STREFA TANDETY

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
kenediusze
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 21-08-2014, 09:03
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: STREFA TANDETY

22-07-2015, 22:07

Niby tak, ale temat dawno przestał mieć jakikolwiek sens.
Baton na tropach Yeti

You are just a
PART OF ME
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15990
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: STREFA TANDETY

23-07-2015, 08:14

Nieprawda! Wszystko zalezy od umownie przyjetych ram i odpowiedniego dystansu. Wczesnie Devo to jednak byla tandeta tylko podlana socjotecznicznym sosem ;)
woodpecker from space
Awatar użytkownika
YNKE
w mackach Zła
Posty: 865
Rejestracja: 08-03-2009, 22:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: STREFA TANDETY

24-07-2015, 19:59

[youtube][/youtube]

jaki to jest numer, to ja nie wiem
„Z delikatną ostrożnością pierdzę, żebym się nie zesrał”
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15990
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: STREFA TANDETY

29-07-2015, 19:04

Piekny tandeta tribute
[youtube][/youtube]
woodpecker from space
Awatar użytkownika
ramonoth
rasowy masterfulowicz
Posty: 3012
Rejestracja: 11-07-2011, 10:02
Lokalizacja: Lublin

Re: STREFA TANDETY

29-07-2015, 20:03

Triceratops pisze:Nieprawda! Wszystko zalezy od umownie przyjetych ram i odpowiedniego dystansu. Wczesnie Devo to jednak byla tandeta tylko podlana socjotecznicznym sosem ;)
Devo i Oingo Boingo zawsze traktowałem jako świetny dowcip, ale to tak jak z Toy Dolls, niby jaja, ale muzyka i wykonanie na mistrzowskim poziomie. To muzyka zagrana na żywych instrumentach, a do tego muzyka obiektywnie dobra, a takiej nigdy nie nazwę tandetą.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15990
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: STREFA TANDETY

29-07-2015, 20:35

Wiekszosc muzyki z tego tematu, oprocz tych paru polskich gowien i paru nie pasujacych do tematu baracholek jest obiektywnie dobra. To kwestia dystansu do definicji i pewnie kwestia relatywizmu, bo swiadomosc artysty nagrywajacego te muzyke ma tez kluczowe znaczenie. Dzisiaj sie okazuje, ze takie tandetne kanciaki jak 125p czy syrena to jest kult i w ogole klasa i smak.

Zreszta kwestie definicji tandety i np gowna chyba sie ostatnio rozkalibrowaly na forum, gdzie okazuje sie ze D-Omega to gowno a (tfu!) Cradle Of Filth to zajebista sztuka.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: STREFA TANDETY

29-07-2015, 20:53

Triceratops pisze: Zreszta kwestie definicji tandety i np gowna chyba sie ostatnio rozkalibrowaly na forum, gdzie okazuje sie ze D-Omega to gowno a (tfu!) Cradle Of Filth to zajebista sztuka.
odpowiem Ci klasykiem:
Triceratops pisze: Wszystko zalezy od umownie przyjetych ram i odpowiedniego dystansu.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9338
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: STREFA TANDETY

04-08-2015, 22:20

To jest numer wymierzony w największą zakałę tego świata czyli pierdolonych BACKSTABBERÓW!

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]

W sumie to stawiam odważną tezę że to stare, klasyczne disco z lat 70/80 jest pełne uroku. Szczera, ładnie zaangażowana muzyka grana przez żywych muzyków, nawet nie mam serca tego nazywać tandetą itp. daleko temu do współczesnej, syntetycznej chujni.

A no i to jest PRZEKVLT!

[youtube][/youtube]
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
rafalt.sobczak
rozkręca się
Posty: 77
Rejestracja: 25-04-2015, 12:40
Lokalizacja: Reichsgau Wartheland

Re: STREFA TANDETY

07-08-2015, 23:51

odważna teza? Nie zapędzaj się, bo
1) technicznie ta muzyka się jak najbardziej broni (partie gitary basowej w kawałkach Chic, czy Change są obłędne),
2) Urokliwe są takze te teksty, trochę naiwne i przesłodzone, ale idealnie oddające uczuciowość czarnych młodzianów marzących o tym, o czym chyba marzy każdy normalny człowiek, tj. o miłości, szacunku i o tym żeby żyło się lepiej.
3. Wokaliści w zespołach dobrych zespołach tego nurtu mieli wspaniałe głosy (polecam Luthera vandrosa posłuchać, na pierwszych dwóch płytach Change i jego pierwszą solową)
4. Ta muzyka ma w sobie coś takiego, że od razu chce się tańczyc, rzeczywiście nie tak jak w przypadku dzisiejszego syntetycznego gówna, które czuję dopiero po obaleniu paru piwek :p

A ode mnie, podam chyba ulubiony mój zespół w tej stylistyce (choć poruszający się także i poza nią). w EW&F jest wszystko o czym napisałem.
[youtube][/youtube]
Jak mawiał Horacy "Gardzę nieoświeconym tłumem i trzymam się z dala"

Tylko, w takim razie co ja robię na masterfulu?
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6733
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: STREFA TANDETY

08-08-2015, 01:26

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zrzygałem się. Good night :)
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: STREFA TANDETY

08-08-2015, 02:13

sacro polo jest dobre. nie znasz sie.
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9338
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: STREFA TANDETY

08-08-2015, 20:11

rafalt.sobczak pisze:odważna teza? Nie zapędzaj się, bo
1) technicznie ta muzyka się jak najbardziej broni (partie gitary basowej w kawałkach Chic, czy Change są obłędne),
(...)
3. Wokaliści w zespołach dobrych zespołach tego nurtu mieli wspaniałe głosy ]
Ale ja właśnie tego nie neguję, to muzyka z krwi i kości z doskonałymi instrumentalistami i wokalistami.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
ramonoth
rasowy masterfulowicz
Posty: 3012
Rejestracja: 11-07-2011, 10:02
Lokalizacja: Lublin

Re: STREFA TANDETY

08-08-2015, 20:31

Triceratops pisze:Wiekszosc muzyki z tego tematu, oprocz tych paru polskich gowien i paru nie pasujacych do tematu baracholek jest obiektywnie dobra. To kwestia dystansu do definicji i pewnie kwestia relatywizmu, bo swiadomosc artysty nagrywajacego te muzyke ma tez kluczowe znaczenie. Dzisiaj sie okazuje, ze takie tandetne kanciaki jak 125p czy syrena to jest kult i w ogole klasa i smak.
W sumie masz rację. Samo określenie "tandeta" jest mocno krzywdzące, bo przeciętny metaluch w wieku powyżej 35 lat, musiał mieć kiedyś kontakty z takim graniem i na pewno swego czasu słuchał często-gęsto. Teraz lepiej to nazwać tandetą niż przyznać się, że to jest obiektywnie rzecz biorąc, dobre ☺ Ale Oingo Boingo i Devo to nie jest tandeta, według mnie nie jest, i już.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15990
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: STREFA TANDETY

08-08-2015, 20:56

No niech ci bedzie, zeby rozladowac napiecie, ktorego w tym temacie byc nie powinno wkleje rasowa i klasowa tandete, ktora jest idealna do tego zeby ja odpalic w chlodny, miejski wieczor najgoretszego dnia roku.
[youtube][/youtube]
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15990
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: STREFA TANDETY

03-09-2015, 20:52

Nowe A-ha juz jest
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: STREFA TANDETY

03-09-2015, 21:08

No sprawdzić trzeba, aczkowliek wątpię, czy mi się zapętli jak "Minor..." swego czasu. Niemniej starzeją się z klasą.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
535

Re: STREFA TANDETY

03-09-2015, 21:13

Zwolennicy Climax i wielbiciele talentu niejakiego Kvohsta z pewnością zacierają ręce.
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: STREFA TANDETY

03-09-2015, 22:08

535 pisze:Zwolennicy Climax i wielbiciele talentu niejakiego Kvohsta z pewnością zacierają ręce.
Lepsze od nowego Arcturus czy nie?
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: STREFA TANDETY

10-10-2016, 21:28

odkopuję ten temat pełen pereł, przez plebs i gawiedź niedoceniony, zapomniany i zakopany pod warstwą ziemii, a powód ku temu jest prosty, powodem jest Mega Drive

[youtube][/youtube]

nie wiem czy to jest tandeta, czy sztuka, ale jest tak cudownie neonowa, tak cudownie hołdująca Tron-owej estetyce (tej właściwej, tej z lat '80), że łezki ciekną ze wzruszenia. czajam cały album Hardwired i mam wrażenie, że to jest coś czego szukałem, ale nie mogłem znaleźć, bom nie wiedział gdzie szukać. ale przypadek mnie odnalazł i jest dobrze.
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: STREFA TANDETY

10-10-2016, 21:31

HSVV pisze:odkopuję ten temat pełen pereł, przez plebs i gawiedź niedoceniony, zapomniany i zakopany pod warstwą ziemii, a powód ku temu jest prosty, powodem jest Mega Drive

[youtube][/youtube]

nie wiem czy to jest tandeta, czy sztuka, ale jest tak cudownie neonowa, tak cudownie hołdująca Tron-owej estetyce (tej właściwej, tej z lat '80), że łezki ciekną ze wzruszenia. czajam cały album Hardwired i mam wrażenie, że to jest coś czego szukałem, ale nie mogłem znaleźć, bom nie wiedział gdzie szukać. ale przypadek mnie odnalazł i jest dobrze.
Zajebiste!!! Gdzie można posłuchać całości kolego?

EDIT: Już mam.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
ODPOWIEDZ