliwości byłyby to chyba fortepianowe utwory Feldmana (choć to też daleka analogia).Jeżeli nie słyszałes bardzo polecam,podstawowa sprawa:)IMO najlepiej na początek zacząć od Triadic Memories.Szczególnie w wykonaniu Johna Tilbury (wieloletniego propagatora i chyba najlepszego interpretatora muzyki Feldmana).
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: Polski industrial

04-07-2013, 14:25

O, to nie zauważyłem, że już wcześniej pisałeś o nim, świetnie! Płyta Tilbury'ego przepiękna, to dwupłytowe wznowienie "Solitude Of Sound" równie udane, zwłaszcza utwór "Samotność dźwięków" jest obłędny. Ciekawe, że Sikorski jest tak mało znany (oczywiście był na niego mały boom w połowie lat 90 za czasów Warszawskiej Jesieni), podczas gdy jego ojciec - Kazimierz Sikorski - to kanon dla każdego, kto miał do czynienia z nauką harmonii czy to w szkole muzycznej, czy indywidualnie. Mam nadzieję, że te materiały ktoś pozbiera w całość i wyda w formie płytowej.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
KKK
postuje jak opętany!
Posty: 461
Rejestracja: 29-07-2010, 19:01

Re: Polski industrial

04-07-2013, 17:52

Super!Wspaniale,że ktoś tu siedzi w temacie.
Postaram się znależć w wolnej chwili recenzje pierwszych wykonań muzyki Sikorskiego na WJ.To jest dopiero miazga!(a właściwie Sikorski zmiażdzony).Niesamowite,jak bardzo publika nie była przygotowana wtedy na taką muzykę.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: Polski industrial

04-07-2013, 17:56

Czytałem niektóre z tych recenzji - typowe narzekania, że to nie muzyka tylko bezładne dźwięki itp. itd. Ale jak będziesz mógł wkleić całość, to będę wdzięczny.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: Polski industrial

26-01-2014, 12:18

Lykantrop pisze:W sumie racja. To już bardziej neofolk/ martial/ industrial/ ambient i chuj wie co tam jeszcze :-) Ale z tych "eklektycznych" klimatów jeszcze mocniejszy jest Ghosts of Breslau.
Nowy Ghost of Breslau:
http://bdta.8merch.com/ghosts_of_bresla ... ity-id3270
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ