na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

Dział techniczny - problemy, preferencje, porady.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
immortal69
postuje jak opętany!
Posty: 665
Rejestracja: 12-01-2009, 13:16
Lokalizacja: Olsztyn

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

28-11-2016, 20:18

miał ktoś do czynienia z tymi słuchawkami?

Obrazek

Encore Rockmaster oe

Lube ewentualnie coś innego polecić do 200-250zł do rocka/metalu z nausznych zamkniętych.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10353
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

28-11-2016, 20:30

Mam w posiadaniu Takstar PRO80 w pierwszej wersji, chwalę je sobie i na razie nie planuję zmieniać. Z tymi powyżej nie miałem do czynienia, niestety.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9673
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

28-11-2016, 20:39

pro80 juz nie sprzedaja
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10353
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

28-11-2016, 21:51

Cholera, faktycznie - nawet v2 już nie widzę. Lipa, dobre słuchawki za małe pieniądze. W każdym razie, Takstar jako firma to dobry trop.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
immortal69
postuje jak opętany!
Posty: 665
Rejestracja: 12-01-2009, 13:16
Lokalizacja: Olsztyn

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

29-11-2016, 09:23

Dzięki. Poczytam o tych Takstarach
Obrazek
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10353
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

29-11-2016, 09:40

Przez długie lata zajmowali się, hmm, "odtwarzaniem" sluchawek Beyerdynamic, więc w końcu nauczyli się roboty ;)
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Godplayer
postuje jak opętany!
Posty: 634
Rejestracja: 03-11-2011, 20:52

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

30-11-2016, 21:09

Kilgore pisze:Dobra, jako że zepsuł mi się drugi odtwarzacz cd w ciągu miesiąca, dojrzałem do decyzji pt. "pierdolić cd".
Mi sie zepsuł pierwszy po ośmiu latach intensywnej eksploatacji. W poniedziałek tacka sie wysuwała, a we wtorek już nie chce i co tera? Nie wiem czy sam sie za to zabrać, czy wysłać do serwisu. KURWA MAĆ!
Elhaz_77
w mackach Zła
Posty: 778
Rejestracja: 25-10-2010, 21:21
Lokalizacja: Olsztyn

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

12-12-2016, 14:59

Godplayer pisze:
Kilgore pisze:Dobra, jako że zepsuł mi się drugi odtwarzacz cd w ciągu miesiąca, dojrzałem do decyzji pt. "pierdolić cd".
Mi sie zepsuł pierwszy po ośmiu latach intensywnej eksploatacji. W poniedziałek tacka sie wysuwała, a we wtorek już nie chce i co tera? Nie wiem czy sam sie za to zabrać, czy wysłać do serwisu. KURWA MAĆ!
Pewnie się zepsuł jakiś silniczek. Jak się znasz na sprzęcie, to DIY, jak nie to serwis. Mnie się zjebał moduł servo i udało się naprawić, tak więc nie ma co rozpaczać ;)
Awatar użytkownika
BOLEK
rasowy masterfulowicz
Posty: 2476
Rejestracja: 22-10-2010, 19:19

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

12-12-2016, 18:48

http://www.tophifi.pl/yamaha-glosniki-b ... GwodxosC6A" onclick="window.open(this.href);return false;
korzysta koś z Was drodzy koledzy warto?
"Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. No... To... Poprzez... No reminiscencję. No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę."
Awatar użytkownika
Godplayer
postuje jak opętany!
Posty: 634
Rejestracja: 03-11-2011, 20:52

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

12-12-2016, 22:27

Elhaz_77 pisze:
Godplayer pisze:
Kilgore pisze:Dobra, jako że zepsuł mi się drugi odtwarzacz cd w ciągu miesiąca, dojrzałem do decyzji pt. "pierdolić cd".
Mi sie zepsuł pierwszy po ośmiu latach intensywnej eksploatacji. W poniedziałek tacka sie wysuwała, a we wtorek już nie chce i co tera? Nie wiem czy sam sie za to zabrać, czy wysłać do serwisu. KURWA MAĆ!
Pewnie się zepsuł jakiś silniczek. Jak się znasz na sprzęcie, to DIY, jak nie to serwis. Mnie się zjebał moduł servo i udało się naprawić, tak więc nie ma co rozpaczać ;)
To nie silniczek. Od jakiegoś czasu odtwarzacz zaraz po włączeniu miał problemy z odtworzeniem pierwszego numeru na płycie, a niektórych płyty w ogóle nie widział. Odkręciłem pokrywę i sam położyłem płytę gdzie trzeba i dupa blada. Na wyświetlaczu NO DISC, napęd nie ruszył, płyta się nie kręci, laser sraser kurwa. Zdaje sie że całe sterowanie się zjebało. Jeszcze podzwonię tu i tam, ale już rozglądam się za czymś nowym. Kilka plejerów już mam na oku. Na razie gram ze starego DVD Panasa, ale brzmienie z niego to bieda jak chuj i długo tak nie pociągnę :D
Elhaz_77
w mackach Zła
Posty: 778
Rejestracja: 25-10-2010, 21:21
Lokalizacja: Olsztyn

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

12-12-2016, 22:43

Godplayer pisze:
To nie silniczek. Od jakiegoś czasu odtwarzacz zaraz po włączeniu miał problemy z odtworzeniem pierwszego numeru na płycie, a niektórych płyty w ogóle nie widział. Odkręciłem pokrywę i sam położyłem płytę gdzie trzeba i dupa blada. Na wyświetlaczu NO DISC, napęd nie ruszył, płyta się nie kręci, laser sraser kurwa. Zdaje sie że całe sterowanie się zjebało. Jeszcze podzwonię tu i tam, ale już rozglądam się za czymś nowym. Kilka plejerów już mam na oku. Na razie gram ze starego DVD Panasa, ale brzmienie z niego to bieda jak chuj i długo tak nie pociągnę :D
Jak ośmioletni odtwarzacz i to coś poważnego, to raczej nie opłaca się naprawiać. Jakie cedeki rozważasz?
Awatar użytkownika
Godplayer
postuje jak opętany!
Posty: 634
Rejestracja: 03-11-2011, 20:52

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

12-12-2016, 23:01

YAMAHA CD - S 700
ROTEL CD 14
ROTEL RCD 12
NAD C 546
CAMBRIDGE AUDIO AZUR 651 C
MARANTZ CD 6006

Na pewno nie kupię znowu Denona, nie to że był zły, bo grał świetnie, ale on teraz kosztuje 5000 ( osiem lat temu kosztował połowę tego ) i to jest stanowczo zbyt wysoka cena za ten odtwarzacz.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

12-12-2016, 23:19

Jeśli zależy Ci na trwałości to Marantz. 10 lat temu kupiłem model CD5001 i gra do dzisiaj :)
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Gunman
rasowy masterfulowicz
Posty: 2260
Rejestracja: 13-07-2012, 20:23

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

13-12-2016, 07:24

Szukasz odtwarzacza CD do posiadanego wzmacniacza? Jeżeli tak, to wtedy jeszcze trzeba brać pod uwagę walory wizualne.
Elhaz_77
w mackach Zła
Posty: 778
Rejestracja: 25-10-2010, 21:21
Lokalizacja: Olsztyn

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

13-12-2016, 08:08

Bloodcult pisze:Jeśli zależy Ci na trwałości to Marantz. 10 lat temu kupiłem model CD5001 i gra do dzisiaj :)
Marantz sprzed 10 lat, a Marant dziś to dwie różne bajki. Znajomy od wielu lat ma sklep ze sprzętem audio i mówił mi ostatnio, że rozważa wycofanie się ze sprzedaży dwóch marek: Denon i Marantz właśnie ze względu na awaryjność i liczbę reklamacji.
Elhaz_77
w mackach Zła
Posty: 778
Rejestracja: 25-10-2010, 21:21
Lokalizacja: Olsztyn

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

13-12-2016, 08:17

Godplayer pisze:YAMAHA CD - S 700
ROTEL CD 14
ROTEL RCD 12
NAD C 546
CAMBRIDGE AUDIO AZUR 651 C
MARANTZ CD 6006

Na pewno nie kupię znowu Denona, nie to że był zły, bo grał świetnie, ale on teraz kosztuje 5000 ( osiem lat temu kosztował połowę tego ) i to jest stanowczo zbyt wysoka cena za ten odtwarzacz.
Mogę polecić Ci ten sprzęcik: Atoll CD50 SE-2.
"Jest w tym odtwarzaczu coś, co od razu rzuca na kolana. Niska cena – kosztuje 2900 zł, a zaskakuje iście high-endową dynamiką i basem, którego nie mają wszystkie pozostałe odtwarzacze w grupie testowej (łącznie z tym najdroższym!). To prawdziwa petarda! Nie było wątpliwości, że pod względem szybkości, dynamiki basu i dynamiki w ogóle, Atoll dosłownie gromi wszystkich swoich rywali. Co ciekawe, nie odbywa się to ani kosztem ujednolicenia niskiego zakresu pasma, ani w akompaniamencie jakichkolwiek wyostrzeń."
To cytat z testu, całość dostępna tu: http://www.avtest.pl/zrodla-cyfrowe/ite ... -2?start=2" onclick="window.open(this.href);return false;
Słuchałem, potwierdzam :)
Jeśli oprócz metalu słuchasz też dużo innej muzy to rozważ ten CD: http://www.hi-fi.com.pl/odtwarzacze-cd- ... cds27.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Super brzmienie, duża funkcjonalność (jest to też odtwarzacz sieciowy, ma bardzo dobrego DACa), a można go teraz wyrwać za ok. 3300 zł. Rewelacyjny stosunek jakości/funkcjonalności do ceny.
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3230
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

13-12-2016, 10:05

Kod: Zaznacz cały

Rozkład dźwięku na czynniki pierwsze ujawnia jednak ograniczenia tej konstrukcji. Najważniejszym jest umiarkowana przejrzystość, która nie wybiega poza ramy narzucone przez cenę urządzenia. 
Genialne zdanie.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2603
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

15-12-2016, 21:25

Czy ktoś z kolegów obcował z głośnikami polskiej firmy Pylon? Jeśli tak, bardzo proszę o opinię.
Celem życia nie jest przeżycie.
Elhaz_77
w mackach Zła
Posty: 778
Rejestracja: 25-10-2010, 21:21
Lokalizacja: Olsztyn

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

17-12-2016, 13:16

Kolega ma Pylon Audio Diamond 28, czyli ich flagowy model. Nie powiem, że to zle głośniki, ale moim zdaniem jest wiele firm, które lepiej radzą sobie z ciężkimi brzmieniami. Mi brakowało w nich tzw. jebniecia. Kumpel jest zadowolony, ale ja wolę swoje Paradigmy. W metalu dobrze radzą sobie też Focale czy B&W. Sądzę, że recenzje Pylonów są trochę przesadzone, ale nigdy bym nie napisał, że to kiepskie głośniki . Do muzyki, której słucham, są lepiej pasujące głośniki.
Awatar użytkownika
Raagoon
weteran forumowych bitew
Posty: 1172
Rejestracja: 14-01-2005, 15:53

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

04-01-2018, 18:58

Elhaz_77 pisze:Kolega ma Pylon Audio Diamond 28, czyli ich flagowy model. Nie powiem, że to zle głośniki, ale moim zdaniem jest wiele firm, które lepiej radzą sobie z ciężkimi brzmieniami. Mi brakowało w nich tzw. jebniecia. Kumpel jest zadowolony, ale ja wolę swoje Paradigmy. W metalu dobrze radzą sobie też Focale czy B&W. Sądzę, że recenzje Pylonów są trochę przesadzone, ale nigdy bym nie napisał, że to kiepskie głośniki . Do muzyki, której słucham, są lepiej pasujące głośniki.
Które Focale czy B&W? Poszukuję głośników do https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmac ... oneer-a-70
Wharfedale 230 diamond? Focal aria? Czy po prostu Heco Celan GT502. Od meatlu po nowy Ulver ciężko wybrać sprzęt. Za pomoc będę zobowiązany ;)
ODPOWIEDZ