Księża

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14662
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Księża

20-04-2021, 16:22

/\ mam nadzieję, że nie... :-)

------------------------------------

20.04.1911 r. - portugalski parlament uchwalił rozdział Kościoła katolickiego od państwa.
Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 3880
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: Księża

21-04-2021, 09:12

Panu Ojcu ciągle mało, robimy zrzutkę ?

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... oxNewsImg3
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14662
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Księża

21-04-2021, 13:04

"Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!" (Mk 10,21).

https://innpoland.pl/amp/167557,parafia ... ssion=true

Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Księża

21-04-2021, 13:14

Coś na rozweselenie. Jak mam kiepski humor zaraz mi przechodzi.



Uhuhhuhhu:)
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Księża

21-04-2021, 13:21

trup pisze:
21-04-2021, 13:04
"Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!" (Mk 10,21).

https://innpoland.pl/amp/167557,parafia ... ssion=true

Obrazek


535

Re: Księża

21-04-2021, 14:47

trup pisze:
21-04-2021, 13:04
"Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!" (Mk 10,21).

https://innpoland.pl/amp/167557,parafia ... ssion=true

Obrazek
To se jeszcze doczytaj młotku kto i kiedy tak pięknie obdarował pana biskupa. I skończ strzelać z brudnego dupala. https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmias ... a_2_8.html
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14662
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Księża

21-04-2021, 15:35

tomaszm pisze:
21-04-2021, 13:14
Coś na rozweselenie. Jak mam kiepski humor zaraz mi przechodzi.



Uhuhhuhhu:)
Dobry jest. Na Intro do Cultes des Ghoules :D
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Maro
weteran forumowych bitew
Posty: 1348
Rejestracja: 30-05-2013, 20:16

Re: Księża

22-04-2021, 17:48

tomaszm pisze:
21-04-2021, 13:14
Coś na rozweselenie. Jak mam kiepski humor zaraz mi przechodzi.



Uhuhhuhhu:)
Doskonałe :D
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6275
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: Księża

28-04-2021, 12:19

https://www.rp.pl/Kosciol/210429413-O-R ... ji-RP.html

Rydzyk zawsze miał skłonności do dramatyzowania wszak na tym od zawsze oparty był jego biznes żeby straszyć ludzi i umacniać w nich syndrom oblężonej twierzy, ale z tym Hitlerem to pojechał ostro :D. Jak wiadomo konieczność przestrzeganie prawa odnośnie dostępu do informacji publicznej to faszystowsko - komunistyczny wynalazek. Z tym ks. Popiełuszką też niezła mitomania - już widzę jak ten tłusty wór gówna mieści się w bagażniku Dużego Fiata ;).
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Księża

29-04-2021, 19:51

wyborcza.pl pisze: Ks. Grzegorz Mazurkiewicz objął w ubiegłym roku parafię pw. św. Mikołaja w Ryczywole na północy Wielkopolski. We wtorek zwołał do kościoła rodziców dzieci, które dwa dni wcześniej przystąpiły do pierwszej komunii. - Już wcześniej wiedzieliśmy, że jest pazerny. Ale to, co usłyszeliśmy teraz, nami wstrząsnęło - opowiadają parafianie.

- Spotkanie zaczął od pytania, co nam się w pierwszej komunii podobało, a co nie. Odezwała się matka, której córkę zrugał w niedzielę przed kościołem. "Jak cię widzę, to mi się niedobrze robi" - powiedział, bo dziewczynka trzęsła się z nerwów i zimna. Wszyscy to słyszeli. Wcześniej sam wyrzucił dzieci przed kościół. Teraz odparł, że trzeba było córkę cieplej ubrać, a jego słowa źle zrozumieliśmy, bo to był wyraz troski - relacjonują nam uczestnicy spotkania.

Dodają, że potem to proboszcz przeszedł do ofensywy: - Doczepił się, że nie umyliśmy okien w kościele, choć przed komunią wydał nam takie polecenie. Odmówiliśmy mycia, bo nikt z nas nie ma uprawnień do pracy na wysokościach. A okna są na wysokości siedmiu metrów. Ksiądz na to, że przecież mężczyźni mogą rozstawić rusztowanie, a kobiety wspiąć się i myć. A jakby któraś spadła, to dozna łaski, Bóg będzie nad nią czuwał. W czerwcu komunię będą miały kolejne dzieci. Ksiądz oczekuje, że okna będą umyte, a kostka brukowa przed kościołem wyczyszczona.

- Później doczepił się o pieniądze - mówią rodzice. - Organiście daliśmy 150 zł. Był zadowolony, mówił, że będzie grał dzieciom przez cały biały tydzień. Ale proboszcz uważa, że nie doceniliśmy organisty, bo w innych parafiach dostają więcej. I mamy dopłacić. Nie tylko organiście, ale też kościelnemu, który dostał 100 zł, choć jego wnuk sam przystępował do komunii.

Ale najbardziej oburzył proboszcza datek na kościół. Daliśmy 1,8 tys. zł plus 300 zł na intencje mszalne.

- W niedzielę do komunii przystąpiło 41 dzieci, więc księdzu wyszło, że zapłaciliśmy za mało. "Na osobę wyszło tyle co dwie paczki papierosów" - rzucił porównaniem.

Rodzice zaczęli dyskutować z proboszczem. Ktoś powiedział, że przecież sakramenty są za darmo, a datek jest dobrowolny. Ktoś inny dodał, że trwa pandemia koronawirusa, ludzie tracą pracę i dochody. - Ksiądz odparł, że w takim razie wyłożyć pieniądze mają ci rodzice, którzy je mają. I że do soboty czeka na dopłatę. Kwota nie padła - mówią rodzice.

Twierdzą, że już wcześniej iskrzyło między nimi i proboszczem: - Przed komunią pieniądze wpłaciliśmy na konto parafii. Dwie matki poszły zanieść mu potwierdzenie przelewu. Był oburzony: "Czemu wpłaciliście na konto? Ja potrzebuję gotówki". Na jeszcze innym spotkaniu rzucił: "Wy się wystroicie, a ja nie mam na nowe buty".

Parafianie mówią nam o szoku, jaki przeżyli po zmianie proboszcza: - Poprzedni chodził po kolędzie i zanim wziął kopertę, to pytał ludzi: a na chleb macie? Nie miał żadnego cennika. Ks. Mazurkiewicz to zmienił. Za pogrzeb liczy sobie 900-1000 zł. A gdy przyszedł do nas w sierpniu ubiegłego roku, to zażądał od każdej rodziny worka pszenicy albo równowartości tego worka.

Parafianie sprawdzili w internecie, z kim mają do czynienia. Znaleźli artykuł z "Głosu Wielkopolskiego" z 2016 r. Ks. Grzegorz Mazurkiewicz był proboszczem parafii św. Mikołaja w Grodzisku w diecezji kaliskiej. Kandydaci do bierzmowania usłyszeli, że powinni coś od siebie ofiarować za to, że otrzymują sakrament.

Proboszcz proponował pracę "w czynie społecznym” na rzecz parafii, a dokładnie w swoim ogródku. Rodzice mieli z kolei zapłacić po 100 zł na rzecz parafii. Pojechali na skargę do ówczesnego biskupa Edwarda Janiaka.

"Głos Wielkopolski" pisał, że biskup zarządził bierzmowanie i ostrzegł, że jeśli skarga się powtórzy, to proboszcza przeniesie do innej parafii.

Ks. Grzegorz Mazurkiewicz od ubiegłego roku jest księdzem w archidiecezji poznańskiej. Ale ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik poznańskiej kurii, nie wyjaśnia nam, dlaczego go przeniesiono.

Zarzuty parafian? Rzecznik kurii umywa ręce. "Wątpliwości proszę wyjaśniać bezpośrednio z proboszczem, nie mamy w zwyczaju wypowiadać się w kwestiach personalnych ani udzielać informacji na temat podejmowanych przez parafię działań" - odpisuje nam ks. Szczepaniak.

"Z całą pewnością jednak zarówno proboszcz jak i parafianie powinni próbować porozumieć się w takich kwestiach, jak organizacja pierwszej komunii świętej, z pożytkiem dla całej wspólnoty" - dodaje.

Tyle że parafianie, z którymi rozmawialiśmy, nie wyobrażają sobie z proboszczem porozumienia. Sam proboszcz natomiast odmawia rozmowy z "Wyborczą": - Nie jestem upoważniony. Proszę dzwonić do kurii.

Kuria problemu nie widzi.
Dziesięcina:
A gdy przyszedł do nas w sierpniu ubiegłego roku, to zażądał od każdej rodziny worka pszenicy albo równowartości tego worka.
Pańszczyzna:
Proboszcz proponował pracę "w czynie społecznym” na rzecz parafii, a dokładnie w swoim ogródku.
I najlepsze na koniec. Ostatnia instancja obrońca pedofilów :lol:
Pojechali na skargę do ówczesnego biskupa Edwarda Janiaka.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Księża

29-04-2021, 21:44

Prawo pierwszej nocy? Zapomniał?
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6275
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: Księża

29-04-2021, 22:32

BTW

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news- ... Id,5200795

"Janiak na stos!" czy jak to szło? xDDD
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: Księża

30-04-2021, 07:24

Hatefire pisze:
29-04-2021, 19:51

[...]

I najlepsze na koniec. Ostatnia instancja obrońca pedofilów :lol:
Pojechali na skargę do ówczesnego biskupa Edwarda Janiaka.
Całościowo: :shock: :facepalm:

Ja żesz jebię, zalegające jeszcze gdzieniegdzie ostatnie resztki empatii dla tzw. prostego człowieka robionego w chuja i poniewieranego przez tych przebrzydluchów wyparowują. Oni to wyraźnie kochają i żyć bez tego nie mogą.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
shitshow
postuje jak opętany!
Posty: 649
Rejestracja: 15-10-2020, 13:48

Re: Księża

30-04-2021, 09:08

Niestety. Taki narodowy masochizm.
We can't hear nothing
but propaganda and commercials, sermons and machine gun fire.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10131
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Księża

30-04-2021, 10:39

WaszJudasz pisze:
30-04-2021, 07:24
Hatefire pisze:
29-04-2021, 19:51

[...]

I najlepsze na koniec. Ostatnia instancja obrońca pedofilów :lol:
Pojechali na skargę do ówczesnego biskupa Edwarda Janiaka.
Całościowo: :shock: :facepalm:

Ja żesz jebię, zalegające jeszcze gdzieniegdzie ostatnie resztki empatii dla tzw. prostego człowieka robionego w chuja i poniewieranego przez tych przebrzydluchów wyparowują. Oni to wyraźnie kochają i żyć bez tego nie mogą.
Taki obrazek mam teraz. Ostatni pogrzeb przed lockdownem jaki byłem, wujas ok 58 lat zeszedł na raka wątroby, lubił wypić, ale śmieszek i w porządku wobec innych, zawsze mi go będzie szkoda, co on przecierpiał przez rok choroby, jakieś operacje itp. Szmat czasu spędziłem z jego synami, ktòrzy są w podobnym do mnie wieku, ile u nich na podwórku, ile imprez i ognisk.

Akcja mała wioska mazowiecka, full ludzi w košciele, bo miał dużo rodzeństwa, znajomi z pracy, sąsiedzi, cała moja rodzina funeral maniacs też obecna.
I stary proboszcz przestawia tych ludzi jak bydło, tu nie możecie stać, tam kwiaty, już zabierajcie te kwiaty, wszystko nakazowo oczywiście, prawie się wydziera na tych sąsiadów starców, jak poganiacz bydła.

Po tym, co tam widziałem, to sami sobie zapracowaliśmy na takie traktowanie.
Wielkie Dzienksy wszystkim, którzy na to pozwolili.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6275
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: Księża

30-04-2021, 10:52

Medard pisze:
30-04-2021, 10:39
I stary proboszcz przestawia tych ludzi jak bydło, tu nie możecie stać, tam kwiaty, już zabierajcie te kwiaty, wszystko nakazowo oczywiście, prawie się wydziera na tych sąsiadów starców, jak poganiacz bydła.
I bardzo kurwa dobrze, klerykalne pachołki muszą znać swoje miejsce w szeregu :D.
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6275
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: Księża

30-04-2021, 10:56

Medard pisze:
30-04-2021, 10:39
Po tym, co tam widziałem, to sami sobie zapracowaliśmy na takie traktowanie.
Wielkie Dzienksy wszystkim, którzy na to pozwolili.
No to jest oczywiste. Przecież nawet tutaj masz fanklub ojca rydzyka w postaci Pacwela, więc o czym tu mówimy :D.
A jeszcze niedawno jak cokolwiek napisałeś o pedofilli w kościele przylatywał Bloodcunt i pierdolił swoje głupoty. Tym bardziej śmieszy fakt jak kler cały czas szcza im do ryja a ci się odwracają i udają, że to deszcz pada.
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16184
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Księża

30-04-2021, 11:28

Nerwowy pisze:
30-04-2021, 10:56
Medard pisze:
30-04-2021, 10:39
Po tym, co tam widziałem, to sami sobie zapracowaliśmy na takie traktowanie.
Wielkie Dzienksy wszystkim, którzy na to pozwolili.
No to jest oczywiste. Przecież nawet tutaj masz fanklub ojca rydzyka w postaci Pacwela, więc o czym tu mówimy :D.
A jeszcze niedawno jak cokolwiek napisałeś o pedofilli w kościele przylatywał Bloodcunt i pierdolił swoje głupoty. Tym bardziej śmieszy fakt jak kler cały czas szcza im do ryja a ci się odwracają i udają, że to deszcz pada.
Było tu, było: Meeeeega byznesmen. ...... taaa....Za bony z prywatyzacji z PPP oraz akcji niczym kradzież na wnuczka .... kurwa tak to właściwie każdy potrafi zbudować zgoła nienajgorszy biznes. Reszta jak z tymi typami pokroju pacjent czy jego dziewczyna bloodcult też racja. Jak tam myślą, że jak 30 - 40 letnie kolesie mają sprane baniaki, to co dopiero stare baby z resztkami kory mózgowej ... A później mamy jak mamy i jest jak jest.
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6275
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: Księża

30-04-2021, 11:53

Ascetic pisze:
29-04-2021, 18:25
Only_True_Believers pisze:
29-04-2021, 17:36
Ascetic pisze:
29-04-2021, 14:06


Ale, że co? Że pomawiamy czarnuchów, w sensie, że tych w sukienkach? Możesz zreferować, bo przecież nikt normalny, nie będzie nabijał oglądalności jakimś prawackim portalom. A właśnie. Ty oglądałeś ...
Widzisz, to nie tak, że ten kanał jest prawicowy (bo nie jest) ale to Ty jesteś takim radykałem ,że nawet neutralna analiza jest dla Ciebie prawacka.
Może tak, a może nie. Tylko to nie zmienia postaci, że poprosiłem, może niezbyt grzecznie, o zreferowanie, a Ty się jak każdy inny prawus radykał zacietrzewiasz i atakujesz. Wracając do sedna sprawy. Co tam takiego pada, co każe zmienić punkt widzenia na wytyczne/ połajanki z ambony czarnuchów w kwestii szczepionek? Będziesz tak dobry i naświetlisz sprawę?
Ale co tu analizować? Polski kler nie ma żadnego, moralnego prawa wypowiadać się na temat jakichkolwiek kwestii etycznycn nie mówiąc już o podstawach naukowych żeby zabierać głos w tej kwestii. Mogą co najwyżej zamknąc pizdy ew. pospierdalać na KUL :D
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16184
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Księża

30-04-2021, 12:04

Nerwowy pisze:
30-04-2021, 11:53
Ascetic pisze:
29-04-2021, 18:25
Only_True_Believers pisze:
29-04-2021, 17:36


Widzisz, to nie tak, że ten kanał jest prawicowy (bo nie jest) ale to Ty jesteś takim radykałem ,że nawet neutralna analiza jest dla Ciebie prawacka.
Może tak, a może nie. Tylko to nie zmienia postaci, że poprosiłem, może niezbyt grzecznie, o zreferowanie, a Ty się jak każdy inny prawus radykał zacietrzewiasz i atakujesz. Wracając do sedna sprawy. Co tam takiego pada, co każe zmienić punkt widzenia na wytyczne/ połajanki z ambony czarnuchów w kwestii szczepionek? Będziesz tak dobry i naświetlisz sprawę?
Ale co tu analizować? Polski kler nie ma żadnego, moralnego prawa wypowiadać się na temat jakichkolwiek kwestii etycznycn nie mówiąc już o podstawach naukowych żeby zabierać głos w tej kwestii. Mogą co najwyżej zamknąc pizdy ew. pospierdalać na KUL :D
Ale jakieś próby jak rozumiem rozmywania tematu są (filmiku dalej nie oglądałem). Na początku z ambony cisną, nie po raz pierwszy, co można a czego nie można ciemniakom, jakie szczepionki be, a jakie cacy, a później, jak znów rozumiem*, jak się robi halo, to, że nie oni, że nie z wyskrobków i w ogóle i szczególe to są dyskryminowani*. Nosz kurwać. Trochę umiaru.

* ciągle czekam co w tym filmiku jest takiego, że trzeba ich było przepraszać

* wczoraj odkryłem, że jest jakaś organizacja, typu Nigdy Więcej, czy Monitorowanie Postaw Homofobicznych i Rasitowskich, tylko w wersji katolskiej. Nie mowa o ordo na bordo. Teraz będą iść ramię w ramię, z właściwie zbieżnym sobie środowiskiem LGBT. Dom wariatów jednym słowem.
ODPOWIEDZ