adaptery

Dział techniczny - problemy, preferencje, porady.

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

11-08-2007, 11:41

[quote][i]Wysłane przez Czesław[/i]
Gore... po prostu.... daruj se. [/quote]
To jest KURWA [b][color=Red]FORUM[/color][/b]. Wygłaszam swoje zdanie na ten temat i tyle. Strasznie mnie nie boli, że komuś ono nie pasuje.
[quote][i]Wysłane przez Czesław[/i]
jakie podejście do muzyki, kurwa![/quote]
???
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Alkoholokaust
postuje jak opętany!
Posty: 623
Rejestracja: 09-01-2007, 13:49
Lokalizacja: delirium
Kontakt:

11-08-2007, 12:25

Kiedys miałem chujowy adapter unitry,jakies pół roku temu wymieniłem go sobie na standardzik ELTA,wygląda fajnie i na brzmienie nie narzekam (zwłaszcza jak sie podłączy do głośnika od wieży),a za nówke dałem 200zł. Mam kilkanaście winyli,ale nieporównywalnie bardziej cenię sobie format CD.Poza tym,ślepy kult winyla mnie bawi.
Awatar użytkownika
rob
w mackach Zła
Posty: 964
Rejestracja: 31-01-2004, 12:54
Lokalizacja: z Piekła

11-08-2007, 12:34

[quote][i]Wysłane przez Alkoholokaust[/i]
Kiedys miałem chujowy adapter unitry,jakies pół roku temu wymieniłem go sobie [b]na standardzik ELTA,[/b]wygląda fajnie i na brzmienie nie narzekam (zwłaszcza jak sie podłączy do głośnika od wieży),a za nówke dałem 200zł. Mam kilkanaście winyli,ale nieporównywalnie bardziej cenię sobie format CD.[b]Poza tym,ślepy kult winyla mnie bawi. [/b][/quote]
ubawiłeś mnie hehe , co ty chcesz osiągnąć kupując coś co nazywa się ELTA? dobre brzmienie, jakość? to jest produkt gramofonopodobny, a nie gramofon
jebać frajerów
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

11-08-2007, 13:40

[quote][i]Wysłane przez Alkoholokaust[/i]
ślepy kult winyla mnie bawi.[/quote]
Mnie raczej zastanawia.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
O.D.I.N.
zaczyna szaleć
Posty: 114
Rejestracja: 01-06-2006, 08:54

11-08-2007, 17:15

nierozumie po kiego chuja ktos taki jak gore ktory z vinylami nie ma nic wspolnego zabiera w tym temacie glos?
nie kupujesz, nie sluchasz, nie masz.... wiec przestan macic ludziom w glowach bo chuja na ten temat wiesz

NO RESPECT
jesterSS

11-08-2007, 17:30

[quote][i]Wysłane przez Czesław[/i]
Jester, kurwa, jak przez tyle lat można się dorobić takiej kolekcji? Jeśli masz wierze, to za 100 złych (czyli 3-4 płyty) kupiłbyś se całkiem niezły sprzęcior, a potem winyle nieraz w cenach dużo niższych niż CD, kurwa a jakie brzmienie, jakie podejście do muzyki, kurwa!
[/quote]


Ja pierdolę, jakoś 3-4 cztery płyty są dla mnie atrakcyjniejsze od patefonu, a z tego co widzę to setka nie rozwiąże problemu. Jak słyszę to twoje "podejście do muzyki" to mi się rzygać chce. A winyle na które ciekła mi ślina to nie jakieśtam gówniane licencje z czasów zchyłku PZPR, tylko LP's, które przebijają cenę cd o conajmniej kilkanaście zł.

edit: np:
http://www.cultmetal.com/view.pl?album_id=1474

[quote][i]Wysłane przez Czesław[/i]
Co do tego adaptera z laserem to jakiś zjebany wynalazek, to tak jak zgrać LP na CDr i "cieszyć" się analogowym dźwiękiem. Pozatym ja musze widzieć jak igła sunie po płycie, a tutaj co? Tak czy siak na angielskim ebaju widziałem za niecałe 7 tyś funtów.
[/quote]

A przepraszam, kto kiedyś pisał że kupuje winyle ale i tak słucha ich odpowiedników na cdr? Nie ty czasem?
Awatar użytkownika
Alkoholokaust
postuje jak opętany!
Posty: 623
Rejestracja: 09-01-2007, 13:49
Lokalizacja: delirium
Kontakt:

11-08-2007, 17:55

[quote][i]Wysłane przez rob[/i]
[quote][i]Wysłane przez Alkoholokaust[/i]
Kiedys miałem chujowy adapter unitry,jakies pół roku temu wymieniłem go sobie [b]na standardzik ELTA,[/b]wygląda fajnie i na brzmienie nie narzekam (zwłaszcza jak sie podłączy do głośnika od wieży),a za nówke dałem 200zł. Mam kilkanaście winyli,ale nieporównywalnie bardziej cenię sobie format CD.[b]Poza tym,ślepy kult winyla mnie bawi. [/b][/quote]
ubawiłeś mnie hehe , co ty chcesz osiągnąć kupując coś co nazywa się ELTA? dobre brzmienie, jakość? to jest produkt gramofonopodobny, a nie gramofon [/quote]

Nie jestem LPmaniakiem,wiec takie coś jak najbardziej mi wystarczy ;) Kase wole wydać na Cd,a z takiego sprzętu jestem w stanie się osłuchać z tym co mam na winylach
jesterSS

11-08-2007, 19:58

[quote][i]Wysłane przez Duban[/i]
Nie jest tego dużo - ok. 450-500 sztuk, z czego jakieś 300 sztuk to 12-calówki. [/quote]

Ta, mało...
Jaki skromniś;)
Awatar użytkownika
O.D.I.N.
zaczyna szaleć
Posty: 114
Rejestracja: 01-06-2006, 08:54

11-08-2007, 21:57

[quote][i]Wysłane przez jesterSS[/i]
[quote][i]Wysłane przez Duban[/i]
Nie jest tego dużo - ok. 450-500 sztuk, z czego jakieś 300 sztuk to 12-calówki. [/quote]

Ta, mało...
Jaki skromniś;) [/quote]


300 lps i 200 -7" to wcale nie jest duzo
Awatar użytkownika
Duban
weteran forumowych bitew
Posty: 1081
Rejestracja: 14-03-2006, 13:32
Lokalizacja: Wrocław

11-08-2007, 22:02

No przecież mówię, że nie jest. Wynika to raczej z tego, że od niedawna dysponuję solidnym sprzętem i było mi trochę szkoda winyli na starą Unitrę i Albę.
If you believe the western sun
is falling down on everyone.
You're breaking free and the morning's come.
If you would know your time has come.
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

11-08-2007, 22:48

[quote][i]Wysłane przez O.D.I.N.[/i]
nierozumie po kiego chuja ktos taki jak gore ktory z vinylami nie ma nic wspolnego zabiera w tym temacie glos?
nie kupujesz, nie sluchasz, nie masz.... wiec przestan macic ludziom w glowach bo chuja na ten temat wiesz

NO RESPECT[/quote]
Nie rozumiem po kiego chuja ktoś taki jak O.D.I.N. który tak naprawdę w dupie ma muzykę wypowiada się na forum jej poświęconym.
Chuja cię obchodzi co na tych swoich płytach słyszysz, bo liczy się dla ciebie tylko limit, więc przestań mącić ludziom w głowach bo chuja na ten temat wiesz.

NO RESPECT.
[quote][i]Wysłane przez O.D.I.N.[/i]
300 lps i 200 -7" to wcale nie jest duzo[/quote]
Jak ktoś zbiera nośniki na kilogramy, a nie dla muzyki to owszem.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Czesław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2446
Rejestracja: 08-02-2007, 19:42

12-08-2007, 00:39

Jester, mam pare rzeczy które mam na LP także na taśmach czy CD/r ale co winyl to winyl. I nie rozumiem pierdolenia że "ooo nie mam bo to co chce mieć to jest kurwa za drogie". To może wypierdol wszystkie swoje płyty bo wszystkich, które chciałbyś mieć, nigdy nie uzbierasz!!! PIERDOLNIJ SIE W ŁEB!!!!
jesterSS

13-08-2007, 10:39

Ja pierdolę, nie wmawiaj mi rzeczy, których nie mówiłem, praktycznie cała kasa jaką wydaję idzie na cd's, względnie taśmy i nie mam zamiaru stosować się do twoich kurwa wspaniałych rad i pouczeń. W perspektywie cen porządnego sprzętu do lp's wolę zainwestować w kompakty (zwłaszcza że ten rok jest nad wyraz obfity w płyty-musy), a nie udawać konesera czarnych krążków posiadając taki sprzęt jaki miałem, lub też ten wymieniony przez ciebie. Jak ktoś się tu powinien z nas dwóch jebnąć w łeb to nie powiem kto to powinien zrobić, ale to nie ja.
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

13-08-2007, 11:09

[quote][i]Wysłane przez jesterSS[/i]
udawać konesera czarnych krążków[/quote]
Nie chcesz być jak Czesio?
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Duban
weteran forumowych bitew
Posty: 1081
Rejestracja: 14-03-2006, 13:32
Lokalizacja: Wrocław

13-08-2007, 11:59

Mnie trochę zastanawia to, że popadacie ze skrajności w skrajność. Jedni skreślają winyle, inni, jak ładnie napisał Maniek, zbierają je na kilogramy, co moim zdaniem jest pozbawione sensu. Osobiście na LP mam to, co jest tańsze od kompaktowego wydania, ewentualnie reedycji z logo MMP, albo jest podyktowane chęcią wzbogacenia kolekcji. Ostatnia sytuacja to jednak wyjątki, do których zalicza się np. nowa płyta DsO.
If you believe the western sun
is falling down on everyone.
You're breaking free and the morning's come.
If you would know your time has come.
Awatar użytkownika
boroowa
weteran forumowych bitew
Posty: 1623
Rejestracja: 25-11-2005, 21:07
Lokalizacja: 3miasto

13-08-2007, 13:03

Kurde, przezcież liczy się muzyka ale i sposób wydania. I tak, jak nie kupię np Mutiilation czy Vlad Tepes na jakimkolwiek nośniku, tak kilka pozycji mam zdublowanych czy 'ztriplowanych' w różnych formatach.
Po prostu im lepsza muzyka, na tym na lepszy nośnik zasługuje, np męczy mnie np fakt, że 'Dawn of Possession' mam 'dzięki' MMP. Oczywiście nie pogięło mnie i nie kupuję LPs ani CDs po 200-300 zł ale szukam okazji. I dlatego jak dorwę 'DoP' do 6 dych, to wymienię bez żalu.

W zasadzie wolę LPs, mimo ich wszystkich mankamentów. W przypadku staroci sprawa jest oczywista: cyfrowa obróbka zabija 'magię' "Back in Black" czy "Heaven and Hell". W przypadku nowości zazwyczaj wybieram duże krążki (do tej pory nie kupiłem np nowego Infernal War - czekam na winyl), mimo że są o kilka-kilkanaście zł droższe od srebrnych krążków. Wyjątek stanowi 'ROM 5:12' (wypasiona książeczka wygrała ze skromnym LP), no i dłuuuugo zastanawiałem się pomiędzy Digibook a LP ostatniego Arkhon Infaustus, w końcu wybrałem winyl.

Poza tym trzymanie w ręku winylowych cudeniek made by NWN!, Kyrck, NoEvDia, EAL to przyjemność sama w sobie
I'll give you black sensations up and down your spine
If you're into evil, you're a friend of mine
See the white light flashing as I split the night
Cos if good's on the left then I'm sticking to the right
Awatar użytkownika
roman
zaczyna szaleć
Posty: 257
Rejestracja: 23-01-2003, 20:30
Lokalizacja: Łódź

13-08-2007, 15:44

[quote][i]Wysłane przez boroowa[/i]
Kurde, przezcież liczy się muzyka ale i sposób wydania...
Po prostu im lepsza muzyka, na tym na lepszy nośnik zasługuje[/quote]
Takie proste, a tak trudne ;)
jesterSS

13-08-2007, 15:44

[quote][i]Wysłane przez Gore_Obsessed[/i]
[quote][i]Wysłane przez jesterSS[/i]
udawać konesera czarnych krążków[/quote]
Nie chcesz być jak Czesio? [/quote]

Chcę być jego alter-ego.
jesterSS

13-08-2007, 16:00

[quote][i]Wysłane przez roman[/i]
[quote][i]Wysłane przez boroowa[/i]
Kurde, przezcież liczy się muzyka ale i sposób wydania...
Po prostu im lepsza muzyka, na tym na lepszy nośnik zasługuje[/quote]
Takie proste, a tak trudne ;) [/quote]


Zależy to jeszcze od personalnej hierarchii nośników.
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

13-08-2007, 16:37

[quote][i]Wysłane przez boroowa[/i]
do tej pory nie kupiłem np nowego Infernal War - czekam na winyl[/quote]
A słyszałeś to już w ogóle? Moim zdaniem nie warto kupować.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
ODPOWIEDZ