na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

Dział techniczny - problemy, preferencje, porady.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Havoc
zaczyna szaleć
Posty: 124
Rejestracja: 23-12-2010, 13:55
Lokalizacja: Zabrze

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

29-04-2014, 18:49

Block69 pisze:To je specjalna przystawka do słuchania power metalu.
;ddddddd

musiałem
SCREAMBLOODYGORE
weteran forumowych bitew
Posty: 1354
Rejestracja: 27-08-2011, 20:35

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

27-05-2014, 07:37

Ktoś z towarzystwa stosuje stabilizator/docisk płyty winylowej? Przydatny gadżet?
Awatar użytkownika
Kosturr
zaczyna szaleć
Posty: 172
Rejestracja: 17-10-2011, 19:12

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

27-05-2014, 08:09

ja używam:
wzmacniacza DENON PMA-510AE
CD DENON DCD-510AE
do tego 2 kolumny podłogowe JBL E80- 100W/400W, 3-drożna, 8 Ohm, skut. 91 dB
Kolumny najprawdopodobniej będę za jakiś czas wymieniał, do tego planuje jeszcze dokupić jakiś gramofon chyba też Denona chodzi mi po głowie DP-200USB. Na słuchawkach raczej mało słucham muzyki, więc mam na stanie AKG K514, może kiedyś wymienię ale narazie nie widzę takiej potrzeby...
Awatar użytkownika
BOLEK
rasowy masterfulowicz
Posty: 2459
Rejestracja: 22-10-2010, 19:19

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

27-05-2014, 08:35

Obrazek
podobna konfiguracja co u mnie można by powiedzieć stary wysłużony ale wciąż na wysokich obrotach
"Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. No... To... Poprzez... No reminiscencję. No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę."
koper
zaczyna szaleć
Posty: 157
Rejestracja: 21-12-2010, 12:54
Lokalizacja: 01010

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

27-05-2014, 09:41

SCREAMBLOODYGORE pisze:Ktoś z towarzystwa stosuje stabilizator/docisk płyty winylowej? Przydatny gadżet?
brzmienie niektórych płyt może minimalnie się zmienić a ogólnie jak sprzęt stoi stabilnie to szkoda kasy i paska (jeżeli twój talerz jest tak napędzany)
Elhaz_77
w mackach Zła
Posty: 778
Rejestracja: 25-10-2010, 21:21
Lokalizacja: Olsztyn

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

27-05-2014, 11:15

Kosturr pisze:ja używam:
wzmacniacza DENON PMA-510AE
CD DENON DCD-510AE
do tego 2 kolumny podłogowe JBL E80- 100W/400W, 3-drożna, 8 Ohm, skut. 91 dB
Kolumny najprawdopodobniej będę za jakiś czas wymieniał, do tego planuje jeszcze dokupić jakiś gramofon chyba też Denona chodzi mi po głowie DP-200USB. Na słuchawkach raczej mało słucham muzyki, więc mam na stanie AKG K514, może kiedyś wymienię ale narazie nie widzę takiej potrzeby...
Odpuść sobie ten gramofon DENON. Posłuchałem go kiedyś i od razu odpuściłem. Straszny syf...Podstawowy Pro-Ject zagra o wiele lepiej. Do tego przedwzmacniacz za 3-4 stówy i będzie śmigać OK. Co do głośników do zdecydowanie do zmiany. Miałem kiedyś JBL ES80 i dźwięk był męczący. Polecam Paradigm. Napisz jakie masz pomieszczenie do odsłuchu to chętnie coś doradzę ;)
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

27-05-2014, 11:33

Elhaz_77 pisze: Odpuść sobie ten gramofon DENON. (...)
Podstawowy Pro-Ject zagra o wiele lepiej
+1
+1
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Kosturr
zaczyna szaleć
Posty: 172
Rejestracja: 17-10-2011, 19:12

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

27-05-2014, 12:00

Elhaz_77 pisze:
Kosturr pisze:ja używam:
wzmacniacza DENON PMA-510AE
CD DENON DCD-510AE
do tego 2 kolumny podłogowe JBL E80- 100W/400W, 3-drożna, 8 Ohm, skut. 91 dB
Kolumny najprawdopodobniej będę za jakiś czas wymieniał, do tego planuje jeszcze dokupić jakiś gramofon chyba też Denona chodzi mi po głowie DP-200USB. Na słuchawkach raczej mało słucham muzyki, więc mam na stanie AKG K514, może kiedyś wymienię ale narazie nie widzę takiej potrzeby...
Odpuść sobie ten gramofon DENON. Posłuchałem go kiedyś i od razu odpuściłem. Straszny syf...Podstawowy Pro-Ject zagra o wiele lepiej. Do tego przedwzmacniacz za 3-4 stówy i będzie śmigać OK. Co do głośników do zdecydowanie do zmiany. Miałem kiedyś JBL ES80 i dźwięk był męczący. Polecam Paradigm. Napisz jakie masz pomieszczenie do odsłuchu to chętnie coś doradzę ;)
normalny pokój 20m2, Denona już mi wybiłeś z głowy. Zakup będę robił i tak dopiero za jakieś pół roku więc jeszcze mam dużo czasu. Jak coś to się zgłoszę.
RippingHeadache
weteran forumowych bitew
Posty: 1149
Rejestracja: 30-12-2011, 16:30

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

31-05-2014, 00:16

Podstawowy gramofon Pro-Jecta też sobie odpuść. Za kilkaset zł kupisz używany sprzęt o takiej jakości, za jaką musiałbyś w przypadku sprzętu nowego zapłacić kilka tysięcy. Gdy będziesz w końcu chciał kupić gramofon wejdź na forum typu winyl.net, a robiąc zakup na allegro wybierz ofertę ze swojej miejscowości. Sprzęt najlepiej wcześniej obejrzeć a własny transport to najlepsza opcja.
Awatar użytkownika
Nekromantheon
postuje jak opętany!
Posty: 393
Rejestracja: 26-12-2010, 11:59
Lokalizacja: Silesia

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

31-05-2014, 00:48

Co sądzicie o kolumnach Eltax Liberty 7+ ?
Miał ktoś styczność?
SCREAMBLOODYGORE
weteran forumowych bitew
Posty: 1354
Rejestracja: 27-08-2011, 20:35

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

01-06-2014, 13:40

kupował ktoś coś takiego? :

Obrazek


Obrazek

nie rozpadnie się po kilkukrotnej wymianie zawartości?
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

01-06-2014, 13:57

W Sister's Ray coś takiego mają, codziennie co najmniej kilkadziesiąt ciekawskich łap to pieści i maca, a wcale na mocno zużyte nie wygląda. Enyłej, tego typu gadżety to nie moja bajka.
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
SCREAMBLOODYGORE
weteran forumowych bitew
Posty: 1354
Rejestracja: 27-08-2011, 20:35

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

01-06-2014, 14:06

mam wizję i kawał ściany do zagospodarowania... muszę tylko tę drugą połowę przekonać... chociaż zdaję sobie sprawę że SHITFUN czy BLOOD, GUTS & PUSSY nie wchodza w grę:)
Elhaz_77
w mackach Zła
Posty: 778
Rejestracja: 25-10-2010, 21:21
Lokalizacja: Olsztyn

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

02-06-2014, 09:43

RippingHeadache pisze:Podstawowy gramofon Pro-Jecta też sobie odpuść. Za kilkaset zł kupisz używany sprzęt o takiej jakości, za jaką musiałbyś w przypadku sprzętu nowego zapłacić kilka tysięcy. Gdy będziesz w końcu chciał kupić gramofon wejdź na forum typu winyl.net, a robiąc zakup na allegro wybierz ofertę ze swojej miejscowości. Sprzęt najlepiej wcześniej obejrzeć a własny transport to najlepsza opcja.
To, że sprzęt używany będzie znacznie tańszy jest oczywiste. Gramofon to jednak delikatne urządzenie i tak jak przy zakupie wzmacniacza czy głośników byłbym w stanie kupić używkę, to gramofon wolałbym kupić nowy.
RippingHeadache
weteran forumowych bitew
Posty: 1149
Rejestracja: 30-12-2011, 16:30

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

02-06-2014, 14:51

Elhaz_77 pisze:
RippingHeadache pisze:Podstawowy gramofon Pro-Jecta też sobie odpuść. Za kilkaset zł kupisz używany sprzęt o takiej jakości, za jaką musiałbyś w przypadku sprzętu nowego zapłacić kilka tysięcy. Gdy będziesz w końcu chciał kupić gramofon wejdź na forum typu winyl.net, a robiąc zakup na allegro wybierz ofertę ze swojej miejscowości. Sprzęt najlepiej wcześniej obejrzeć a własny transport to najlepsza opcja.
To, że sprzęt używany będzie znacznie tańszy jest oczywiste. Gramofon to jednak delikatne urządzenie i tak jak przy zakupie wzmacniacza czy głośników byłbym w stanie kupić używkę, to gramofon wolałbym kupić nowy.
Sensem mojej wypowiedzi nie jest truizm, że używane jest tańsze, tylko stwierdzenie, że jeśli chcesz kupić nowy gramofon, to za taki dający przyzwoitą jakość dźwięku musisz zapłacić kilka tysięcy zł. Skoro byłeś zainteresowany gramofonem klasy hipermarketowej, takim jakim jest Denon 200USB, to rozumiem, że tego rzędu masz budżet. Otóż za takie pieniądze nie masz szansy kupić czegoś, co grałoby przyzwoicie. Kupisz wyrób gramofonopodobny, bez możliwości odpowiedniej kalibracji, z kiepskim ramieniem i takąż wkładką, czyli coś co zagra gorzej niż CD, a chyba nie taki jest sens inwestowania w analog? Szczerze polecam Ci wejść na forum takie jak winyl.net aby dowiedzieć się o co w tym wszystkim chodzi, zanim wyrzucisz pieniądze w błoto.
Oczywiście, przy zakupie z rynku wtórnego mogą zdarzyć się problemy, dlatego też napisałem o kupowaniu czegoś, co wystawione jest na sprzedaż w pobliżu miejsca Twojego zamieszkania, tak abyś mógł sprzęt przed zakupem sprawdzić.
Elhaz_77
w mackach Zła
Posty: 778
Rejestracja: 25-10-2010, 21:21
Lokalizacja: Olsztyn

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

02-06-2014, 15:19

RippingHeadache pisze:
Elhaz_77 pisze:
RippingHeadache pisze:Podstawowy gramofon Pro-Jecta też sobie odpuść. Za kilkaset zł kupisz używany sprzęt o takiej jakości, za jaką musiałbyś w przypadku sprzętu nowego zapłacić kilka tysięcy. Gdy będziesz w końcu chciał kupić gramofon wejdź na forum typu winyl.net, a robiąc zakup na allegro wybierz ofertę ze swojej miejscowości. Sprzęt najlepiej wcześniej obejrzeć a własny transport to najlepsza opcja.
To, że sprzęt używany będzie znacznie tańszy jest oczywiste. Gramofon to jednak delikatne urządzenie i tak jak przy zakupie wzmacniacza czy głośników byłbym w stanie kupić używkę, to gramofon wolałbym kupić nowy.
Sensem mojej wypowiedzi nie jest truizm, że używane jest tańsze, tylko stwierdzenie, że jeśli chcesz kupić nowy gramofon, to za taki dający przyzwoitą jakość dźwięku musisz zapłacić kilka tysięcy zł. Skoro byłeś zainteresowany gramofonem klasy hipermarketowej, takim jakim jest Denon 200USB, to rozumiem, że tego rzędu masz budżet. Otóż za takie pieniądze nie masz szansy kupić czegoś, co grałoby przyzwoicie. Kupisz wyrób gramofonopodobny, bez możliwości odpowiedniej kalibracji, z kiepskim ramieniem i takąż wkładką, czyli coś co zagra gorzej niż CD, a chyba nie taki jest sens inwestowania w analog? Szczerze polecam Ci wejść na forum takie jak winyl.net aby dowiedzieć się o co w tym wszystkim chodzi, zanim wyrzucisz pieniądze w błoto.
Oczywiście, przy zakupie z rynku wtórnego mogą zdarzyć się problemy, dlatego też napisałem o kupowaniu czegoś, co wystawione jest na sprzedaż w pobliżu miejsca Twojego zamieszkania, tak abyś mógł sprzęt przed zakupem sprawdzić.
Kilka kwestii porządkujących:
- to nie ja kupuję gramofon, dzielę się tylko swoimi doświadczeniami w tym temacie,
- gramofonu Denon słuchałem przy okazji, nie zamierzałem go kupić, był akurat podłączony i sprzedawca upierał się by coś na nim puścić ;) Zgodzę się co do jakości hipermarketowej,
- moim zdaniem można kupić za 1500 zł przyzwoity gramofon i przedwzmacniacz (nowe), jednak w tym miejscu pojawia się pytanie co dla kogo znaczy przyzwoite brzmienie. Ja mam Pro Ject Debut II z wkładką Ortofon i Phono Box Pro Ject. Gra to podpięte pod Hegel H70 i głośniki Paradigm SE3 i jakość w zupełności mi wystarcza. Wspomnę jednak, że głównie słucham muzyki z CD, winyle raz na jakiś czas, zatem tor winylowy nie jest dla mnie priorytetem.
Awatar użytkownika
Nekromantheon
postuje jak opętany!
Posty: 393
Rejestracja: 26-12-2010, 11:59
Lokalizacja: Silesia

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

02-06-2014, 15:42

Nekromantheon pisze:Co sądzicie o kolumnach Eltax Liberty 7+ ?
Miał ktoś styczność?
RippingHeadache
weteran forumowych bitew
Posty: 1149
Rejestracja: 30-12-2011, 16:30

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

02-06-2014, 16:04

Moja wina. Faktycznie, spieszyłem się i nie sprawdziłem kto pyta. ;)

Ja nadal utrzymuję, że Pro-Jecty klasy entry level to wyrzucanie pieniędzy w błoto, ze względu na jakość wykonania, kiepskie ramię i niewygodny sposób zmieniania obrotów. Phono Boxa w wyższej wersji (SE II) kupiłem do drugiego gramofonu i odesłałem sprzedawcy, bo na starcie nie działał przełącznik MC/MM, taka kontrola jakości. ;) Co do jakości dźwięku to brzmienie było wyraźnie gorsze od gramofonowego pre wbudowanego w Denona PME 1510 AE.
Pro-Ject ma bardzo dobry marketing, jednak z jakością u niego nie jest najlepiej, co zauważyć też można czytając opinie na forach audio ("czemu mój nowiutki Pro-Ject gra gorzej niż tor cyfrowy?"). Wiele gramofonów klasy popularnej z lat 70-90 bije te nowe Pro-Jecty, Denony, Marantze i Regi na głowę, a często można je kupić za cenę nowej wkładki, którą w w/w należałoby z miejsca zastosować (jeśli się w ogóle da je tam zainstalować ;)).
Awatar użytkownika
Nekromantheon
postuje jak opętany!
Posty: 393
Rejestracja: 26-12-2010, 11:59
Lokalizacja: Silesia

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

02-06-2014, 16:41

RippingHeadache pisze:Moja wina. Faktycznie, spieszyłem się i nie sprawdziłem kto pyta. ;)

Ja nadal utrzymuję, że Pro-Jecty klasy entry level to wyrzucanie pieniędzy w błoto, ze względu na jakość wykonania, kiepskie ramię i niewygodny sposób zmieniania obrotów. Phono Boxa w wyższej wersji (SE II) kupiłem do drugiego gramofonu i odesłałem sprzedawcy, bo na starcie nie działał przełącznik MC/MM, taka kontrola jakości. ;) Co do jakości dźwięku to brzmienie było wyraźnie gorsze od gramofonowego pre wbudowanego w Denona PME 1510 AE.
Pro-Ject ma bardzo dobry marketing, jednak z jakością u niego nie jest najlepiej, co zauważyć też można czytając opinie na forach audio ("czemu mój nowiutki Pro-Ject gra gorzej niż tor cyfrowy?"). Wiele gramofonów klasy popularnej z lat 70-90 bije te nowe Pro-Jecty, Denony, Marantze i Regi na głowę, a często można je kupić za cenę nowej wkładki, którą w w/w należałoby z miejsca zastosować (jeśli się w ogóle da je tam zainstalować ;)).
To jaki gramofon byś polecił??
Dual jest ok??
RippingHeadache
weteran forumowych bitew
Posty: 1149
Rejestracja: 30-12-2011, 16:30

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

02-06-2014, 21:58

Dual Dualowi nie równy, tu też można się wkopać w różne ograniczenia.
Ja używam Technicsa SL 1210 M5G i z czystym sumieniem mogę go polecić, tak jak w sumie wszystkie Technicsy 12x0 MK2. Z czasem będę też reanimował starego Thorensa. Ale ogólnie dobrego sprzętu na allegro jest cała masa. Najlepiej sprecyzować swoje oczekiwania (manual/automat/półautomat) i budżet po czym zadać pytanie w odpowiednim wątku zakupowym na winyl.net. Nie warto też się z zakupem spieszyć, gramofon to nie CD, tu aby osiągnąć dobrą jakość dźwięku trzeba uwzględnić kilka czynników i zdecydowanie warto trochę nad tymi zagadnieniami posiedzieć. Bo potem jest tak, że ktoś kupuje nowy gramofon i narzeka na IGD, jest załamany bo gra to dwa razy gorzej niż cyfra itp, itd.
Przy zakupie używki najlepiej celować w manual (wszelka automatyka z czasem sie sypie i są potem niepotrzebne problemy), z mocowaniem wkładki 1/2 i z ramieniem z opcją regulacji VTA. Im większa waga gramofonu tym lepiej.
Raz jeszcze zachęcam do wizyty na specjalistycznym forum typu winyl.net Warto tez przejrzeć vinylengine.com
ODPOWIEDZ