Księża

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gotyk
zaczyna szaleć
Posty: 289
Rejestracja: 11-01-2017, 16:25
Lokalizacja: WLKP

Re: Księża

23-02-2017, 15:27

Obrazek
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8009
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Księża

23-02-2017, 15:58

trup pisze:83 na liście najbogatszych Polaków....?
hmmmmmm..... Chyba jestem zawistny. A mogłem zostać księdzem...

Obrazek

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 67979.html
Nie każdy ksiądz ma taki łeb do interesów jak Tadek. Ja go osobiście podziwiam, nie jako osobę duchową ale wszechstronnego biznesmena z świetnym wyczuciem potrzeb rynku i jego odbiorców- nawet władza kłania mu się w pas i największe tuzy kraju. Bardzo go szanuje.
Kupię:

Vastum Hole Below
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Księża

23-02-2017, 16:21

Szanujesz go?
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Protoplastyk
świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 25-11-2016, 09:53

Re: Księża

23-02-2017, 16:23

Bo widzisz Tomaszu, lud sam nie wie, czego chce. Kiedy lud ma iść do spowiedzi bo się puścił na imprezie integracyjnej, to narzeka, że ksiądz nie ma pojęcia bo celibat, ale kiedy złapią księdza z dziwką w burdelu, to krzyk najgłośniejszy, że hipokryta. Podobnie, kiedy księżulo poucza na naukach przedmałżeńskich o wychowaniu dzieci, to wszyscy się śmieją, że nie ma pojęcia o tym, a jak spłodzi kilkoro, to wiadomo...
Ludowi kler nigdy nie dogodzi.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8009
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Księża

23-02-2017, 16:29

trup pisze:Szanujesz go?
Jako biznesmena bardzo. Chyba nie ujmujesz mu osiągnięć? Myślisz ,ze byle dureń jest w stanie zbudować tak imperium biznesowe i twardo nim kierować stojąc od początku na jego straży? To jest zajebiście mądry, przedsiębiorczy człowiek ,który osiągnął sukces(bo jak to inaczej nazwać) ciężką pracą a że zawdzięcza go ciemnemu ludowi-to już inna inszość.
Kupię:

Vastum Hole Below
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Księża

23-02-2017, 16:41

no wiesz, ale właśnie to jak doszedł do tego bogactwa i jak ten jak to nazwałeś biznes prowadzi mi np. nie pozwala go szanować.
Ale widzę, że Ty w ogóle podziwiasz kościół. Pisałeś kiedyś że prowadziłeś jakąś sprawę dla zakonników czy coś takiego o grubą kasę. Rozumiem, że jesteś osobą wierzącą i praktykującą?
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8009
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Księża

23-02-2017, 16:52

Nie -skąd ten pomysł z moją religijnością? Totalnie dmucham na takie tematy.

Jeśli od środowiska duchownego dostaję zlecenie to jest to dla mnie tak samo ważny klient jak przysłowiowy Kowalski. Tadka rozpatruję w kategorii człowieka biznesmena , pełnego sukcesów ,bo tak po prostu jest.

Czy jego działalność nosi znamiona przestępstwa? Czy robi coś niezgodnego z literą prawa ?

A że Tobie moralnie nie odpowiada jego osoba to już Twoje zmartwienie i innych. Powtórzę jeszcze raz- to jest prawdziwy biznesmen z krwi i kosci na tej liście najbogatszych ludzi w Polsce i jak mało który sam wszytko rozkręcił od zera. Religia to biznes, biznes to pieniądze, pieniądze to władza. Ja tych reguł świata nie ustalam.
Kupię:

Vastum Hole Below
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Księża

23-02-2017, 17:08

tomaszm pisze:Nie -skąd ten pomysł z moją religijnością? Totalnie dmucham na takie tematy.

Jeśli od środowiska duchownego dostaję zlecenie to jest to dla mnie tak samo ważny klient jak przysłowiowy Kowalski. Tadka rozpatruję w kategorii człowieka biznesmena , pełnego sukcesów ,bo tak po prostu jest.

Czy jego działalność nosi znamiona przestępstwa? Czy robi coś niezgodnego z literą prawa ?

A że Tobie moralnie nie odpowiada jego osoba to już Twoje zmartwienie i innych. Powtórzę jeszcze raz- to jest prawdziwy biznesmen z krwi i kosci na tej liście najbogatszych ludzi w Polsce i jak mało który sam wszytko rozkręcił od zera. Religia to biznes, biznes to pieniądze, pieniądze to władza. Ja tych reguł świata nie ustalam.
Ok. A te pieniądze na ratowanie stoczni?
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4046
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Księża

23-02-2017, 17:10

Znaczna część jego majątku pochodzi niestety od przychylnych władz, i to mi się nie podoba. Ale skoro dają, to należy brać. Nie mam za to pretensji do samego ojca Prawdziwka, tylko do polityków. Niewątpliwie jest to sprawny biznesmen, a że się z nim nie zgadzam praktycznie w każdej sprawie? Cóż, życie. Z kolei pieniądze od ludzi już zupełnie mnie walą. Jeśli ktoś jest tak głupi, żeby dopłacać do cudzego biznesu nic z tego nie mając, to kompletnie mi to zwisa.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Księża

23-02-2017, 17:11

Pomijam już fakt, że pomoc kościołowi to pomoc w dalszym utrzymywaniu się tej sekty na tak mocnej pozycji w Polsce.
Gdyby Al-Kaida została Twoim klientem albo dajmy na to inne Camorry, to też pewnie byliby ważni klienci. Nie wątpię. Z tym, że zasada ich działania niekoniecznie jest ok. Amberd Gold be a KK już ok. No zadziwiasz mnie...

Ale to Twoja sprawa.

Mnie brzydzi kościół. Mam bardzo negatywny stosunek do tej instytucji, choć mam bdb kumpla księdza. Znam jeszcze kilku,którzy są zaprzeczeniem tej kasty książat.

Wracając do imperium rydzykum..... To, że ludzie dają - ich brocha. To że Państwo daje (tak jak napisał Lukass) już nie jest w porządku, Bo to tez moje. Poza tym fakt że jest sprawnym biznesmenem nie oznacza, że wszystko robi legalnie.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8009
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Księża

23-02-2017, 17:16

Jeśli pieniądze ze zbiórki na ratowani stoczni zostały zdefraudowane to jest to sprawa dla prokuratury i organów ścigania. Nie jestem w stanie zająć stanowiska bo nie kieruję się doniesieniami prasowymi czy medialnymi, bo te często są nieprawdziwe, więc ciężko jest mi się odnieść.

Lukass- jeden znany polityk pięknie to podsumował jednym zdaniem- "ciemny lud kupi wszystko". To nie wina Tadka ,że w tym kraju ludzie są w przeważającej części tacy jacy są. Przecież on tych ludzi nie zmusza do płacenia, sami dobrowolnie płacą, jeśli ktoś chce mieć do kogoś pretensje to tylko do swoich rodaków- matek ,ciotek, wujków, dziadków- niepotrzebne przekreśl.
Ostatnio zmieniony 23-02-2017, 19:08 przez tomaszm, łącznie zmieniany 1 raz.
Kupię:

Vastum Hole Below
Protoplastyk
świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 25-11-2016, 09:53

Re: Księża

23-02-2017, 17:20

tomaszm pisze: w tym kraju ludzie są w przeważającej części tacy jacy są.
Jakiś przykład kraju, w który obywatele jako ogół nie dają się manipulować politykom?
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8009
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Księża

23-02-2017, 17:20

trup pisze:Pomijam już fakt, że pomoc kościołowi to pomoc w dalszym utrzymywaniu się tej sekty na tak mocnej pozycji w Polsce.
Gdyby Al-Kaida została Twoim klientem albo dajmy na to inne Camorry, to też pewnie byliby ważni klienci. Nie wątpię. Z tym, że zasada ich działania niekoniecznie jest ok. Amberd Gold be a KK już ok. No zadziwiasz mnie...

Ale to Twoja sprawa.
.
Pomijasz jedną istotną kwestię, o której pisałem- osoby duchowne którym prowadziłem sprawy odszkodowawcze miały charakter osób pokrzywdzonych w sprawie więc skąd tak daleko idące wnioski,że Al- Kaida czy inne Cammory?
Kupię:

Vastum Hole Below
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8009
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Księża

23-02-2017, 17:24

Protoplastyk pisze:
tomaszm pisze: w tym kraju ludzie są w przeważającej części tacy jacy są.
Jakiś przykład kraju, w który obywatele jako ogół nie dają się manipulować politykom?
Pewnie nie ma, ale nie zaprzeczysz ,że konotacje władzy i kościoła są u nas bardzo silne? Mi się to osobiście nie podoba.
Kupię:

Vastum Hole Below
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Księża

23-02-2017, 19:35

Protoplastyk pisze:
tomaszm pisze: w tym kraju ludzie są w przeważającej części tacy jacy są.
Jakiś przykład kraju, w który obywatele jako ogół nie dają się manipulować politykom?

San Escobar
lub np. Sealandia
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3554
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: Księża

23-02-2017, 21:16

podobno rydzyk w zaciszu pałacu katuje najnowszy death metal tylko się nie ujawnia. ma super łeb do interesów, rucha babcie na kasę. jest gość. tomasz to kuma. pozdro tomasz.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8009
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Księża

23-02-2017, 21:44

Nie wiem czy rucha na kasę jeśli pieniądze oddają sami zainteresowani dobrowolnie. Zdefiniuj pojęcie "ruchania na kasę" i wykładnię językową prawną znaczenia tego określenia. Mi jest znany jako założyciel Radia Maryja programu telewizji Trwam, Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz fundacji Lux Veritatis w których to pełni funkcję dyrektora lub też prezesa.
Kupię:

Vastum Hole Below
535

Re: Księża

23-02-2017, 21:48

Ciekawe ilu duchownych znajduje się na liście stu pierwszych klientów Amber Gold? W ogóle, byłoby bardzo miło, gdyby prokuratura, albo działająca komisja, ujawniła tę listę. Nie wiem, czy wiele bym ryzykował, gdybym się założył, że nie było na niej zwykłych Kowalskich-ciułaczy.
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6279
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: Księża

23-02-2017, 21:57

tomaszm pisze:Zdefiniuj pojęcie "ruchania na kasę" i wykładnię językową prawną znaczenia tego określenia.
Napisał gość będący na bakier z ortografią, interpunkcją i związkami frazeologicznymi. Szczam xDDD
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8009
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Księża

23-02-2017, 21:59

I to wszystko co masz do dodania? Może jakaś polemika? Cokolwiek?
Kupię:

Vastum Hole Below
ODPOWIEDZ