Słuchawki kupuję..

Dział techniczny - problemy, preferencje, porady.

Moderatorzy: Gore_Obsessed, ultravox, Heretyk, Nasum, Sybir

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: Słuchawki kupuję..

21-03-2016, 00:09

Słuchawki JBL Reflect Mini Green
Producent: JBL
Typ: Reflect Mini Green
Kolor: zielone
Gwarancja: 2 lata

259,95 zł65% zniżka
Teraz!89,95 zł

http://www.ibood.com/extra-pl/pl/produc ... green.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10434
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Słuchawki kupuję..

22-03-2016, 17:22

Można, jak widzę, liczyć na pomoc Kolegów z Masterfula :(
Zdecydowałem się pójść jeszcze inną drogą - wybór padł na Fidue A83. Jestem ciekaw, jak wypadną na zestawie testowym, choć nie mogę powiedzieć, że posiadany przeze mnie sprzęt grający jest klasy db/bdb. Z tego wszystkiego zaczynam się powoli rozglądać za jakimś przenośnym odtwarzaczem (na razie tylko rozglądać, żaden budżet nie jest z gumy ;)). Oczywiście, o wynikach testów oraz obserwacjach poinformuję Was tutaj, niewdzięcznicy :P
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: Słuchawki kupuję..

22-03-2016, 17:53

Sybir pisze:Można, jak widzę, liczyć na pomoc Kolegów z Masterfula :(
Jeszcze do tego nie przywykles? ;)
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10434
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Słuchawki kupuję..

22-03-2016, 17:58

A bo ja taki naiwny jestem :D
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: Słuchawki kupuję..

22-03-2016, 18:08

Sybir pisze:A bo ja taki naiwny jestem :D
to przybij piateczke ziomalu o/
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
KAKAESIAK
rasowy masterfulowicz
Posty: 2458
Rejestracja: 19-01-2007, 17:32
Lokalizacja: KALISZ

Re: Słuchawki kupuję..

28-03-2016, 14:50

Sybir pisze:Na pewnym forum audiofilskim niezły hajp się nakręcił, szczególnie na te pierwsze, ponadto na chiński odtwarzacz Xduoo X2/X3. Ktoś z Was to zna?
muszę tym tematem się zainteresować, szukam alternatywy dla Sansy Clip Zip
In a world of compromise...some don't
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10434
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Słuchawki kupuję..

28-03-2016, 15:25

Podobno te xDuoo oferuję dobre parametry dźwięku w stosunku do ceny, na forum mp3store dużo dobrego o nich piszą (więcej danych jest o X2, ale i tak dużo materiałów do przeczytania. Co więcej, polecane są do nich dokanałówki Zero Audio: Carbo Tenore/Carbo Basso, równie ekonomiczne ;) Z opinii forumowych wynika, że taka konfiguracja jest dobra dla słuchaczy łomotu - sam nie sprawdzałem, ale rozważam taką ewentualność (choć ostatnio entuzjazm trochę we mnie przygasł ze względu na poczynione zakupy ;)). Sprawdź na allegro, wszystko to jest dostępne u jednego sprzedawcy.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8205
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Słuchawki kupuję..

28-03-2016, 17:55

Sybir pisze:Czy ktoś z Was testował dokanałówki Zero Audio (Carbo Tenore i Carbo Basso), Vsonic (GR07) lub Ostry (KC06/KC06A)? Na pewnym forum audiofilskim niezły hajp się nakręcił, szczególnie na te pierwsze, ponadto na chiński odtwarzacz Xduoo X2/X3. Ktoś z Was to zna? Wart jest ten sprzęt sprawdzenia? Nie ukrywam, że poszukuję realnej alternatywy dla ATH ES7 i aktualnie używanych dokanałówek (szkoda gadać ;)) oraz jakiegoś przenośnego odtwarzacza, bo strasznie szybko rozładowuje się bateria w mojej Xperii Z1 Compact. Rozglądam się właśnie za dokanałowymi z dobrą izolacją (uroki podróżowania komunikacją miejską).
Ten artykuł Michał może będzie pomocny , widać że maja pojęcie o czym piszą

http://www.audiofanatyk.pl/polecane-slu ... przenosne/
Kupię:

Vastum Hole Below
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10434
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Słuchawki kupuję..

28-03-2016, 19:13

Dzięki, Tomaszu, ale sprawa już nieaktualna ;) Zastanawiałem się nawet nad czymś od Brainwavz (M1 vs. Proalpha) lub Mee M6, ale koniec końców skusiłem się na inny zestaw (sprzęt bdb, finansowo - oferta nie do odrzucenia). Teraz zaczynam myśleć o jakimś sprzęcie przenośnym, bo na stacjonarny jeszcze przez jakiś czas nie będę mógł sobie pozwolić.

EDIT: Gdyby ktoś rozważał Brainwavz, to lepszym wyborem byłyby Proalpha. Cenowo bez dużych różnic w zestawieniu z M1.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8205
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Słuchawki kupuję..

15-04-2016, 20:36

Ja ostatecznie zdecydowałem się na zakup:

Sennheiser HD600 wraz z odtwarzaczem HiFiMAN HM-700

Obrazek

Obrazek

Nie są to tanie zabawki ale głowę urywają. Full kontent. Mam nadzieje że sprzęt na lata bo moje Grado s80 są już całkowicie zdezelowane i charczą co mnie niemiłosierne wkurwiało.
Kupię:

Vastum Hole Below
Awatar użytkownika
Loathe
postuje jak opętany!
Posty: 424
Rejestracja: 27-09-2011, 19:08
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Słuchawki kupuję..

16-04-2016, 19:03

W HD600 polecam od razu wymienić przewód (choćby na przewód od modelu HD650), bo i tak za chwile się zjebie. Ryzykowne połączenie z tym grajkiem Hifimana, ponieważ Sennki mają 300 om, obawiam się, że nie będą dobrze wysterowane. Polecałbym się zaopatrzyć w jakiś mocny wzmacniacz.
Nic, naprawdę nic nie pomoże
jeśli Ty nie pomożesz dziś miłości
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10434
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Słuchawki kupuję..

16-04-2016, 20:18

O, Loathe, jeszcze tu zaglądasz? Doradź - kupować ATH M50X? Oczywiście, najpierw posłucham testowego modelu, zanim się zdecyduję, ale im więcej opinii, tym lepiej.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: Słuchawki kupuję..

16-04-2016, 23:11

Sybir pisze:O, Loathe, jeszcze tu zaglądasz? Doradź - kupować ATH M50X? Oczywiście, najpierw posłucham testowego modelu, zanim się zdecyduję, ale im więcej opinii, tym lepiej.
Pozwolę się wtrącić, bo znam modele ATH. Jeśli szukasz czegoś, co daje zupełnie płaską charakterystykę, to weź ATH-M40x, są neutralne i przezroczyste, nic nie dodają, nic nie koloryzują. Typowe słuchawki studyjne. Jeżeli chcesz zaś lekko podbitego basu i "upiększonego" brzmienia, bierz ATH-50x (przy czym różnica w cenie między 40 a 50 nie odzwierciedla różnicy w jakości dźwięku). Oba modele bdb! Natomiast są to słuchawki zamknięte i dłuższe słuchanie bywa męczące. No i w tej cenie nie znajdziesz nic lepszego, może ewentualnie jakieś AKG będzie porównywalne.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: Słuchawki kupuję..

17-04-2016, 00:07

http://www.ibood.com/pl/pl/product-spec ... audio.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Słuchawki nauszne Fisher Audio FA-003 Ti
1.074,95 zł60% zniżka
Teraz!429,95 zł
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8205
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Słuchawki kupuję..

17-04-2016, 11:05

Loathe pisze:W HD600 polecam od razu wymienić przewód (choćby na przewód od modelu HD650), bo i tak za chwile się zjebie. Ryzykowne połączenie z tym grajkiem Hifimana, ponieważ Sennki mają 300 om, obawiam się, że nie będą dobrze wysterowane. Polecałbym się zaopatrzyć w jakiś mocny wzmacniacz.
Dzięki za sugestie, będę miał to na uwadze.

A może od razu zapytam gdzie ten kabel mógłbym wymienić i ewentualnie jaki wzmacniacz pod ten zestaw?

Masz może jakiś określony serwis z którego korzystasz?

Pozdrawiam
Kupię:

Vastum Hole Below
Awatar użytkownika
rmk
postuje jak opętany!
Posty: 368
Rejestracja: 11-01-2014, 23:05
Kontakt:

Re: Słuchawki kupuję..

17-04-2016, 12:18

tomaszm pisze:
Loathe pisze:W HD600 polecam od razu wymienić przewód (choćby na przewód od modelu HD650), bo i tak za chwile się zjebie. Ryzykowne połączenie z tym grajkiem Hifimana, ponieważ Sennki mają 300 om, obawiam się, że nie będą dobrze wysterowane. Polecałbym się zaopatrzyć w jakiś mocny wzmacniacz.
Dzięki za sugestie, będę miał to na uwadze.

A może od razu zapytam gdzie ten kabel mógłbym wymienić i ewentualnie jaki wzmacniacz pod ten zestaw?

Masz może jakiś określony serwis z którego korzystasz?

Pozdrawiam
Jeżeli chodzi o kabel - sprawdź tutaj:
http://wireessence.com/realizacje/kabel ... ser-hd600/" onclick="window.open(this.href);return false;
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8205
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Słuchawki kupuję..

17-04-2016, 12:54

rmk pisze:
tomaszm pisze:
Loathe pisze:W HD600 polecam od razu wymienić przewód (choćby na przewód od modelu HD650), bo i tak za chwile się zjebie. Ryzykowne połączenie z tym grajkiem Hifimana, ponieważ Sennki mają 300 om, obawiam się, że nie będą dobrze wysterowane. Polecałbym się zaopatrzyć w jakiś mocny wzmacniacz.
Dzięki za sugestie, będę miał to na uwadze.

A może od razu zapytam gdzie ten kabel mógłbym wymienić i ewentualnie jaki wzmacniacz pod ten zestaw?

Masz może jakiś określony serwis z którego korzystasz?

Pozdrawiam
Jeżeli chodzi o kabel - sprawdź tutaj:
http://wireessence.com/realizacje/kabel ... ser-hd600/" onclick="window.open(this.href);return false;
Podziękował za info.
Kupię:

Vastum Hole Below
Awatar użytkownika
Loathe
postuje jak opętany!
Posty: 424
Rejestracja: 27-09-2011, 19:08
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Słuchawki kupuję..

19-04-2016, 21:35

Sybir pisze:O, Loathe, jeszcze tu zaglądasz? Doradź - kupować ATH M50X? Oczywiście, najpierw posłucham testowego modelu, zanim się zdecyduję, ale im więcej opinii, tym lepiej.
Warto. Jeden z "best buy" w tej klasie.
Nic, naprawdę nic nie pomoże
jeśli Ty nie pomożesz dziś miłości
Awatar użytkownika
Loathe
postuje jak opętany!
Posty: 424
Rejestracja: 27-09-2011, 19:08
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Słuchawki kupuję..

19-04-2016, 21:38

tomaszm pisze:
Loathe pisze:W HD600 polecam od razu wymienić przewód (choćby na przewód od modelu HD650), bo i tak za chwile się zjebie. Ryzykowne połączenie z tym grajkiem Hifimana, ponieważ Sennki mają 300 om, obawiam się, że nie będą dobrze wysterowane. Polecałbym się zaopatrzyć w jakiś mocny wzmacniacz.
Dzięki za sugestie, będę miał to na uwadze.

A może od razu zapytam gdzie ten kabel mógłbym wymienić i ewentualnie jaki wzmacniacz pod ten zestaw?

Masz może jakiś określony serwis z którego korzystasz?

Pozdrawiam
Polecam firmę Audeos z Żywca- dobre produkty w uczciwie skalkulowanej cenie (niska audiofilska marża).

Co do wzmacniacza, to wszystko zależy od tego, co chciałbyś osiągnąć. Powszechną wiedza jest to, że HD600 lubią się ze wzmacniaczami lampowymi ( np. Dubiel Acoustics HV-1 ), jeśli chciałbyś przenośny to może Vorzuge VorzAMP duo, z kolei uniwersalny to świetną sprawą się AUNE X1s (za te kase to dobry deal).
Nic, naprawdę nic nie pomoże
jeśli Ty nie pomożesz dziś miłości
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8205
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Słuchawki kupuję..

19-04-2016, 22:42

Loathe pisze:
tomaszm pisze:
Loathe pisze:W HD600 polecam od razu wymienić przewód (choćby na przewód od modelu HD650), bo i tak za chwile się zjebie. Ryzykowne połączenie z tym grajkiem Hifimana, ponieważ Sennki mają 300 om, obawiam się, że nie będą dobrze wysterowane. Polecałbym się zaopatrzyć w jakiś mocny wzmacniacz.
Dzięki za sugestie, będę miał to na uwadze.

A może od razu zapytam gdzie ten kabel mógłbym wymienić i ewentualnie jaki wzmacniacz pod ten zestaw?

Masz może jakiś określony serwis z którego korzystasz?

Pozdrawiam
Polecam firmę Audeos z Żywca- dobre produkty w uczciwie skalkulowanej cenie (niska audiofilska marża).

Co do wzmacniacza, to wszystko zależy od tego, co chciałbyś osiągnąć. Powszechną wiedza jest to, że HD600 lubią się ze wzmacniaczami lampowymi ( np. Dubiel Acoustics HV-1 ), jeśli chciałbyś przenośny to może Vorzuge VorzAMP duo, z kolei uniwersalny to świetną sprawą się AUNE X1s (za te kase to dobry deal).
Dzięki serdeczne. Na pewno skorzystam z porad a chłopaków z Żywca odwiedzę osobiście bo często bywam na tamtych terenach. Nad wzmacniaczem będę się zastanawiał.
Kupię:

Vastum Hole Below
ODPOWIEDZ