sprzęt audio - potrzebna pomoc.

Dział techniczny - problemy, preferencje, porady.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

20-09-2018, 17:29

Heretyk pisze:
Elhaz_77 pisze:
Heretyk pisze:bardziej mi chodzi o sprzedaż wysyłkową bo raczej nie będę miał czasu ani sił żeby się pojawić w salonie
Kupowałem tam parę lat temu wzmacniacz słuchawkowy. Zapytałem o ewentualny upust na sprzęt. Dali coś ok. 5-10% i zrobili wysyłkę kurierem wliczona w cenę urządzenia. Przysłali na następny dzień sprzęt z kartą gwarancyjną i wszystko było ok. Uczciwa firma. Nie najlepsze opinie zbierają natomiast najmądrzejsi na świecie sprzedawcy, ale to pewnie w zależności na kogo się trafi. Mają przecież kilkanaście sklepów.
A tak z ciekawości, co kupujesz u nich?
yamahę pianocraft
Miałem parę. Jedna, 14 letnia nawet chodzi nadal u mojej laski. Jednak widzę, że wszystkie modele mają tacki zamiast szuflady. W ostatnim egzemplarzu jaki miałem była już tacka. Miesiąc po gwarancji zesrał się mechanizm otwierania i zamykania. Tak więc jeśli chcesz, żeby Ci długo chodził poszukaj jakiegoś lepszego sprzętu np. TEAC. Dźwiękowo piano crafty są oczywiście bdb, ale ostatnie doświadczenie sprawiło, że pewnie już do nich nie wrócę.
all the monsters will break your heart
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

20-09-2018, 17:46

dzięki bardzo za radę. sprzęt akurat jest nie dla mnie, natomiast sugestię oczywiście wezmę pod uwagę
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10342
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

11-10-2018, 20:14

Koledzy, zanim zamkną forume, napiszcie mi, proszę, jakie płyty (w domyśle: metalowe) zabralibyście na próbne odsłuchy. Myślałem o A Merging to the Boundless, Colored Sands i The Destroyers of All.

Edit: pytanie drugie - które stołeczne salony audio odwiedzić w pierwszej kolejności?
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

11-10-2018, 20:19

Given to the Rising. W ogóle całe Neurosis bym zabrał.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10342
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

11-10-2018, 20:22

Myślałem o Neurosis, ale akurat nie o GttR. Prędzej o TSiG lub ToG.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Kilgore
rasowy masterfulowicz
Posty: 2144
Rejestracja: 21-12-2010, 20:34

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

11-10-2018, 21:00

Dire straits brothers in arms
Wyobraź sobie że zawsze masz czas
fugazi
w mackach Zła
Posty: 825
Rejestracja: 17-02-2018, 23:11

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

11-10-2018, 21:00

Sybir pisze:Koledzy, zanim zamkną forume, napiszcie mi, proszę, jakie płyty (w domyśle: metalowe) zabralibyście na próbne odsłuchy. Myślałem o A Merging to the Boundless, Colored Sands i The Destroyers of All.

Edit: pytanie drugie - które stołeczne salony audio odwiedzić w pierwszej kolejności?
Ja przechodziłem przez to 2 tygodnie temu. Pomyślałem o tym co zabrać 30min przed wyjazdem. Zabrałem cd: Control Denied, Marillion, Mgła i Rotheads. LP: Marillion, Iron Maiden, i jakiegoś def metala. Mieli też swoje materiały do posłuchania. Pokój miałem dla siebie na 1 godz, a siedziałem dobrze ponad 1,5 godz. Przerobiłem wszystko we wszystkich konfiguracjach.
Przy okazji dziękuję ponownie koledze Elhaz_77, którego polecanka uzupełniona o gramofon audio-technica trafiła do mnie tydzień temu.
Na temat stołecznych salonów nie pomogę, byłem we Wrocławiu :-)

Udanych zakupów!
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10146
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

11-10-2018, 22:23

Radzę wziąć ulubione płyty, dobrze osłuchane na sprzęcie w domu, wtedy będzie słychać różnice, ale nie do końca.....
Bo aranżacja pomieszczenia też robi różnicę.
Jeszcze ma znaczenie, czy się kupuje jeden klocek do zestawu, czy cały zestaw, który proponuje salon.
Przy jednym klocku w domu może to brzmieć inaczej.

Można wpłacić kaucję i zabrać do domu, z tego co wiem.

W zeszłym roku brałem "Ten" Pearl Jam, "Shades of God" Paradise Lost, coś Kreatora, Sisters of mercy i Depeche Mode.

I nie straszcie proszę tym zamykaniem forum, mam już naszykowane 2,50 plnów (na dwa tygodnie działania), czekam tylko na znak, by przesłać. Poświęcamna szczytny cel całą butelkę browara :)
Ostatnio zmieniony 11-10-2018, 22:30 przez Medard, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10342
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

11-10-2018, 22:29

Planuję zestaw, może na razie bez gramofonu - chyba że AT-LP120, jeśli byłby w dobrej cenie. Jest kilka kwestii:
- które salony?
- kable czy bez?
- głośniki podstawowe czy podłogowe?
- wzmacniacz zintegrowany czy coś bardziej "prymitywnego" (opcji multiroom na razie nie przewiduję)?
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10146
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

11-10-2018, 22:36

Sybir pisze:Planuję zestaw, może na razie bez gramofonu - chyba że AT-LP120, jeśli byłby w dobrej cenie. Jest kilka kwestii:
- które salony?
- kable czy bez?
- wzmacniacz zintegrowany czy coś bardziej "prymitywnego" (opcji multiroom na razie nie przewiduję)?

Integra ma prawie wszystko, a podzielenie tego na kilka klockó to na pewno nie jest nic prymitywnego.

W zeszłym roku byłem w salonie w Regułach pod samą Wwą, tam mają dobry pokój odsłuchowy i pozwalają posłuchać bez stresu, że czasu braknie.
Jest salon na ulicy Batorego, byłem tam wiele lat temu, więc nie wiem, czy teraz jest warto.
Było też coś na Muranowie, przystanek od Placu Bankowego, dawniej mieli tam kolumny Bowers.

Już niedługo, chyba w listopadzie będzie audio show (chyba tak to się nazywa) w hotelu Sobieski,
jest co roku, pochodź sobie po firmach.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10342
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

11-10-2018, 22:45

W Regułach to ci od Paradigm? Bowersy są teraz chyba w salonach Top Hi-Fi, o ile dobrze pamiętam. Na trasie dom-praca jest sporo salonów, ale nie wiem, jak to będzie z testami na miejscu - stąd pytanie o te bardziej pod tym kątem przyjazne miejsca.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

11-10-2018, 22:46

Sybir pisze:Planuję zestaw, może na razie bez gramofonu - chyba że AT-LP120, jeśli byłby w dobrej cenie. Jest kilka kwestii:
- które salony?
- kable czy bez?
- głośniki podstawowe czy podłogowe?
- wzmacniacz zintegrowany czy coś bardziej "prymitywnego" (opcji multiroom na razie nie przewiduję)?
w okolicach Twojej dawnej lokalizacji jest:

http://www.sklepland.maxaudio.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

ostatnie zakupy u nich robiłem. mało towaru w tej lokalizacji. wyspecyfikowany towar targają z drugiej.
13.04.2024
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10146
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

11-10-2018, 22:57

Sybir pisze:W Regułach to ci od Paradigm? Bowersy są teraz chyba w salonach Top Hi-Fi, o ile dobrze pamiętam. Na trasie dom-praca jest sporo salonów, ale nie wiem, jak to będzie z testami na miejscu - stąd pytanie o te bardziej pod tym kątem przyjazne miejsca.
Salon w Regułach ma paradigmy.
Ale patrzę na resztę, to jakieś wzmaki Xindaki, a tego nie znam.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10342
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

11-10-2018, 23:05

Słyszałeś może coś o Ministerstwie Dźwięku przy Alei Krakowskiej?
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10146
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

11-10-2018, 23:33

Sybir pisze:Słyszałeś może coś o Ministerstwie Dźwięku przy Alei Krakowskiej?
Byłem kilka lat temu, to był pawilon blisko Hynka.
A tutaj jest w jakimś domu jednorodzinnym, to chyba coś innego.

Chyba wtedy Denona sprawdzałem, ale zakup robiłem na Bemowie, w salonie, którego już nie ma,
tzn. jeszcze jest, ale tylko słuchawki tam mają, bo zmienili profil sprzedaży.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10146
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

13-10-2018, 15:00

Ostatnio (ponad dwa lata temu) poszedłem w sprzęty używane i nie żałuję.
Zawsze przy zakupie można posłuchać u sprzedającego i trochę utargować.

Kupiłem znacznie taniej, niż nówki tej klasyi gra jak dla mnie dobrze.
Wiadomo, można mieć lepiej, ale też kasa ma znaczenie.

Panie Sybir, czy masz jakieś typy?
Sprzęt: Yamaha, Denon, Atoll, Hegel?
kolumny Paradigm, Bowers, Focal?

czy coś innego jeszcze?
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10342
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

13-10-2018, 15:43

Wstępnie, po przeczytaniu wątku, myślałem o sprzęcie Yamahy lub Marantz. Teść ma starszy model Denona i fajnie to grało, jak już mogłem na spokojnie coś włączyć ;) Co do kolumn, to nie mam jeszcze pojęcia, co wybrać.
Sprzęt Yamahy i Bowersa można sprawdzić na Nowogrodzkiej, może przejdę się tam w tygodniu, nawet mi po drodze.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10146
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

13-10-2018, 16:17

Sybir pisze:Wstępnie, po przeczytaniu wątku, myślałem o sprzęcie Yamahy lub Marantz. Teść ma starszy model Denona i fajnie to grało, jak już mogłem na spokojnie coś włączyć ;) Co do kolumn, to nie mam jeszcze pojęcia, co wybrać.
Sprzęt Yamahy i Bowersa można sprawdzić na Nowogrodzkiej, może przejdę się tam w tygodniu, nawet mi po drodze.
Marantz teraz robi słabsze klocki niż dawniej, ale jak zwykle trzeba posłuchać i to stwierdzić.
Denon to bezpieczny środek, chociaż nie wiem, czy do metalu to własciwy trop.

Do wygaru może być yamaha lub ostatnio dobre opinie ma Atoll.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10342
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

13-10-2018, 16:20

Nie samym wygarem człowiek żyje. Poza tym, pozostaje kwestia kolumn. Nie ukrywam, że na całość nie chciałbym wydać fortuny - za parę lat, jak mi odbije, to może tak, ale na pewno nie teraz :)
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10146
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

13-10-2018, 16:58

Sybir pisze:Nie samym wygarem człowiek żyje. Poza tym, pozostaje kwestia kolumn. Nie ukrywam, że na całość nie chciałbym wydać fortuny - za parę lat, jak mi odbije, to może tak, ale na pewno nie teraz :)
Jeszcze Rotela można obadać, Nergal miał, może nadal ma.
A to wartościowa rekomenacja. Chyba.

Jak dla mnie niezły pod patataje, Iron Maideny itp.
Chociaż podobno nowe serie inaczej brzmią, nie znam tych najnowszych.
ODPOWIEDZ