Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

Dział techniczny - problemy, preferencje, porady.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3151
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

07-11-2017, 20:19

Ja wyłączyłem bo po prostu lubie ten serwis, reklamy nie okazały się natrętne wiec ok. Niech im będzie. Jest wtyczka lepsza od adblocka, która nie powoduje problemów. Napisałbym jaka ale Cie nie lubie. Cierp :)
Misantrophy so deep in me

moja kolekcja cd's:
https://rateyourmusic.com/~auranoir85?f ... at2fFxF5yo
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14147
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

07-11-2017, 23:17

a ni chuja bo se sam poradziłem :P

Obrazek

a dla tych co nie wiedzą darmowa porada
w uBlock Origin w ustawieniach wlaczamy Adblock Warning Removal List
dodatkowo instalujemy uBlock Protector i na podanej stronie https://jspenguin2017.github.io/uBlockProtector/" onclick="window.open(this.href);return false; subskrybujemy zestaw filtrow uBlock Protector List
wsio :)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
0ms
rasowy masterfulowicz
Posty: 3286
Rejestracja: 02-02-2009, 22:05

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

07-11-2017, 23:29

Żułek pisze:a ni chuja bo se sam poradziłem :P

Obrazek

a dla tych co nie wiedzą darmowa porada
w uBlock Origin w ustawieniach wlaczamy Adblock Warning Removal List
dodatkowo instalujemy uBlock Protector i na podanej stronie https://jspenguin2017.github.io/uBlockProtector/" onclick="window.open(this.href);return false; subskrybujemy zestaw filtrow uBlock Protector List
wsio :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3151
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

08-11-2017, 09:24

Żułek pisze:a ni chuja bo se sam poradziłem :P

Obrazek

a dla tych co nie wiedzą darmowa porada
w uBlock Origin w ustawieniach wlaczamy Adblock Warning Removal List
dodatkowo instalujemy uBlock Protector i na podanej stronie https://jspenguin2017.github.io/uBlockProtector/" onclick="window.open(this.href);return false; subskrybujemy zestaw filtrow uBlock Protector List
wsio :)
gratuluje, rozjebałeś ten temat :)
Misantrophy so deep in me

moja kolekcja cd's:
https://rateyourmusic.com/~auranoir85?f ... at2fFxF5yo
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9643
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

08-11-2017, 10:29

Żułek pisze: dodatkowo instalujemy uBlock Protector i na podanej stronie https://jspenguin2017.github.io/uBlockProtector/" onclick="window.open(this.href);return false; subskrybujemy zestaw filtrow uBlock Protector List
co ma dawac ten etap? bo na firefoksie nie ma uBlock Protector i wyglada na to, ze wystarczy tylko wlaczyc Adblock Warning Removal List :-)
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14147
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

08-11-2017, 12:11

uglak pisze:
Żułek pisze: dodatkowo instalujemy uBlock Protector i na podanej stronie https://jspenguin2017.github.io/uBlockProtector/" onclick="window.open(this.href);return false; subskrybujemy zestaw filtrow uBlock Protector List
co ma dawac ten etap? bo na firefoksie nie ma uBlock Protector i wyglada na to, ze wystarczy tylko wlaczyc Adblock Warning Removal List :-)
nie wiem :P grunt że działa (chrome) u mnie :P
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9643
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

20-11-2017, 10:04

macie jakies doswiadczenia z nettopami/minipc? mam w perspektywie wymiane komputera u rodzicow i nie wiem czy jest sens isc znowu w klasycznego desktopa, bo i tak uzywaja kompa do internetu, zgrywania ksiazek na kindla i ew. sluchania muzyki.
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

20-11-2017, 10:47

uglak pisze:macie jakies doswiadczenia z nettopami/minipc? mam w perspektywie wymiane komputera u rodzicow i nie wiem czy jest sens isc znowu w klasycznego desktopa, bo i tak uzywaja kompa do internetu, zgrywania ksiazek na kindla i ew. sluchania muzyki.
Są fajne, bo małe, ładne i ciche, ale niestety płacisz spory narzut za te zalety w stosunku do jakości komputerka, który dostajesz. No i często masz zewnętrzny zasilacz. Nieco lepiej można je skonstruować na bazie dostępnych obudów mini-ITX , ale to zabawa na dłużej i trochę kosztuje:

https://www.mobimaniak.pl/217928/top-ob ... micro-atx/

Jeśli szukasz małego, w miarę taniego kompa do podstawowych zadań, to celowałbym raczej w poleasingowe Delle biurowe w najmniejszej obudowie (USFF). Są zazwyczaj bardziej wydajne i złożone z lepszych komponentów, mało się psują. Jedyna wada to niestandardowy zasilacz, jak padnie trzeba szukać. Przykład takiego kompa w linku (nie, że polecam ten konkretny czy od tej firmy, pokazuję tylko jak to wygląda):

http://allegro.pl/komputer-dell-7010-us ... 07780.html
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9643
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

20-11-2017, 11:04

tak, poleasingowki to byla druga opcja i jak teraz patrze jaka jest roznica w mocy nettopow i przykladowych (w sumie dosc tanich) zestawow to chyba sie na tym skonczy. zwlaszcza, ze do dolozenia jest jeszcze dysk ssd na system ze starego komputera, a nie kazdy nettop daje taka mozliwosc.
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2013
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

20-11-2017, 11:55

przerobiłem sporo poleasingowych komputerów z firmie, dla której wciąż pracuję - ich zaleta to fakt, że spełniają dosyć wysokie wymagania sprzed lat, gdy musiały przejść procedurę przetargową. Są zazwyczaj dosyć stabilne i z reguły bardzo ciche. Wiadomo - grać w nowości się na tym nie da, grafiki/video na wyższym poziomie też nie zrobisz, ale jako podstawa do prac biurowych sprawdzają się idealnie. Minusem są zazwyczaj małe dyski, ograniczone możliwości rozbudowy (zazwyczaj małe obudowy, płyty główne ze zintegrowaną grafiką okrojone z nadmiaru wolnych slotów, mała ilość portów USB itp).
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

20-11-2017, 12:37

Jak już masz dysk SSD, to w ogóle nie bardzo jest się nad czym zastanawiać. Za grosze złożysz fajny zestaw.

A co do wielkości obudowy - rzeczywiście w poleasingowcach dominują obudowy małe i średnie, ale i standardowe wieże się trafiają. Mają tę zaletę, że są zwykle najtańsze, a możliwość rozbudowy mają znaczne, łącznie ze standardową kartą graficzną, drugim dyskiem, itp. Mój podstawowy komp po kilku latach zaczyna trochę szwankować, ale też po prostu nie dawać już rady, zastanawiam się właśnie nad taką opcją, tylko piniondza chwilowo nie mam na ten cel.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9643
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

20-11-2017, 12:46

tak zrobie. dzieki.
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

20-11-2017, 12:52

Jak już padnie po miesiącu, to nie ponoszę odpowiedzialności :D

Ale serio, przerobiłem dla siebie i znajomych łącznie pięć sztuk, wszystkie działają do dziś, choć najstarszy to Pentium 4, czyli na oko ma jakieś 10-11 lat i służy już tylko jako odtwarzacz DVD/maszyna do tunera TV.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9643
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

20-12-2017, 18:42

Swietna sprawa to usff - ma mniej wiecej wymiary routera rodzicow (no wysokosc jest 2x wieksza), wiec idealnie sie komponuje.
Guilty of being right
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

25-02-2018, 21:43

pytanie do komputerowcow: jakis dobry laptop do domowego uzytku, bez giercowania, budzet 3-4 tys. ktos cos poleci?
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
dzikens
zaczyna szaleć
Posty: 151
Rejestracja: 12-11-2010, 21:08

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

25-02-2018, 21:45

https://polecanelaptopy.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Prepare Sarin! Prepare Sarin! Immediately poisonous gas weapons will fill the place.
Spray! Spray! Sarin, the brave Sarin!
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

25-02-2018, 22:05


no wlasnie wstepnie myslalem o acer aspire5 , taki
https://mediamarkt.pl/komputery-i-table ... o_spo=true" onclick="window.open(this.href);return false;

na tej stronce jest wymieniany 7. jakby je porownac to warto doplacic?
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2013
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

26-02-2018, 00:05

Przede wszystkim fajnie, że ma dysk SSD - to duży plus i trzymaj się opcji z takim dyskiem.
Poza tym warto się zastanowić, czy ma to być bardziej 'laptop stacjonarny' (wtedy może lepiej pomyśleć o czymś z większą matrycą?), czy jednak często przemieszczana maszyna i często użytkowana na baterii? (wtedy 17"-18" raczej odpada). W jakich warunkach będziesz użytkował? - nie potrzebujesz np. podświetlanej klawiatury? albo czy będziesz często kładł go w łóżku w pościeli i wtedy potrzebujesz otworów chłodzących z tyłu/boku (a ten procek się podobno trochę grzeje). Przeanalizuj ile potrzebujesz portów USB. Jeżeli dużo klepiesz na klawiaturze to zwracaj uwagę na jej solidność, ergonomię (choćby odpowiednie odstępy między klawiszami).
Poza tym Acer - dobra firma jeżeli chodzi o serwis.
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

26-02-2018, 20:51

Olo pisze:Przede wszystkim fajnie, że ma dysk SSD - to duży plus i trzymaj się opcji z takim dyskiem.
Poza tym warto się zastanowić, czy ma to być bardziej 'laptop stacjonarny' (wtedy może lepiej pomyśleć o czymś z większą matrycą?), czy jednak często przemieszczana maszyna i często użytkowana na baterii? (wtedy 17"-18" raczej odpada). W jakich warunkach będziesz użytkował? - nie potrzebujesz np. podświetlanej klawiatury? albo czy będziesz często kładł go w łóżku w pościeli i wtedy potrzebujesz otworów chłodzących z tyłu/boku (a ten procek się podobno trochę grzeje). Przeanalizuj ile potrzebujesz portów USB. Jeżeli dużo klepiesz na klawiaturze to zwracaj uwagę na jej solidność, ergonomię (choćby odpowiednie odstępy między klawiszami).
Poza tym Acer - dobra firma jeżeli chodzi o serwis.

dzieki. wlasnie ze wzgledu na ssd wezme chyba tansza 5 zamiast 7.
niech to miejsce niebawem zniknie
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

24-05-2018, 00:27

Uporał się ktoś z problemem 'blue screenu' w Win10 po ostatniej łatce? Obsługa klienta nie reaguje na lamenty użytkowników niczym poza kopiuj-wklejoną litanią "zrób reset systemu", nawet po jasnej odpowiedzi o braku kopii zapasowej. Przeinstalowanie, w moim przypadku, też nie wchodzi w grę, bo mam za dużo danych do stracenia. Triki z wierszem poleceń przerobione. Po przejściu do Windows Rollback dostaję restart i z powrotem jestem w punkcie wyjścia.

A aktywuj łindołsa - mówili.
ODPOWIEDZ