na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

Dział techniczny - problemy, preferencje, porady.

Moderatorzy: Nasum, Sybir, ultravox, Heretyk, Gore_Obsessed

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

Postprzez Medard » 04-01-2018, 21:14

Elhaz_77 napisał(a):
Bloodcult napisał(a):Jeśli zależy Ci na trwałości to Marantz. 10 lat temu kupiłem model CD5001 i gra do dzisiaj :)

Marantz sprzed 10 lat, a Marant dziś to dwie różne bajki. Znajomy od wielu lat ma sklep ze sprzętem audio i mówił mi ostatnio, że rozważa wycofanie się ze sprzedaży dwóch marek: Denon i Marantz właśnie ze względu na awaryjność i liczbę reklamacji.

Niedawno testowałem przez tydzień u siebie używany Marantz ud 7007 i ostatecznie zrezygnowałem z jego zakupu.
Nie pasował mi brzmieniowo do reszty, chociaż na papierze ma dobrą elektronikę w środku. Pozostałe funkcje do filmów ok.

Najlepszy i najdroższy jest koreański Oppo.
Medard

Postprzez Medard » 04-01-2018, 21:44

Raagoon napisał(a):
Elhaz_77 napisał(a):Kolega ma Pylon Audio Diamond 28, czyli ich flagowy model. Nie powiem, że to zle głośniki, ale moim zdaniem jest wiele firm, które lepiej radzą sobie z ciężkimi brzmieniami. Mi brakowało w nich tzw. jebniecia. Kumpel jest zadowolony, ale ja wolę swoje Paradigmy. W metalu dobrze radzą sobie też Focale czy B&W. Sądzę, że recenzje Pylonów są trochę przesadzone, ale nigdy bym nie napisał, że to kiepskie głośniki . Do muzyki, której słucham, są lepiej pasujące głośniki.

Które Focale czy B&W? Poszukuję głośników do https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/976-pioneer-a-70
Wharfedale 230 diamond? Focal aria? Czy po prostu Heco Celan GT502. Od meatlu po nowy Ulver ciężko wybrać sprzęt. Za pomoc będę zobowiązany ;)

B&W z nowej serii Cm brzmią inaczej, ciemniej od starszych serii 603. Mają też bass refleks z tyłu.
Medard

Postprzez Raagoon » 05-01-2018, 02:01

Medard napisał(a):
Raagoon napisał(a):
Elhaz_77 napisał(a):Kolega ma Pylon Audio Diamond 28, czyli ich flagowy model. Nie powiem, że to zle głośniki, ale moim zdaniem jest wiele firm, które lepiej radzą sobie z ciężkimi brzmieniami. Mi brakowało w nich tzw. jebniecia. Kumpel jest zadowolony, ale ja wolę swoje Paradigmy. W metalu dobrze radzą sobie też Focale czy B&W. Sądzę, że recenzje Pylonów są trochę przesadzone, ale nigdy bym nie napisał, że to kiepskie głośniki . Do muzyki, której słucham, są lepiej pasujące głośniki.

Które Focale czy B&W? Poszukuję głośników do https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/976-pioneer-a-70
Wharfedale 230 diamond? Focal aria? Czy po prostu Heco Celan GT502. Od metalu po nowy Ulver ciężko wybrać sprzęt. Za pomoc będę zobowiązany ;)

B&W z nowej serii Cm brzmią inaczej, ciemniej od starszych serii 603. Mają też bass refleks z tyłu.

To dobrze czy źle dla odsłuchu A blaze in the northern sky? Nie pomagacie :)
Raagoon
jesteś trv > 666 postów

Postprzez Medard » 05-01-2018, 08:18

To zależy jakie Masz warunki odsłuchowe :)
Wole starsze modele b&w z moim sprzętem.

Ale raczej każdy b&w utrzyma bas w ryzach i poda szczegóły. To samo zrobi Focal i Paradigm.
Miesiąc temu słuchałem Martin Logan tez było dobrze, ale w zestawieniu w sklepie,
do domu ich nie brałem, bo nie szukam kolumn. Obecne mi starcza.

Najlepiej byłoby zestawić razem z tym pioneerem i posłuchać. Zabrać ulubione płyty. Ale wiem, że nie każdy może. Sklepy biorą kaucję, nawet 100 % wartości.
Ja słucham sobie sprzętu używanego, jak sprzedawca się na to zgodzi. Jak nie zgodzi się, to nie słucham :) hehe

Wiem, takue przerzucanie sprzętu może trochę męczyć. Są też dwa fora od sprzętu,
ale tam każdy pisze co innego.
Medard

Postprzez Raagoon » 05-01-2018, 22:01

Medard napisał(a):To zależy jakie Masz warunki odsłuchowe :)

Ale raczej każdy b&w utrzyma bas w ryzach i poda szczegóły. To samo zrobi Focal i Paradigm.
Miesiąc temu słuchałem Martin Logan tez było dobrze, ale w zestawieniu w sklepie,

Najlepiej byłoby zestawić razem z tym pioneerem i posłuchać. Zabrać ulubione płyty. Ale wiem, że nie każdy może. Sklepy biorą kaucję, nawet 100 % wartości.
Ja słucham sobie sprzętu używanego, jak sprzedawca się na to zgodzi. Jak nie zgodzi się, to nie słucham :) hehe

Wiem, takue przerzucanie sprzętu może trochę męczyć. Są też dwa fora od sprzętu,

Pokój 5x4m, bez szaf. Niestety nie mam możliwości odłuchów. Pioneer w drodze a ja od miesięcy nie mogę wybrać głośników.
Może dziś wieczorem coś ustrzelę. Dzięki za typy i liczę na ewnentualne więcej. Odwdzięczę się :)
Raagoon
jesteś trv > 666 postów

Postprzez Medard » 06-01-2018, 12:48

Raagoon napisał(a):

Wiem, takie przerzucanie sprzętu może trochę męczyć. Są też dwa fora od sprzętu,

Pokój 5x4m, bez szaf. Niestety nie mam możliwości odłuchów. Pioneer w drodze a ja od miesięcy nie mogę wybrać głośników.
Może dziś wieczorem coś ustrzelę. Dzięki za typy i liczę na ewnentualne więcej. Odwdzięczę się :)

Z tego co piszesz, to masz pusty pokój i mogą być kolumny z bassreflexem tylnym.
Możesz wtedy je ustawić 1,5 - 2 m od tylnej ściany.

Jeżeli jednak nie możesz odsunąć kolumn od ściany i będą stały pół metra od niej, to pomyśl o kolumnach z bassreflexem z przodu.
Medard

Postprzez ozob » 07-01-2018, 14:09

Bloodcult napisał(a):Jeśli zależy Ci na trwałości to Marantz. 10 lat temu kupiłem model CD5001 i gra do dzisiaj :)

Racja. Ja uzywam PM5004 i CD5004 z kolumnami Tannoy V3 od lat i zlego slowa nie powiem.
ozob

Postprzez Ubzdur » 07-01-2018, 21:59

Infinity Kappa 90 na Rotelu ra-1070, cd marantza 7300, kaseciak sony 920 z s-ką z której nie korzystam i stary, ale doprowadzony do porządku gramofon Rotela 2300rp. Jestem zadowolony, choć z początku musiałem przyzwyczaić się do brzmienia infinity w metalu, szczególnie tym gorzej wyprodukowanym.
Ubzdur

Postprzez Raagoon » 13-01-2018, 03:55

Rozważam dla odmiany Klipsch R-26F. Budżetowe, ale powinny zagrać z tym Pioneerem.
Raagoon
jesteś trv > 666 postów

Postprzez ziamdziam » 16-01-2018, 09:19

Na początku była jakaś wieża Philipsa.

Potem zestaw Diora. CD600 i WS600. Dziwna rzecz to była. Ktoś chyba kupił prawa do tej nazwy i wypuścił na rynku trochę sprzętu z tym logiem. Kupiłem kierując się wyglądem i ceną. Za zestaw z kolumnami w sklepie dałem 600zł. Brzmieniowo jednak słabo wypadała.

Teraz mam leciwy zestaw Onkyo.

Wzmacniacz A-8670
Odtwarzacz DX-6660
Tuner T- 4650
Kaseciak TA-2630
Gramofon Pioneer PL640
Kolumny Pylon Audio Pearl 25

Najpierw kupiłem wzmacniacz i to w ciemno. Tak mi się spodobał, że postanowiłem zebrać pozostałe elementy do kompletu i tak poleciało. W przyszłości chciałbym zmienić gramofon na Onkyo. Może wyższy model magnetofonu i korektor. Raczej jako forma zbieractwa niż chęć osiągnięcia lepszego brzmienia.
ziamdziam
Nowy na forum

Poprzednia strona

Powrót do Sprzęt - instrumenty, audio, komputery, telefony, CDs, LPs, kasety