sprzęt audio - potrzebna pomoc.

Dział techniczny - problemy, preferencje, porady.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Devil_Machine
zaczyna szaleć
Posty: 166
Rejestracja: 04-12-2013, 21:35

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

24-06-2018, 22:12

Ascetic pisze:szukam namiaru (niekoniecznie z Warszawy) gdzie można naprawić walkmana

z góry dziękuję
Tego chyba jeszcze nie było:)
A co z nim nie halo? Nie wiem jak z walkmanami, ale ja naprawiałem wzmak u gościa na ul. Kasprzaka 24A. Inter -serwis.
Starszy gościu, cenowo ok, terminowo, bez zarzutu.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16142
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

24-06-2018, 22:32

Devil_Machine pisze:
Ascetic pisze:szukam namiaru (niekoniecznie z Warszawy) gdzie można naprawić walkmana

z góry dziękuję
Tego chyba jeszcze nie było:)
A co z nim nie halo? Nie wiem jak z walkmanami, ale ja naprawiałem wzmak u gościa na ul. Kasprzaka 24A. Inter -serwis.
Starszy gościu, cenowo ok, terminowo, bez zarzutu.
nie wiem. nie działa ;-) wygrzebałem z piwnicy taki co używałem w latach 90'. kilka lat temu kupiłem chinola. ten "chodzi". a ten stary nie.
ot tak po prostu. wybieram się na 2 tygodnie w Bieszczady. zero internetu. tylko JA i muzyka. w tym z walkmana. i chcę mieć dwa. jeden zapasowy. zobaczę, czy tam się da coś zrobić.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

25-06-2018, 08:36

Chyba nie chciałoby mi się targać po Bieszczadach kaset albo cedeków.
Ostatnio jak byłem codziennie padało i trzeba było sobie radzić z błotem, więc woda i kanapki starczyły.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

30-06-2018, 14:14

Pytanie techniczne czy słuchając na słuchawkach winyli normalne jest ze w tle słychać lekki szum?
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
535

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

02-07-2018, 10:06

Kombinuję. Widzę ciekawą promocję na reklamowane także tutaj kolumny Paradigm. W tym przypadku chodzi o model 11 v 7, myślałem żeby to pożenić z vincentem sv 237. Pytanie jest takie. Warto w to iść? Czy może jednak inne kolumny, a może inny wzmacniacz?
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

02-07-2018, 10:19

maciek z klanu pisze:Pytanie techniczne czy słuchając na słuchawkach winyli normalne jest ze w tle słychać lekki szum?
Nie tylko na słuchawkach, również na kolumnach mogą być szumy i trzaski, to urok analoga. Pewnie płyty są już lekko sfatygowane.
Inna sprawa, trzeba sprawdzić, czy wtyki dobrze wpięte, albo coś w torze audio nie przenosi szumu.
Die Welt ist meine Vorstellung.
535

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

02-07-2018, 10:35

Może uziemienie, może styki, a może to po prostu starość?
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

02-07-2018, 10:39

535 pisze:Kombinuję. Widzę ciekawą promocję na reklamowane także tutaj kolumny Paradigm. W tym przypadku chodzi o model 11 v 7, myślałem żeby to pożenić z vincentem sv 237. Pytanie jest takie. Warto w to iść? Czy może jednak inne kolumny, a może inny wzmacniacz?
Kolumny paradigm są oczywiście b. dobre, ale są wyższe i lepsze modele tej firmy, również droższe niestety.

Ten wzmak to już masz? Ciekawy jestem jak brzmi metal z taką hybrydą lampową.
Kiedyś się przymierzałam, ale do starszego modelu tej firmy, ale nie byłem ostatecznie pewien, czy to mi jest potrzebne i odpuściłem sobie.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

02-07-2018, 10:41

535 pisze:Może uziemienie, może styki, a może to po prostu starość?
Gramiak może nie być podpięty pod uziemienie, ale wtedy to już większy szum, a nie tylko mały.
535

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

02-07-2018, 11:02

Medard pisze:
535 pisze:Kombinuję. Widzę ciekawą promocję na reklamowane także tutaj kolumny Paradigm. W tym przypadku chodzi o model 11 v 7, myślałem żeby to pożenić z vincentem sv 237. Pytanie jest takie. Warto w to iść? Czy może jednak inne kolumny, a może inny wzmacniacz?
Kolumny paradigm są oczywiście b. dobre, ale są wyższe i lepsze modele tej firmy, również droższe niestety.

Ten wzmak to już masz? Ciekawy jestem jak brzmi metal z taką hybrydą lampową.
Kiedyś się przymierzałam, ale do starszego modelu tej firmy, ale nie byłem ostatecznie pewien, czy to mi jest potrzebne i odpuściłem sobie.
Nie mam. Przymierzam się do odsłuchów i potrzebuję ze dwie trzy w miarę sprawdzone konfiguracje, żeby nie atakować kompletnie na oślep.
Elhaz_77
w mackach Zła
Posty: 773
Rejestracja: 25-10-2010, 21:21
Lokalizacja: Olsztyn

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

02-07-2018, 11:15

Paradigm będą teraz w dobrych cenach bo serie Monitor zastępuje seria Monitor SE.
Co do Vincenta to dobry wzmacniacz, ale zwróć uwagę, że to konstrukcja hybrydowa, a lampki do metalu, a szczególnie tego ekstremalnego pasują średnio, ale co kto lubi.
Jak chcesz więcej info to PM.
Elhaz_77
w mackach Zła
Posty: 773
Rejestracja: 25-10-2010, 21:21
Lokalizacja: Olsztyn

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

02-07-2018, 11:41

Daj znać do jakiego sklepu się wybierasz na odsłuch to spojrzę w ich ofertę.
Bless this tongue
weteran forumowych bitew
Posty: 1124
Rejestracja: 03-09-2013, 21:47

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

16-09-2018, 17:11

Help. Po 12 latach padł mi sprzęt grający więc będę zmuszony do zakupu czegoś nowego.

Jak się domyślacie nie siedziałem przez te lata w temacie więc czy możecie mi coś polecić/podpowiedzieć jeśli chodzi o sprzęt audio najlepiej taki żeby odtwarzał też kasety bo widze że to już chyba nie jest standard a raczej wyjątek.

Budżet do ok 2k
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

20-09-2018, 16:06

https://www.tophifi.pl" onclick="window.open(this.href);return false; czy ktoś z panów korzystał z usług tej firmy i jeśli tak, to czy wszystko było ok?
Awatar użytkownika
Ołówkiiiii
w mackach Zła
Posty: 732
Rejestracja: 17-12-2012, 18:32

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

20-09-2018, 16:19

Heretyk pisze:https://www.tophifi.pl czy ktoś z panów korzystał z usług tej firmy i jeśli tak, to czy wszystko było ok?
Tak, ja, ale kupowałem tam sprzęt, który już miałem wcześniej upatrzony, zapłaciłem, wziąłem karty gwarancyjne i tyle mnie widzieli. Żadnych zgrzytów.
The fate of all mankind I see Is in the hands of fools.
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

20-09-2018, 16:30

bardziej mi chodzi o sprzedaż wysyłkową bo raczej nie będę miał czasu ani sił żeby się pojawić w salonie
Elhaz_77
w mackach Zła
Posty: 773
Rejestracja: 25-10-2010, 21:21
Lokalizacja: Olsztyn

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

20-09-2018, 16:44

Heretyk pisze:bardziej mi chodzi o sprzedaż wysyłkową bo raczej nie będę miał czasu ani sił żeby się pojawić w salonie
Kupowałem tam parę lat temu wzmacniacz słuchawkowy. Zapytałem o ewentualny upust na sprzęt. Dali coś ok. 5-10% i zrobili wysyłkę kurierem wliczona w cenę urządzenia. Przysłali na następny dzień sprzęt z kartą gwarancyjną i wszystko było ok. Uczciwa firma. Nie najlepsze opinie zbierają natomiast najmądrzejsi na świecie sprzedawcy, ale to pewnie w zależności na kogo się trafi. Mają przecież kilkanaście sklepów.
A tak z ciekawości, co kupujesz u nich?
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3151
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

20-09-2018, 16:51

Ołówkiiiii pisze:
Heretyk pisze:https://www.tophifi.pl czy ktoś z panów korzystał z usług tej firmy i jeśli tak, to czy wszystko było ok?
Tak, ja, ale kupowałem tam sprzęt, który już miałem wcześniej upatrzony, zapłaciłem, wziąłem karty gwarancyjne i tyle mnie widzieli. Żadnych zgrzytów.
moj kolega kupowa wiele razy. zawsze zadowolny. ja mam inny sklep kolo domu, wiec nie kozystalem
Misantrophy so deep in me

moja kolekcja cd's:
https://rateyourmusic.com/~auranoir85?f ... at2fFxF5yo
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: sprzęt audio - potrzebna pomoc.

20-09-2018, 16:54

Elhaz_77 pisze:
Heretyk pisze:bardziej mi chodzi o sprzedaż wysyłkową bo raczej nie będę miał czasu ani sił żeby się pojawić w salonie
Kupowałem tam parę lat temu wzmacniacz słuchawkowy. Zapytałem o ewentualny upust na sprzęt. Dali coś ok. 5-10% i zrobili wysyłkę kurierem wliczona w cenę urządzenia. Przysłali na następny dzień sprzęt z kartą gwarancyjną i wszystko było ok. Uczciwa firma. Nie najlepsze opinie zbierają natomiast najmądrzejsi na świecie sprzedawcy, ale to pewnie w zależności na kogo się trafi. Mają przecież kilkanaście sklepów.
A tak z ciekawości, co kupujesz u nich?
yamahę pianocraft
ODPOWIEDZ