Nowa wersja Masterful (UPDATE)

info o masterfulu / wasze propozycje i uwagi

Moderator: Gore_Obsessed

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Nowa wersja Masterful (UPDATE)

20-11-2017, 10:53

Żeby zrównać w pełni merytoryczny i wartościowy temat o literaturze z pierdoleniem o pedale Nergalu to trzeba mieć gówno zamiast mózgu.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2013
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nowa wersja Masterful (UPDATE)

20-11-2017, 11:00

Triceratops pisze:Mozna bylo zrobic jakas krotka dyskusje na ten temat,co warto a co nie, wyjebanie tematu o czytaniu to kurwa pomylka. Niektore informacje sa nieistotne, niektore bardziej. Rozjebalo mi to moja readliste dosc znacznie.

W ogole ranga "scaarph level achieved" stracila sens, bo scaarph ma teraz ledwo 6500 postow, riven tez duzo mniej.
co do czytania/książek - tak, wiem, zgadza się, ale ten temat rozrósł się do takich rozmiarów, że dla mnie sprawa stała się oczywista - forum potrzebuje odrębnego działu dotyczącego książek, tak jak to ma miejsce z filmami - sorry, za wyjebanie tego tematu, ale był za stary, za duży, zdrowie forum od strony technicznej wymagało niestety usunięcia go, choć oczywiście mogłem zapowiedzieć wyrzucenie go "za trzy dni" i kto by chciał coś z niego powyciągać to mógł to zrobić.

Co do rang - zaktualizuję to, ale najpierw bardziej doraźne działania mam na tapecie - jeżeli okaże się, że odchudzanie forum nic nie dało pod względem poprawy jego działania to muszę zacząć instalować nowszą wersję phpbb - pewnie już dzisiaj. Uprzedzając oburzenie "po chuj w takim razie ta cała czystka i wywalanie wartościowych rzeczy" - baza danych znacznie się zmniejszyła (szacuję z grubsza, że wyleciało ok. 300 tys. postów). Przy wielkości takiej jak miała poprzednio import i export całości były raczej niemożliwe do wykonania w cywilizowany sposób.
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9130
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: Nowa wersja Masterful (UPDATE)

20-11-2017, 11:02

Jakby co to możecie wywalić wszystkie moje posty. Czasem sobie napiszę jakiegoś pi ema jak będzie potrzeba i to mi wystarczy.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Nowa wersja Masterful (UPDATE)

20-11-2017, 11:13

Olo pisze:ale był za stary, za duży, zdrowie forum od strony technicznej wymagało niestety usunięcia go, choć oczywiście mogłem zapowiedzieć wyrzucenie go "za trzy dni" i kto by chciał coś z niego powyciągać to mógł to zrobić.
No na przyklad tak mozna bylo, ja bym go sobie wydarl Teleportem na dysk. Widzialem tez, ze niektore fora zamykaja takie wielkie tematy i udostepniaja stare archiwa jako linki, podobno to nie obciaza tak bazy. No chuj, teraz to sobie mozna pogadac, nic to juz nie da. Dla mnie lipa total.
woodpecker from space
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Nowa wersja Masterful (UPDATE)

20-11-2017, 11:27

hcpig pisze:Można wywalić tematy nie wiem / nie znam i postawa roszczeniowa bo kto miał poznać to poznał.
Broń szatanie nie wypierdalajacie tego działu. Połowę rzeczy jeszcze nie zdołałem sobie sprawdzić a nawet nie mam jak skopiować, bo nie mam nawet dostępu do komputera. Proszę bardzo jeśli jest możliwość o skopiowanie gdzieś tego wątku jeśli już ma być usunięty.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9643
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Nowa wersja Masterful (UPDATE)

20-11-2017, 12:39

pewnie niewiele to da, ale ja bym jeszcze posprzatal uzytkownikow - wywalic wszystkich, ktorzy sie zarejestrowali, ale nigdy nie logowali, bo to i tak pewnie boty ;-)
Guilty of being right
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Nowa wersja Masterful (UPDATE)

20-11-2017, 15:07

No trzeba skasować SRO GOŚĆ-a.
Yare Yare Daze
Gumiak
weteran forumowych bitew
Posty: 1400
Rejestracja: 28-12-2012, 19:41

Re: Nowa wersja Masterful (UPDATE)

20-11-2017, 16:26

Na nowe płyty jakiego zespołu czekasz z mokrymi majtami?
Też można wyjebać, ponad 120 stron.
535

Re: Nowa wersja Masterful (UPDATE)

20-11-2017, 16:28

est pisze:Jakby co to możecie wywalić wszystkie moje posty. Czasem sobie napiszę jakiegoś pi ema jak będzie potrzeba i to mi wystarczy.
Dobry pomysł. Moje też można wyjebać. Nie będę miał żalu. Może w końcu forum odetchnie.
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: Nowa wersja Masterful (UPDATE)

20-11-2017, 16:45

wypierdolić na zbity pysk okładkowiczów, bo to największe szkodniki forumowe, co będę powtarzał uparcie. widzę w tych ludziach przyczynę upadku forum, słowa nie skleci, ale w plejliście 10 postów na stronie to jego. jak ma forum odżyć jeśli istnieje tolerancja dla takiego lenistwa umysłowego?

moje troll tematy o ludziach, zwierzętach i cyganach (którzy stoją niżej niż ludzie i zwierzęta) również powinno się wywalić, co mówię z pełną powagą.

problem solved.
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10285
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Nowa wersja Masterful (UPDATE)

20-11-2017, 16:48

Dam okejkę.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15002
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Nowa wersja Masterful (UPDATE)

20-11-2017, 17:26

hcpig pisze:No trzeba skasować SRO GOŚĆ-a.


Podejrzewam że koleś już jest wywalony, bo nie udzielił się w żadnym temacie prócz czego teraz słuchacie.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15002
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Nowa wersja Masterful (UPDATE)

20-11-2017, 17:28

Gumiak pisze:
Na nowe płyty jakiego zespołu czekasz z mokrymi majtami?
Też można wyjebać, ponad 120 stron.

Czasem - powtarzam czasem - i tam można odnaleźć informacje o płytach które niebawem maja się ukazać a takiego info nie ma w temacie o kapeli, albo nawet nie ma taka kapela swojego topicu. Ja bym zostawił.
Gumiak
weteran forumowych bitew
Posty: 1400
Rejestracja: 28-12-2012, 19:41

Re: Nowa wersja Masterful (UPDATE)

20-11-2017, 17:35

Czyli rozumiem, że często wędrujesz do tego tematu by dowiedzieć się o nowych płytach z roku 2006, 2007, 2008 itp?
Awatar użytkownika
SATYROS
w mackach Zła
Posty: 814
Rejestracja: 19-12-2014, 22:59

Re: Nowa wersja Masterful (UPDATE)

20-11-2017, 17:54

Niedawno rozjebałem telefon z całą zawartością, teraz skasowali 99% moich postów.
Jak żyć?!!!
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10285
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Nowa wersja Masterful (UPDATE)

20-11-2017, 18:19

Inaczej :D
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Nowa wersja Masterful (UPDATE)

20-11-2017, 18:35

Co wy pierdolicie, sa forka gdzie posty ida w jebane setki tysiecy i miliony, watki licza absurdalne ilosci i wszystko dziala i nie haczy. Bo mozna w sumie wyjebac wszystko i pisac od nowa, tylko po huj. Z tego co widze, to wyjebanie paru tematow gowno dalo, bo jak mulilo tak dalej muli. Albo cos trzeba poprawic w ustawieniach albo provider leci w huja, nie wiem, ale na razie przypomina mi to jak kiedys leczyli raka piersi u kobiet - wycinajac wszystko co sie dalo od dolnych zeber az do obojczyka, powodujac, ze stawaly sie potworami, ktore i tak umieraly
woodpecker from space
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3507
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: Nowa wersja Masterful (UPDATE)

20-11-2017, 20:54

hcpig pisze:No trzeba skasować SRO GOŚĆ-a.
Ale dlaczego? To był bardzo porządny użytkownik.
Nawiasem mówiąc fajny awatar. Komórczak spoko gość.
dobry kościół to kościół spalony
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: Nowa wersja Masterful (UPDATE)

20-11-2017, 22:15

Triceratops pisze:Co wy pierdolicie, sa forka gdzie posty ida w jebane setki tysiecy i miliony, watki licza absurdalne ilosci i wszystko dziala i nie haczy. Bo mozna w sumie wyjebac wszystko i pisac od nowa, tylko po huj.
dokladnie,przypominaja mi sie setki identycznych tematow zakladanych na forum kfd "siemka,rozpiszcie mi trening na mase 3 razy w tygodniu, jakie brac suple? dzieki":)
poza tym, wartosc forum mierzy sie po zawartosci i mimo wylewajacego sie zewszad spamu na masterfulu, jest pare naprawde wartosciowych tematow ktore regularnie przegladam.

edit: i wyszukiwarka nie dziala, chcialem dodac
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2013
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nowa wersja Masterful (UPDATE)

20-11-2017, 23:07

Triceratops pisze:Co wy pierdolicie, sa forka gdzie posty ida w jebane setki tysiecy i miliony, watki licza absurdalne ilosci i wszystko dziala i nie haczy.
no u nas idą w setki tysięcy - a gdy posty idą w setki milionów (np. fora typu elektroda.pl, nie mówię o typowo komercyjnych jak fora onet, gazeta czy inne) to już bezwzględnie potrzebny jest serwer dedykowany, a nawet kilka serwerów dedykowanych, które działają równocześnie na bazie danych nie opartej na mysql tylko na czymś bardziej wydajnym i tam się to wszystko zwraca z reklam i treści sponsorowanych. Ale nawet tam ciężko spotkać (o ile w ogóle) wątki rozbudowane na ponad 10 tysięcy stron.
Sensowny serwer dedykowany to koszt od 400 do 1000 zł netto mies. + do tego najlepiej opieka administracyjna (techniczna, nie forum) za nie mniej niż 500 zł/mies. My mamy serwer VPS za 100 zł netto miesięcznie i musimy jakoś na nim przecipieć bo nie stać nas na sprzętowy wypas.

Te problemy, które mamy są dobrze znane wśród osób, które prowadzą duże fora. Rozwiązaniem jest albo optymalizacja w ramach tych zasobów, które się ma, albo wykupienie wspomnianej, lepszej i dużo droższej opcji hostingowej z mocnym serwerem dedykowanym.

Wyszukiwarka działa, tylko skasowałem dotychczasową indeksację bazy i odbudowuje się ona teraz stopniowo. Nie złapało jeszcze wszystkich haseł.
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
ODPOWIEDZ